Şimdi Ara

Toshiba Encore WT8-A 8' Tablet (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
8
Favori
44.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ne soracagimi da bilemiyorum pek ama :) HDMI ile ilgili sorun var diyorlardi, bir tecrubeniz oldu mu?
    Klavye, mouse baglamayi denediniz mi?
    Sarj etmeyle ilgili bir sorundan bahsedilmis bazi yerlerde, herhangi bir sorun yasadiniz mi?
    Metro arayuzu akici mi genel olarak, yeterince "snappy" mi?
    Agirligi rahatsiz ediyor mu? Malum, rakiplerine gore biraz daha agir. Kalinligi rahatsiz ediyor mu? Ekraninin renkleri soluk mu?

Lenovo Miix 2 ile bunun arasinda kaldim.

Cok sordum ama simdiden tesekkurler :)
  • Hdmi bağlayarak film izledim sıkıntı olmadı

Logitech klavye Mouse setini kullanıyorum sıkıntı olmadı

Sarj yaklaşık 1:30 2 saatte doluyor

Metro arayüzü çok iyi hiç bir sorunu yok ..

Ağırlık eğer 3 saat hiç bırakmadan oynarsan sıkıntı yaratıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: parooksetin

Bugun media markta tableti inceleme fırsatı buldum.Ekran konusunda size hak verdim.Başta ilk kullandığımda internet ekranı küçük görünmüştü gözüme.Hatta windows çok değişik tuhaf itici geldi.Ama kullanmaya devqm ettikçe alıştım.İnsan başta notebooklarda alışık olduğu masaüstü görüntüsünü,genişliğini arıyor.Zamanla metro arayüzüne alışıyor.Yan tutuncada sayfaların genişliği yeterli oluyor,tabi mobil bir cihaza göre yeterli,notebook yada 10 inç ekrana göre değil.Ayrıca İE tablete uyumlu,kullanmasını basit hale getirilmiş.Ama masaüstü kullanımına alışmak lazım,dokunmatik ekranda kullanımı tuhaf geliyor insana.Tablette en çok canımmı sıkan kalınlığı oldu,boyutuna göre kalın bir tablet olmuş.Şu da var bu tableti kalemle kullanmak lazım,daha sorunsuz bir kullanım olur diye düşünüyorum.Belki metro arayzune alışınca kaleme gerek duyulmayabilir.Yalnız normal kalemle aktif stylus arasında farkı anlayamadım.

Ben de Samsung marka 10.1" netbook da var. Ama web sayfalarını görüntüleme konusunda 8"lik Toshiba çok daha başarılı. Çünkü ekran 8" olduğu için ekran çözünürlüğü 1280x800. Ama 10.1" lik netbook'u 1024 x 600'de kullanıyorum. Özellikle bankacılık işlemlerinde açılan sayfaların alt kısmı görüntülenmiyor. Bunun için geçici olarak çözünürlüğü değiştirmem gerekiyor. Ama 8" tablette tüm sayfalar en ideal şekilde görüntüleniyor.

Tablet kalemi pratik bir kullanım sağlıyor. Ben sadece masaüstünde değil, pencereler ekranında bile artık hep kalem kullanıyorum. Sadece uzun yazı yazacağım zaman parmaklarımı kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: WebProgramming

Hdmi bağlayarak film izledim sıkıntı olmadı

1,5 - 2 saat demişsiniz ama benim cihazım kapalıyken bile 2,5 - 3 saate yakın sürede şarj oluyor. Şarj %6'nın altına düşünce şarja takıyorum. Bundan kaynaklı mı acaba?
  • Android Tablet lerde herhangi bir siteye baglanildiginde sayfalar dizüstü veya masaüstü lerde olduğu gibi açılmıyor. Bazı sayfalarda şu uygulamayı indirin ve yükleyin deniliyor bu tablet sayfaların açılımı ve kullanımı dizüstü veya masaüstü lerde olduğu gibi android tabletlerden daha kolay mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falconhill -- 29 Ocak 2014; 22:44:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falconhill

Android Tablet lerde herhangi bir siteye baglanildiginde sayfalar dizüstü veya masaüstü lerde olduğu gibi açılmıyor. Bazı sayfalarda şu uygulamayı indirin ve yükleyin deniliyor bu tablet sayfaların açılımı ve kullanımı dizüstü veya masaüstü lerde olduğu gibi android tabletlerden daha kolay mı?

Bu tablette android değil normal Windows işletim sistemi var. Bilgisayar veya masaüstü nasıl çalışıyorsa bu tablette öyle. Bilgisayara kurduğun tüm uygulamaları buna da kurmak mümkün. Bilgisayarda web sayfaları nasıl görünüyorsa bunda da öyle. Yazıcını bile bağlamak mümkün. Masaüstü bilgisayarının tablete dönüşmüş hali. Kısa tanımı bu.
  • slmsoyle kullanıcısına yanıt
    Birkaç gündür Asus Transformer T100'ü araştırıyordum. Aradığım türde bir şey ama ya hepsi buradada satılıyor ya da Türk telekom tarafından. Siz nasıl aldınız? Bir şeylere ellemeden alamamak gibi bir sıkıntım var. Dokunmam biraz olsun çalıştığını görsem iyi olur.
  • okanunal kullanıcısına yanıt
    ben almadım bu cihazdan yanlışlık olmuş
    bu arada bir toshiba encore başlığı
    asus t100 vatana da gelmiş cihaz bilginiz olsun.. İnceleyebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmsoyle -- 30 Ocak 2014; 23:52:53 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • slmsoyle kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yarın gidip bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkan4407

quote:

Orijinalden alıntı: WebProgramming

Hdmi bağlayarak film izledim sıkıntı olmadı

1,5 - 2 saat demişsiniz ama benim cihazım kapalıyken bile 2,5 - 3 saate yakın sürede şarj oluyor. Şarj %6'nın altına düşünce şarja takıyorum. Bundan kaynaklı mı acaba?

Ortalama 2 saatte şarj oluyor hocam. Bende %6nın altına düştümmü takıyorum 2 saati geçmedi hiç sarj olurken %6 aşağısındayken ..

• tarkan4407 T kullanıcısına yanıt
    web sayfalarını tam gösterip göstermemesi browser ile ilgili cihazın ekran büyüklüğü iledeğil yoksa 3.5" lik bir telefonda bile sayfaları tam olarak görebilirsiniz.
  • quote:

hemen hemen özellikleri aynı ama fiyatları arasında baya fark var.
    Lenova miix 2
    http://www.akakce.com/tablet/en-ucuz-lenovo-miix2-59-401649-fiyati,2017410.html

Asus note 8
    http://www.mormani.com/asus-m80tadl001h-intel-atom-z3740-32gb-8-inc-tablet/p_226518/

Asusun kalemi de varmış,acaba galaxy note 10.1 deki gibi özel bir snote uygulaması var mı?Küçük ekranda hem kalemle kullanmak hem de o kaleme özel programın olması daha çekici geliyor bana.Aynı işlemci ve işletim sistemini kullanmalarına rağmen hatta asusun da wacom dijital kalemi olmasına rağmen lenovanın fiyatı daha yüksek.

snote dan çok daha iyi uygulamalar var windows da.
    onenote ve note anytime iki örneği

• quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

web sayfalarını tam gösterip göstermemesi browser ile ilgili cihazın ekran büyüklüğü iledeğil yoksa 3.5" lik bir telefonda bile sayfaları tam olarak görebilirsiniz.

Ama bu küçülterek mümkün. Okunabilirliği sağlamak için mecbur zoom yapılıyor. Önemli olan en olarak tüm sayfayı rahat okuyacak şekilde görebilmek. Bilgisayardaki gibi yani. 7"de bu pek mümkün olmuyor.

Eğer bazı sayfalardaki eksik görüntülenme meselesini diyorsanız o sorun sadece web de değil bazı uygulamalarda da yaşanıyor. Sebebi ekran çözünürlüğü. Samsung bunun için bir çözüm dahi bulmuş. Pratik şekilde çözünürlüğü geçici olarak değiştirip tekrar eskiye dönmek mümkün. Uygulamalar ve web sayfalarının çoğu 1280x800 e göre hazırlanmış. 8" lik ekran bu çözünürlüğü sunuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

Ama bu küçülterek mümkün. Okunabilirliği sağlamak için mecbur zoom yapılıyor. Önemli olan en olarak tüm sayfayı rahat okuyacak şekilde görebilmek. Bilgisayardaki gibi yani. 7"de bu pek mümkün olmuyor.

Eğer bazı sayfalardaki eksik görüntülenme meselesini diyorsanız o sorun sadece web de değil bazı uygulamalarda da yaşanıyor. Sebebi ekran çözünürlüğü. Samsung bunun için bir çözüm dahi bulmuş. Pratik şekilde çözünürlüğü geçici olarak değiştirip tekrar eskiye dönmek mümkün. Uygulamalar ve web sayfalarının çoğu 1280x800 e göre hazırlanmış. 8" lik ekran bu çözünürlüğü sunuyor.

web dizayn edenler sayfa genişliğini zaten 1280 piksele göre ayarlarlar her zaman hatta bazen daha düşüğe.
    daha dar ekranlarda downscale edilir daha yükske çözünürlüklerde upscale edilir görüntü. upscale edilmesi görüntüyü bozar genelde. nexus 10 galaxy note 10 gibi cihazlarda özellikle web deneyimi 1080p li cihazlara göre daha kötüdür.
    eğer aynı çözünürlükteki 7" ve 8" iki cihazı karşılaştırırsanız farkı anlamanız mümkün değil diyebilirim çünkü ekran genişliği 20 santimden 21 santime uzayacak kesinlikle fark yaratması mümkün değil. ben şahsen lumia 920 kullanıyorum 4.5" 768p bir ekranı var ve sayfalar tam olarak açılıyorlar boyut anlamında ve okunabiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

şarj orta çok iyi değildi. taşıma biraz ağır ama kötü diyemem.fakat açılış ve kapanış hızı inanılmazdı. tam kapatınca 2 3 saniyede açılıyordu uyku durumu 1 saniye. cihaz aslında çokiyi fakat ekranda problem vardı.

servis ise rezalet. servisde video kayıt edip sorunu gösterdim. üründe arıza yoktur dendi. en sonunda lanet ettim aldım cihazı. packard bell ve acer i artık bedava verseeler almam.

Toshiba tamamen kapalıyken yaklaşık 8-9 saniyede tamamen açılıyor. 2-3 saniye çok iyiymiş gerçekten. Toshiba'da şarj süresi 14 saat olarak verilmiş;

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/toshiba-encore

Ama usb'ye bir donanım takılınca şarjı normalden çok daha hızlı tüketiyor. Birde nedendir anlamadım, tamamen şarj olduktan sonra ilk %10'luk dilim (%100'den %90'a) daha hızlı gidiyor. Sonra yavaşlıyor.

cihazların batarya yüzdesini göstermeleri zamana homojen olarak yayılmıyor mesela bazı cihazlarda batarya 3-4 saat %100 de kalır sonra pat diye inmeye başlar. %50 diyorsa 10 saatlik batarya ömründen 5 saat dğeil bazen 4 saat klamış demek olabilir. en güvenilir yolu bi aç defa doldurup normal şartlarda boşaltmak ona göre kendi kendinize bataryanın ne zaman biteceğini tahmin etmeniz. biraz old school kalıyor ama cihazın gösterdiği bataryaya bakınca yolda kalabiliyor insan :)

• Alırken çok çekinerek aldım.ancak bildiğiniz notebook u tablet yapmışlar.performans olarak oldukça iyi.ipad mini kullanıyorum Windows tablet büyük avantaj.düşünmeden alınacak bir cihaz
  • muco555555 kullanıcısına yanıt
    Hocam stylus kalem kullaniyor musunuz

• quote:

Hocam stylus kalem kullaniyor musunuz

İhtiyaç hissetmiyorum ki bir tane Mouse programı paylaşmış arkadaş bu başlıkta müthiş keyifli anlatamam.ipad den sonra zorlanırım diyordum ama daha çok keyif aldım ipad de sınırlama mevcut bunda jersey bilgisayarın aynısı programa mı ihtiyacın var Google yaz anında bulsun indir ve kullan.şu an şunu iddia edebilirim ki gelecek Windows tabletleri olacak.ios ve android kesinlikle başa çıkamaz.ilk versiyonları bu şekilde ise 2 sene sonra ne olur durum hayal edemiyorum.boyut da oldukça ideal küçük değil.ihtiyacı olan mutlaka almalı.özellikle internetten film dizi izlerken müthiş keyifli bir şey bu tablet.donma takılmak vs hiç yapmadı
  • parooksetin P kullanıcısına yanıt
    merhaba ben stylus olarak adonit jot proyu tavsiye ederim. Zaten araştırdığınızda neden tavsiye ettiğimi anlarsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada arkadaşlar kullanmak istediğiniz android uygulamaları için bluestacks emülatör veya genymotion emülatör kurabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.