Şimdi Ara

Toshiba klima kullananlar Ana Konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
9
Favori
106.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Klimayı alalı daha bir hafta oldu.Genel olarak çok memnunum yanlız fan 4 ila 5 te videoda dikkatli dinlediğiniz zaman duyacaksınız çok hafif homurtuya benzer ses çıkarıyor.Sizce bu normalmi?

Bu gün yetkili servis geldi.Cihazda ses olduğunu onlarda teyit ettiler.Cihazı söküp atölyeye götürmemiz lazım dediler,bende kabul etmedim.Servis formunada bunu aynen yazdırdım.Alarko müşteri hizmetlerini arayıp,tamir değil değişim istediğimi söyledim.Onlarda bunun mümkün olmadığını,eğer tamir edilmesse değişim yapabileceklerini söylediler.Bende ısrar edince servisle görüşüp sizi arayacağız dediler.Galiba beni uğraştıracaklar.Siz ne dersiniz bu konuda.

• Bence abartmıssınız yanı arızda yok ortada en fazla fanda teknk problem vadır onu ndeğişstirirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejke

Bence abartmıssınız yanı arızda yok ortada en fazla fanda teknk problem vadır onu ndeğişstirirler

O kadar basit değil.Basit olsa söküp atölyeye götüreceğiz demez olduğu yerde yapar.Ayrıca bi fanı değişmek için neredeyse tüm iç üniteyi dağıtıyorlar.
  • quote:

quote:

Bence abartmıssınız yanı arızda yok ortada en fazla fanda teknk problem vadır onu ndeğişstirirler

O kadar basit değil.Basit olsa söküp atölyeye götüreceğiz demez olduğu yerde yapar.Ayrıca bi fanı değişmek için neredeyse tüm iç üniteyi dağıtıyorlar.

OLduğu yerde yaparmı yaww.tabiki sökücek hangı servıs ewde tamır yaparki Arıza basit fanların kanatcıklarında problem vardır sadece

• quote:

quote:

quote:

OLduğu yerde yaparmı yaww.tabiki sökücek hangı servıs ewde tamır yaparki Arıza basit fanların kanatcıklarında problem vardır sadece

Bütün klima arızalarında cihaz sökülüp servisemi götürülüyor.Demekki arıza basit değil.Ayrıca yeni aldığın bi cihazın orasının burasının sökülmesi seni rahatsız etmeyebilir ama beni rahatsız ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bütün klima arızalarında cihaz sökülüp servisemi götürülüyor.Demekki arıza basit değil.Ayrıca yeni aldığın bi cihazın orasının burasının sökülmesi seni rahatsız etmeyebilir ama beni rahatsız ediyor.

iyi bakalım sonucunu yazarsınn

• quote:

quote:

Klimayı alalı daha bir hafta oldu.Genel olarak çok memnunum yanlız fan 4 ila 5 te videoda dikkatli dinlediğiniz zaman duyacaksınız çok hafif homurtuya benzer ses çıkarıyor.Sizce bu normalmi?

Bu gün yetkili servis geldi.Cihazda ses olduğunu onlarda teyit ettiler.Cihazı söküp atölyeye götürmemiz lazım dediler,bende kabul etmedim.Servis formunada bunu aynen yazdırdım.Alarko müşteri hizmetlerini arayıp,tamir değil değişim istediğimi söyledim.Onlarda bunun mümkün olmadığını,eğer tamir edilmesse değişim yapabileceklerini söylediler.Bende ısrar edince servisle görüşüp sizi arayacağız dediler.Galiba beni uğraştıracaklar.Siz ne dersiniz bu konuda.

Bu konuda haklı olan sizsiniz. Satın alındıktan sonraki bir ay içinde sorun ortaya çıkarsa ayıplı mal maddesine girer ve ne işlem yapılacağına siz karar verirsiniz servis değil, yani siz o servis fişiyle satıcıdan ürün değişimi isteyebilirsiniz.

Aslında bu konu ne satıcının nede servisin insiyatifinde , olması gereken bu şekilde. Klimayı alırken araştırdınız muhakkak, şimdide tüketici kanunlarını araştırmalısınız.

• Bu gün gelip iç üniteyi yenisi ile değiştiler.Şimdi oldu diyorum.Cihaz gerçekten sessizmiş.
  • quote:

Bu gün gelip iç üniteyi yenisi ile değiştiler.Şimdi oldu diyorum.Cihaz gerçekten sessizmiş.

Harika haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

quote:

Bu gün gelip iç üniteyi yenisi ile değiştiler.Şimdi oldu diyorum.Cihaz gerçekten sessizmiş.

Harika haber.

Kaç gündür cihazdan soğumuştum.Forumu okudukça bu dahada artıyordu.Kimi arkadaş panasonic kimi zibro derken açıkçası aldığıma pişman olmuştum ama bu gün sessizliğini ve tüketimini görünce iyiki almışım diyorum.
  • quote:

Kaç gündür cihazdan soğumuştum.Forumu okudukça bu dahada artıyordu.Kimi arkadaş panasonic kimi zibro derken açıkçası aldığıma pişman olmuştum ama bu gün sessizliğini ve tüketimini görünce iyiki almışım diyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Ses mi hani ses :) Ses falan yok hocam ya, gönül rahatlığı ile kullanın. Huylandıkça huysuz eder bu elektronik cihazlar insanı :) En güzeli aynı model bir cihazı bulun vede onun sesini dinleyin içiniz anca bu şekilde rahatlar

Hayırlı olsun hocam Tüketicinin bir zaferi daha Demekki başka bir klimayı dinlemekte fayda varmış

İç Üniteyi değiştirirken ne gibi işlemleri yaptılar? Sıfır klima takar gibi vakumlama vb işlemleri yaptılarmı? Gaz ilave ettilermi vb vb vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 25 Eylül 2012; 1:39:36 >

• sorunun çözülmesine sevindim güle güle kullanın
  • selam arkadaşlar ya benim klimanın operation ikaz lambası yeşil yanıp sönüyor şalteri kapatıp açmam gerekiyordu ondan sonra oldu anlamadım neden yeşil yanıp sönüyor nedenini bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sikofild

selam arkadaşlar ya benim klimanın operation ikaz lambası yeşil yanıp sönüyor şalteri kapatıp açmam gerekiyordu ondan sonra oldu anlamadım neden yeşil yanıp sönüyor nedenini bilen varmı?

Korumaya geçtiğini belirtiyor. benimde elektrik gidince oluyor kapalı olsa bile. kumanda ile açıp kapatıyorum ikaz ışığı sönüyor.
  • EYVALLAH KARDEŞİM SAĞOLASIN.
  • quote:

quote:

quote:

Ses mi hani ses :) Ses falan yok hocam ya, gönül rahatlığı ile kullanın. Huylandıkça huysuz eder bu elektronik cihazlar insanı :) En güzeli aynı model bir cihazı bulun vede onun sesini dinleyin içiniz anca bu şekilde rahatlar

Hayırlı olsun hocam Tüketicinin bir zaferi daha Demekki başka bir klimayı dinlemekte fayda varmış

İç Üniteyi değiştirirken ne gibi işlemleri yaptılar? Sıfır klima takar gibi vakumlama vb işlemleri yaptılarmı? Gaz ilave ettilermi vb vb vb

Öncelikle teşekkürler hocam.Ypılan işleme gelince.Öncelikle gazı yopladılar ardından eski iç ünüteyi söküp yenisini taktılar.Sonra gazı vermeden 15-20 dk. vakumlama yaptılar.Ardından gazı açtılar.

• herkeze iyi akşamlar arkadaşlar 4500 tl gibi bir bütçem var hem annemin odasına hemde kendi odama klima taktırmak istiyorum benim oturduğum oda 26 metre kare falan annemin odasıda 12 metre kare ben şimdi formda araştırmalarıma göre ve siz deyerli arkadaşların yazılarını okuyunca 10 skvr ve 13skvr toshiba klima almaya karar verdim hem ısıtmada hem soğutmada kullanıcam 4 katlı bir binanın 3. katında oturmaktayım sizce bu modeller beni hem yazın hem kışın yeterli olurmu birde bu 2 klimanın fiyatı 4.400 tl ye bir sitede buldum fiyatı iyimi yada sizin tavsiye edebileceğiniz daha ucuza alabileceğim biyer varmıdır veya bana önerebileceğiniz başka klima varmıdır yorumlarınızı bekliyorum
  • sa arkadaşlar 30 metrekare güneş almıyo 13skvr yeterli olur mu yer izmir
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

sa arkadaşlar 30 metrekare güneş almıyo 13skvr yeterli olur mu yer izmir

Aynı cihazı 24 m2 ye taktırdım.Odanın kapısı kapalı oldumu yarım saatte sıcaklığı 2 ila 3 derece arasında düşürebiliyor.Kapıyı açtığım zaman yetmiyor gibi.Sana tavsiyem ya bi büyüğünü al yada bütçem yetmiyor dersen alarkonun cihazlarınada bakabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

sa arkadaşlar 30 metrekare güneş almıyo 13skvr yeterli olur mu yer izmir

Aynı cihazı 24 m2 ye taktırdım.Odanın kapısı kapalı oldumu yarım saatte sıcaklığı 2 ila 3 derece arasında düşürebiliyor.Kapıyı açtığım zaman yetmiyor gibi.Sana tavsiyem ya bi büyüğünü al yada bütçem yetmiyor dersen alarkonun cihazlarınada bakabilirsin.

ben de 23 metrekare için ısıtma düşünüyorum. bizim burada kar kış olur. zaman zaman -15 falan görür. 13 skvr yeterli olur mu tereddütlerim var. kışı soğuk geçen arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.