Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (10046. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.286
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: SoNuAzKaEn

beyler amazon amerikada 80 dolar altından vergi alınmıyor diye biliyorum fakat bi bot beğendim 79.39 dolar. 25 dolar vergi alıyor. Neden alıyor anlamış değilim? botun linki şu

https://www.amazon.com/Salomon-Authentic-Backpacking-Asphalt-Aluminium/dp/B017SR5WJG/ref=sr_1_37?s=apparel&ie=UTF8&qid=1483124423&sr=1-37&nodeID=6127766011&keywords=salomon+shoes&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011%2Cp_n_size_browse-vebin%3A1285070011&psc=1

Yanlış biliyorsunuz. Vergi sınırı 75 Avro'dur. Bunun karşılığı olarak güncel dolar neyse o sınırın üzerindeki ürün vergiye tabi olur. Dolayısıyla şu an için verdiğiniz linkteki ürün vergi limitinin üzerinde...

• Tardios kullanıcısına yanıt
    sanırım 10.ya yazıyorum :D

YAğmurluk bu , polar yok içinde. Sıcak tutmaz yağmur ve rüzgardan korur. Amacınız bu değilse almayın
  • Arkadaşlar yapmayın gözünüzü seveyim. Para kalmadı bu Amazon yüzünden. Alışveriş bağımlısı oldum. Aldığım şeylere ihtiyacım da var ama yavaş yavaş alacaktım ben. Şimdi indirimleri görünce toplu alıyorum ve kartın limiti dolmak üzere. Sigara bile bu kadar bağımlılık yapmamıştı bende.
  • eyüp1907 E kullanıcısına yanıt
    Çekmiyor hocam. Ben denedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • visceroid V kullanıcısına yanıt
    hesaplayınca 75.18 euro tutyor şansa bak arkadaş yaa 0,18 ile 25 dolar vergi biniyor :D :D
  • Musab kullanıcısına yanıt
    Alma hocam, cok çirkin. Eger illa alacağım diyorsan ben aldim iade edecegim. Iade etmektense aldığım fiyata vereyim ama gercekten cok kalitesiz bu modeli.

• kamehame kullanıcısına yanıt
    Evet konuyu bilen var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

sanırım 10.ya yazıyorum :D

YAğmurluk bu , polar yok içinde. Sıcak tutmaz yağmur ve rüzgardan korur. Amacınız bu değilse almayın

anladım hocam saolasın :) geçmiş yorumlara pek dönemedim kusura bakma :)
    Kargo ile 53.75 Euro ya geliyor

• emopi kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten kimse 30 euro sadece metal kutuya vermiyor oyun tabiki içinde. İlk yorumu translate ettirdim, oyun kodu emaile geliyormuş bir bakın. Öyle demişler.
    Biri de bu sadece kutu mu yoksa oyun dahil mi diye sormuş, tabikide oyun dahil demişler. Kim kutuya o paraları verir zaten mantıksız oyun çıkmaması. Sizin cd yi çalmış olmasınlar kutudan, o detayları bilemem. Emaile bakın olmadı amazonu aratın çözsünler.
  • ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    Hocam ne banlaması ya nereden çıkarıyorsunuz bunları ben yapıyorum hiç bir problem olmuyor.Buradaki çoğu kişi de yapıyordur farklı adreste aynı kartla ödemeyi.

Hatta geçen üyeliğime girişte sorun yaşadım Müşteri Hizmetleriyle görüştüm aynı mail adresiyle 2 üyeliğim açılmış, nasıl oldu bilmiyorum ama sordum bu mümkün mü diye evet mümkün dediler bu hata değil dediler.Aynı mail ile bir hesapla iş alışverişi bir hesapla özel alışveriş yapabilirsiniz dedi.

Aynı mail ile iki farklı şifre kullanarak 2 farklı hesap kullandım hatta bir süre ama sonra karışıklık oldu iptal ettirdim.

Farklı kart durumunu da sordum hiçbir problem olmaz dediler yani.
  • MmN20 kullanıcısına yanıt
    uyarın için sağol hocam, almaktan vazgeçtim, madem o kadar kalitesiz.
    peki gözüne çarpan bu ebatlarda varmı güzel indirimde çanta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mjstcs

Arkadaşlar yapmayın gözünüzü seveyim. Para kalmadı bu Amazon yüzünden. Alışveriş bağımlısı oldum. Aldığım şeylere ihtiyacım da var ama yavaş yavaş alacaktım ben. Şimdi indirimleri görünce toplu alıyorum ve kartın limiti dolmak üzere. Sigara bile bu kadar bağımlılık yapmamıştı bende.

Katılıyorum. Tamam güzel ürünler, ürünlerden de güzel fiyatlar ama şu 2-3 haftada 2000 lira harcamışım. Kart limitine bakınca fark ettim bu kadar harcadığımı. Üstelik bilgisayar ürünleri falan da almadım pek. Acayip derecede bağımlılık yapıyor. Son aradığım bir ürün var, onu da halledip bırakacağım takibi. Zaten bu yaptığım stok 2-3 yıl idare eder artık

• quote:

Orijinalden alıntı: GuthWine55

Arkadaşlar 2 gündur açık provizyonda olan param biraz once normale dönmuş. Amazonda türk bir arkadaşla konuşmuştuk durumu anlattım bizlik bişey yok bankanızla konuşmanız lazım dedi. Daha once aynı şey başıma geldi siz çözdunuz banka da size yonlendiriyor dediğimde başka bi departmandan yardım alacağını soyledi sonra biraz sohbet edip kapattık :D bu sureçte bankayı hiç aramadım buyuk ihtimal amazon çözdu sorunu. Yada garanti bankası 15-30 gun bekletmiyor da 2-3 gunde otomatikmen çözuyor bilemiyorum.

Benim ki de akşam normale dönmüş .

• ultraslan_34 kullanıcısına yanıt
    Ben farklı kart aynı isim olarak algıladım...
    hesap ve tedlim adresi ahmet in...
    kart yine evdeki birinin mehmet in...
    yasnlıs anladıysam kusura bakmayın..

bi hesaptan farklı kart kullanan ve banlanan cok tanıdıgım var.
  • mjstcs kullanıcısına yanıt
    kargo ücretine nereden bakılıyor ?
    Hevesim kırıldı bakmadım baska modellerw hocam. Samsonite böyle çıkarsa diger markalar neler yapmaz dedim vazgeçtim bu tip canta almaktan :)

• https://www.amazon.de/gp/product/B00LF0XP9C/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Jack Wolfskin ayakkabılarımı koku yaptığı ve ayaklarımda nem oluşturduğu için iade ediyorum.alalı 25 gün oldu.ayaklarım ıslanmıyor ama hafif bir nemlenme oluyor ve 1 haftadır koku yapıyor.mail attım ve iade ücretinin 8,4 eurosunu ödüyormuşsunuz dedim.buradan daha fazla tutyor dedim.hemen aradılar ve o 8,4 euronun sadece almanya için geçerli olduğunu tüm masrafları karşılayacaklarını söylediler.bende pazartesi gönderiyorum.
    Benim gibi bu sorunla karşılaşan jack wolfskin kullanıcısı var mı acaba?

• mrkb kullanıcısına yanıt
    Ne zaman siparis vermistiniz? 16 gb ddr 4 3000 mhz degil mi?

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.