Şimdi Ara

Toshiba Satellite L-850-1RK Notebook Pil Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2013 Ekim'de Toshiba Satellite 850-1RK bilgisayar aldım. Yaklaşık 1 yıldır da pil sorunuyla uğraşıyorum. Malum her laptopta başımıza gelebilecek batarya sorunu benim de başıma geldi.

Bilgisayarımın pil modeli PA5024-1BRS / PABAS260 DC 10.8V / 10,8V 48Wh / 4200 mAh

Bilgisayarımı sürekli şarjda kullanıyordum. Fişi çektiğimde 5 dakika içinde kapanıyordu. Son 15 gündür ise batarya bilgisayarın arkasında takılıyken bilgisayarın ekranı gelmiyor. Bilgisayar açılıyor ama görüntü yok. Bekliyorum bayağı ama görüntü gelmiyor. Bataryayı bilgisayardan söktüm direk fişe taktım öyle kullanıyorum. Bataryayı takıp bilgisayarı kapatıp açarsam ekran yine gelmiyor.
    Şimdi arkadaşlar ben yeni bir batarya alsam sorun çözülür mü sizce? Bu ekran olayı neden olmuş olabilir?
    Bir diğer sorum da şu, benim pil 4200 mAh; ben piyasada biraz araştırdım. Piyasada 4400 mAh var. 4400 taksam yine de çalıştırır mı? @@

• sekogazi S kullanıcısına yanıt
    Eğer ki bataryayı çıkardığında düzgün çalışıyorsa sorun batarya kaynaklıdır. Değiştirdiğin zaman düzelir.
  • Hocam benim batarya da ömrünü tamamlıyor az kaldı, %100 dolduğunda fişi çıkarıyorum en fazla10dk falan gidiyor şarj kablosunu takın diye uyarı veriyor siz naptınız 4400 mah lık lardan aldınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni bir pil alma zamanı demekki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.