Şimdi Ara

Tp Link Wa901nd 450 Mbps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar tilgin HG2331 modemini kullaniyorum. Wifi ağı 2 yan odaya bile gelmiyor. Evim dublex olduğu için bende tp link wa901nd access point aldim ve route extender olarak ağ genişletmek için kullanmak istedim. Kurulum sırasında ana modemi seçip sifresini giriyorum kurulumda statik ip seçince ağ genişliyor neredeyse evin en uç köşesinde full çekiyor fakat internet yok :) smart ip seçince ise kurulum yapmış gösteriyor fakat ağ genişlemiyor. Durumla ilgili yardimci olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WA901ND_V3/Index.htm

Statik ip seçip dhcp yi kapatın alttan. Orada da verdiği uyarı gibi, ( We recommend you configure this AP with the same IP subnet and subnet
    mask, but different IP address from your root AP/Router.) aynı ip aralığında bir ip verin cihaza başka ip ile çakışmayan. Bu şekilde işlem yapmıyor mu?
  • İlginize teşekkür ederim. İp araligi olarak 192.168.1.1 / 24 diyor. Disable yapiyorum elle ip yaziyorum. Ağ genişliyor fakat malesef bağlanti vermiyor. Müsteri destekle gorüştum tp link onlarda birşey söyliyemedi.

• TP-Link Türkiye kullanıcısına yanıt
    Ana modeme peki sağlıklı bağlanabiliyor mu, repeaterlardaki mantık şudur, bağlanacağı cihazı en az 2 ya da 3 kademeli çekmeli ki sinyali alıp tekrar dağıtabilsin sağlıklı şekilde. Olmazsa yetkili arkadaşa iletelim bir de o yardımcı olsun.@TP-Link Türkiye
  • Merhaba.

1- wa901nd arızalı sorunlu v.b. olabilir mi?

2- wa901nd ile ana modeme bağlanırken

bağlantı adını degistirdiniz mi? Veya şifreyi?
    (ANa modemle aynı olmalı ikisi de )

3- sinyali çok düşük alıyorsa wa901nd bağlantı kuramassınız bence. Biraz farklı yerde denediniz mi?

Bİr de şöyle deneseniz nasıl olur.
    Hem ana modemi hem wa901ndyi resetleyip bastan deneseniz. Sıkıntı olmassa böyle yapın tekrar.

Ben geçen hafta bu cihazdan 3-4 tanesiyle biraz hasır nesir oldum yardımcı olmaya çalışırım anladığım kadarıyla.

-------
    Son olarak aklıma gelmişken yazayım.
    1- bir laptopa ya da pcye wa901nd ethernet kablo ile bagladınız.
    2- 192.168.0.254 yazıp arayuze girdiniz.
    3- birkaç menuyu direk geçtikten sonra repeater mod seçtiniz.
    Bağlantı şifresini yazarken dikkatli olun hata yapmayın. Büyük harf v.b.
    Sonra static ip seçip, aşağıdan dhcp server kısmını disable yaptınız.
    İp olarak 192.168.1.2 deneyin bakalım
    ( 192.168.0.254 olarak bırakınca da bağlantı sağlıyor. Ama arayuze giremessiniz. )
    Son olarak işlemler bittiğinde finish tuşuna bastıgınızda birkaç dakika beklemeniz gerekiyor.

O esnada modem ayarları yapar daha sonra tarayıcı yenilenir ve ardından ethernet bağlı olan pcde ag ve paylaşım kısmında ethernet bağlantısı olması gerekiyor.
    Bunları görene kadar bağlantılarla ya da modeme dokunmayın derim.ama hepsi birkaç dakika sürer.
    Öyle 10 dklık is değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 21 Şubat 2018; 23:19:42 >

• Dandy61 Merhaba,

Sizlere daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için mailinizi özel mesaj olarak iletebilir misiniz? Bu konu hakkında sizlere bir mail yönlendireceğiz. Maildeki talimatları uygulayarak kontrol edebilirsiniz.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Modem 3 çubuk çekiyor. Bağlantı yayiliyor fakat internet yok diyor malesef. 4 gundur tplink desteğin tarafimi aramasini bekliyorum pazar akşamı sorunum çözülmeyince telefonla irtibat kuralım dediler ama. Malesef

• TP-Link Türkiye kullanıcısına yanıt
    Ana sitenizden destek ekibiyle butun adimlari tektek denedik ve sorun çözülemeyince telefon numaram istendi. 4gundur bekliyorum.

• capslocksmith C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

1 - Cihazı sıfır aldım ilk ben açtım ama bir sorun varmı bilemiyorum kurum yapmadan açtığımda wifi ağinda görünüyor ışıklar düzgün yanıyor açıkcası bir sorun varmış gibi durmuyor

2 - Ben cihazın versiyon 5 kurulum videosuna göre kurulum yapmaya çalıştım. Orda belirttiği gibi ağ ismi ve şifresi aynı bir değişiklik yapmadım .

3- 3 farklı yerden denedim en düşük sinyal 3 çizgi. Hem ana modemi hemde routeri resetleyerek ana cihazın dibindeyken canlı destek ekibi ile kurulum yapmaya çalıştık ağ yayılıyor fakat internet yok diyor. Statik ip seçeneği seçip dhpc yi disable yapınca ağ yayılmıyor ve routerin ara yüzüne tekrar giriş yapılamıyor.

Bu mesajı size yazarken destek ekibi tarafından arandım ve cevap çok net oldu. Tilgin modem ile cihaz çalışmıyormuş ... Herkesin ilgisine teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Dandy61

Merhaba,

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

1 - Cihazı sıfır aldım ilk ben açtım ama bir sorun varmı bilemiyorum kurum yapmadan açtığımda wifi ağinda görünüyor ışıklar düzgün yanıyor açıkcası bir sorun varmış gibi durmuyor

2 - Ben cihazın versiyon 5 kurulum videosuna göre kurulum yapmaya çalıştım. Orda belirttiği gibi ağ ismi ve şifresi aynı bir değişiklik yapmadım .

3- 3 farklı yerden denedim en düşük sinyal 3 çizgi. Hem ana modemi hemde routeri resetleyerek ana cihazın dibindeyken canlı destek ekibi ile kurulum yapmaya çalıştık ağ yayılıyor fakat internet yok diyor. Statik ip seçeneği seçip dhpc yi disable yapınca ağ yayılmıyor ve routerin ara yüzüne tekrar giriş yapılamıyor.

Bu mesajı size yazarken destek ekibi tarafından arandım ve cevap çok net oldu. Tilgin modem ile cihaz çalışmıyormuş ... Herkesin ilgisine teşekkürler

EVet ya tabi tilgin denen laneti düşünemedik.

Gerçekten illet bir modem o.

Yalnız bende de tilgin var.

Comfast marka repeater ile sorunsuz çalıştı.

Geçen denemistim.( uzun süreli denedim )

Son olarak sorayım. Dhcp enable yapıp denediniz mi. Agda çok fazla aygıt yok sonuçta. İp çakışması çok seyrek olur eger cakısma olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 22 Şubat 2018; 15:34:5 >

• Bir de şöyle deneseniz; çevreden router - access point özelliği olan bir cihaz bulabilirseniz, ana modemden kablo ile bu cihaza interneti verin.
    ( burada ana modeme ayar yapmaya gerek yok. Direk kablo takılacak. )

Cihazı router veya access point modunda kurun.

(Dhcp kapalı olaa daha iyi ama 2 türlü deneyin.
    Cihazın marka modeline göre basit birkaç ayarı vardır.
    Yapacağınız 1- wifi adını ve şifresini wireless kısmından girmek
    2- dhcp kapalı ya da açık yapmak
    3- lan ayarından sabit bir ip vermek )

( burda ek olarak hem wifi adını hem de şifreyi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz)

Sonra wa901nd ile ana modeme değilde diğer cihaza repeater modunda baglanın.
    ( router veya access point cihazlar uygun fiyata satılıyor.
    Eger dediğim gibi bağlantı kurabilirseniz 30-40 Liraya bile 2. El cihaz var. Olmadı zaten 60-80 Liraya ben size performanslı cihaz tavsiye edebilirim.

.@Dandy61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 22 Şubat 2018; 15:47:41 >

• SOn olarak modem kopruleme falan var.

Ben hiç yapmadım ama bir de kopruleme yapmayı deneyin derim.

Kopruleme işinde sanırım cihazlar birbirine tanıtılıyor ayar kısmından.

Pes etme kardeş teknolojide yöntem bitmez.

Cihazi geri iade etmeye calisacagm 14gunluk iade surecinden faydalanip. Ama genede üst kattan internet cekmediği için bir range extender kullanmam gerekli tilgin modemle calisan tabiyki.

Dhpc enable yapip denedim bu sefer sinyal genislemesi yapmiyor malesef. Ama teknik destek direk tilgil kullaniyorsaniz calismaz dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dandy61

Dhpc enable yapip denedim bu sefer sinyal genislemesi yapmiyor malesef. Ama teknik destek direk tilgil kullaniyorsaniz calismaz dedi.

O zaman neden univarsal yazıyorsunuz demedin mi adamlara?

Universal demek her türlü aygıta uyumlu demek

TP-Link Türkiye kullanıcısına yanıt
    İnan telefonu suratıma kapattı desem yeridir. Ana modem tilgin mi dedi evet dedim olmaz o dedi ve kapadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptCRaCKs -- 22 Şubat 2018; 17:34:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.