Şimdi Ara

TP-LİNK 5210G VE 5110G İLE İLGİLİ BİRKAÇ İPUCU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
14
Favori
44.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İç mekanda kullanılır ancak yüksek frekans insan sağlığı için risktir bence..

Ben bu cihazla ( 5210G ) AP modunda kullanıyorum
    Şu anda oturduğum 4 katlı binada Çatıdaki uydu antenin direğine bağladım
    25 mt kablo ile modeme bağladım, wireless yayın yapıyor
    Benim dairenin üstünde 2 kat ve çatı var. Yönü başka yere çevirili, ben evden 3 diş görüyorum

Tabii arada evler olmasına rağmen 300 mt ye kadar, kardeşimin evine 3 diş internet verdim ve sorunsuz 5 - 6 ay kullandı
    Şu anda diğer kardeşime arada 1 tane evin sadece çatı kısmı var,
    Wireless 4 diş çekiyor ve notebook ile kullanıyor. 60 mt mesafe kısa tabii
  • Konuya tp-link ten yetkililerin dahil olması beni baya mutlu etti, adamlar mallarının arkasında duruyorlar , bizde yavaş yavaş çekiliyoruz ortalıktan , işin ticari muhatapları sorunlarla ilgileniyor sonuçta.... , bazen düşünüyorumda ne 5110g ,5210g imiş arkadaş , bir zaman wi-fi forumlarında tartışmamız sonrasında yaptığım basit test üzerine açtığım konular nerelere geldi demek baya meraklısı varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterimiz;

Dış mekan Access Point cihazları iç mekanda kullanılmamaktadır. Sinyal değerleri dış mekana göre uyarlanmıştır.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye

701ND v2 nin son güncellemesinden sonra cihazın mac ı değişti.

5210 da mac 76-70-02-4C-52,,,,, görünürken 701de mac 64-70-02-4C-52,,,,,,,

bundan haberiniz varmıydı acaba???????
  • (((TeAcHeR))) kullanıcısına yanıt
    Değerli Müşterimiz;

MAC adresleri bir cihaz için tanımlanan özel adreslerdir. Cihazın altında barkodların bulunduğu yerde yazan mac adresi ile TL-WA701ND status sayfasında yazan mac adresini kontrol ediniz.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterimiz;

MAC adresleri bir cihaz için tanımlanan özel adreslerdir. Cihazın altında barkodların bulunduğu yerde yazan mac adresi ile TL-WA701ND status sayfasında yazan mac adresini kontrol ediniz.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye

masef cihazın altında yazan mac bağlandığı makinada farklı gözüküyor.

bu yüzden kontrol etmenizi tavsiye ederim
  • Güzel bilgiler var
  • Değerli Müşterilerimiz;

TP-LINK ürünleri ile ilgili tüm dilek ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_86454182/tm.htm

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • Kardeş benim dükkanları evin arası 1 km ama sürekli kopma yaşıyorum 2side 5210g

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uysal0619

Kardeş benim dükkanları evin arası 1 km ama sürekli kopma yaşıyorum 2side 5210g

Ayarlariniz nasıl?

• ayarlardan "distance"i 1 yap öyle dene..2. husus 5210G sinyal kirliliğinden fazlaca etkileniyor.Modem ve cihazın sinyal kanalını sabitle.Mesela ben "5".kanalı seçtim sorunsuz
    Bu arada ne makina yapmıssınız vallahi helal olsun.Maşallah 2011 yılından beri tıkı tıkır çalışıyor.Başlarda birazzcık naz yaptı ama sonrasında saat gibi maşallah.Hala iyi bir çözümdür 5210G Tebrikler bu güzel ürün için
    Ekleme:5210G için yazılımsal destek bitti mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

ayarlardan "distance"i 1 yap öyle dene..2. husus 5210G sinyal kirliliğinden fazlaca etkileniyor.Modem ve cihazın sinyal kanalını sabitle.Mesela ben "5".kanalı seçtim sorunsuz
    Bu arada ne makina yapmıssınız vallahi helal olsun.Maşallah 2011 yılından beri tıkı tıkır çalışıyor.Başlarda birazzcık naz yaptı ama sonrasında saat gibi maşallah.Hala iyi bir çözümdür 5210G Tebrikler bu güzel ürün için
    Ekleme:5210G için yazılımsal destek bitti mi?

arkadaşı haberdar edecektiniz sanırım

• kusura bakmayın yanlış alıntılama olmuş
  • Tp-link in 5210g cihazını artık tadavülden kaldırıp yeni 2x2 mimo N modu kullanabilen outdoor cihazları yapması lazım(tp link çünkü büyük ve tecrübeli bir firma bence çok iyi cihazlar yapabilir) , şuan itibariyle 5210g lerin fiyatları fiyat performansın ötesine geçti çok çok pahalı bu donanıma göre, bizim kullandığımız dönemde 90-110 TL gibi alıyorduk ve n modu kullanan cihazlar 300 TL gibi rakamlara satılıyordu, bu nedenle 5210g fiyat performansta en kral cihazdı fakat güncel fiyatlar ile belki 20 TL fazla verip çok çok iyi cihazlar piyasada bulunuyor, benim elimde olan en eskisi 2009-2010(tam hatırlamıyorum) yılında alınma ilk çıktığında ön siparişle alanlardanım, o zamanlar d-link2100 ve 5110g ler ile uğraşıyorduk,
    şuan şunu söyleyebilirim , 5210g ile alfatube2h cihazları aynı noktada yer değişikliği yaptım , alıcı cihaz ise sabit bir cihaz 400m civarı engelli ve sinyal kirliliğinin bol olduğu bir ortam , 27db 5210 dan alıyor ve hız 4-5 mbps geziyorken , alfa tube2h isimli cihaz bağlıyken 14-15 mbps civarında geziyor.... yalnız 5210g çok çok kullanışlı , arayüzü basit , ama diğer cihazları kurmak için bilen birisinden görmeniz gerekebilir....

• quote:

Orijinalden alıntı: Adrenaline-tr

Tp-link in 5210g cihazını artık tadavülden kaldırıp yeni 2x2 mimo N modu kullanabilen outdoor cihazları yapması lazım(tp link çünkü büyük ve tecrübeli bir firma bence çok iyi cihazlar yapabilir) , şuan itibariyle 5210g lerin fiyatları fiyat performansın ötesine geçti çok çok pahalı bu donanıma göre, bizim kullandığımız dönemde 90-110 TL gibi alıyorduk ve n modu kullanan cihazlar 300 TL gibi rakamlara satılıyordu, bu nedenle 5210g fiyat performansta en kral cihazdı fakat güncel fiyatlar ile belki 20 TL fazla verip çok çok iyi cihazlar piyasada bulunuyor, benim elimde olan en eskisi 2009-2010(tam hatırlamıyorum) yılında alınma ilk çıktığında ön siparişle alanlardanım, o zamanlar d-link2100 ve 5110g ler ile uğraşıyorduk,
    şuan şunu söyleyebilirim , 5210g ile alfatube2h cihazları aynı noktada yer değişikliği yaptım , alıcı cihaz ise sabit bir cihaz 400m civarı engelli ve sinyal kirliliğinin bol olduğu bir ortam , 27db 5210 dan alıyor ve hız 4-5 mbps geziyorken , alfa tube2h isimli cihaz bağlıyken 14-15 mbps civarında geziyor.... yalnız 5210g çok çok kullanışlı , arayüzü basit , ama diğer cihazları kurmak için bilen birisinden görmeniz gerekebilir....

aslında ubnt loco m2 5210a güzel alternatif

tp linklerin bir zaman sonra kendini beklemeye alması can sıkıcı ping wath doc etkin olmasına rağmen

• şimdi benim anlamadığım aga baglanmadan önce30db seviyesinde gosterdigi aga baglandiktan sonra 20 kusur dblere neden düşüyor çözmüş değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Tp-link in 5210g cihazını artık tadavülden kaldırıp yeni 2x2 mimo N modu kullanabilen outdoor cihazları yapması lazım(tp link çünkü büyük ve tecrübeli bir firma bence çok iyi cihazlar yapabilir) , şuan itibariyle 5210g lerin fiyatları fiyat performansın ötesine geçti çok çok pahalı bu donanıma göre, bizim kullandığımız dönemde 90-110 TL gibi alıyorduk ve n modu kullanan cihazlar 300 TL gibi rakamlara satılıyordu, bu nedenle 5210g fiyat performansta en kral cihazdı fakat güncel fiyatlar ile belki 20 TL fazla verip çok çok iyi cihazlar piyasada bulunuyor, benim elimde olan en eskisi 2009-2010(tam hatırlamıyorum) yılında alınma ilk çıktığında ön siparişle alanlardanım, o zamanlar d-link2100 ve 5110g ler ile uğraşıyorduk,

tp linklerin bir zaman sonra kendini beklemeye alması can sıkıcı ping wath doc etkin olmasına rağmen

loca m2 de güzel cihaz fakat uzun mesafelerde gücü düşük olduğundan performans kaybı yaşıyor, güç değeri olarak bakılacak olursa alternatif nanostation m2, alfan2, mikrotik sxt serileri engenius un bazı cihazları var... ama 11 km ve altında loca m2 yeterli...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

loca m2 de güzel cihaz fakat uzun mesafelerde gücü düşük olduğundan performans kaybı yaşıyor, güç değeri olarak bakılacak olursa alternatif nanostation m2, alfan2, mikrotik sxt serileri engenius un bazı cihazları var... ama 11 km ve altında loca m2 yeterli...

11 km olmuş , yazarken fazla basmışım 1 km ve altı olacaktı.

• Arkadaslar 5110g nerede bulabilirim

• arkadaşlar ben 5210g ile aldığım interneti 5110g ile dağıtıyorum ama bilgisayardan internete girerken telefondan giremiyorum acaba neden ?
  • ilker00005 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız;

TL-WA5110G cihazının arayüzüne giriş sağlayıp Wireless Menüsüne tıklayıp Wireless Security bölümünden Şifreleme türü WPA-PSK , AES seçmeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla
    TP-LINK TÜRKİYE
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.