Şimdi Ara

Tp-link AP IP alınmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar VR900 modem kullanıyorum. Evin wifi ulaşmayan yerleri için ax12 router aldım. sorunum şu ki VR900 xxx.xxx.1.1 ip adresinde DHCP açık AX12 AP modunda xxx.xxx.1.2 ip adresinde dhcp kapalıyken kablolu bağlantıyla iki cihazı birbirine bağlıyorum ve bu sırada AP wifi de sorunsuz çalışıyor ancak kabloyu çıkardığımda wifi görünmesine rağmen herhangi bir cihazla bağlantı kurmak istediğimde ip alamıyorum. Bunun çözümü nedir?

• merhaba,kabloyu neden çıkartıyorsunuz, o şekilde devam edin.

saygılar..............................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Orada bir saflık yapmışım. Access point yerine router alınca böyle bir sorun oldu. Ap modunda kablosuz kullanırım diye düşünmüştüm ama olmuyormuş.

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt

merhaba,estağfurullah hocam routerlar kablolu olarak modeme bağlanmak zorunda.Access point aynı bağlantı şeklimi emin değilim,kablosuz olarak repeater,range extender cihazı kullanman gerekiyor.ama router cihazını kablosuz olarak modeme bağlamak istersen modemden kablosuz olarak interneti range extendere taşı oradan kısa bir kablo ile router a aktararak interneti yayabilirsin.

anladığım kadarıyla yanlış cihaz almışsınız.

hayırlı RAMAZAN lar

saygılar..........................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multisongohan -- 20 Mart 2024; 0:5:57 >
  • multisongohan M kullanıcısına yanıt

Evet daha sonra Mi Extender alarak olayı çözdüm :)

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt

saygılar..............................

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.