Şimdi Ara

\\\ TOYOTA YARiS FUN CLUB TURKEY /// :) (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
59
Favori
207.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 2008 yarış 1.4 d alarak aranıza katildim. Araç 147000 km'de. Sol ön çamurluk boyalı sadece. Benim sorunum 130 ve üzerine çıkınca otobanda ince bir ıslık sesi geliyor cam hafif açık gibi. Kontrol ettim ama camlar komple kapalı. Bu sorunu yaşayan oldumu hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chees007 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşlerin olur inşallah.

Önceki aracınız neydi? 130 dan sonra bahsettiğiniz ses rüzgar sesidir haliyle. Arabanın rüzgar sesini engellenmesi için tasarlanan fitillerin kapasitesi demekki bu. Bende 2017 model var bahsettiğiniz ses 140-150 lerde geliyor. Eski araç olması dolayısıyla normal karşılanabilir. Tabi bunun şiddeti de önemli. Benim eski 2005 corollada da gelirdi 130 larda epey bi ıslık sesi. Herhangibir sorun teşkil etmiyor yani. Belki kapı fitillerini değiştirirseniz 130 da değil de 135-140 ta gelmeye başlar. Çoğu b ve c segmentte bu hızlarda az da olsa duyulur bu ses.

• kerotobil K kullanıcısına yanıt
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. 120 den sonra yapıyor. Dediğiniz gibi kapı fitilleri o bir değiştireyim. Orjinal fitiller bulunmakta.

• Arkadaşlar bu yarış oto teybinde kayan yazı yokmu. Şarkının sadece baş harfleri ekranda kalıyor.

Bende de Türkçe karakter desteklemiyor güncelleme falan var mı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozturk

Bende de Türkçe karakter desteklemiyor güncelleme falan var mı acaba
    İnan hiç bilgim yok. Varm mi konu hakkında bilgisi olan?

• 2012 yaris 1.33 fun ile konuya dahil olmuş bulunuyorum

@siyahsancak

webumut kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

2008 1.0 yariste 120 km den sonra aynı ıslık sesi geliyor.

• Selamlar arkadaşlar 2016 1.33 benzinli otomatik yaris e serviste 5/30 toyota premıum yag konuldu geçen sene.Ben servise gitmek istemiyorum bunun yerine 5/30 mobil 1 esp koysak olur mu yada bir tavsiyeniz var mı? Yardımcı olursanız memnun olurum.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 25 Şubat 2020; 19:50:19 >
  • dr112 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı yaş ve model yaris var. şimdiye kadar hep servis dediğiniz 5w30 yağı koydu bir kere ben faklı yağ (castrol start stop 5w30) götürmüştüm onu kullandı. dediğiniz yağıda kullanabilirsiniz castrolda alabilirsiniz ama kitapçıkta yazan ve pek çoklarının daha iyi olduğunu söylediği 0w20 yağına geçişte yapabilirsiniz. ben bu sefer Eneos Premium Ultra 0w20 kullanacağım. iyi olduğunu biliyorum ama daha önce pek fırsat olmamıştı. açıkçası hepsi de yeterli ama insan bazen daha iyiyi arıyor.
  • tengri teng tengri T kullanıcısına yanıt
    Tamam sagolun tavsiyenize göre hareket edecegim.

• İyi akşamlar bende uzun araştırmalar sonucu bugün itibariyle 2011 1.0 Terra sporty benzinli yaris sahibi oldum . Hız sabitleyici taktırmayı düşünüyorum taktıran veya bilgi sahibi yada önereceği satıcı olan var mı

• thierry_ali T kullanıcısına yanıt
    Ben araştırma aşamasındayım Ankara Yenimahalle de bir yer takıyor orda taktıracağım

• 4 ay önce bende taktırsam mı diye fiyat teklifi almıştım ama pahalı geldiği için yada çok luzum görmediğim için vazgeçmiştim. İstanbul tem otomotiv orjinal parça ücreti olarak şu fiyatı verdi belki işinize yarar.

Hız Sabitleyici Kolu: 590₺ Orjinal

Tesisat: 5₺ Orjinal

Kapak: 25₺ Orjinal
  • Teşekkürler 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: tengri teng tengri

Bende de aynı yaş ve model yaris var. şimdiye kadar hep servis dediğiniz 5w30 yağı koydu bir kere ben faklı yağ (castrol start stop 5w30) götürmüştüm onu kullandı. dediğiniz yağıda kullanabilirsiniz castrolda alabilirsiniz ama kitapçıkta yazan ve pek çoklarının daha iyi olduğunu söylediği 0w20 yağına geçişte yapabilirsiniz. ben bu sefer Eneos Premium Ultra 0w20 kullanacağım. iyi olduğunu biliyorum ama daha önce pek fırsat olmamıştı. açıkçası hepsi de yeterli ama insan bazen daha iyiyi arıyor.
    Japon arabalar genelde 0w numara yağ kullanır.
    Ben iki aracıma da , fabrikadaki sıfır araçlara konulan ikmal yağı olan 0w20 advanced koyduruyorum.
    1.33 Yaris için 3.3 litre yeterli oluyor.
    Diğer 0w20 yağların teknik değerlerini de inceledim.
    Onların koruyuculuğu biraz zayıf kalıyor.
    0w20 advanced ise diğer modellerdeki 0w30 yağlara yakın bir koruyuculuk sağlıyor.
    Belki 50-60 lira fazla veriyorum ama yıl içinde yakıt tasarrufu olarak kat kat kar ediyorum.
    Bir yıllık yakıt ortalamam, %90 şehir içi ; 6.7 litredir.
    Eğer 0w20 kullanılacaksa sadece advanced öneririm,
    (Eğer teknik değerleri bundan daha iyisi varsa lütfen benimlede paylaşın)
    Yoksa 0w30 kullanılabilir.
    Hiç bir Japon motora, 150-200 bin km den önce 5w30 önermem.
    Eğer taksicilik yapıyorsa veya
    sürekli 4000 devir üzerinde performanslı kullanım söz konusuysa veya
    gün boyu yoğun kullanım varsa ozaman 5w30 veya 0w40 kullanılabilir.
    Yoksa sabah - öğle - akşam yarımşar veya bir saatlik, 2-3 bin devir aralığındaki sakin kullanımlar için en ideal yağ 0w20 advanced’dır. Veya 0w30 kullanılabilir.

• Arkadaşlar,
    7 yıllık orjinal aküyü geçen ilk baharda değiştirmiştim.
    Üzerindeki 44Ah 400a idi sanırım.
    Bende aynı ebatta varta blue 44ah 440a taktırmıştım.
    Kışın 3-4 kez akü boşaldı. Takviye atmak zorunda kaldım. Bir çok kişiden de varta blue hakkında olumsuz yorum okudum.
    Akü baş bayisine aküyü bıraktım, inceleyecekler.
    .
    Velhasıl bu araçlar için en ideal akünün 54Ah 530a varta SİLVER akü olduğunu söylediler.

https://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr/urunler/varta-silver-dynamic/554-400-053

• 0w20 advanced

\\\ TOYOTA YARiS FUN CLUB TURKEY ///   :)

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-1-0w20-motor-yagi-5-l_pdp_533815437?

• 🚗💯🈲🆗🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

TOYOTA YARİS GÖSTERGE SAATLERİNDE MEYDANA GELEN ARIZALARI TAMİRİNİ YAPIP AYNİ GÜN İÇİNDE GÖNDERİYORUZ

🚗💯🈲🆗🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

ARACINIZDA MEYDANA GELEN TAMİR ETTİĞİMİZ BAZI ARIZALAR

👉GOSTERGEDE HİC BİRSEY CALİSMİYOR SADECE KIRMIZİ LAMBA YANİYOR

👉BENZİN GOSTERGESİNİ GÖSTEREN ALAN YOK

👉 DEVİR GOSTERGENSİNİ GÖSTEREN ALAN YOK
    👉KM HİZ BİLGİSİNİ GÖSTEREN ALAN YOK

👉DEVİR VE BENZİN GOSTEREN ALAN YOK

👉SAAT KOMPLE GİDİP GELİYOR

👉BENZİN GÖSTERGESİ ASAGİ YUKARİ SUREKLİ OYNUYOR

SİZİN ARACINIZDA'DA BU ŞEKİLDE ARIZANIZ VARSA GÖNDERİN TAMİRİNİ YAPIP GARANTİLİ SEKİLDE GÖNDERELİM. 0507 150 1393
     \\\ TOYOTA YARiS FUN CLUB TURKEY ///   :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auto electronic -- 13 Mart 2020; 18:50:32 >

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.