Şimdi Ara

Total War Attilayı Medieval 2.5a dönüştüren efsane güzel bir mod Medieval Kingdoms Total War 1212 AD (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
13.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Madem öyle şu bitiş tarihi 1800 flan yapsalardı bari :). Çok kısa :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucky s

Madem öyle şu bitiş tarihi 1800 flan yapsalardı bari :). Çok kısa :)
    Medieval 1212 Ortaçağ modu ;)
  • Steam sayfasında gereken herşeyi indirdim ama bende nedense Campaign hiç görünmüyor sadece özel savaşa girilebiliyor. Tek linki yok mu bunun? Neden her şeyi bu kadar parça parça yapmışlar ki
    Nasıl düzeltebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANBUYUK06

Steam sayfasında gereken herşeyi indirdim ama bende nedense Campaign hiç görünmüyor sadece özel savaşa girilebiliyor. Tek linki yok mu bunun? Neden her şeyi bu kadar parça parça yapmışlar ki
    Nasıl düzeltebilirim
    Bu kurulum videosu işine yarayabilir.

• mbyHN M kullanıcısına yanıt
    Şuan hallettim çok teşekkürler. Bu arada Selçuklu ile oynaması zormuş gerçekten :)
  • bu oyunun late campaing güncellemesi gelecek mi bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaligraf68

bu oyunun late campaing güncellemesi gelecek mi bilen var mı?
    Zaman belli değil ama erken sefer bittikten sonra gelecek ama çok daha hızlı tamamlanacakmış söylediklerine göre.
    Oyundan atmaya başladı son saveden sonra kaldığım yerden devam edemiyorum legendary olduğu için başka save de seçemiyorum
    Çözümü var mıdır neden böyle yaptı şimdi 140 turdur birşey yoktu

• quote:

Oyundan atmaya başladı son saveden sonra kaldığım yerden devam edemiyorum legendary olduğu için başka save de seçemiyorum
    Çözümü var mıdır neden böyle yaptı şimdi 140 turdur birşey yoktu
    Kayıt dosyalarının yedeğini alarak appdata içindeki Attila klasörünü silmeyi deneyebilirsin.
    Save olayını yapamadım. Tsardom of bulgaria ile yeni campaing açtım (nereden geliyor bu bulgar sevdası dersen aslen trakyalıyım bulgar göçmeni, pomak diye geçer). Şu anda balkanların bir kısmı hırvatistan sırbistan macaristan sınırına kadar bana ait epir e spartayı bıraktım. Latin ve nicea yı yok ettim.batı Trakya dan malatya ya kadar toprağım var. Kılıkya ve antakya trabzon krallığı ve Selçuklular yok oldu. Batıda sırplar epir hırvatlar macarlar romanya müttefiğim batıyı sağlama aldım. Doğuda harezemşahlar diyarbakıra kadar geldiler fakat aramız iyi düşman değiller. Şimdi ülkenin %77 si ortodoks %10 islam. Şu an islama geçmek istiyorum bu asaişi nasıl etkiler? hemen her şehirdeki kiliseleri cami yapacağım para biriktirdim ekonomi iyi bu sorun olmayacak benim için fakat birden islama geçtiğimde - %20-30 asaiş mi olacak her şehirde? Eğer böyle olacaksa kaç tur böyle sürecek (bu arada 4 tur 1 yıl moduyla oynuyırum yıl 1240) islama geçtiğimde batıdaki müttefiklerimi kaybetmek istemiyorum özellikle macarları. İslama geçince doğu seferine devam edeceğim (harezemşahlar hariç onlarlada müttefik olabilirim) orta doğunun bir kısmını ve mısırı (kahire) aldıktan sonra batıya yönelirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucky s -- 19 Ocak 2020; 13:35:26 >

• quote:

Save olayını yapamadım. Tsardom of bulgaria ile yeni campaing açtım (nereden geliyor bu bulgar sevdası dersen aslen trakyalıyım bulgar göçmeni, pomak diye geçer). Şu anda balkanların bir kısmı hırvatistan sırbistan macaristan sınırına kadar bana ait epir e spartayı bıraktım. Latin ve nicea yı yok ettim.batı Trakya dan malatya ya kadar toprağım var. Kılıkya ve antakya trabzon krallığı ve Selçuklular yok oldu. Batıda sırplar epir hırvatlar macarlar romanya müttefiğim batıyı sağlama aldım. Doğuda harezemşahlar diyarbakıra kadar geldiler fakat aramız iyi düşman değiller. Şimdi ülkenin %77 si ortodoks %10 islam. Şu an islama geçmek istiyorum bu asaişi nasıl etkiler? hemen her şehirdeki kiliseleri cami yapacağım para biriktirdim ekonomi iyi bu sorun olmayacak benim için fakat birden islama geçtiğimde - %20-30 asaiş mi olacak her şehirde? Eğer böyle olacaksa kaç tur böyle sürecek (bu arada 4 tur 1 yıl moduyla oynuyırum yıl 1240) islama geçtiğimde batıdaki müttefiklerimi kaybetmek istemiyorum özellikle macarları. İslama geçince doğu seferine devam edeceğim (harezemşahlar hariç onlarlada müttefik olabilirim) orta doğunun bir kısmını ve mısırı (kahire) aldıktan sonra batıya yönelirim :)
    Açıkcası hep müslüman uluslar ile oynadığım din değişimini hiç yapmadım. Ama şuan devam eden Kıpçaklar ve Macarlar serilerim var. %5 İslam oranına ulaştığımda devlet dini olarak İslamı seçeceğim. Asayiş önlemi olarak fetihlere kısa bir ara verip tüm orduları kaç ordu hakkım varsa yani şehirlere dengeli mesafede yerleştirmeyi düşünüyorum. Senin de dediğin gibi ekonomi sağlam olmalı ve tüm dini binalar kısa sürede camiye çevrilmeli. Tebliğ olarak farklı dinlerin asayişe olumsuz etkisini %50 azaltan tebliği seçmek lazım. çıkan isyanlar bastırılır. Ben de çok merak ediyorum. Din değişmeden önce kayıt almayı unutma.

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Attila\save_games

kayıt dosyaları bu klasörde bulunur.

Güzel bir seri olmuş umarım gerisi gelir.

Valla din değiştirdim kayıt almadım :) asaişin %100 +30 olduğu balkanlarda birden tur başı - 35 e düştü.
    Para olduğu için kısa sürede hepsini cami yaptım fakat müslüman oranının %80 üzerine çıkması yıllar sürecek.
    Ekonomi iyise altından kalkarsın ama bi 3 yıl (12 tur) sefere çıkamayacağım ordu sayısı şu an 8 . Bu arada krallıktan imparatorluğa geçirdim ülkeyi

Videolara devam :)

Usta ben şehir aldığımda şehir asaişi +100 ken işgalden sonra - 50 ve bi sonraki tur - 20 daha gözüküyor ama başka devlet aldığı zaman yeşil olarak devam ediyor :) ne yapıyorlar anlamıyorum şehre girerken para mı dağıtıyorlar :)
    Ayrıca başkent değiştirme neden yok bu oyunda. Çok saçma

Ayrıca oynarken arka planda YouTube tan müzik açıyorum iyi gaz veriyor :) khasgar khanate diye bir kanal var milli marşlar orta çağ müzikleri vs.

https://www.youtube.com/watch?v=vTnOuhEksYo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=vstQHuqf590&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucky s -- 3 Şubat 2020; 12:23:20 >

• quote:

Videolara devam :)

Usta ben şehir aldığımda şehir asaişi +100 ken işgalden sonra - 50 ve bi sonraki tur - 20 daha gözüküyor ama başka devlet aldığı zaman yeşil olarak devam ediyor :) ne yapıyorlar anlamıyorum şehre girerken para mı dağıtıyorlar :)
    Ayrıca başkent değiştirme neden yok bu oyunda. Çok saçma
    Farklı bir dinin yoğun olduğu bir şehir ise ele geçirdiğin şehir asayiş daha çok düşer. Bir de normal ele geçirme yerine yağmalayarak ele geçirmek de asayiş cezasını artırır. Modda başkent durumu yok.
  • OYNANABİLİR ANADOLU SELÇUKLU (Modlu Rehber) [VH] Medieval Kingdoms 1212 AD Total War: Attila

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbyHN -- 3 Mart 2020; 10:25:9 >
    Hacı işte saçmalık %80 benim dinimden olan şehirde oluyor bu. Ama başkası farklı dinden biyeri aldığında +90 asaiş oluyor ayrıca yağma yapmıyorum

Hacı bide 3-4 orduyla savaşa girerken savaş meydanında bütün askerleri göremiyoruz birazı öldükten sonra takviye geliyor hepsini meydanda görmenin yolu var mıdırı savaşa girmeden önce büyük ordu kontrolü işaretli

• quote:

Hacı bide 3-4 orduyla savaşa girerken savaş meydanında bütün askerleri göremiyoruz birazı öldükten sonra takviye geliyor hepsini meydanda görmenin yolu var mıdırı savaşa girmeden önce büyük ordu kontrolü işaretli
    Savaş alanına en fazla 40 birim girebiliyor başlangıçta bunu değiştiren mod var mı bilmiyorum ama pek önermem doğrusu ;)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.