Şimdi Ara

\\\ TOYOTA YARiS FUN CLUB TURKEY /// :) (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
59
Favori
207.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba benim 2013 1.0 life yaris in sol far söndü led takmak istiyorum . Hangi model ve seriye uygun bizim araç ?ayrıca uzun kısa ayrı mı bi kaç yere fiyat sordum bunu sordular hiç bilgim yok
  • Yaris için akü tavsiyesi;

inci-yuasa Maxim A Gorilla 52 ah 500A

https://serteroto.com/urun/inci-aku-52-ah-maxim-a-gorlilla//

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

yağ konusunda çok netim.
    0w20 advanced veya 0w30
    .
    4000 devirlerde mi kullanıyorsun ki ?

Alıntıları Göster

Selamlar 0-20 advanced veya 0-30 yağ kaç litrelik alsak yeter 2016 benzinli 1.4 yaris için? 4 litre mi? Bu arada servisle görüştüm yıllık bakım için 1100 TL istiyorlar.yağı sordum 5-30 koyuyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 2 Mart 2021; 14:20:43 >

• dr112 kullanıcısına yanıt

yaris 1.4 ise dizeldir, 0w30 kullanılır.

benzinli ise 1.5 veya 1.33 veya 1.3 veya 1.0 motordur, 0w20 kullanılır. Bu yağ 20,000 km dayanıyor fakat ben 15,000 km de değiştiriyorum.

eğer aracınız 1.33 benzinli ise 3.4 litre kullanılır.

bu sene 4 tane litrelik 0w-20 mobil1 advanced alıp 3.4 litresini bu sene kullanırsınız.

kalan 600 ml’nin 200 ml kadarını 6 ay sonra eksiltme yaparsa ekleme yapabilirsiniz.

en son kalan 400 ml’sini ise seneye 3 litre alıp 3.4 litre olarak kullanırsınız.

yağ ve hava filtresi Toyota’dan orjinal alınabilir fakat Mann filtre de rahatlıkla kullanılabilir.

ben partvendo sitesinden alıyorum.

https://www.mobiloil.com.tr/tr-tr/industrial-products/mobil-1-0w20/

https://catalog.mann-filter.com/EU/tur/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Araçlar/Otomobiller%20%2B%20Ticari%20Araçlar/TOYOTA/Yaris%20III%20(XP13)/1.33%20VVT%201NR-FE%20(T00000000351280)

\\\ TOYOTA YARiS FUN CLUB TURKEY ///   :)

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Selamlar araç 1.33 benzinli.Cevap için teşekkürler.
  • 1.33 fun paketlerde bluetooth varmı

• Manyetizma kullanıcısına yanıt

Fun donanımda yok diye biliyorum.

Cool da var,

Style donanımda da olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

1.33 fun paketlerde bluetooth varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Alıntıları Göster
    Selamlar sizin dediğiniz gibi yaptım filtreleri toyota servisden aldım.Yağı da yağ satan mobil yetkili bir firmadan aldım.Hava filtresi 40 bin km de bir değişir yada 4 yılda bir dedi servis.bizim araç 2016 ama 15 binde.4 yılı dolduğundan onu da değiştirelim.açıp baktım bayağı kirlermiş.Bu motor yağlarında tarihin bir önemi var mı yağ 2019 üretimi bir sorun olmaz herhalde.Bu konuda bir bilginiz var mı?

Hadi 2021 yağ bulamadınız diyelim,

2020 üretimli bir yağ neden almadınız.

2019 kullanılmaz değil ama iki yıl da siz kullansanız yağ 3-5 - 4 yıllık olacak.

Normal şartlar altında ambalaja basılmış madeni yağ türevlerinin kullanım süresi 3 yıldır. Çok iyi şartlarda bakıldığında bu süre 5 seneye çıkartılabilir fakat 3 senenin geçilmemesi genel olarak tavsiye edilmektedir.

• Yaris club selam. Satmaya niyetlenen olursa ya da ilanlarda görürseniz bana da bir Yaris bulalım, sevaptır. 2008 model üstü otomatik bakıyorum bütçem 90 bin civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Yeste -- 15 Mart 2021; 14:40:31 >
  • 1Yeste kullanıcısına yanıt

2014'e bütçem yetmez maalesef...

Selamlar mobil1 teknik destekle görüştüm.Motor yağı raf ömrü 5 yıl dedi.Hiçbir sorun olmaz koyabilirsiniz dedi.Ona inanmadım 3 tane mobil yetkili yağ servisi ile giderek yüzyüze görüştüm onlar da hiç bir sorun olmayacağını belirtti.Ordan Toyata yetkili servise gittim onlar 5w30 yağ koymamı ve bilindik bir marka yağ koymamı söylediler.Ama senede bir değiştirmemi söylediler.2 senede bir yağ değişiminin bazı olumsuz durumlara sebep olabileceğini belirtti.Uzun uzun açıklayarak anlattı.Netice olarak aldığım 2019 yağı kullanacağım en fazla 13 ay sonra yağ+yağ filtresi değişecek.

Saygılarımla.

Evet 5 yıl ömrü olsada tercihen üç yıl kullanılabilir. Fakat gönül isterki 2021 veya 2020 üretim yağ olsaydı. Muhtemelen covit nedeniyle üretim sıkıntısı olmuş olabilir, herneyse.

Yılda 15000 km yapan ile 5000 km yapan aynı olur mu?

4000 devirlerde ve performanslı kullanılan ile 2-3 bin devirlerde kullanılan bir olur mu?

servis her geleni aynı değerlendirmemeli.

ben yıllardır aracın ilk yılında kullanılan yağından kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadığım gibi çok faydasını gördüm. 0w-20 advanced.

Bu yağ 15-20 bin km ve 1-2 yıl kullanılabilir ki ben de 12-14 ay da bir değiştiriyorum.

performanslı kullanıcı olsaydım belki 12 ayı bile beklememem gerekirdi.

yağı ne kadar sık değiştirip temiz kullanırsak o kadar motor sağlığına faydası olur.

bunun gibi ne kadar saf ve orjinal yağ kullanırsak (0w-20) o kadar motor sağlığına faydası olur.

motor aşınmaları büyük çoğunlukla motor soğukken ilk marş yaptığımızda ilk dakikalarda olur. Bunu önlemek için 5w30 kullanmıyoruz.

ha taksici olsaydım, gün boyu performanslı ve yoğun bir kullanımım olsaydı , 4000 devirleri görseydi, ozaman 0w30 veya 5w30 kullanırdım. Ve bir yılı ve 10-15 bin km’yi doldurmadan yağını değiştirirdim.

• Merhabalar 2015 yaris skypack aracım 75000 de on bin bakımına sokacağım serviste, büyük ihtimal motor yağı, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtreleri değişecek, değişecek diyorum çünkü her 10 binde bunların değişmesi gerekiyormuş sizce yetkili serviste ortalama kaç lira fiyat çekerler bu bakımda.

• king in the north kullanıcısına yanıt

Yetkili servisi kullanacaksanız

mart ayındaki ilk bahar kampanyası ve ekim-kasım aylarındaki sonbahar kampanyaları değerlendirilebilir,

bu kampanyalarda yüzde 25-30 indirim oluyor.

diğer zamanlarda da Toyota forover kartınıza indirim yapabiliyorlar bu indirim ise herkeze farklı uygulanıyor. Kasko sigortasının herkese ayrı uygulandığı gibi.

her halükarda 1000 liradan aşağı tutmaz bence.

.

yağ olarak

benzinli ise 0w20,

dizel ise 0w30

öneririm,

siz istekte bulunmadıkça gelene gidene 5w30 yağ koyup gönderiyorlar.

.

bir yılı doldurmadıysanız 15000 km’ye kadar opsiyonu vardır, ama bir yılı ve 15bin km’yi geçirmemekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 8 Mayıs 2021; 18:37:14 >
  • Çok teşekkür ederim sonbaharı beklemek daha uygun gibi

• Merhabalar. bu akşam fark ettim kaputu kaldırdım motordan çıtır çıtır çıtır gibi ses geliyor

ses videosu https://vocaroo.com/1j2ZceCDubDe

araç 2012 otomatik yaris 1.33 benzinli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaNDaR -- 14 Mayıs 2021; 20:55:35 >
  • LaNDaR L kullanıcısına yanıt

Km ?

yağ Seviyesi normal mi?

yağ kaç numara?

0w20

0w30

5w30

?

yağ filtresi yerinden çıkmış veya parçalanmış olabilir mi? Orjinal filtre mi?

.

motor kulakları sağlam mı? Kırılmış olabilir mi?

.

Motor kadeh, lifler sesi de olabilir gibi.

.

lpg var mı?

.

buji kabloları ve distribütör de kontrol edilmeli.

.

bu sesler normal değil

21 ve 45. Saniyelerdeki sesler de garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 16 Mayıs 2021; 11:20:49 >
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.