Şimdi Ara

Toyota'dan yeni kompakt SUV: 2020 Toyota Raize (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onuray89

Alım gücü diye bir şey var. Almanyada 12500 avro polo. asgari ücret kaç avro? tl kazanıp avro mu araba alıyor bu almanlar? çok biliyorsunuz alayınız yurt dışında yaşıyor zaten.
    Bizde onu diyoruz işte Japonya 'da 1 milyon yen 'e bile alınsa bu araç japonların alım gücü yüksek olduğu için bu aracı alabiliyorlar güçlerinden dolayı ilk 10 diye ülke saysan Japonya içine girer eeeee o zaman japonlar alabiliyorsa biz alamıyorsak demek ki denk bir ülke değiliz ve güçlü bir ülke değiliz üstüne gelişmiş ülke iken onlar biz gelişmekte olan ülke isek burada bir şeyleri anlamak lazım dimi.

Almanya 'da 12500 avro polo diyorsun sana söylenen son fiyat mı anahtar teslim mi bunu kesin öğrenmek lazım ondan sonra yazmak lazım, artı Almanya kendi ürettiği aracı kendi ülkesine uygun verir çünkü adı üstünde kendini becerecek değil ama bize aracı satmaya kalkarsa haberlerde okumuştum yüzde 20 mi ne gümrük vergisi alıyor al sana araba 12500 avro idi ya orada vergili hali olsun maliyeti 10000 avro ise bize daha satarken şakkk 12000 avro dan kitliyor malum gümrük anlaşmaları böyle neyseeeeee 12000 avro ya aldı devlet eeee getirmesi taşıması nakliyesi galerisi cart curt aklıma gelmeyen bir dünya şeyi ekle oldu sana sallıyorum sayıları 15000 avro çarp 6,38 tl ile tabi kur sürekli oynuyor diye yüksekten alır firmalar oldu mu sana aşağı yukarı 96 k fiyat zaten sitelere aç bak 90 'dan başlar 120 k 'ya doğru gider fiyatı neden 90 dedim sana sitesinde 110 k der ama arabayı almaya gidersen aşağı in indirim yap diye diye arabayı 90 k 'ya bile alanlar var. Şuan sitelerde yazan fiyatlara takılmayın kimin tanıdığı varsa kimin ağzı iyi laf yapıyorsa kim nakit çıkarım diyorsa galerilerin hepsi farklı farklı fiyatlardan satış yapıyor. Geçenlerde tanıdığım sıfır opel astra dizeli 170 k 'dan 159 k 'ya aldı geldi. Her şeyi internetten baz alıp inanmayı bıraksın millet artık. Her şey burada kesin doğrudur diyemiyorsun.

Ha daha mı birkaç sene önce 4 yıllık mezun olan tanıdığım ilk işe almanya da 1100 euro dan işe başladı dedim hani yüksek siz de asgari ücret falan filan böyle başlattılar dedi ya adam lisans mezunu görüyor musun demek ki öyle her yazan rakama göre hareket edilmiyor ha bizde de benzeri var asgari ücret ülkende 2020 tl olarak belirlenmiş resmi olarak ama iş bulamayan insanlar razı olup 1500 1800 tl 'ye bile çalışanlar var bu ülke de ee hani 2020 tl idi demek ki öyle olmuyor şikayet etsen ne olacak şirket ceza yiyecek birkaç gün mühür yiyecek sonra o yoluna devam edecek ama sen yine işsizsin demi o yüzden millet çaresiz kabul ediyor.

Yurtdışında yaşamıyorum ama bu konular ilgi alanım olduğu için yurtdışından kim tanıdığım çıkarsa ya da bir ortamda bulunursam her detaya kadar soruyorum. Bilgi böyle öğrenilir bizzat buna şahit olan kişileri bularak bilgi edinerek öyle internetin ardına sığınıp evden oturarak google 'ye asgari ücret kaç para diye sorarak değil.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    hala %20 vergi diyor. Arkadaşım burada vergi %150. üstelik ötv ile toplanıp üzerine bir de kdv biniyor. 1100 avro alan arkadaşın 15000 avroya araba alıyor yani 15 ay a. burada 2000 alan arkadaşlarımız 140 000 e alıyor yani 70 ay a.

başka diyecek bir şey yok. matematik sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Nasıl bir yazı bu aklım almıyor, ne sanıyorsun birileri giderse dolar 1 tl 'ye düşüp biz bu arabayı yazdığın birimden alabileceğimizi ima etmeye çalışıyorsun derdin ne senin? saçma saçma düşünceler yoruma gel, bu araç ülkende 145 k 'ya satılsın firma satışları yetiştiremiyor mu bak gör o zaman bende bir şey bilmiyorum derim, ha japonya 'da bu araç dolar ile satılmıyor yen ile satılıyor bugün bir yen 0,053 tl işte gerisini sen hesap et kaç paraya alıyorlar onlar diye biz de 250 k ise onlarda da 1 milyon yen dir Allah bilir ama mesele birimin çok olması değil mesele bu ülke de 145 k 'ya bu aracın peynir ekmek gibi satılır hale gelmesi yani alım gücünün değeri ama ülkende alım gücü düşükse bu araç 250 k ise millet almakta zorlanıyor ise o zaman eşik demek ki 250 k ile 145 k arası 200 k 'yı geçtikten sonra herkes zorlanarak alıyorsa bu aracı bu araç 145 k olması lazım ki satılabilsin ama onu da yapamıyorsun çünkü alım gücün ortada bir Japon ülkesi değilsin Almanya değilsin veya ABD değilsin bu yüzden de hak ettiğin değerin karşılığı egea alarak yetiniyorsun. Lafa bak 14500 dolar ise araç ki değil kar vergi satış gümrük cart curt onlar bile eklenerek bu araç Japonya 'da öyle satılacak hadi neyse dediğin fiyata bile satmaya kalksalar nasıl yapacaksın ABD ile aynı seviyede güçlü olman lazım ki bu dediğin hayal gerçek olsun.

Alıntıları Göster
    sen hangi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama önce k ne onu açıkla. bin demek bu kadar mı zor.
    bırak şimdi onlarda da vergi var muhabbetini.
    adamın 10 asgari ücrete aldığı aracı sen 100 asgariye alamıyorsan bırak da biraz eleştirelim.
    sizin beyninizin eleştirme mekanizması kapalı onu anladık ama bunu yapana saldırmak neyin nesi?
    siz kendinizi ne sanıyorsunuz, artık her şeye eyvallah dönemi bitti, bunu sokun kafanıza.

• quote:

Orijinalden alıntı: onuray89

hala %20 vergi diyor. Arkadaşım burada vergi %150. üstelik ötv ile toplanıp üzerine bir de kdv biniyor. 1100 avro alan arkadaşın 15000 avroya araba alıyor yani 15 ay a. burada 2000 alan arkadaşlarımız 140 000 e alıyor yani 70 ay a.

başka diyecek bir şey yok. matematik sadece...
    Yok aga buna anlatamazsın, he senin dediğin doğru diyeceksin geçeceksin. Hadi bay bay bunu hesaplamayı bilen bir uzman bul devlette çalışan ondan sonra öğren işin nasıl işlediğini. :) Ben yormam kendimi artık. Yazdıklarımı anlayan anlar, zaten bilgili kişiler ne dediğimi anlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

sen hangi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama önce k ne onu açıkla. bin demek bu kadar mı zor.
    bırak şimdi onlarda da vergi var muhabbetini.
    adamın 10 asgari ücrete aldığı aracı sen 100 asgariye alamıyorsan bırak da biraz eleştirelim.
    sizin beyninizin eleştirme mekanizması kapalı onu anladık ama bunu yapana saldırmak neyin nesi?
    siz kendinizi ne sanıyorsunuz, artık her şeye eyvallah dönemi bitti, bunu sokun kafanıza.

Alıntıları Göster
    İstediğini eleştir şeyimde değil ama dsp koalisyon olarak başında iken ben bu araçları bedavaya alamıyordum onlar gitti akp geldi gene alamıyorum ve akp gitsin diğerleri gelsin misal iyi parti gelsin yine alamayacağımı adım gibi biliyorum. Bu ülkenin dinamikleri var bu ülke de memurların maaşlarını emeklilerin maaşlarını milletvekillerinin maaşlarını millet ödüyor ve bu sistemi yerinden sıkıysa oynat en büyük direniş 1 mayıs 'ta zamanında işçi direnişi ile olmuş ne ölenler ne faili meçhuller olmuş bir şeyi değiştiremişlerse bana burada goy goy yapmayacaksın böyle eleştirme ile anca kendi ağzının gazını alırsın 17 yıldır akp iktidar oluyorsa bir sorgula kendini bu millet nerede hata yapıyor diye bir sorgula 657 denilen zırhı o biçim sağlamlaştırmış olan bir sistem var kalkmış ben eleştireceğim yeahhh diye ortada geziniyorsunuz ya ben bu filmi çok gördüm bir cacık değiştiremezsini bu ülke de internetin ardına sığınıp sığıntı olarak bir adım ileri gidemezsiniz buna bende dahil olarak en azından burada ağlamıyorum çünkü ağlayanı kimse duymaz bebe değiliz artık 20 'leri aşmış çoğu gençleriz ben 30 'larıda aştım ne verilen sözler yerine geldi ne de sistemi değiştiren adam çıktı erdoğan bile 3 kez mi ne 657 'ye laf attı hadi sıkıysa değiştirsin, halk olmasa idi o darbe başarılı olsa idi 90 'lara gene geri dönmüş olacaktık mahkemeler kurulacaktı 60 'ta yapılan erdoğan 'a yapılacaktı birileri de yaşasın laiklik kurtarıldı diye ortada gezinecekti sonra yine ekonomi tavan yapıp dolar bir günde iki katı hoppp aynı döngü senaryo yine yaşansın ben bu filmi çok gördüm üye bana anlatma. Biz ne almanya daki gibi araba alacak konuma gelebiliriz ne de abd deki gibi. Almanya araba üreten ülke ve üstüne ülkesi 80 milyon civarı ve Türkiye ile aynı nüfusa sahip artı 45 milyon kadar araç var ve senin ülkende 23 milyon civarı araç var bu denge yan yana gelemediği sürece bu ülke de 200 bin km. e de olan araç hala 30 40 k 'ya satılıyor olur, kıbrıs 'ta 1,1 milyon insan var nüfusu o ve bir dünya galerileri araç dolu 2011 model mercedes ler gıcır gıcır yatıyor ve 30 40 50 k 'ya satılıyor burada ise 200 k 'dan aşağı satan çıkmaz neyse neden ucuz orada çünkü insan başına düşen araç sayısı fazla olunca rekabet artıyor ve bir şeyden çoksa onun fiyatı düşük olur mantığı da bir gerçek olunca o ülke de arabalar bizden daha ucuz almanya 'da da aynı olay var 80 milyon insan var ve 45 milyon araç var artı üreten ülke tabiki 800 euro 'ya 200 bin km. de corsa olacak biz de nasıl 80 milyon vatandaş var ama arabaya geldi mi 23 milyon bunun birçoğu da ticari araçlar sonra neden ülkemizde araçların fiyatları yüksek neden acaba azıcık mantık yorsanız anlayacaksınız bu ülke de 45 milyon araç ve aynı nüfus olmadığı sürece sittin sene o araçların fiyatlarının düşeceğini beklemeyin ha düşük araç mı istiyorsun bak 30 senelik ladalar var murat 124 'ler var ha işte onların fiyatları 3 5 k 'larda gidin onlardan alın. Çünkü 2011 model mercedes 'ler anca Kıbrıs 'ta galerilerde kaynıyor senin ülkende daha o kadar sayıya ulaşılamadı ulaşılamadığı içindeeeeeeeeeeee kol gibi fiyatları var. Anlayana. :) Ban buradan eleştiriyorum ben yeaaahh diye yaşamayın derdi olan gitsin yazar kasa atsın yiyorsa zamanında yaptılar yüreği yiyen yapar, benim arabamda yokkkk derdimde yokkkkk. :) Kapişşşş. :)

• quote:

Yok aga buna anlatamazsın, he senin dediğin doğru diyeceksin geçeceksin. Hadi bay bay bunu hesaplamayı bilen bir uzman bul devlette çalışan ondan sonra öğren işin nasıl işlediğini. :) Ben yormam kendimi artık. Yazdıklarımı anlayan anlar, zaten bilgili kişiler ne dediğimi anlıyor.

Alıntıları Göster
    Doğru diyorsun =) insanın duygu durumunu bozuyorlar. Pozitif bilimler(matematik, fizik, kimya, biyoloji) üzerinde dahi konuşamıyorsun bırak sosyolojik, psikolojik hadiseleri...
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    okumadım, çünkü şeyimde değilsiniz.
  • quote:

okumadım, çünkü şeyimde değilsiniz.
    Zaten okursan gerçekleri yüzüne nasıl çarptığıma şahit olursun o yüzden de okuyamazsin o yüzdende 17 yıldır bir kesim bu şekilde olduğu için otekilestirici olduğu için kendini bir şey sanan olduğu için hayalleri hayal olarak kalıyor. ;) Okuma okuma okuma da kaybeden olun. ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesin ucube bir tasarımdır diyerek girdim konuya. Yanılmamışım .
  • quote:

Zaten okursan gerçekleri yüzüne nasıl çarptığıma şahit olursun o yüzden de okuyamazsin o yüzdende 17 yıldır bir kesim bu şekilde olduğu için otekilestirici olduğu için kendini bir şey sanan olduğu için hayalleri hayal olarak kalıyor. ;) Okuma okuma okuma da kaybeden olun. ;)

Alıntıları Göster
    yok o yüzden değil, senin gibi 17 yılda türeyenlerin bana gerçeği öğretmeye çapı yetmez.
    17 yıldır değil bir ömür helal kazanıp yediğimiz için bu şekilde yaşıyoruz.

• quote:

yok o yüzden değil, senin gibi 17 yılda türeyenlerin bana gerçeği öğretmeye çapı yetmez.
    17 yıldır değil bir ömür helal kazanıp yediğimiz için bu şekilde yaşıyoruz.

Alıntıları Göster
    Evet herkes helal kazanıyor, size göre de biz haram kazanıyoruz. Siz biz sen TC vatandaşı mısın evet bende öyle miyim evet, ne sen bilebilirsin benim helal haram kazandığımı ne de ben senin bilebilirim çünkü aşa ben kendimi Allah gibi görmuyorum ve ona buna da kir atmıyorum çünkü nefret ve kin ile beslenmedim ve kusmadim ama bildiğim bir şey bu zihniyet yüzünden akp 17 yıldır iktidar olduğu. İşte gerçek bu senin gibilerde kendini Allah gibi görmek. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 7 Kasım 2019; 8:32:52 >

• quote:

Evet herkes helal kazanıyor, size göre de biz haram kazanıyoruz. Siz biz sen TC vatandaşı mısın evet bende öyle miyim evet, ne sen bilebilirsin benim helal haram kazandığımı ne de ben senin bilebilirim çünkü aşa ben kendimi Allah gibi görmuyorum ve ona buna da kir atmıyorum çünkü nefret ve kin ile beslenmedim ve kusmadim ama bildiğim bir şey bu zihniyet yüzünden akp 17 yıldır iktidar olduğu. İşte gerçek bu senin gibilerde kendini Allah gibi görmek. ;)

Alıntıları Göster
    ne diyorsun hiçbir şey anlaşılmıyor ancak kendi çamurunuzda boğulmanız dileğimle...

• quote:

ne diyorsun hiçbir şey anlaşılmıyor ancak kendi çamurunuzda boğulmanız dileğimle...

Alıntıları Göster
    Evet anlasayadin zaten bugün bu hal de olmazdiniz bu yüzden bana asılsız itham kir iftira bela okuyanlara dediğim hep şu oldu rabbim varsa suçum bana cezasını cektirsin dedim ama eğer tersi ise de rabbim onların böyle her gün forum köşelerinde çaresiz kaldığını nefret ve kin ile yaşadığını ağladığını göstersin dedim ve ben bu hikâyeyi çok uzun zamandır görüyorum. O yüzden anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. ;)

• Şu x2 trolüne cevap vermekle mi uğraşıyorsunuz.Adam paralı troll ona göre tabii vergiler ucuz olucak.

Konumuza dönücek olursak aracın tasarımı çok kötü özellikle CHR'den sonra ucube gibi olmuş...
  • quote:

Evet anlasayadin zaten bugün bu hal de olmazdiniz bu yüzden bana asılsız itham kir iftira bela okuyanlara dediğim hep şu oldu rabbim varsa suçum bana cezasını cektirsin dedim ama eğer tersi ise de rabbim onların böyle her gün forum köşelerinde çaresiz kaldığını nefret ve kin ile yaşadığını ağladığını göstersin dedim ve ben bu hikâyeyi çok uzun zamandır görüyorum. O yüzden anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. ;)

Alıntıları Göster
    benim halime bin şükür, yeter ki her devrin adamı olmayalım.
    sizin gibilerin düşüşünü görünce forumda değil gerçek hayatta bir tekme de ben vurmak için sıraya geçiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

Şu x2 trolüne cevap vermekle mi uğraşıyorsunuz.Adam paralı troll ona göre tabii vergiler ucuz olucak.

Konumuza dönücek olursak aracın tasarımı çok kötü özellikle CHR'den sonra ucube gibi olmuş...
    forumdaşlar kusura bakmasın, konuyu başka yerlere çektik, artık cevap yazmayacağım.
  • Normalde bi araci ona buna benzetmeyi sevmem ama ilk bakışta bana direkt vitara gibi geldi, c sutunu ve şasi yapilanması vitara ile ortak mı üretiliyor acaba dememe sebep oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

Şu x2 trolüne cevap vermekle mi uğraşıyorsunuz.Adam paralı troll ona göre tabii vergiler ucuz olucak.

Ne oldu la seninde mi derdin var nasılda sıraya geçmişler. At kir iftira üye at rabbim sana daha beterini versin.

• quote:

benim halime bin şükür, yeter ki her devrin adamı olmayalım.
    sizin gibilerin düşüşünü görünce forumda değil gerçek hayatta bir tekme de ben vurmak için sıraya geçiyorum.

Alıntıları Göster
    Yazma zaten şu halini kaldıramıyor forum. Anca internetin ardına sığınıp ona buna laf atarsınız.

• vitarayı andırıyor ama en azından vitarayı ALINMAZ ARAÇ yapan KÜTÜK STOPLAR yok arkasında.

şu vitarayı ecosportu yapan mühendisler arabanın arkasını çevirip dolanıp bakmamışlar mı hiç aklım almıyor. göz mü yok zeka mı yok anlayamıyorum

Toyota'dan yeni kompakt SUV: 2020 Toyota Raize

ne güzel araba tasarladın, helal olsun...

da bu ne kör

Toyota'dan yeni kompakt SUV: 2020 Toyota Raize

diğeri zaten neresinden tutsan elinden kayıyor.

Toyota'dan yeni kompakt SUV: 2020 Toyota RaizeToyota'dan yeni kompakt SUV: 2020 Toyota Raize

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.