Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.575
Cevap
222
Favori
1.544.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o plakalar eski tip ve pek kaliteli değildir ama neden çifti 120 lira ben de anlam veremedim, bir yanlışlık olabilir çünkü korkmazın plakaları daha iyi ve çifti 60 lira ...
  • bayramtrn kullanıcısına yanıt
    kesinlikle tavsiye etmem ...
  • bayramtrn kullanıcısına yanıt
    modeller hakkındaki yorumlarımı ilk sayfada 4. başlıkta toplu halde bulabilirsiniz ...
  • 150-160 tl civarı tost makinesi tavsiyesi alabilir miyim arkadaşlar bir kaç model?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • King P 637 GrillMax modeli hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa yorumunu alabilir miyim ?

• legasy10 L kullanıcısına yanıt
    -fakir camilla (sabit plakalı)
    -arzum ar-2006 panini granite
    -era sm-24 press granito
    -arzum ar-271 prego delux
    -arçelik k-2380-tg
    -arçelik k-2375-tg
    -king p-626 (sabit seramik plakalı)
    -arnica tostika 4000 (yedek waffle plakalı)
    -arzum ar-273 prego max
    -arzum ar-274 tostino delux
    -arzum ar-279 tostino lux
    -arnica ayvalık 3000
  • @Bayberty Korkmaz a328 teflon kaplama hiçbiryerde yok bulamadım a328 granit kaplama alayım mı ? granit kaplama olması kafama takıldı,granit kaplama tost makinesi kullanan var ise yazsın
  • www.hepsiburada.com/korkmaz-tostkolik-a328-tost-makinesi-p-MTKOR0009607 kargo dahil 244.50 lira olmuş
  • batuhan017 B kullanıcısına yanıt
    korkmaz kötü plaka yapmaz diye düşünüyorum, bence a-328-05 de alınabilir ...
  • 4everamazan kullanıcısına yanıt
    bu tip makinelerin hepsi benzer performans gösterir, birkaç mesaj yukarıda aynı kategoride tavsiye ettiklerimi de inceleyin ...
    ben olsam en azından yeni tip ve ucuz sayılabilecek model olarak era sm-24 press granito tercih ederim ...
  • Homend1315 200 liraya almak mı yoksa homend 1304 ile arnica tostitden birini mi bu seçmek ne kadar zormuş be arkadaş☺

• byerdem68 B kullanıcısına yanıt
    seçimler güzel üçü de "iyi" makine, mağazalarda görüp inceleyin beğendiğiniz "en iyi"sidir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

korkmaz kötü plaka yapmaz diye düşünüyorum, bence a-328-05 de alınabilir ...

Saygıdeğer @Bayberty Hocam,

Öncelikle emeklerinize sağlık. En başından beri konuyu sahipsiz de bırakmadınız, sağolun.

Hocam Korkmaz ben de alayım diyorum, ama bir çelişki var 328 ile ilgili. Heryerde PTFE Kaplı yazıyor. Sitesinde de "Granit Efektli" diyor. Aşağıda fotosu var.

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

şu linkte de PTFE, PFOA ile ilgili bir doç.un tezimsi birşeyi var : PDF

Hepsiburada da indirim de varken,korkmaz alayım diyorum.
    - Korkmaz A329-13 1800W Tostkolik Granit Tost Makinesi 236 Lira oluyor,
    - Korkmaz Tostkolik A328 Tost Makinesi var (-05 ibaresi yok) o da 236 Lira

(Sözde)Granit olduğu kesin olduğu için 329 u alayım diyorum. Ama siz her tavsiyenizde a328 den sonraya bırakıyorsunuz. Ondan 1 tık geride olmasının nedenini -belki çok söylediniz ama- bir kez daha anlatabilir misiniz?

Çok teşekkür ederim.

• doktorhia D kullanıcısına yanıt
    selam
    seramik ve granit denilenlerin hepsi aslında teflon ve türevleri ... daha önce siyah teflon iken, renk ve desen ekleyip başka isimlerle satışa sunuldular ... görünen efekt neyi çağrıştırıyorsa o isimle ****ılar ... sakıncaları varsa hepsinde aynı, sağlık açısından farkları yok ... yüksek sıcaklığa maruz kalınca tehlikeli oluyorlar ...
    en sağlıklısı demir-döküm plakalı makineler; misal fayrinoks dökümix ... ya ilerde gerçek granit, mermer veya tuğla tabanlı doğal ürünler çıkana kadar bekleriz yada döküm alır geçeriz ...

benim a-328 ısrarım, onun en azından yıllar içinde geliştirilmiş olabileceği ihtimali ve pürüssüz bir yüzeyi olmasından ...
    seramiklerin dönemi zaten kısa ömürlü oldu havası çabuk söndü ama en azından pürüssüz ve nisbeten hijyenik bir havası vardı ...
    granitlerin yüzeyleri ise kaymak gibi değil, üzerindeki desen noktacıkları pürüz dokusu veriyor, zamanla onların yüzeyden kopup ekmeğe vs.ye yapışmayacağından emin değilim ...
    ben açıkçası granit denen türün geliştirmeye henüz açık olduğunu ve hatta piyasa ömrünün kısa olacağını düşünüyorum ...

• Anladım teşekkür ederim. Bir önceki mesajda linkini verdiğim PDF de 230 derece ve 350 dereceden bahsediliyor. Bu sıcaklıklara çıkıldığını sanmıyorum. Düdüklü tencerelerin bile içinde eğer videoyu yanlış anlamadıysam az basınçta 105, çok basınçta 110-120 derece arası iç sıcaklık oluyor. Ummak istiyorum ki Tost Makinelerinde yüzey sıcaklığı o dereceleri bulmasın.

Arzum vardı, onun kaplaması neydi bilmiyorum (teflona hiç benzemiyor) gram çizik, pas, açılma, sökülme vs olmadı. Çalışmamaya başlayınca, içini açıp kurabiye halıne gelen kablolarını kurtarmaya çalıştım olmayınca, plakaları hariç çöpe attım. :(

Ben alayım bu Mavi renk a329-13 ü. Renk de içime sinmeye başladı. Kahverengi de çok hoşdu, o seramikmiş. Önceki mesajımda HB deki a328 in linki var. orada fotoğrafın çözünürlüğü iyi değil, plakalar tam anlaşılmıyor ama, benim Arzum'un plakalarına benziyor. Acaba yakından bir görüntüsü var mıdır bakacağım. Yoksa akşama kadar siparişi vereceğim. Bugün HB de indirim var da.

krom-çelik gövde ve teflon plaka bakımından bence a-328 tercih edilmeli ... hb'deki fotonun üzerine tıklayınca zoom yapıyor detaylar daha iyi görülüyor ... eski arzum makinenizin modeli neydi ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

krom-çelik gövde ve teflon plaka bakımından bence a-328 tercih edilmeli ... hb'deki fotonun üzerine tıklayınca zoom yapıyor detaylar daha iyi görülüyor ... eski arzum makinenizin modeli neydi ?..

Tıpkı bunun gibiydi. Bu belki benimkinin çok az gelişmişidir. Akakçede 125 e bile var gösteriyor. HB de 199; çok para ona göre. 125 tam hakkı. çok da güzel idare ediyordu. Her nekadar arkası kalkıyor olsa da idare ederdim ben :). Neyse,

Hocam a329, krom çelik gövde değilmi? bir de hb deki a328 tamamdır değil mi, 05 ibaresi yok ama 05 olanlala aynı.
    Kapalı halinin fotosu büyük, açık hali berbat çözünürlükte. Ama kapalı iken de baktığımda anlaşılıyor plakaların mahiyeti.

Arzum AR227 nin plakaları da bunlar:
    Benziyor sanki..

Arada kaynamasın, yine yazayım, HB deki A328, 05 midir? Resim öyle görünüyor ama. Bilemedim.

sizin eski makine bir zamanların best seller modeli arzum ar-213 prego olabilir mi ?...
    resimdeki plakalar ince, korkmazın plakaları nerdeyse bunların 2 katı kalınlığındadır ...
    a-329 serisi boyalı sac gövde, a-328 serisi krom-çelik ...
    hb'de görünen a-328, yani 05 değil ...
  • Görsellerde aratınca hatırladım, kesinlikle buydu. :))

Sizin 05 olduğuna emin olduğunuz bi link var mı? Mesela
    -Gittigidiyor

-N11

yani başlığa güvenip vereceğiz siparişi öyle görünüyor. Korkmazın kendi sitesinde A328-05 ten başka bi A328 görünmüyor. Gerçi 329 un da bütün modelleri görünmüyor. ne iş arkadaş ya :D

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Haberdar etmemişim sayın hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.