Şimdi Ara

TP-Link Modemleri Bağlama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

TP-Link W8961ND model modemimi başka bir Tp-Link modemden ethernet kablo ile aldığım interneti dağıtacak şekilde ayarlamak istiyorum.

Ethernet kablosunu takar takmaz hiçbir ayar yapmaya gerek kalmadan interneti dağıtıyor kablolu ve kablosuz.

Fakat Android telefonlardan ve TVmizden(ethernetle) bağlanamıyoruz.

TVden bağlanmak istediğimizde yaptığım ayarlara göre DNS veya DHCP ile ilgili hata veriyor. DHCPnin ayarlı olup olmadığını kontrol edin diyor.

Ne kadar ayar yaptıysam bir türlü bağlayamadım telefonu. Köprü Modu, Dinamik IP, PPPoA/E vs ne varsa denedim.

Sadece bir defa bağlandı. IP adresini 192.168.1.150 yapıp DHCPyi 192.168.1.180 yapmıştım. Sonra kendi kendine koptu bağlantısı ve bir daha bağlanamadım. Modemi resetleyip aynı ayarları yaptım yine olmadı.

Bunun dışında DHCPyi kapattım, açtım, relay yaptım yukarıda bahsettiğim gibi.

Çaresiz kaldım arkadaşlar. Hayrınıza bi el atarsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 29 Mayıs 2014; 22:24:02 >

• Modeminiz ile aynı IP aralığında olma şartıyla elle IP verin. Aşağıdaki verdiğim şekilde telefonunuzdan IPV4 sabit ip elle veriniz.

Örneğin modeminiz 192.168.1.1 de ise

Ip: 192.168.1.25
    Sub Mask:255.255.255.0
    Gateway: 192.168.1.1

DNS 208.67.222.222
    208.67.220.220
  • Öncelikle yardımınız için teşekkürler.

Modem üzerinden connaught hocam sağolsun bir sürü ayar yaptı, uğraştı. Hala da devam ediyordu internet gitti bir de uyumam gerekiyor onun için sona erdirdik.

Bu sizin bahsettiğiniz yöntemle bağlandı bir kez fakat geri gitti sonra. Bir an çok heveslendik ama hemen geri gitti anlamadık. İnternet arada gidip geliyor ondan dolayı. Daha önce de bağlandı ve internet gidip gelince bir daha bağlanmadı.

Daha kalıcı bir yöntem nasıl bulabiliriz acaba?
  • İnternetin gitmesi hat değerlerinizle alakalı olabilir. Hat bilgilerinde SNR Marjı değeri önemlidir. 7 nin altında olan değerler kesinlikle internetten düşüyor. Binanızda evinize giden kabloyu değiştirdikten sonra kontrol edip düzelme olmassa ISS sağlayıcıya arıza kaydı bırakırsanız ilgilenirler. Umarım sorun hattınızın değerlerinden kaynaklanmıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrQressive

İnternetin gitmesi hat değerlerinizle alakalı olabilir. Hat bilgilerinde SNR Marjı değeri önemlidir. 7 nin altında olan değerler kesinlikle internetten düşüyor. Binanızda evinize giden kabloyu değiştirdikten sonra kontrol edip düzelme olmassa ISS sağlayıcıya arıza kaydı bırakırsanız ilgilenirler. Umarım sorun hattınızın değerlerinden kaynaklanmıyordur.

İnternetin gitmesini de soracaktım sizin benden önce bahsetmeniz iyi oldu.

"Binanızda evinize giden kablo" derken telefon kablosundan mı bahsediyorsunuz. ISSmiz TTNet. Binadan itibaren eve gelen hattın kablosunu komple mi değiştirmek gerek?..

Yine de internet gittikten sonra girememek bununla ilgili değil galiba. Çünkü kablosuz bağlanabiliyor bilgisayar. Sadece o yaptığımız ayarlarla TV ve Telefondan tekrar girilemiyor. Bu gün tekrar deneyeceğim tüm ayarları baştan yapıp.

Teşekkür ederim tekrar ilginiz için.

• Sorun modemin ip vermemesi oldu cok kurcalancak bir durum yok aslinda
    Ana modemede bakamadik gerci kablo gelen bir net oldugu icin modemlik bir durumda yok ama niye ip vermedi bakilirsa iyi olur yinede
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

Sorun modemin ip vermemesi oldu cok kurcalancak bir durum yok aslinda
    Ana modemede bakamadik gerci kablo gelen bir net oldugu icin modemlik bir durumda yok ama niye ip vermedi bakilirsa iyi olur yinede

Modemin IP vermemesi pc den dolayı olma ihtimali vardı. Bugün başka pc ile deneyeceğim kablolu bağlantıyı.

Bununla da olmazsa ana modemdedir sorun diyebiliriz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozmeniniz

quote:

Modemin IP vermemesi pc den dolayı olma ihtimali vardı. Bugün başka pc ile deneyeceğim kablolu bağlantıyı.

Aslinda birde wan portunu atama yapip denemek gerek
    Siz hat degerlerinin resimleride ekleyin bi bakalim bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam dün sizin yaptığınız ayarlardan sonra PrQressive'in verdiği IPleri girmiştim. Gece gelip gitmişti. Şimdi gelmiş.

Üstelik IPyi telefondan yazıp oradan da giriyorum 25i 26, 27, 28 diye değiştirdim. PC de bağlanıyor artık statik IP verince.

Tek sıkıntı ara modemin arayüzüne giremiyorum. IPsini ne yapmıştık hatırlamıyorum. 254 mü yapmıştık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dün sizin yaptığınız ayarlardan sonra PrQressive'in verdiği IPleri girmiştim. Gece gelip gitmişti. Şimdi gelmiş.

Üstelik IPyi telefondan yazıp oradan da giriyorum 25i 26, 27, 28 diye değiştirdim. PC de bağlanıyor artık statik IP verince.

Tek sıkıntı ara modemin arayüzüne giremiyorum. IPsini ne yapmıştık hatırlamıyorum. 254 mü yapmıştık.

Modeme ip verme zorunlulugu yok sadece neti bagladiginiz zaman tek bir yerden kontrol etmek icin modem araliginda vermek daha iyi
    Evet 254 yapmistik

• IP ayarından sonra denememiştim,şimdi denedim girdi.Hiçbir sorun kalmadı. Yardımlarınız için teşekkürler.

Özellikle connaught size teşekkür ederim dün özel olarak ilgilendiniz bir sürü.

Selametle.
  • quote:

IP ayarından sonra denememiştim,şimdi denedim girdi.Hiçbir sorun kalmadı. Yardımlarınız için teşekkürler.

Özellikle connaught size teşekkür ederim dün özel olarak ilgilendiniz bir sürü.

Selametle.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.