Şimdi Ara

TOTAL WAR: WARHAMMER III [ALFA(BOZUK SURUM) ÇIKTI - ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
6
Favori
3.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Net söyleyebilirm oyun alfa oalrak çıkmış, optimizayon iyi diyen akadaşla aynı sürümü oynamıyoruz sanırım. Steam olumsuz yorumlarının yüzde 80 i optimizasyonla ilgili. Kaos ırklarıı sevmiyorum. Ksliev ve Cathay belki Ogrelerle oynarım . Ksilev hikayenin odağında. Ordu ve birmleri çok skıcı copy paste birimler. Haritanın tasarımı hoşuma gitmedi. Arayüz renkler campign facions eçim arayüz enüler berbat bildiğin f2p oyunundan hallice hiç kalite kalmamış. Optimizasyon kötü campign map çok cpu intensive olmuş. 6/12 işlemci yüzde 40 kullanıyo kullanmıyor. three kingdoms ve troydaki optimizayon , cpu utliziiton yok. Gölgeyi mediuma alıyorum 60 fps 20 fps düşüyorum. Medium ayarda bu çarpuk çırpık çirkin bir gölge. Ultra yda high bile değil. Olmamış Mortal Empire çıkmaya düzeltirler. Oyunda bir hamlık lezetsizlik var.

• Gtx 1660 ile mi oynuyorsunuz? Yazdıklarınızın tamamen zıttını düşünüyorum bu oyun için. Mekanikleri geliştirmişler, savaşlar çeşitli ve akıcı. Campaign map/i fazlasıyla detaylı neyin ne olduğu, ordunuzu nasıl bir yere götürdüğünüzü net görüyorsunuz (köprüler, sulak alanlar, bataklıklar gibi). Grafikler çok iyi kaplamalar çok iyi, anti aliasing olayında çok iyi iş çıkartmışlar. Kalite kalmamış değil, neresinden tutarsanız kalite var oyunda. Haritanın tasarımı diğer oyunlara göre net önde bunu bariz herkes söylüyor... Yapan ekip severek ve hevesli bir şekilde yapıyor bu oyunu, oynarken de şekilde anlıyorsunuz. Renkler ve arayüz hoşuma gitti bu biraz zevk - renk meselesi. Oyun Chaos - kaos - odaklı olduğu için 'kaos' hissini, hiçlik hissini dibine kadar veriyor.

Birim çeşitliliği az evet ama önceki WH serilerinde de aynı böyleydi. Zaman geçtikçe ücretsiz veya ücretli bolca birim ekleniyor.

Oyunda optimizasyon sorunu yok demiyorum, var. Ama felaket seviyelerinde de değil. Steam anket yayınlamıştı oyuncuların hala çok büyük bir kısmı 1060 - 1080 seviyesi kartlar kullanıyordu. Bu kartların Warhammer 2 ve 3 için yeterli olduğunu düşünmüyorum. hadi Warhammer 2 kurtarır da 3 de zor bu ayar kartlar.

• Driver çıkmıştı onu kurdunuzmu ben kurmadan 3 saat oynadım işkence gibiydi kurduktan sonra 50 fpsin altını nadir gördüm

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • noir06 kullanıcısına yanıt

Konunun ölü olmasının sebebi öğrenmesi, oynaması zor bir oyun. Biraz zeka gerektiriyor. Rome Total War'dan beridir seriyi oynarım ben bile yeni bir Total War oyununa geçince başta bir afallarım. Yeni oyuncuların alışması, öğrenmesi zor oluyor çoğu birkaç saat oynayıp bırakıyor.

Aslında minimum sistem gereksinimlerine en az üç basamaklı IQ yazacaksın   Biraz ofansif bir pazarlama stratejisi olur ama kendine gerizekalı olmayı yediremeyenler oyunu öğrenmeye çalışır  

• Oyun için sürücü yayınlandı arkadaşların dediği gibi onu indirmek gerekli. 2k çözünürlükte 60 fps altına nadir düşüyorum aşırı detaylarda.

• arman09 kullanıcısına yanıt

Kurdum oyunda değişik optimizasyon sorunlatı var. Işıklandırma ayarını yğksek seçersem campaign map stuyter oluyor droplar dalgalanmlar olıyot. Gölgeleri açsam savaş haritasında

25 fpse düşüyorum. Önceki oyunlarda medium ayarda gölge açmak 2 fps oynatırdı. Aynı engine aynı gölge , anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GATIRCAN kullanıcısına yanıt

Total war basit bir oyunsur. Hoi, eu, crusader king oynayan einstein mı olıyor, total war oynayan 2 haneli iq mü oluyo?

evet , piyasada oyunlar full çıkmıyor. Bu oyundan en güzel deneyim tüm dlcler çıktıktan sonra alınıcak. Keriz gib gittik aldık. Oyna warhammer 2 ini 3 yıl sonra al %75 indirimde tüm dlclerle full sürümünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 18 Şubat 2022; 11:48:38 >
  • Piyasadaki oyunlara baktığında Total War öğrenmesi zor bir oyundur. Paradox oyunlarını öğrenmek daha da zordur.

• GATIRCAN kullanıcısına yanıt

Bazılarına zor diyince akıllarına protonları parçalamak falan geliyor, büyük bir yetenek olarak çiziyorlar kafalarında he halde zor kelimesini.

Oysaki zor dan kasıt; lineer oyunlardan başkasını oynamayan, iki gireyim de kafa dağıtayım diyebileceğin oyunlara kıyas bunu idrak edemiyorlar. TW - ve yandan yemişi - oyunlara kafa dağıtayım diye girebilmen için epey bir kafa yormuş olman lazım oyunun sistemine. Zaten very hard dan altında tadı çıkmayan bir oyun...

Basit diye kestirip atan cengaverler ile eğlencesi bol bir meydan muharebesi yapmak isterim  

Sen kaç paralık veletsin ki 3 kuruşluk ekran kartınla bana hava atıyosun. Önerilen sistem özeliklerinde kartla aynı karta sahibim. Önerilen sistem demek 1080p 60 fps demektir. Doğru bilgi verseler satın almazdık. Oyun ham senden bu işleri daha iyi bildiğim kesin. Shadow en düşük ayarda çaınca hiç bir oyunda 70 fps den 45 fps düşmez. Burda hata var. Ksliev map aynı ekranda campaign mapde 55 fps alırken. Cathay mapinde 80 fps alıyosam optimizasyon sorunu var. Sorunun sebede havadaki fıetına ve büyü efektleri. Tasarruf , optimizaayon hayat tarzımdır. Senin ekran kartından 20 lik cn kazım rigi bile kurarım. Oyun oynamak seni kurtarmaz. Biz kendimizi kurtardık. Dışarda gezmedimiz . Spor yapmadımız boş zamanlarda bir iki fanı olduğumuz oyunu oynarız. Hayde yallah

Tam bir cahilsin hiç bir total war oyunu tam çıkmaz. Daha bir faction, ırk ,lord gelicek. Önceki oyunlardaki gibi oyunun çıkış ve son dlc ve patch haliyle ciddi deneyim farkı olucak. Son zamanlrda bir kaç remakde dışımda hangi oyun tam çımmış. Hepsi gizli early access

Çok yanlış adama çattın. Medieval 2 den beri total warda online pvp oyumxusuyum 1453, lofa, woc gibi bilinen klanlarda takıldım. Total war pvp communitiynin kaymak tabakadayım. Ünlü prussian prince ler , dankolar , via mliteria, fg, cell,rtk ,twr bu oyunda pvp top seviyede plat olmasakdaa altın rankdayım. Turnuvalarda fln oynardık. Warhammerin pvp ai tırttır. Taktisellik yoktur. Bazı haftasonları3v3 rome 2 oyunları olur eaki tüdeklerle , seni odaya seyirci atarız satranç gibi izlersin. Ben karşılşm aisterim dersen tarihsel total war se. Med 2 den three kingdomsa kadar içinden geçiyim.

• İyi ki oyun çıktı dedim hiç yazmasaydım da konu forumun dibinde kalsaydı keşke hashshs hemen kavgaya başlamış millet

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oyun gayet keyifli olmus benim sistemim fena sayilmaz grafikler gayet basarili her fraksiyonun kendine has oynanis stili var daha da derinlik yapmislar bu sefer

savas sirasinda buyu yaptiginizda oyun yavasliyor daha dusunup tasinip atiyorsunuz buyunuzu haritalar daha cesitli olmus kusatma savaslari three kingdoms gibi yapilmis daha keyifli oynamasi diplomasi de yeni secenekler var troy da alinmis bu kisim da ben begendim oyunu

• 2080 Super, 10700k 5.2 ghz tüm çekirdekler, 16 gb ram ve oyun 980 PRO nvme yüklü. 1440p Herşey ultra 35-45 fps arası. Metro Exodus RTX ayarlar köküne kadar full sürümde bile 55 fps aşagısını göstermedi bana bu sistem. Her tarafı bozuk Cyberpunk'ta bile 50 aşagısını görmedim. Ki bu oyunlar görselligiyle çıgır açmış oyunlar. Tüm forumlar yıkılıyor optimizasyon sorunu ile ilgili. Oyunun kampanya haritası önceki ile grafiksel olarak aynı hatta daha kötü gözüküyor sanki ekranda vazelin sürülmüş gibi. Önceki oyunda kocaman Mortal Empires haritasında yüzlerce mod, içlerinde bir sürü texture modu ve sistemi yoran script modları olmasına ragmen herşey full 70-75 fps alıyordum ulan ne oldu da ufacık haritada 30lu fpsleri görecek kadar noldu biri açıklasın bana? Optimizasyon iyi diyenler herhalde 3090 ve 12900k 6.0 GHZ, 8800 MHZ 256 GB Ram ile filan ile oynuyorlar galiba.

Hayır aga herşey tamam da oyunda alt tab yapınca windowed mode atıyor ve kendini her defasında 480pye falan alıyor oyun. Olum herşeyi anlarım da bu test edilmesi çok kolay bir senaryo yani hiç mi kimse test etmedi bunu kimse mi demedi aga bu oyun böyle çıkmaz diye. Lanet olsun şu oyun piyasasına umarım yeni bir çöküş gelir ve piyasadaki tüm AAA yapımcılar batar. Bıktım artık sorun yumagı oyunlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 19 Şubat 2022; 1:40:32 >

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Sosyal medya öyle hale geldiki trollük, terbiyesizik, hakaret, ırkçılık indanlsrın sakladığu gizledipi bütün huyların serbrstçevçıktığım lağım ortama dönüştü. Yüksek sistemlerdeki kişiler daha çok şikatetçi. Steam forumlarında troy, wh2 , wh3 ultrs high fps testleri, anormal düşük sonuçlar var birbirine göre , görüntü kazancı yok. Wh1 ultraya koybu oyundan 3 kat fps alırsın. Arada 3 katlık görüntü farkı yok.alt tab olayı oyun atıyor atmasa dediğin gibi çözünürlük değişiyor renkler kayıyor. Gerçekler bukadar ölçğlebilirken. Bazı ergencikler yazılarının tamamını okumayarak yükseklik kompleksi yanıp tutuşuyorlar

• Arkadaşlar madem oyun bu kadar problemli neden iade etmeyi denemiyorsunuz ? Steam bu gibi durumlarda sıkıntısız para iadesi yapıyor yormayın kendinizi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.