Şimdi Ara

Toshiba i3 Laptop için SSD ve CD Kutusu düşünüyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, elimde Toshiba C640 İ3 var bende. Sistem çok fazla kasıyor. Ubuntu ve windows kullanıyorum ikisi de çok ağır işliyor Bir SSD alıp rahatlamak niyetindeyim. Önümde iki seçenek var
    1) HDD (320 gb var) sabit dururken, CD kutusu alıp içerisinde sistemin kurulacağı kadar bir SSD almak (64 ya da 128 gb SSD gibi)
    ya da

2) Mevcut HDD'yi çıkarıp yerine bir SSD almak. ama o zaman da HDD olmayacağı için yerine boyut olarak daha büyük bir SSD almam gerek. En az 240 gb SSD gibi.

Siz hangisini tavsiye edersiniz?

• TAvsiyesi olan dostlar?
  • 240 GB SSD alin benim 1. nesil i7 islemcim bile makinede 8 GB Ram olmasina ragmen kasiyordu SSD alip kurtuldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • archman kullanıcısına yanıt
    Hangi modeli, nereden aldınız? Ubuntu da bile bilgisayara kasar mı yav?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Hangi modeli, nereden aldınız? Ubuntu da bile bilgisayara kasar mı yav?

Ubuntu hafif degil ki kasmasin. Lubuntu, Xubuntu veya Ubuntu Mate kullanirsaniz fazla kasmaz ama standart arayuzu kullaniyorsaniz kasar. Bendeki disk amazon sitesinden aldim.

https://www.amazon.com/Toshiba-OCZ-Trion-Internal-TRN150-25SAT3-480G/dp/B01B4NUKME/

Windowsun yanında Gnome'un lafı bile olmaz da, dediğiniz gibi Lubuntu daha hafif. Denemedim yalan yok.

bu arada amazonda 158 $ dan satılıyor ürün. Faturayı düşük mü gösterdiniz? Kaç günde geldi Türkiyeye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Windowsun yanında Gnome'un lafı bile olmaz da, dediğiniz gibi Lubuntu daha hafif. Denemedim yalan yok.

bu arada amazonda 158 $ dan satılıyor ürün. Faturayı düşük mü gösterdiniz? Kaç günde geldi Türkiyeye?

Turkiye'ye gelmedi ama Turkiye'ye gelmesi icin forumda Amazon konusu var satin alirken gumruk vergisini oduyorsunuz bu sebeple sorun olmuyor ticari olmamak kaydiyla istediginiz urunu alabilirsiniz. Amazon Turkiye Gumrugu ile anlasmali ve onlardan aldigi fiyatlari satis aninda gosteriyor gumrukten gecerken uyusmazlik olursa ve fazla almissa geri iade ediyor eksik almissa site uzerinden odemenizi istiyor.
    Teşekkürler. Bir bakayım ben.
  • Sonuç: Samsung Evo 850 256 GB SSD aldım. Bilgisayara Win 10 kurdum. Şu an için çok memnunum. Bilgisayar çok çok hızlandı. Üstelik bilgisayar Sata 2 olduğu halde Sata 3 SSd kullanıyorum. Yani SSD yi yarı performansla kullanıyorum.

Eski bilgisayarı canlandırmak için 1 numaralı yöntem SSD.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.