Şimdi Ara

Toshıba Satellite L505-11E ana konu(toshıba recovery)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Notebooku olan ana konu acıyo benım notebookun yok :( kullanıcısı mı az acaba her neyse yenı aldım bu notebooku derdı sıkıntısı olan olursa yardımcı olayım dıye açtım konuyu saygılar...

İşlemci tür :......... Intel® Core™2 Duo işlemci T6600
    saat hızı :................... 2.20 GHz
    Ön Veri Yolu :............. 800 MHz
    2. seviye önbellek :..... 2 MB
    Sistem belleği :.......... 2,048 MB maksimum genişleme : 8,192 MB ( DDR3 RAM (1.066 MHz) )
    Sabit disk :................. 320 GB (5,400 rpm )
    Ekran boyut :.............. 39,6 cm (15,6”) (1.366 x 768 )(16 : 9 en boy oranıyla Toshiba TruBrite® HD TFT Yüksek Parlaklıkta ekran )
    Ekran bağdaştırıcısı :.... ATI Mobility Radeon™ HD 4650(1.024 MB ayrılmış VRAM (HyperMemory™ teknolojisini kullanan toplam kullanılabilir grafik belleği, 32-bit işletim sistemi ve 3 GB sistem belleği ile en fazla 2.303 MB; 64-bit işletim sistemi ve 5 GB sistem belleği ile en fazla 3.327 MB olabilir)

İşletim sistemi:
    Genuine Windows® 7 Home Premium 64-bit (pre-installed, Toshiba-HDD recovery) and
    Genuine Windows® 7 Home Premium 32-bit (Toshiba-Recovery DVD)

Arabirimler 1 × DC-in
    1 × external monitor
    1 × RJ-45
    1 × external microphone
    1 × headphone (stereo)
    1 × integrated VGA Web Camera with built-in microphone
    1 × 4'ü bir arada Bridge Media yuvası (En fazla 16 GB SD™ Kart desteği, en fazla 256 MB Memory Stick®, en fazla 2 GB Memory Stick Pro™, en fazla 2 GB MultiMedia Card™)
    1 (Sol) × eSATA/USB 2.0
    2 (Sağ 2) × USB 2.0
    1 × 1080p sinyal biçimini destekleyen HDMI
    Genişleme 2 × memory yuvaları (1 tanesi yapılandırılacak)
    Kablosuz iletişim Üretici : Askey
    Kablosuz Teknoloji : Bluetooth®
    Kablolu iletişim topoloji : Hızlı Ethernet LAN
    hız : 10BASE-T/100BASE-TX
    Ses sistemi desteklenen ses biçimi : 24-bit stereo
    hoparlörler : dahili stereo hoparlör
    üretici : Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi
    Klavye tuşlar : 105
    Windows tuşları : Evet
    ilave özellikler : Standart sayısal tuş takımı
    İşaret aygıtı tür : Çoklu Dokunmatik Kontrole Sahip Dokunmatik Yüzey(bu bilgisayarın neresı dokunmatık cözemedim)
    Pil teknoloji : lityum-iyon
    AC adaptör giriş voltajı : dünya genelinde kullanım için otomatik algılamalı AC adaptör (100/240 V)
    çıkış voltajı : 19 V
    çıkış akımı : 3.95 Y

Boyutlar G x U x Y : 383 x 259 x 35,5 (ön) / 39,3 (arka) mm
    ağırlık : 2,72 kg
    Garanti 2 yıl uluslararası garanti
    Birlikte gelen donanım AC adaptör

Birlikte verilen yazılım lar

Toshiba Bluetooth™ Stack
    Toshiba Bluetooth™ Monitörü
    Toshiba Disc Creator
    Toshiba Kullanıcı Kılavuzu
    Yönetici Parola Yardımcı Programı
    Toshiba Yardım
    Chicony Kamera Yardımcı Yazılımı
    Toshiba DVD Oynatıcı
    Toshiba Yüz Tanıma Sistemi
    Microsoft® Works, Microsoft® Office Home ve Student 2007 (60 günlük ücretsiz deneme sürümü)
    Toshiba Katma Değerli Paket (Toshiba Power Saver, Toshiba Yakınlaştırma/Uzaklaştırma Yardımcı Programı, Toshiba PC Tanı Araçları, Toshiba Flash Kartları, Toshiba Bileşenleri Ortak Sürücüsü, Toshiba Erişilebilirlik, Toshiba Düğme Desteği)
    McAfee® Internet Security (30 günlük ücretsiz Internet güncelleştirmeleri içerir)
    WildTangent Oyun Konsolu
    Toshiba Photo Service
    Toshiba Recovery Media Creator
    Google Paketi (Google Araç Çubuğu, iGoogle, Google Picasa)
    Connectivity Doctor
    ConfigFree™
    Toshiba yardımcı programları ve sürücüleri
    Toshiba EasyMedia Kolay Eğlence
    HDMI çıkışı

Kolay Bağlantı
    Toshiba Yüz Tanıma Sistemi
    Dahili Web Kamerası ve Mikrofon
    Farklı Anten Seçenekleri
    Entegre Bridge Medya Bağdaştırıcısı
    Toshiba ConfigFree™
    Bluetooth® 2.1 ve EDR

Kolay Kullanım
    Eco Yardımcı Programı
    PC Health Monitor
    Toshiba LifeSpace
    McAfee® Internet Security
    Toshiba TEMPRO Performans Ayarlama Hizmeti
    Akıllı Ekran Desteği
    Çoklu Dokunmatik Kontrole Sahip Dokunmatik Yüzey
    Kontrol Düğmeleri
    Güvenlik özellikleri Kensington Kablo Kilidi yuvası
    gözetmen parolası
    İstek üzerine HDD parolası
    kullanıcı parolası
    İlave özellikler SM BIOS uyumlu
    Artırılmış Intel® SpeedStep® Teknolojisi
    HD Ses desteği
    IP üzerinde Ses için entegre mikrofon
    4 mekanik Kontrol Düğmesi (Sessiz, Yürüt/Duraklat, Geri, İleri)
    ENERGY STAR etiketli bilgisayar
    IP üzerinde Video için entegre VGA Web Kamerası
    Onay Bu ürün, CE onayına yönelik geçerli Avrupa Direktiflerinin gereksinimleriyle uyumludur.

PEKİ NASIL FORMAT ATILIR

notebookun içinde 64bit homepremıum bulunuyor ılk aldıgımızda dırek kendını kurar fakat sız format zamanı geldı dedınız atacaksanız..

pc açılırken 'F8' tuşuna basıyoruz ve asagıdakı menu cıkıyor karsımıza burdakı seceneklerden en üstteki bilgisayarınızı onarın secenegını secıyoruz

işte toshıba recoveryi secıyoruz (geri yükleme değil c: sürücüsüne gercekten format atıyor)

bu resim kötü olmus başarılı yenıden başlatın falan dıyor zaten bundan sonra elinizi sürmeyin yaslanın arkanıza driverleri programları falan kendı yukluyor bı kac defa kapatı acıyor

en son ısım şifre falan sorar size kalmış yanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yhackup -- 30 Eylül 2011; 19:57:25 >

• Çok güzel anlatım, benim de ihtiyacım olan konu sağ olasın. Benim sorunum, CD'den normal format atıyordum. Bu yüzden bilgisayarda ne varsa siliniyordu. Bununla bilgisayarı silmeden sadece windows 7'yi düzeltebilir miyim?
  • aynı ürün bendede mevcut alalı 4 yıl oldu 4 yıl içerisinde bir defa dahi format atmadım dizüstüye tek skıntısı oyunlarda klavye nin ısınması oyunlarda problem oluşması mesela w ile ileri tuşuna basıyorum bıraktığımda adam hala yürüyordu :D bende altına soğutucu ve ekstra klavye alarak bu sorunu çözdüm gerçekten çok sağlam bir dizüstü toshiba bulletin boarddaki güncelleştirme uyarılarını takip edin o sizi kendi sitesine yönlendirip direk sizin cihaza uygun dirivera yönlendiriyor güncelleştirmeleri yapar ve hor kullanmassanız baya bir götürür şunuda söyliyim oyunlar haricinde normal işlerinizde falan fandan tek bir ses dahi gelmez hatta hiç gelmez yüksek grafikli bir oyun açarsanız fan 2-3 dk ses onada ses yapıyor denirse tabi kendiniz kullanınca ne demek istediğimi daha anlayacaksınız yarım saat bir saat ses yapmaz yarım saat bir saat sonra yine 2-3 dk hafif üfleme sesi (oyunlarda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myo_1433 -- 2 Kasım 2012; 15:58:36 >

• güzel anlatmıştım da resimleri gitmiş sanırım ya da ben göremiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

güzel anlatmıştım da resimleri gitmiş sanırım ya da ben göremiyorum ?

evt resimler gözükmüyor recovery anlattığın bölüm
  • hımm neyse artık artık pek gerek yok windows 8 yükledim ben artık sizde yükleyin win7nın tum drıverlerı tanıyo fnn harıc o da kullanımımı etkılemıyor
  • windows8 hakkında çok kötü diyolardı hatta facia diye bilenler vardı nasıl windows8 windows7 den iyi ve kullanışlımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoKeR#

windows8 hakkında çok kötü diyolardı hatta facia diye bilenler vardı nasıl windows8 windows7 den iyi ve kullanışlımı ?

Kullananan baglı zevkler ve renkler tartısılamaz benn teknolojı bagımlısı olarak sevdım win7de kullandıgım tum programları kullanabılıyorum bu da bana yeterli metro bence msnın sımdıe kadar yaptıgı en guzel başlat en azından başlat artık bı işe yarıyo benım baslat tusuna yenı yenı basıyorum hala gıcır gıcırdı :) ben cok sevdım kımıde sevmez onlarıda ben anlamıyorum ve bence stabıl ama olmadıgını soyleyenlerde var her pcde her sıstem stabıl olmaz zaten benım pcde xp kazulet gıbı calısıyor mesela kullanıcısına gore degısır bu ve su da var ben 5 6 aydır kullanıyorum win8i o kadar guzel ozellıkler yapılmıs kı sımdı kı yukleyenler cogu ozellıgını bılmıyor win8ın herkes metroya takılı kaldı malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

Orijinalden alıntı: PoKeR#

windows8 hakkında çok kötü diyolardı hatta facia diye bilenler vardı nasıl windows8 windows7 den iyi ve kullanışlımı ?

Kullananan baglı zevkler ve renkler tartısılamaz benn teknolojı bagımlısı olarak sevdım win7de kullandıgım tum programları kullanabılıyorum bu da bana yeterli metro bence msnın sımdıe kadar yaptıgı en guzel başlat en azından başlat artık bı işe yarıyo benım baslat tusuna yenı yenı basıyorum hala gıcır gıcırdı :) ben cok sevdım kımıde sevmez onlarıda ben anlamıyorum ve bence stabıl ama olmadıgını soyleyenlerde var her pcde her sıstem stabıl olmaz zaten benım pcde xp kazulet gıbı calısıyor mesela kullanıcısına gore degısır bu ve su da var ben 5 6 aydır kullanıyorum win8i o kadar guzel ozellıkler yapılmıs kı sımdı kı yukleyenler cogu ozellıgını bılmıyor win8ın herkes metroya takılı kaldı malesef

selamlar usta,
    L505 -E11 cihazıma win 8 yükledim ama bir hata yaptım. Şöyleki; win 7 ye ait recovery DVD leri hazırlamadan win 8 e geçince win 7 ye tekrar dönemiyorum. win 7 yükledim ama cihazımdaki windows key değişiyor haliyle. konu ile ilgili Toshibaya yazı yazdım ve 45 Euro talep ediyorlar. sizden rica etsem daha önce recovery DVD hazırladıysanız bana kopyalarını iletebilir misiniz? ben recovery yapabilirsem sizin DVD ler ile kendim için de kendi DVD lerimi oluşturmak istiyorum.
    iyi çalışmalar.

• 3 senedir kullanıyorum hiçbir sorun yok.Bilgisayar da toshiba markası çok iyi tek geçerim herkese tavsiye ederim bu markayı veya modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecesesi.35

3 senedir kullanıyorum hiçbir sorun yok.Bilgisayar da toshiba markası çok iyi tek geçerim herkese tavsiye ederim bu markayı veya modeli

katılıyorum

Bi sonraki bilgisayarım yine toshıba olacak..
  • 2009da aldım heyt be güzel laptop yarın kendi cdsi ile format atıcam ilk formatım olacak BU BİLGİSAYAR'da.
  • Oyun Performansı
    2GB ramlı bir laptobdan oyun preformansı beklemek yanlış gibi.PES 2013'ü kasmadan çalıştırabilmekte ancak oyun PC'si değil tabikide.Oyun için alanları hayal kırıklığına uğratabilir.
    Ariza
    Laptopun içini baya karıştırdım ve kulaklık söketi anakartın içine girdi 150TL ödedim onun dışında fanı yaptırdım.
    Genel Performans
    Hiç format atmadım PC'ye 5 sene sonunda çok yavaşlasada ilk 3 sene tek kelimeyle müthiş.
    Ekran Kartı
    1GB ekran kartı var içinde oyunlar için normal aero grafikleri için gayet ideal.
    İşletim Sistemi
    Windows 7 Home P. gelmekte ama sanki aero grafikleri pcde kasma yapıyor gibi.
    Deneyimlerim bu kadar.
  • Ben de aynı pc nin s6951 numaralı modelini almıştım. 2010 senesinin nisan ayında. Bu sene mayısta da yeni lenovo pc aldım ama o pc hala duruyor. Keşke Toshiba Satellite L505 S6951 Anakonu da olsaymış Ama benim modelin farkı sadece 3 gb ram ve gmd 4500mhd ekran kartlı model. Ama görüntü resmen aynı

Ben de kendi düşüncelerimi yazayım 2. el alacaklar için yol gösterici olur:

Toshiba Satellite L505-S6951 :

Özellikler:

Ram: 3gb (8gb a kadar arttırlabilir.)

Ekran: 16" lcd (kırılınca 15" ledle değiştirdim)

Ekran Kartı: Intel Gmd 4500MHD

Klavye : Numaratik tuşlu

Web Cam: var

Usb: 3 adet(1 esata girişi)

İşlemci: Çift Çekirdekli Intel Core2 Duo T6500

Oyun Performansı:

Oyun pc si hiç değil Ama pes gibi kasmayan oyunları rakat şekilde çalıştırıyor. Fifa'yı en son 12 yi çalıştırdı 13 de biraz zorladı ama zar zor çalıştırdım 14 de imkansız çalıştıramadım. . Savaş oyunları da cod 4 e kadar sonrası iyice kötü 4 'ü bile zor çalıştırdı Ama ben Mw serisini kasa kasa oynadım. BF 2 moh'un eski oyunlarını çalıştırdı. BF 2142 yi kastı. Nfs serisinde Mw orjinal aldım gayet güzel çalıştırdı. Kısaca fiyatına göre fena değil ama gerçekten oyun performansı beklemek yanlış olur.

Yaşadığım Sorunlar:

Aldığımda vistalıydı (aslında 7 çıkmıştı ama pc 2009 da üretim olunca vista ile geldi W7 li modelleride vardı) ve inanamazsınız ama vista 1 ay içinde çöktü Nasıl çöktü anlamadım inanılır gibi değil .

Beyaz renkli desenli model almıştım aldığımda çok güzel duruyordu. Ama 2 sene sonra boyası çıkmaya başladı 3 senede iyice kötü oldu 4. seneyi düşünün artık ortada koca bir kare var ve oraya siyah bant yapıştırdım en azından belli olmuyor . Ama yakında kasa değişimi yapmayı düşünüyoruz. Kadiköyde kasalar var.

Oyun performansı kötü. Hatta bazı yeni tabletlerin bile ekran kartı daha iyi . Benimki Gmd 4500mhd kartlı model daha iyileri de var.

OC denedim desteklemedi

Ekranını kırdım sonra değiştirmek zorunda kaldık. 16" ekran bulmak zor olduğu için 15" led takdık ve kenarlarını siyah bantla döşedik belli olmadı ama bant zamanla sökülüyor

Mutlu Son:

Mayısta dayanamadım çünkü oyun için sıfırdı. İmzamdaki pc yi aldım. Şimdi gayet memnunum onuda bazen ofis vb. işler için nadiren kullanıyorum.

Genel Değerlendirme:

Gerçekten sağlam pc. Ama oyun için sıkıntılı. Ofis için gayet iyi. Bir de aldığımda kameralı ve numaratik tuşlu sınırlı pclerdendi . Ram i 8gb a kadar arttırılabiliyor. Birde Esata girişi olduğunu bu sene fark ettim çünkü onu hep normal usb gibi kullanıyordum.

Uzun süre sonra düzenleme:

"Beyaz renkli desenli model almıştım aldığımda çok güzel duruyordu. Ama 2 sene sonra boyası çıkmaya başladı 3 senede iyice kötü oldu 4. seneyi düşünün artık ortada koca bir kare var ve oraya siyah bant yapıştırdım en azından belli olmuyor . Ama yakında kasa değişimi yapmayı düşünüyoruz. Kadiköyde kasalar var." demiştim. Bu ay kasayı değiştirdim.(Ancak vakit buldum ) 2. el üst kasa diye internetten aratıp sipariş verip değiştirebilirsiniz. İnternette değiştirme videoları var. Ben 20 TL'ye aldım. Şuan gayet memnunum. Ayrıca çerçeveyi de değiştirdim. Yeni 500GB hdd takdırdım. Ofis için L505 S6951 modeli çok uygun. Ofis işlerinde kullanıyorum. Gayet sağlam bir bilgisayar. Oyun için eski bilgisayarlar zaten yeterince performans göstermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Don_Kisot -- 10 Temmuz 2015; 16:42:40 >

• Şu an benim kardeşim kullanıyor ona verdim

"COD1,2," "MW 1,2,3 BO 1" "crysis 2" "Mafia 1,2" "POP 1,2,3,4" "NFS MW, Carbon ,HP, THE RUN" "Dirt 2""Dirt 3" daha sayamadığım bir çok oyunu oynadım oynatamadığım sadece iki oyun vardı crysis 3 ve son gtabu da dx11 olmadığı için elimde dell n5010 var ama hiç sevmiyorum i5 olmasına rağmen bu makine gerçekten çok iyiydi ayni tipte i7 versiyonunu yapsalar keşke
  • Abi allah aşkına recovery cd si varsa upload edebilir misiniz kendi cdsini de kaybettik hiçbir yerde bulamıyorum
  • Malesef yok benim pcnin ekran kartı yandı. Piyasada da bulamadım muhtemelen parça parça satacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar baya eski bir konunuzu gordum almissiniz elimde ayni modele sahip bir laptop var ve acma kapama tusunun kablosunu bozdum rica etsem belli bir fiyat bicerek elinizdeyse kucuk bir ihtimalde olsa o aa kapama uaunun oldugu ust kasayi yada o bolgeyi bana satarmisiniz atmadiysaniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho60

Merhabalar baya eski bir konunuzu gordum almissiniz elimde ayni modele sahip bir laptop var ve acma kapama tusunun kablosunu bozdum rica etsem belli bir fiyat bicerek elinizdeyse kucuk bir ihtimalde olsa o aa kapama uaunun oldugu ust kasayi yada o bolgeyi bana satarmisiniz atmadiysaniz

Merhabalar,
    Tüm parçaları satıldı maalesef
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.