Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8961ND access point yapmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
22.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Komşudan kablo ile gelen bir internet var.
    Ben bunu masa üstümde kablo ile notebook cep telefonu için kablosuz yapmak istiyorum.
    Elimde TP-LINK TD-W8961ND modemim var. bu modemi access pointe cevirmek yada başka bir ayar ile bunu yapmam mümkün mü ?

nasıl yapılacağına dair yardım lütfen.

• ilk olarak komşundan gelen modemin ip'sini öğrenmelisin örneğin 192.168.1.1 diyelim daha sonra senin elinde bulunan modeme bağlanarak modeme 192.168.1.254 ip'sini verebilirsin komşudan gelen kabloyu sendeki modemin portlarından birine takıcaksın modemine tekrar bağlanıp dhcp'yi kapatacaksın köprü modu gibi bir seçenek te olabilir onu seçeceksin
  • Harikasin OLdu Yaptim Super OLdu Baska turlu yapiordum 15 Dk aara ile kesiliyordu simdi Tam oldu Tskler Allah Razi olsun...
  • kolay gelsin
  • peki aynı modem bendede var kablosuz başka bir modeme bağlanıp kablosuz yayın nasıl yaparım
  • quote:

Orijinalden alıntı: saly35

peki aynı modem bendede var kablosuz başka bir modeme bağlanıp kablosuz yayın nasıl yaparım

iki modemde wds olmasi gerek kablosuz baglanti icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki farklı marka olsa yinede olurmu
  • quote:

peki farklı marka olsa yinede olurmu

bu cihazlarin tepkisine bağlı genelde sorun olmuyor nadirende olsa ters teptigide oluyor

• tamam peki nasıl yapıcağım ayarları wds var arayüzde gördüm
  • quote:

tamam peki nasıl yapıcağım ayarları wds var arayüzde gördüm

diger modemin marka model nedir

• tplink w8961nd de wds var birde internete bağlanmak stediğim eski modem var airties rt206 bundada mesh var bu mesh wds mi yanlışım olabilir var dedim ama
  • quote:

tplink w8961nd de wds var birde internete bağlanmak stediğim eski modem var airties rt206 bundada mesh var bu mesh wds mi yanlışım olabilir var dedim ama

ikisi ayni kapiya cikiyor soyle yap

oncelikle ana modeme bir wep sifre ver 128 bit olursa iyi olur

tp linke bir ip ver 192.168.2.254 olsun

tp linkte dhpc ve firewalli kapat

iki cihazda kanal ayni olsun

tp linkin birinci dns yi 192.168.2.1 yap

yine iki cihazda ayni ağ adı ve ayni wep sifreyi kullanacaksin

son olarak iki cihazin mac adresini birbirine tanitip deneme yap

• tamam bi deneyeyim teşekkürler
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    yücel52
    vermiş olduğun bilgiler için saol benim işime yaradı 2 modem arasında kablosuz bağlantıyı sağladım sadece dns eklmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilecik_11

yücel52
    vermiş olduğun bilgiler için saol benim işime yaradı 2 modem arasında kablosuz bağlantıyı sağladım sadece dns eklmedim

• merhaba;

bende kablosuz olarak yayın yapmak istiyorum.

vodafonun verdiği Huawei HG532s Modem var, kablosuz bağlamak istediğim ap ise tplink TD-W8951ND

yardımcı olabilirmisniz.
  • Selamun aleyküm...elimde iki adet modemim var airties rt206v2 ve 5650tt v3 modemim var bu modemleri kullanarak tp link TD-W9970 modemindeki interneti kablsz alip kablosuz kullanmam mümkünmü.guvenlik gorevlisiyiz komsudan aliyoruz interneti ama cekmiyor.8961n tp link modem var onu alsak olurmu uygun fiyata 30lira demisler..yada en ucuz ne yapablrz

• Extra arada bitane router var sifrsini bilmyoz ve asil modeme baglanip ordan ip adresi girip bakmak istedigimde baglsnaamiuorim bu routera ..nasil bagslancam

• ?

• telefonaki mobil interneti bu modeme paylaşamıyormuyuz ? bilgisi olan ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.