Şimdi Ara

Toyota Avensis'i nasıl bilirsiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
90.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dranov

Yol sesi aşınmış lastik,asfalt yada lastik havası gibi sebeplere bağlı olarak artabilir,Avensis'in kaile alınacak derecede yol sesi yok.Sadece yüksek hız ve devirde motor sesi biraz artıyor..
    motor sesi rakiplerinden düşük denecek kadar iyidir avensisin. özellikle 2800-3000 devire kadar. bu yüzden geriye duyulacak tek ses olan lastik sesi rakiplerinden fazla gbi hissedilir. bende 11 yıldır toyota kullanıyorum. motor sesi rakiplerinden az 3000 devire kadar. özellikle 2000-2500 devir arası. fakat şunu söyleyeyim mıcırlı asfaltta kulaklarım tıkanıyor diyen arkadaşa katılabilirim. ama corolla için avensis için değil ;) otoyola çıktığınızda toyotanın keyfini ve gerçekten sessiz olduğunu anlarsınız. 110-120 km hızları geçmezseniz. ben bunu bizzat opel astraya karşılık arkadaşımla denedim. arkadaşla aynı hızda gittik onda opel astra 2003 bende corolla 2001 otoyola çıktıktan sonra dediği şuydu seninkinde motor sesi yok gerçekten. ama otoyolda yine lastiğin sesi hafif gelmekte.
    ayrıca eğer 2.0 avensise lpg takılmışsa evet takılabilmekte fakat enjektörleri tam susturulumamakta. o şekilde takmıştır. sizinde motor sesi olarak duyduğunuz aslında lpg kaynaklı enjektör sesidir. otoyolda vb temiz asfaltta gitmişseniz daha çok duyarsınız bu sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendikendine -- 5 Aralık 2011; 22:59:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kendikendine

motor sesi rakiplerinden düşük denecek kadar iyidir avensisin. özellikle 2800-3000 devire kadar. bu yüzden geriye duyulacak tek ses olan lastik sesi rakiplerinden fazla gbi hissedilir. bende 11 yıldır toyota kullanıyorum. motor sesi rakiplerinden az 3000 devire kadar. özellikle 2000-2500 devir arası. fakat şunu söyleyeyim mıcırlı asfaltta kulaklarım tıkanıyor diyen arkadaşa katılabilirim. ama corolla için avensis için değil ;) otoyola çıktığınızda toyotanın keyfini ve gerçekten sessiz olduğunu anlarsınız. 110-120 km hızları geçmezseniz. ben bunu bizzat opel astraya karşılık arkadaşımla denedim. arkadaşla aynı hızda gittik onda opel astra 2003 bende corolla 2001 otoyola çıktıktan sonra dediği şuydu seninkinde motor sesi yok gerçekten. ama otoyolda yine lastiğin sesi hafif gelmekte.
    ayrıca eğer 2.0 avensise lpg takılmışsa evet takılabilmekte fakat enjektörleri tam susturulumamakta. o şekilde takmıştır. sizinde motor sesi olarak duyduğunuz aslında lpg kaynaklı enjektör sesidir. otoyolda vb temiz asfaltta gitmişseniz daha çok duyarsınız bu sesi.

Alıntıları Göster
    avensis. sorunsuz araç. kronik sorunları bile komik. ses alması far sorunu klima sorunu peki passat yada benzeri araçlarda bu durum nasıl. 2.0 motorlu avensislere lpg takılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: radyoturkalemi

avensis. sorunsuz araç. kronik sorunları bile komik. ses alması far sorunu klima sorunu peki passat yada benzeri araçlarda bu durum nasıl. 2.0 motorlu avensislere lpg takılıyor

Alıntıları Göster
    sağlam araç olduğunu söyleyebilirim 1 ay kadar önce arkadan çarpmak suretiyle bir birleşme yaşadım sağlam bir araç =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katip1

sağlam araç olduğunu söyleyebilirim 1 ay kadar önce arkadan çarpmak suretiyle bir birleşme yaşadım sağlam bir araç =)

Alıntıları Göster
    Teşekkürler arkadaşlar o güzel zamanınızı cevaplara ayırdığınız için.Kafam çok karıştı yorumlardan sonra.Özellikle lpg olayı yüzünden fazlasıyla.Ama araştırmalara devam ediyorum.Yakında belli olur netice.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s-topmark

Teşekkürler arkadaşlar o güzel zamanınızı cevaplara ayırdığınız için.Kafam çok karıştı yorumlardan sonra.Özellikle lpg olayı yüzünden fazlasıyla.Ama araştırmalara devam ediyorum.Yakında belli olur netice.

selamlar...
    herks 2.0a lpg takılmaz uyumsuz demıs ama bende suan 2.0 lpg lı arac var 160000kmde hıcbır sıkıntı yok kullanıyorum..performansını bıraz torpulemesının dısında hıcbır sıkıntı yok..2.8tl lık lpg fıyatına gore ekonomı yapmadan 26kurus lpg tuketıyor..
    ayrıca arac yol sesı falan almıyor amortısorlerı son derece mukemmel ve sessız..bu kmde olmasına ragmen hıcbır sekılde gurultu ve tıngırdama yok arac ıcerısınde...passat dıyenler ıcın soyluyorum bu arac uretıldıgı donemdekı passatlardan kesınlıkle asagı bır arac degıl...gosterge panelı bıle tek basına yeter..
    saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat:_19

quote:

selamlar...
    herks 2.0a lpg takılmaz uyumsuz demıs ama bende suan 2.0 lpg lı arac var 160000kmde hıcbır sıkıntı yok kullanıyorum..performansını bıraz torpulemesının dısında hıcbır sıkıntı yok..2.8tl lık lpg fıyatına gore ekonomı yapmadan 26kurus lpg tuketıyor..
    ayrıca arac yol sesı falan almıyor amortısorlerı son derece mukemmel ve sessız..bu kmde olmasına ragmen hıcbır sekılde gurultu ve tıngırdama yok arac ıcerısınde...passat dıyenler ıcın soyluyorum bu arac uretıldıgı donemdekı passatlardan kesınlıkle asagı bır arac degıl...gosterge panelı bıle tek basına yeter..
    saygılar..

Aracın iki önceki kasa (1997-2003) Avensis ise onlara tüp uygun arkadaşım.

D4 motorların lpg montajı sıkıntılı.

• Fiyatına göre uygun bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

quote:

selamlar...
    saygılar..

valla arkadasım arac 2006 2.0d4 motor ve 30000kmdır lpg lı..suan 160bınde ve hıcbır sıkıntı yok..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

quote:

selamlar...
    saygılar..

valla arkadasım arac 2006 2.0d4 motor ve 30000kmdır lpg lı..suan 160bınde ve hıcbır sıkıntı yok..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 6 aydır 2012 model toyota avensıs kullanıyorum.trabzon secıl bayıının soyledıgı tek kelıme sudur
    alıntı yapıyorum'' turgay bey bu aracın motor ömrü 1milyon km dir eğer lpg taktırırsanız 250 bin km dir'' diyerek sözlerini bitirdi.lutfen bunun bılıncınde olarak lpg tatktırınız.ayrıca avensısın ses sorunu sıfır ben analyada sehırler arası ortalama 160 170 km hızla gıdıyorum ve bzen camdan kafamı cıkarıp bu araca havadamı gdııyor dıye bakmaktan kendımı alamıyorum.corollayı hıc bılmem ama avensıs passat ıle karsılastırılamayacak kadar üstün bir araca.passatta kullandım emın olun bıortek ısmı var..
    avesıs demek anahtarı cebınıze koydfuktan sonra 15 yıl tamırcı yuzu gormeden luks ve konforlu surus keyfını sıze verecek bır araba.abartmıyoum audının kalıtesınde bır arabadır.
    eger avensıs degılde passatı tercıh edersen bence parana yazık edersin kardesım. gecen 7 aylık bır arastırma zamanımı sana verebılsem tek bır kelımeyle ıkna edebılsem emın ol 7 ay kazanmıs olursun.
    hıc pişman olmayacaksın avensısı al.topa bas. gözleri üzerine çek.:) bol şans kazasız belasız ınsallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: hebennekha

arkadaşlar 6 aydır 2012 model toyota avensıs kullanıyorum.trabzon secıl bayıının soyledıgı tek kelıme sudur
    alıntı yapıyorum'' turgay bey bu aracın motor ömrü 1milyon km dir eğer lpg taktırırsanız 250 bin km dir'' diyerek sözlerini bitirdi.lutfen bunun bılıncınde olarak lpg tatktırınız.ayrıca avensısın ses sorunu sıfır ben analyada sehırler arası ortalama 160 170 km hızla gıdıyorum ve bzen camdan kafamı cıkarıp bu araca havadamı gdııyor dıye bakmaktan kendımı alamıyorum.corollayı hıc bılmem ama avensıs passat ıle karsılastırılamayacak kadar üstün bir araca.passatta kullandım emın olun bıortek ısmı var..
    avesıs demek anahtarı cebınıze koydfuktan sonra 15 yıl tamırcı yuzu gormeden luks ve konforlu surus keyfını sıze verecek bır araba.abartmıyoum audının kalıtesınde bır arabadır.
    eger avensıs degılde passatı tercıh edersen bence parana yazık edersin kardesım. gecen 7 aylık bır arastırma zamanımı sana verebılsem tek bır kelımeyle ıkna edebılsem emın ol 7 ay kazanmıs olursun.
    hıc pişman olmayacaksın avensısı al.topa bas. gözleri üzerine çek.:) bol şans kazasız belasız ınsallah..

konu hortlanacak ama güzel tespitler yapmış arkadaş benim de aklımda bir araç bakalım hayırlısı...

• Bende 2001 model var. Bu d4motorlara ya sıvı sistem lpg ya da eski sistem lpg takıyorlar. Sorun yaşamadan kullanan çok ama ben güvenip taktırmam, tavsiye de etmem.
  • Araca lpg uyumu var yalnız sıvı yönterm ile...
  • Ben de 2006 model civari elegant arıyirum
  • quote:

Orijinalden alıntı: osirisx84

Ben de 2006 model civari elegant arıyirum
    2006-2013 arası kullandım. arıza çıkarmadı. yalnız ses alıyor içeri bu doğru. 2.0 lara lpg takılıyor ama 3 binden başlıyor bu yüzden 2.0 ların 2. eli ölü. benzinde binerim dersen en fulu çok iyi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-107.000-km-en-full-olani-200911355/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

2006-2013 arası kullandım. arıza çıkarmadı. yalnız ses alıyor içeri bu doğru. 2.0 lara lpg takılıyor ama 3 binden başlıyor bu yüzden 2.0 ların 2. eli ölü. benzinde binerim dersen en fulu çok iyi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-107.000-km-en-full-olani-200911355/detay

Alıntıları Göster
    rahmetliyi iyi bilirdik diyesim geliyor. rakiplere bak:passaat,mondeo,superb,insignia,i40,508,latitude. breh breh breh. böyle rakipleri varken hala hatırlanması ilginç.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Haklısın bu aracın rakibi olamaz.Tek rakıbı thy dıyerek o soguk espiriyi yapmayacagım cunku tek rakıbı şu an nasa
     Toyota Avensis'i nasıl bilirsiniz?
  • 2010 yılından beri 2005 model toyota avensis eleegant extra kullanıcısıyım. Her konuda sorularınızı ve karşılaştırmalarınızı cevaplayabilirim
  • 2.0 dizel kullanıcıları tüketim ne durumda.
  • Konu hortlamış ama bir kullanıcı olarak yazayım. Rezalet bir araba (konfor ve kalite anlamında değil), Toyota'nın üvey evladı. Benzinli, Tork konvertörlü otomatiklerin kısa mesafe şehir içi tüketimi 15 litreye kadar çıkıyor. Dizeli de çok yakıyor, benzinlisi de, parça fiyatları uçuyor ama bulamıyorsunuz zaten. 8 yaşında arabanın takım contası servisinde yok, piyasada 500 lire çekiyorlar. Ufak tefek parçalarını bulmak neredeyse imkansız, çıkmacılar bile burnundan kıl aldırmaz.

Zaten bu eziyete Toyota da üretimini bitirerek son verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diatta1903

Konu hortlamış ama bir kullanıcı olarak yazayım. Rezalet bir araba (konfor ve kalite anlamında değil), Toyota'nın üvey evladı. Benzinli, Tork konvertörlü otomatiklerin kısa mesafe şehir içi tüketimi 15 litreye kadar çıkıyor. Dizeli de çok yakıyor, benzinlisi de, parça fiyatları uçuyor ama bulamıyorsunuz zaten. 8 yaşında arabanın takım contası servisinde yok, piyasada 500 lire çekiyorlar. Ufak tefek parçalarını bulmak neredeyse imkansız, çıkmacılar bile burnundan kıl aldırmaz.

Zaten bu eziyete Toyota da üretimini bitirerek son verdi.
    Ciddi ciddi almayı düşünürken bu yorum hevesimi %50 bitirdi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.