Şimdi Ara

Touchpad uyumlu en iyi Linux GNU - Lenovo ideapad 720

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Lenovo ideapad ubuntuda touchpadde 3-4 parmak çalışmıyor.
    Windows 10 daki gibi touchpad kullanımı istiyorum
    Bunu nasıl yapabilirim?
    Başka os tavsiyeniz var mı, linuxlarda böyle bir şey yok mu

( thinkpad lerin linux driverı varmış ama ideapadlerde bir şey yok )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kernel desteklemiyordur manjaro dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 parmak jestlerinden bahsediyorsanız, elemantary os ile varsayılan olarak geliyor. bu destek libinput-gestures paketi ile kazandırılmış. bunun bir de gestures isimli arayüzü var, 3. parti bir uygulama eos la alakalı değil. gestures ile ayarlarını değiştirebiliyosunuz. eos'u kur beğenmezsen, beğendiğin dağıtıma libinput-gestures kurulumu ve yapılandırması ile ilgili yardımcı olurum.

deepinde de 3-4-5 parmak jestleri varsayılan, bunuda deneyebilirsin. deepin deki özellik libinput ile ilgili değil, ayrıca bir daemon yazmışlar. belki de libinputu kendilerine göre özelleştirip, sistemlerine uygun daemon haline getirmişlerdir. ben fazla cafcaflı buluyorum deepini. bir de çok taban değiştirdiler, compizle başladılar, muttera geçtiler. şimdi gtkyı bırakıp qt ile geliştiriyorlar. dağıtımı bilemem ama geliştiricileri pek kararsız göründü bana. şu anki durum kwin özelleştirmesi gibi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remziaydintrk -- 28 Aralık 2019; 1:50:35 >
  • ideaPad z570 kullanıyorum. Deepinde touch pad sorunsuz çalışıyor. Debian tabanlı(debianın kendi hariç) dağıtımları kullanmanı tavsiye ederim diğer dağıtımlarda sorun çıkabiliyor en azından ben opensuse de sorunsuz bir kurulum yapamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.