Şimdi Ara

TP-LİNK 5210G VE 5110G İLE İLGİLİ BİRKAÇ İPUCU (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
234
Cevap
14
Favori
44.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5210g'yi client modda kullanıyorum. 150 metre yarı engelli mesafeden 20-27dbi sinyalle bağlanıyorum. ethernet kablo ile tp link marka router ile ev içinde yayın yapıyorum. client modda yayını aldığım modemde tp link marka. sistem 3 gündür stabil çalışıyor.

Sorun şu ki; hız bir iniyor bir çıkıyor. distance ayarlarını yaptım. karşı modem-5210 ve router kanal seçimleri nasıl olmalı? daha bir ince ayar var mıdır?

Şimdiden Teşekkür Ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denizbüyücüsü

5210g'yi client modda kullanıyorum. 150 metre yarı engelli mesafeden 20-27dbi sinyalle bağlanıyorum. ethernet kablo ile tp link marka router ile ev içinde yayın yapıyorum. client modda yayını aldığım modemde tp link marka. sistem 3 gündür stabil çalışıyor.

Sorun şu ki; hız bir iniyor bir çıkıyor. distance ayarlarını yaptım. karşı modem-5210 ve router kanal seçimleri nasıl olmalı? daha bir ince ayar var mıdır?

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Router modeli nedir ve 5210 ustundw dhoc acikmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • router ın markası tp link tl-mr 3420 . dhcp açık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizbüyücüsü -- 15 Nisan 2014; 18:08:54 >
  • Belki yardımcı olabilirim. Ben bütün ince ayarlamaları yapmama rağmen client moddaki wa7210n cihazımda sinyal seviyesi sorunsuz olmasına rağmen internet hızımı sabit tutamıyordum. Bazen 6 mbs bazen 1 mbs idi. Uzun bir cat6 patch kablosu alarak client moddaki alıcımla wa701nd cihazımın arasındaki mesafeyi açtım. Mesafeden kasıt 701nd'yi iç ortama aldım, araya duvar vs engel olacak şekilde. Sonuç mükemmel 7mbs sabit hız. Ben aslında pek anlamam nacizane önerim dağıtıcıdan önce kabloyla test etmen sonuç farklı çıkarsa mesafeyi açman. saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan06

Belki yardımcı olabilirim. Ben bütün ince ayarlamaları yapmama rağmen client moddaki wa7210n cihazımda sinyal seviyesi sorunsuz olmasına rağmen internet hızımı sabit tutamıyordum. Bazen 6 mbs bazen 1 mbs idi. Uzun bir cat6 patch kablosu alarak client moddaki alıcımla wa701nd cihazımın arasındaki mesafeyi açtım. Mesafeden kasıt 701nd'yi iç ortama aldım, araya duvar vs engel olacak şekilde. Sonuç mükemmel 7mbs sabit hız. Ben aslında pek anlamam nacizane önerim dağıtıcıdan önce kabloyla test etmen sonuç farklı çıkarsa mesafeyi açman. saygılar

Arayı açmakta ise yaramakla birlikte kanallarda baya uzak olmalı birbirinden..

• 8. kanal da istediğimi buldum. teşekkür ederim.
  • Merhabalar 2-3 aylık bir hort olacak ama bu konuda birkaç soruya cevap arıyorum Elimde amatörce yapılmış bir sistem var Kardeşime yapılmış 2-3 yıl önce kullanılmadığı için ben kullanmak istiyorum ayarlarını beceremedim bu konu ile birkaç şey öğrendim deneyeceğim ama sistem ve püf noktaları hakkında aydınlatırsanız sevinirim
    Sistem : 20 x 30 x 10 cm dikdörtgen bir kutuya (nette bulduğum fotoğraflardan bi-quad olduğunu tahmin ettiğim) bir anten ve tp-wa 5110G yerleştirilmiş Ap modda. 10 m elektrik ve cat5 ile çatıdan eve iniyor cat5 tp-wr543g ye bağlanıyor oda evin içine kablosuz dağıtıyor.
    Kurulmak istenen : 3 katlı evin çatısına bu kutu yerleştirildi 190 m ilerideki birebir görüş olan cafeye yönlendirildi ap client router modunda survey deyip 5db ile 14db arası değişen genelde 10-12 db arası sinyal alındı bağlantı sağlandı nete girildi. Sonra AP moda alınarak survey ile tekrar modeme bağlanıldı ve WAN bölümünde 543g ye giriş yapıldı ama 543 g nin AP Router Mode a alındı ama ne kablolu nede kablosuz internete bağlanılamadı
    1-Nerde hata yapıyorum (AP 192.168.2.x yapılandırma)(AP Router 192.168.1.x yapılandırma) Her ikisinde de DHCP açık ama 10 ip ile sınırlı
    2-AP moddayken 5110g ile internete çıkamıyorum bu bir hata mı?(HAta gibi duruyor)
    3-543G ye WAn dan mı LAN dan mı giriş yapmalıyım
    4-Sinyali sabitlemek için yada güçlendirmek için ne yapabilirim (Distance deniyeceğim başka bişey varmı?)

• Merhaba,
    100 metre mesafe için dış ünite kullanmak istiyorum ama 5210g fiyatı çok yüksek. 5110g fiyatı uygun ama fiyasada bulamadım. Satıştan kaldırıldı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: edie

Merhaba,
    100 metre mesafe için dış ünite kullanmak istiyorum ama 5210g fiyatı çok yüksek. 5110g fiyatı uygun ama fiyasada bulamadım. Satıştan kaldırıldı mı?

İkinci el ve sifirda bende bulamadim
    İmkân varsa yurtdisindan alabilirsiniz

• 100 m. ve dış ortam için 5210g daha uygun olur sanırım. Zaten 5110g üretimden kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Merhaba,

Alfa marka ap lere yönelin tp-link ile Fiyatı yakın ve tp-linkten birkaç gömlek üstün cihazlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Adrenaline-tr

quote:

quote:

Merhaba,

Alfa marka ap lere yönelin tp-link ile Fiyatı yakın ve tp-linkten birkaç gömlek üstün cihazlar...

Tavsiye bir cihaz varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehce

Merhabalar 2-3 aylık bir hort olacak ama bu konuda birkaç soruya cevap arıyorum Elimde amatörce yapılmış bir sistem var Kardeşime yapılmış 2-3 yıl önce kullanılmadığı için ben kullanmak istiyorum ayarlarını beceremedim bu konu ile birkaç şey öğrendim deneyeceğim ama sistem ve püf noktaları hakkında aydınlatırsanız sevinirim
    Sistem : 20 x 30 x 10 cm dikdörtgen bir kutuya (nette bulduğum fotoğraflardan bi-quad olduğunu tahmin ettiğim) bir anten ve tp-wa 5110G yerleştirilmiş Ap modda. 10 m elektrik ve cat5 ile çatıdan eve iniyor cat5 tp-wr543g ye bağlanıyor oda evin içine kablosuz dağıtıyor.
    Kurulmak istenen : 3 katlı evin çatısına bu kutu yerleştirildi 190 m ilerideki birebir görüş olan cafeye yönlendirildi ap client router modunda survey deyip 5db ile 14db arası değişen genelde 10-12 db arası sinyal alındı bağlantı sağlandı nete girildi. Sonra AP moda alınarak survey ile tekrar modeme bağlanıldı ve WAN bölümünde 543g ye giriş yapıldı ama 543 g nin AP Router Mode a alındı ama ne kablolu nede kablosuz internete bağlanılamadı
    1-Nerde hata yapıyorum (AP 192.168.2.x yapılandırma)(AP Router 192.168.1.x yapılandırma) Her ikisinde de DHCP açık ama 10 ip ile sınırlı
    2-AP moddayken 5110g ile internete çıkamıyorum bu bir hata mı?(HAta gibi duruyor)
    3-543G ye WAn dan mı LAN dan mı giriş yapmalıyım
    4-Sinyali sabitlemek için yada güçlendirmek için ne yapabilirim (Distance deniyeceğim başka bişey varmı?)

Çok zaman geçmiş fakat doğrudan 5210 à kablo ile pc yi bağlayıp denediniz mi. Bu halde de hız sorunu varsa temiz sistem olsun istiyorsanız karşı cihazda güçlü olmalı Wifi karşılı eşit güç ve en iyi görüş üzerine stabil çalışır diğer türlüde oluyor fakat çok ugraşırsınız tam oldu dersiniz sorun çıkar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Tavsiye bir cihaz varmi?

Siteyi inceleyerek ihtiyacınıza göre tercih yapabilirsiniz alfa ların neredeyse tümü Hp(yüksek güçlü) cihazlar satıcıya danışırsanız bilgi verir ben reklam yapmış gibi olurum, daha iyi markalar da var fakat cihazlar 300tl den başlıyor ve kurması profesyonellik istiyor bu nedenle yazmıyorum

• Elimde 1 adet kutusu bile sapasağlam duran 5210g cihaz var yaklaşık 1.5 yıl önce almışım faturası duruyor hiç kullanamadım desem yalan sayılmaz şimdide kullanmamı gerektirecek bi durum yok isteyen olursa satabilirim hatta 1 adette kutusu faturası ve garantisi devam eden ve agaranti sonrası 1 yıllık tekno kaskı olan tplink 8961nd var ikisini birden satabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: superspeeed

Elimde 1 adet kutusu bile sapasağlam duran 5210g cihaz var yaklaşık 1.5 yıl önce almışım faturası duruyor hiç kullanamadım desem yalan sayılmaz şimdide kullanmamı gerektirecek bi durum yok isteyen olursa satabilirim hatta 1 adette kutusu faturası ve garantisi devam eden ve agaranti sonrası 1 yıllık tekno kaskı olan tplink 8961nd var ikisini birden satabilirim

Merhaba
    Özel mesaj ile fiyatlarını iletebilir misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: superspeeed

Elimde 1 adet kutusu bile sapasağlam duran 5210g cihaz var yaklaşık 1.5 yıl önce almışım faturası duruyor hiç kullanamadım desem yalan sayılmaz şimdide kullanmamı gerektirecek bi durum yok isteyen olursa satabilirim hatta 1 adette kutusu faturası ve garantisi devam eden ve agaranti sonrası 1 yıllık tekno kaskı olan tplink 8961nd var ikisini birden satabilirim

Merhaba
    Özel mesaj ile fiyatlarını iletebilir misiniz?

cevaplandı 1 cihaz fiyatının altında 2 cihaz
  • quote:

Konuya tp-link ten yetkililerin dahil olması beni baya mutlu etti, adamlar mallarının arkasında duruyorlar , bizde yavaş yavaş çekiliyoruz ortalıktan , işin ticari muhatapları sorunlarla ilgileniyor sonuçta.... , bazen düşünüyorumda ne 5110g ,5210g imiş arkadaş , bir zaman wi-fi forumlarında tartışmamız sonrasında yaptığım basit test üzerine açtığım konular nerelere geldi demek baya meraklısı varmış

Çok güzel konu. Sürekli aktif kalması taraftarıyım.

Adrenaline-tr üstad umarım hala ilgileniyorsundur bu konularla.

• arkadaşlar 5110g yi kablosuz modem gibi kullanabilirmiyiz,internete abone oldum modeme extra ücret ödemek istemiyorum bu cihazı modem gibi kullanabilirmiyim.
    olursa ayarları nasıl olur yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

arkadaşlar 5110g yi kablosuz modem gibi kullanabilirmiyiz,internete abone oldum modeme extra ücret ödemek istemiyorum bu cihazı modem gibi kullanabilirmiyim.
    olursa ayarları nasıl olur yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.

5110g yi modem olarak kullanamazsiniz
    Baglanti turunuz nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 15 Aralık 2014; 20:28:49 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.