Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.580
Cevap
222
Favori
1.545.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

quote:

fakir valery çok şık bir makine ancak termostat sorunlu olma ihtimali %50, bu bakımdan riskli...
    siz iyisi mi kenwood hg-400 kırmızıyı bir mağazada inceleyin gözünüze, aklınıza ve gönlünüze yatarsa hiç düşünmeden alın çünkü memnun olmayan yok...

@PES_21_Murat

fakir valery beğendim ama birisi şikayet vara yazmıs yazısı silinmiş ve boyası dokulmus diye tefal xl 800 mu alsam bılmıyorum kırmızı bulamıcaksam bana baska en ıyı tavsıyenız ne olur peki ?

iyi bir şey arıyorsanız ve fiyat çok önemli değilse breville 800gr öneririm daha iyisi yok, tefal önermiyorum...
    breville 800gr...

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

hocam 400 450 tl ise alim dedim ama 1000 tl lerde fiyat var nasıl olucak şimdi ? bu yüksek kaçar o zaman şöyle yapalım modeli güzel bana 400 tl ye kadar verebilceniz bir tavsiye

bu kadar konuda herkese tavsiye vermişsiniz teşekkür ederim bu bilgileriniz ve emekleriniz ilginiz için...

• quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat
    hocam 400 450 tl ise alim dedim ama 1000 tl lerde fiyat var nasıl olucak şimdi ? bu yüksek kaçar o zaman şöyle yapalım modeli güzel bana 400 tl ye kadar verebilceniz bir tavsiye
    bu kadar konuda herkese tavsiye vermişsiniz teşekkür ederim bu bilgileriniz ve emekleriniz ilginiz için...

yok hocam o fiyatlara aldanmayın kendi mağazalarında 600 lira...tekno marketlerde de 550-600 lira (mediamarktta her zaman bulunuyor)...
    ek olarak;
    size delonghi cgh-900 önerebilirim 200-250 arası...
    eğer tefal xl800'ü beğeniyorsanız alabilirsiniz 400-450 civarı...
    korkmaz a-328 veya a-329-05 de olabilir beyaz rengiyle belki ilginizi çekebilir...

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• quote:

Orijinalden alıntı: arcencielle

quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

cgh-900 hayırlı olsun...

bunu çok yazdım, "piyasadaki plakaların çoğu alüminyum üzeri kaplamadır, az sayıda demir döküm var onlar dahil kaplamasız ürün yok"...

çıkarılabilir plakalıların hepsinde hafif bir oynaklık görülür, mesela seramik plakalı korkmazlarda daha fazla görülür, delonghi'de biraz olması normal...

ayarlarla ilgili bahsettiğiniz konu hakkında diğer kullanıcı arkadaşlardan yorum almak isterim...

Anladığım kadarı ile gerçek döküm tost makinesi bulmak, şu aşamada hayal konumunda.

Bu bağlamda bende CGH-900 ile yola devam ediyorum.

İyi forumlar...

Not: Alacağınız teflon veya seramik kaplama ürünlerinde pfoa free ve ptfe free tanımlarının olduğunu sağlığınız için mutlaka doğrulayın.

Merhaba acaba 900mü 900cmi daha sağlıklı.900c sanki daha yeni bir urun izlenimi veriyor ve cogu yerde dwha pahalı.karasiz kaldim bende.saglikli olan hangisidir.

İyi geceler. Ben yukarıda bir başka arkadaşa da seramikten yana olduğum için 900c tercih ettiğimi yazmıştım. Size biraz daha detaylayayım. Teflon uzun zamandır kullanılan bir kaplama türü. Günlük eşyaların yapımında kullanılan hemen hemen her maddenin zamanla sağlıksız yönleri ortaya çıkıyor ve haliyle yerine alternatif maddeler kullanılmaya başlanıyor. Seramik de şuan granit gibi; teflona alternatif olarak, pişirme gereçlerinde yaygın olarak kullanılan ve teflondan daha revaçta bir kaplama türü. Açıkçası kullanım bakımından teflon kadar hassas mıdır, yoksa daha mı hassastır gibi sorular beni de düşündürüyor. Fakat ne var ki tüm pişirme gereçlerimi seramik kaplama aldım, bunu da teflon almayayım seramiği çıkmışken dedim ve 900c aldım. Kaplamalarla ilgili biraz araştırma yapmıştım ve seramik şuan bana teflondan daha masum gibi geliyor. Ama tabi ki akıbetini kullanım sürelerimiz arttıkça göreceğiz. Biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir.

hocam ben de herşeyimi senin gibi seramik kaplama aldım acaba tost makinasında durum nasıl siz kullandınız mı memnun musnuz tadından ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Shephard

Hepsiburada'dan 900C seramik olanı aldım, 900 olan stokta kalmamış. Yurtiçi kargo zahmet edip ürünü getirirse denemelerime başlayabilirim. Birde zaten bu ürünü geçici olarak aldım. Yukarıda yazdığım Breville Smart Grill Türkiye'ye gelirse onunla değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende hepsiburadadan alıcam 900cyi sanırım en ucuz o.gerçi tovbe etmistim alisveris yapmiycam diye.geldimi siparisiniz. Aldigim braun blender setini 2 haftaya yakın yollamisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ben mediamarktta baktım delonghi 900 ve 900c modeline.oradaki bayan kafamı karıştırdı biraz seramik plakalar çabuk deforme olur hemen çizilir dedi.kullanan arkadaşlardan bununla ilgili bir yorum alabilirmiyim. siz 900mü yoksa 900c'mi aldınız.

yakından bakınca 900'ün plakaları ve kaplaması daha kaliteli görünüyor...

Üstad 900cnin fyatı pahalı olduğundan pahalı olan iyidir mantığıyla 900cye yönelesim geliyor. Bu dökme plaka dediğimiz bildigimiz teflon aslında degilmi.biri sikayetvarda yazmis seramik aldim cizildi ve ondeki yazilar kayboldu diye ondan kıllandım

• quote:

quote:

quote:

Ben mediamarktta baktım delonghi 900 ve 900c modeline.oradaki bayan kafamı karıştırdı biraz seramik plakalar çabuk deforme olur hemen çizilir dedi.kullanan arkadaşlardan bununla ilgili bir yorum alabilirmiyim. siz 900mü yoksa 900c'mi aldınız.

yakından bakınca 900'ün plakaları ve kaplaması daha kaliteli görünüyor...

Üstad 900cnin fyatı pahalı olduğundan pahalı olan iyidir mantığıyla 900cye yönelesim geliyor. Bu dökme plaka dediğimiz bildigimiz teflon aslında degilmi.biri sikayetvarda yazmis seramik aldim cizildi ve ondeki yazilar kayboldu diye ondan kıllandım

ben olsam 900 alırım, ilk çıktığında da yazmıştım 900c'nin plakası bende iyi etki bırakmadı diye...
    900'ün plakası teflon kaplama alüminyum, zaten demirdöküm plaka sadece sanayi tiplerde kullanılıyor...
    ön paneldeki yazıların silinmesi meselesi hepsinde aynı, hangisini alsanız bir süre sonra paneli silerken silinecek çünkü kontrol paneline yağ sıçrıyor ve hanımlar bu duruma tahammül edemeyip iyice ovarak siliyorlar bu arada yazılar da siliniyor ama sorun değil ne de olsa yazıların ne olduğu belli...

• quote:

quote:

Hepsiburada'dan 900C seramik olanı aldım, 900 olan stokta kalmamış. Yurtiçi kargo zahmet edip ürünü getirirse denemelerime başlayabilirim. Birde zaten bu ürünü geçici olarak aldım. Yukarıda yazdığım Breville Smart Grill Türkiye'ye gelirse onunla değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende hepsiburadadan alıcam 900cyi sanırım en ucuz o.gerçi tovbe etmistim alisveris yapmiycam diye.geldimi siparisiniz. Aldigim braun blender setini 2 haftaya yakın yollamisti

Bir kaç günlük kullanımdan sonra Delonghi 900C deneyimlerimi paylaşabilrim. Tost konusunda makine iyi yalnız kalın ekmek ile tost yapmaya çalışınca ızgaralar arasında ekmek kayıyor biraz bastırmak gerek ama tost ekmeğini güzel kızartıyor yakmadan. Levhalar seramik şimdilik bir renk atma olmadı bordo renge boyalı ama teflondan daha sağlam duruyor, çıkarılabilir olması gayet güzel.. Yalnız et ve tavuk ızgara yapmak için uygun bir makine değil diyebilirim. Tavuk göğüs etini hiç düzgün pişiremedi bir kaç kez farklı ayarlarda denedim et kesinlikle düzgün kızarmıyor. İkinci kötü yanı ön panel ister istemez hemen yağ oluyor ve yazılar bez ile silinince çıkmaya başlıyor.

• Arkadaşlar Breville BGR 200EX almayı düşünüyorum ancak kaç adet tost ekmeği aldığını söyleyebilir misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

Bir kaç günlük kullanımdan sonra Delonghi 900C deneyimlerimi paylaşabilrim. Tost konusunda makine iyi yalnız kalın ekmek ile tost yapmaya çalışınca ızgaralar arasında ekmek kayıyor biraz bastırmak gerek ama tost ekmeğini güzel kızartıyor yakmadan. Levhalar seramik şimdilik bir renk atma olmadı bordo renge boyalı ama teflondan daha sağlam duruyor, çıkarılabilir olması gayet güzel.. Yalnız et ve tavuk ızgara yapmak için uygun bir makine değil diyebilirim. Tavuk göğüs etini hiç düzgün pişiremedi bir kaç kez farklı ayarlarda denedim et kesinlikle düzgün kızarmıyor. İkinci kötü yanı ön panel ister istemez hemen yağ oluyor ve yazılar bez ile silinince çıkmaya başlıyor.

Tasarım zaten kullanışsız,sizin anlattıklarınızı da okuyunca bir işe yaramaz bu makine ..

• Şu anda hala Breville ve Essenin bazı modelleri alınır görünüyor . Açıkçası bu forumda Kenwood da çok övülüyor ama çok zayıf, plakaları teneke gibi ince geldi bana. Açıkçası onu alacağıma 100 daha verip yukarıdaki modellerden birini almaya bakarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 29 Temmuz 2015; 11:22:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HALO®

Arkadaşlar Breville BGR 200EX almayı düşünüyorum ancak kaç adet tost ekmeği aldığını söyleyebilir misiniz?

normalinden 6, büyüklerden 4 adet rahatlıkla alır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67
    ...Açıkçası bu forumda Kenwood da çok övülüyor ama çok zayıf, plakaları teneke gibi ince geldi bana....

bir yanlışlık olmasın hocam, kenwood hg-400'ün plakalarına teneke demek mümkün değil...
    piyasadaki en dolgun plakalardan sayılır, zaten sabit plakalar ince olmuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Şu anda hala Breville ve Essenin bazı modelleri alınır görünüyor . Açıkçası bu forumda Kenwood da çok övülüyor ama çok zayıf, plakaları teneke gibi ince geldi bana. Açıkçası onu alacağıma 100 daha verip yukarıdaki modellerden birini almaya bakarım.

Herkesin tercihi fatklı olabilir tabii ki.

• prodigy_sys P kullanıcısına yanıt
    Breville'nin bu modeli de güzel bütün ürettiği modelerde güzel lakin bir tost makinesine ki Türkiye'deki satış fiyatları 900TL civarı ben vermem verilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Ama kaliteli şık bir ürün olduğu belli. En ucuz nereden bulursak bulalım 750-800TL civarı buluruz ki o da çok pahalı. Bence tost makinesine 200TL den fazla para verilmez (Ev kullanımı için).

Ben Delonghi CGH900 alacaktım ama yorumları okuduktan sonra vazgeçtim. Zira 1500watt yeterli ısı sağlamaz. Ayrıca üst kapağının biraz oynadığı yönünde ve düğmelerinin çok işlevsel olmadığı yönünde yorumlar vardı. Bir mağazada aceleyle gördüm ve kontrol ettiğimde tek artısı görünümü şık (uzaktan bakınca) ve üstten bastırınca diğer makineler gibi arka tarafı kalkmıyor yani ağırlığı fena değil. Onun dışında kullanımı çokda iyi olmadığı aşikar.

Bana 200 TL ye kadar plakaları döküm olan ve üsttten bastırdığında oynamayacak tost-ızgara makinesi tavsiyeniz ne olurdu?

• Grundig GR CG 5040 - Arzum ar274 - Fakir Grace
    Bu üç modelden birini almayı düşünüyorum ama karar veremedim. Var mı tavsiyede bulunabilecek? Bunların dışında tercihen 2000w güçte, ızgaraları çıkarılabilen ve 6 tost kapasiteli olsa daha iyi olur max. 200 TL ye kadar başka önerilerinizde bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tatangaa

Grundig GR CG 5040 - Arzum ar274 - Fakir Grace
    Bu üç modelden birini almayı düşünüyorum ama karar veremedim. Var mı tavsiyede bulunabilecek? Bunların dışında tercihen 2000w güçte, ızgaraları çıkarılabilen ve 6 tost kapasiteli olsa daha iyi olur max. 200 TL ye kadar başka önerilerinizde bekliyorum.

üçünü de tavsiye etmem...

grundig yerine arçelik k-2369-tg olabilir zaten iki marka da arçelik bayilerinde satılıyor...
    arnica tostit pro...
    homend 1304...
    arzum ar-277 veya ar-278...
    korkmaz a-328...
    king p-625...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulyapinar85
    Bana 200 TL ye kadar plakaları döküm olan ve üsttten bastırdığında oynamayacak tost-ızgara makinesi tavsiyeniz ne olurdu?

sabit plakalı üstten basınca oynamayan sağlam ama sadece tost makinesi olarak;
    arzum ar-225 veya ar-254...
    kenwood hg-400...

çıkarılabilir plakalı ızgaraya uygun tost makinesi olarak;
    arnica tostit pro...
    homend 1304...
    korkmaz a-328...
    king p-625...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tatangaa

Grundig GR CG 5040 - Arzum ar274 - Fakir Grace

üçünü de tavsiye etmem...

grundig yerine arçelik k-2369-tg olabilir zaten iki marka da arçelik bayilerinde satılıyor...
    arnica tostit pro...
    homend 1304...
    korkmaz a-328...
    king p-625...

birazdaha araştırayım o halde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gencler bende breville bgr200ex modelini aldik 1 haftadir kullaniyoruz .breville sevdiğimiz bir marka zaten kahve makinasinida kullaniyoruz ogutucusu ile.
    ***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydar345 -- 31 Temmuz 2015; 10:50:45 >

• Daha çok ekmek kızartmak-ısıtmak amacıyla 150 tl yi aşmayacak bir tost makınası almak istiyorum.

Tost makınasını anneme alacağım. 10 ay hiç tost yapılmaz sadece ekmek kızartmak-ısıtmak amacıyla kullanılacak. 2 ay tatilde ise 5-10 kez tost yaparsam yaparım. o yüzden çok yüksek meblağlara çıkmıyorum.

bu fiyat aralığında hangi ürünleri önerirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.