Şimdi Ara

Toyota Corolla 1.6 vision benzinli yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
17.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba , 2019 model 2020 trafiğe çıkışlı otomatik vites aracımı yeni aldım ikinci el olarak 1 aydık şehir içi ortalama yoğunlukta bir trafikte kullanıyorum ancak yakıt tüketimi biraz fazla geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz bir sorun mu var acaba. Shell V-power benzin aldım içine. Orada yazan değerden +80 km daha fazla yol gittim. Yani 357 km için olan veriler bunlar
    Toyota Corolla 1.6 vision benzinli yakıt tüketimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgeg -- 11 Temmuz 2020; 18:51:17 >

• Aynı aracın manueli ben de de var

1.6 atmosferik motoru benzinli kullanmak bence mantıklı değil.

Bu aracı ileride satarken lpg yok düş diye pazarlık yapacaklar niye bu lafları duyup hemde benzine para veriyorsunuz ki ?

Ben 7.000 km de taktırdım 125 tl lpg ile şehir içi 380-400 km yol yapıyorum

Ben istanbul da trafiğe girmeden 7-8 lt civarında kullanıyordum benzinli kullandığım zamanlar

Ortalama hız verisi olmadan net bir şey söylemek doğru olmaz tüketiminiz ile ilgili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 11 Temmuz 2020; 18:52:9 >
  • 2. el satarken lpg olmasa "lpg yok fiyat düş" , lpg olsa "orijinalliği bozulmuş fiyat düş" değişen birşey olmaz. Ama yakıt tüketimi fazla bu araca lpg siz binilmez.
  • atmosferik 1.6 benzinli bir motor için normal bence. 1.6 benzinli qq da aşağı yukarı bu değerlere sahipti.
  • Hocam eğimli olmayan hafif-orta yoğunluk trafikte 7.3-7.7 civarı ile kullanıyoruz vision mds 16 inç jant ile. 1000-1500 km sonrası bu değerler daha stabil oldu ancak ekonomik sürülmediği durumlarda bile 10 litre çok diye düşünüyorum.
    Güncel fiyatlar ile bu araçta lpg 10-12 kuruş/km tasarruf ettiriyor kullanım yoğunluğunuza göre lpg ihtiyacınız belirleyebilirsiniz. 10 litre yaktığınız durumun devam etmesi halinde tasarrufunuz çok daha fazla olacaktır tabi.
  • Benzin için nereyi tercih ediyorsunuz peki ?
  • Birader o araba otomatikman lpg ile birlikte kullanılıyor zaten. Daha taktırmadıysan hatadasın.
  • corolla civic lpgsiz binilecek araçlar değil, çektiğiniz derde değmez
  • Ş. İçi kullanımı ve 1.6 atm. Araç için normal, birde otomatik. Vites.

Aynı durumda egea sahibiyim benimde 10,5-11,5 lt arası geziyor yakıt tüketimi.
  • 1.4 egea 8 litre yakıyor 1.6 için değerler normal
  • 1.6 atmosferik benzinli şehiriçi verisi olarak normal ve olması gereken. bakmayın siz düşük lt gösterenlere. düşük olsa kimse lpg ile gezmezdi, toyota hybrid corollayı piyasaya sürmezdi.
  • ozgeg kullanıcısına yanıt
    BP den alıyorum hocam
    Ancak bu farklar alınan yer ile ilgili değildir diye düşünüyorum. Dik yokuş ve aşırı dur kalk yapınca 10 litreler çok rahat oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limonatabak -- 11 Temmuz 2020; 21:45:21 >
  • Ortalama hız, kullanım, kullanılan güzergah bilgisi olmadan verilen litrelerin pek bir önemi yok. Detay vermeniz lazım. Corolla için 10litre tüketim normale göre fazla.
  • 1.6 atmosferik, otomatik için gayet normal değerler...
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Şehir içinde kullanıldığı için hep ortalama 70 falan hızla gidiliyor
  • Değerler gayet güzel. Civic aynı yolda 11 12, i20 otomatik 4 ileri 12.5 falan yakardı. İ20 yi bizzat kullandım 1 sene kadar. Corolla bende de var aynısı şehir içi 9.5 10 lt şehir dışı 7 8 arası yakıyor. Bende şu an genelde çevre yolu ağırlıklı 8.5 yazıyor. Ama LPG taktığım için çok hesap yapmıyorum. LPG ile 36 lt de şehir içi kışın 300 km, yazın şehir içi çevre yolu ağırlıklı 360 km gidiyorum. Yakıt bedava gibi geliyor. Uzun yıllar binecekseniz LPG takın ama satarım diyorsanız takmayın ama yakıt normal. Manuel daha az yakar o ayrı. Ben şu an çok memnunum en son 115 liraya fulledim 350 km oldu daha bitmedi. Ben de İzmir deyim. Şehiri biliyorsun. Bu ara genelde otobandan gidiyorum ama tabi otoban bitince şehir içi başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevozgur -- 11 Temmuz 2020; 22:57:33 >
  • ozgeg kullanıcısına yanıt
    70 le falan gidip 10litre yaktırıyorsanız ya acemisiniz, gereksiz gaz fren yapıyorsunuz ya da performanslı kullanıyorsunuz. 4*4, 1500kg subaru xv bile o kadar yakmıyor.
  • Benzinde 7 8 yakiyor sehir ici :) bizimki ole
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Normalde İzmir’de yaşıyorum ancak Gaziantep’teyim şu an , mesafeler çok uzun değil öyle izmir İstanbul gibi ve benim kullandığım saatlerde çok trafik var mecbur sürekli dur kalk yapıyorum tabii ki.
  • sevozgur kullanıcısına yanıt
    Hangi marka LPG taktırdınız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.