Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
3
Favori
260.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrekucur

selam,
    o usb cihazi, eger masaustu bilgisayarinda wifi yoksa onunla modeme erismek icin. birnevi wireless kartidir...

++++

kısaca kablolu internete bağlanan herhangi bir bilgisayarını kablosuz hale getirir.
  • selamlar,
    üç yıldır sorunsuz bir biçimde kullandığım D-Link DSL-G604T marka modemimin zaman zaman hat alamama, kopma vs.. problemleri çıkarması sonrası bende dün kendime bir TP-LINK TD-W8901G edindim. malzeme kalitesi olarak D-Link'e yakın durduğunu söyleyebilirim, artısı ise D-Link'in 2db lik antenine karşı 5db'lik antene sahip olması. Bu ürünü internette tespit ettikten sonra birkaç gündür buradaki yorumları takip ettim, kurulumla ilgili genel bir problemden bahsediliyordu. Ben kurulum cd'sini hiç kullanmadan doğrudan 192.168.... yöntemiyle arayüze bağlandım ve kullanım klavuzundaki hızlı kurulum aşamalarını birbir geçerek 5dk da hem aleti kurdum hem de wifi ayarlarını yaptım. Açıkçası modemin bir günlük performansı beni tatmin etti, fakat beraberinde gelen 5db'lik antenin çekiş gücünün bir önceki D-Link'in 2db'lik anteninden farklı olduğunu söyleyemem. Ben modemin bir üst katındayım ve 2 kademe çekiyor, modemin olduğu katta ise 5 kademelik bir çekiş mevcut. Zaten daha önce de bu değerlerde çekiyordu. Sonuç olarak bu modem parasının karşılığını veriyor, bir önceki modemime daha çok para vermiş ve uzun süre memnun kalmıştım, ancak bu aletlerin bir ömrü var sanırım, o yüzden pahalı almak yerine 4-5 yılda bir değiştirmek en doğrusu.

• hepinize merhabalar dostlar aranıza yeni katıldım bende bu modemden mi kullandıgım laptoptan mı yoksa bağlantımdan mı oldugunu bilmediğim bir sorun yaşıyorum size sorularımı sırasıyla yönelteyim uzman arkadaşlarımızdan yardımcı olmalarını rica ederek
    1-modemin adsl ışığı sabit yanıyor,bağlantım da var fakat wlan ve internet ışıkları devamlı yanıp sönme halinde sabit değil.Bu bir problemmi?
    2-ben interneti bağlattık bağlatalı adamakıllı görüntülü konuşma yapamadım(49liralık sınırsız paketle bağlanıyoruz ve tek pc baglı download vs de yok).Olay şu,msn açıyorsun,görüntülü konuşma daveti yapıyorsun kabul ediliyor,aradan bir süre geçiyor(genelde 1dakika bile sürmüyor),tak bağlantı donuyor,sonra msnim ve bilgisayarda açtığım tüm programların bağlantısı kesiliyor.bir süre sonra geri geliyor.Bu arada dns otomatik.
    3-Benim tahminim bunun modemden olduğu yönünde.Çünkü telekomdan olsa bağlantı gelmez.Yarım bağlantı d(a göndermeyeceklerine göre
    4-Bir ek bilgi daha vereyim.Arkadaşım download yapabiliyor sorunsuz,ve yüksek kilobitle çekim gerçekleşiyor(90 100 kb/sn).Fakat download programıyla download yaparken bişey dikkatimi çekti,bağlantı bir anda 0a iniyor,sonra tekrar 90a çıkıyor..Bilgilerinize arz ederim umarım sorunumu çözebilirsiniz gerçekten canım sıkılmaya başladı

• Arkadaşlar bende de TP-Link WN422G var. Ama sürekli pcyle olan bağlantı kesiliyor ? Nedendir acaba ? Oyuna girerken net kopuyor falan. Ama oyundayken olmuyor. Oyuna girerken kopuyor
  • windows 7 için ne yapmam gerekiyor?
  • yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve memlundum hiç kesinti yokdu ama 2 kez wireless sinyal zayıflığı yaptı ve kendi kendine düzeldi ve şuaanda sinyal gitti ve hala gelmedi okadar ugraştım resetledim sıfırladım gene gelmedi3 gün oldu garantiye göndericem son çare
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

windows 7 için ne yapmam gerekiyor?

Kablolu modeli için win7 de de kurulum aynı anlatılanların dışında birşey yok gayet basit.

Ancak benim merak ettiğim bu port açma olayı ? Bu modemde çok karışık sanki bu durum bi türlü beceremedim download yapamıyoruz
  • Arkadaşlar ben hepsiburadan aldım modemi ama telefonum ile uyumsuzluğu var şuan ve firmware update yapmalıyım ama bir türlü çözemedim v2 mi v3 mü?
  • arkadaşlar ben de geçen bunun bi üst modelini aldım w8920g arayüze ttnet bilgilerini girip kaydettikten sonra bilgiler kaydolmuyodu.. yani save/reboot tuşu war.ona basınca girdiğim tüm bilgiler siliniyordu ama wireless bağlantısının adını felan değiştirince onlar aynen kalıyodu ben de geri gönderdim.. şimdi w8901g e bakıyorum.. burda da bi kaç arkadaş elektirkler gidince bilgiler sıfırlanıyor felan demiş.. bu herkeste var mı genel bi sorun mu ? yoksa bazılarında mı oluyor.. ona göre alcam kararsız kaldım alsam mı almasam mı ?
  • şuan itibariyle ürünü darty den 69 tl e almış bulunmaktayım hayırlı olsun :D
  • Bende bu üründen sipariş verdim yorumların çoğu iyimserdi.ama burda problemle karşılaşanlarda olmuş .
    Bendede sorun çıkarsa(ki insallah olmaz :D) burdaki bilgiler işe yarar gibime geliyor .
  • Arkadaşlar bu cihazın elektiriği kesilince kablosuzun adı değişiyor ve bağlanmıyor? Arayüze girip düzelttiğim zaman problem ortadan kalkıyor... Ama hep böyle mi yapacağım.. ADSL Yazılım Versiyonu : FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0 Arayüzden baktığım zaman versiyonları böyle görüyorum, acaba eski mi? Bir de modemi internetten dün aldım, böyle olacaksa iade edeyim.. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Arkadaslar be bu modemi iki aydır falan sorunsuz kullanıyorum 120 m2 evin içinde her yerde cekiyor. Benim capraz iki kat üstümde komşu ile ortak kullanmmak istiyoruz fakat orda hiçbir sekilde görmüyor. Arada birde asansör var.Anteni değişebilir olduğu için buna uyumlu anteni nerde bulabilirim ve en az kaç dBi anten almam lazım. Kablosuz olmadı kablo cekecem iki kat arasına
  • Arkadaşlar biri bana wireless ayarlarının bir screenshot'ını yollasın kafayı yemek üzereyim saatlerdir bağlantı oluşturamadım. Laptop görüyor modemi bağlan dediğim zaman bağlanamadı diyor. bir tane ss verin ya da yardım edin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Colibri. -- 2 Ocak 2010; 12:54:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Colibri.

Arkadaşlar biri bana wireless ayarlarının bir screenshot'ını yollasın kafayı yemek üzereyim saatlerdir bağlantı oluşturamadım. Laptop görüyor modemi bağlan dediğim zaman bağlanamadı diyor. bir tane ss verin ya da yardım edin....

laptop xp mi kullanıyor? Bir de arayüzde mac filtrelemenin kapalı olduğundan emin olun..

Bir önemli sorum olacak, ben yanında wireless adaptörlüsünden aldım kurdum, ama veri göndermede özellikle msnde görüntülü konuşmada sıkıntı yaşamaya başladım bu tarz problem yaşayanınız var mı? İnternetten speedtest yaptığımda iyi sonuçlar alıyorum ama nedense böyle sorun var.. İlgilenen olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

quote:

Orijinalden alıntı: .Colibri.

Arkadaşlar biri bana wireless ayarlarının bir screenshot'ını yollasın kafayı yemek üzereyim saatlerdir bağlantı oluşturamadım. Laptop görüyor modemi bağlan dediğim zaman bağlanamadı diyor. bir tane ss verin ya da yardım edin....

laptop xp mi kullanıyor? Bir de arayüzde mac filtrelemenin kapalı olduğundan emin olun..

Bir önemli sorum olacak, ben yanında wireless adaptörlüsünden aldım kurdum, ama veri göndermede özellikle msnde görüntülü konuşmada sıkıntı yaşamaya başladım bu tarz problem yaşayanınız var mı? İnternetten speedtest yaptığımda iyi sonuçlar alıyorum ama nedense böyle sorun var.. İlgilenen olursa çok sevinirim.

mac filitremeleri kapalı. şu an 7 kullanıyorurum eskiden xp kullanıyodum ama 2 sindede aynı problem ama başka modemlere bağlanıyorum problem laptopta değil eminim bundan... bi türlü çözemedim bir ss atarsanız çok makbule geçer...

• Arkadaşlar bu modemin anten çıkış gücü kaç db birde bu modemle kaç kişi aynı anda nete bağlanır...
  • Arkadaşlar PPPoe bağlantısı yapamıyorum. Sadece köprü bağındayken internete girebiliyorum yoksa girmiyo bi el atın ne yapmalıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Colibri. -- 7 Ocak 2010; 18:26:51 >
  • Arkadaşlar ben robotık 9108 kullanıyorum tık yok maaşalah.bu modemden alıp anten yerıne 1w booster takıp kullanmayı düşünüyordum tırstım doğrusu alanlara allah kolaylık versin modemin hasıymış robatikde kıymetini bimemişim...
  • arkadaşlar bende ttnetin verdiği tp link td w8101g marka modmi aldım kurdum sorunsuz çalışıyor fakat , film indirma falan programları için restart etmem için bi bat dosyası yapmayı düşünüyorum ama bunun restartı nerden , nereyegidip resetliyoruz ?

fabrika ayarlarını demiyorum satece ip değişmesi için reset atmak istiyorum .. başka yöntemi versa o da olur sorun değil.. cvplarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.