Şimdi Ara

Toshiba Encore WT8-A 8' Tablet (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
8
Favori
44.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: slmsoyle

Bir ara herkesle paylaştım size de söyleyim. Çinden aldığım bir otg kablo tam bu iş içindi. Bir ucu tablete diğer ucu prize ve boşta bir otg kablosu.

Toshiba Encore WT8-A 8' Tablet

http://dx.com/p/micro-usb-male-to-usb-female-w-usb-male-otg-cable-black-170927

Bu çok iyiymiş. Telefonda da kullanılabilir. Taşınabilir bir şarj cihazım da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarkan4407

quote:

Bir ara herkesle paylaştım size de söyleyim. Çinden aldığım bir otg kablo tam bu iş içindi. Bir ucu tablete diğer ucu prize ve boşta bir otg kablosu.

Bu çok iyiymiş. Telefonda da kullanılabilir. Taşınabilir bir şarj cihazım da var.

Alıntıları Göster
    Bende telefon için almıştım. Taşıması da rahat telefon şarjı tablet şarjı iyi oluyor. Bu arada eğer alırsanız iki tane falan alır. Yedek olsun belki bozuk çıkar falan bir tane alırsanız 3 dolar bir şeydi herhalde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

şarj orta çok iyi değildi. taşıma biraz ağır ama kötü diyemem.fakat açılış ve kapanış hızı inanılmazdı. tam kapatınca 2 3 saniyede açılıyordu uyku durumu 1 saniye. cihaz aslında çokiyi fakat ekranda problem vardı.

servis ise rezalet. servisde video kayıt edip sorunu gösterdim. üründe arıza yoktur dendi. en sonunda lanet ettim aldım cihazı. packard bell ve acer i artık bedava verseeler almam.

Toshiba tamamen kapalıyken yaklaşık 8-9 saniyede tamamen açılıyor. 2-3 saniye çok iyiymiş gerçekten. Toshiba'da şarj süresi 14 saat olarak verilmiş;

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/toshiba-encore

Ama usb'ye bir donanım takılınca şarjı normalden çok daha hızlı tüketiyor. Birde nedendir anlamadım, tamamen şarj olduktan sonra ilk %10'luk dilim (%100'den %90'a) daha hızlı gidiyor. Sonra yavaşlıyor.

mübalaa olmasın benim açılıştan kastım şifre sorduğu kısma kadar. zaten şifreyide girince anında açılıyor. uyku konusuda aynı tuşa basıyorsun şifre ekranı karşına geliyor.

sizde şifre yoksa ve ben şifreyi girene kadar başka bir işlem yapıyorsa bilemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

şarj orta çok iyi değildi. taşıma biraz ağır ama kötü diyemem.fakat açılış ve kapanış hızı inanılmazdı. tam kapatınca 2 3 saniyede açılıyordu uyku durumu 1 saniye. cihaz aslında çokiyi fakat ekranda problem vardı.

servis ise rezalet. servisde video kayıt edip sorunu gösterdim. üründe arıza yoktur dendi. en sonunda lanet ettim aldım cihazı. packard bell ve acer i artık bedava verseeler almam.

Toshiba tamamen kapalıyken yaklaşık 8-9 saniyede tamamen açılıyor. 2-3 saniye çok iyiymiş gerçekten. Toshiba'da şarj süresi 14 saat olarak verilmiş;

Ama usb'ye bir donanım takılınca şarjı normalden çok daha hızlı tüketiyor. Birde nedendir anlamadım, tamamen şarj olduktan sonra ilk %10'luk dilim (%100'den %90'a) daha hızlı gidiyor. Sonra yavaşlıyor.

mübalaa olmasın benim açılıştan kastım şifre sorduğu kısma kadar. zaten şifreyide girince anında açılıyor. uyku konusuda aynı tuşa basıyorsun şifre ekranı karşına geliyor.

sizde şifre yoksa ve ben şifreyi girene kadar başka bir işlem yapıyorsa bilemiyorum.

Ben de de şifre var. Tam olarak bir ölçüm yaptım. Cihazın güç tuşuna bastığımda 10,6 saniyede cihaz şifre ekranına geliyor ve o an wifi ye de bağlanmış oluyor.

Windows 7 yüklü samsung bilgisayarım tamamen açıldıktan yaklaşık 1 dakika sonra wifi ye tam olarak bağlanıyor. Bu Windows 7 den kaynaklı bir yavaşlık da olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de de şifre var. Tam olarak bir ölçüm yaptım. Cihazın güç tuşuna bastığımda 10,6 saniyede cihaz şifre ekranına geliyor ve o an wifi ye de bağlanmış oluyor.

Windows 7 yüklü samsung bilgisayarım tamamen açıldıktan yaklaşık 1 dakika sonra wifi ye tam olarak bağlanıyor. Bu Windows 7 den kaynaklı bir yavaşlık da olabilir.

Alıntıları Göster
    o zaman cihaz çok yavaş açılıyor. ssd değil mi ?

• quote:

Evet ssd. Aslında bana hızlı gibi geliyordu. Dediğim gibi cihaz tamamen kapalı iken güç tuşuna basmamla wifi bağlantısı kurulmuş şifre ekranı 10,6 saniye sürdü.

Şimdi tekrar denedim. Güç tuşuna basınca ilk ekrana gelen toshiba yazısı 8 saniye sürüyor.

9. Saniyede toshiba yazısı gidiyor şifre ekranı geliyor.

10,5 saniyede wifi de kurulmuş cihaz tamamen açılmış oluyor.

Merak ettim şimdi, başka bir cihazda test yapmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkan4407 -- 10 Ocak 2014; 19:14:44 >
  • quote:

quote:

Evet ssd. Aslında bana hızlı gibi geliyordu. Dediğim gibi cihaz tamamen kapalı iken güç tuşuna basmamla wifi bağlantısı kurulmuş şifre ekranı 10,6 saniye sürdü.

Şimdi tekrar denedim. Güç tuşuna basınca ilk ekrana gelen toshiba yazısı 8 saniye sürüyor.

bende clver trail işlemcili cihaz var onunda kapalı iken ekran koruyucu ve şifre ekranının gelmesi yaklaşık 12 sn sürüyor. ama bu kadar fark olması normal çünkü i3 işlemcili bir cihaz birisi diğeri atom işlemcili ne kadar atom işlemci teknolojisi gelişse de.

• quote:

quote:

biosunuzu kontrol edermisiniz.çünkü uefi modunda olunca acer yazısı 1 saniye de geçiyordu. sanırım o modda bios hiç birşeye bakmadan geçiyordu. 10 sn çok uzun bir süre. hadi ben yanlış hatırlasam olsa olsa 5 saniye sürer. ölçmedim gerçi hiç.

http://www.youtube.com/watch?v=iDEtqVRrzjE
    http://www.youtube.com/watch?v=YXUGZiYUeFk

bunları bir izleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 11 Ocak 2014; 2:26:20 >

• quote:

tabletin satışı bimeste de başlamış...

http://www.bimeks.com.tr/urun/138869/toshiba-encore-wt8-a-102-8--tablet-pc.aspx

• Artik winin sesi duyulmaya baslaniyor ne o 11 inc 13 inc tabletler adamlar uyandi 7_8 inchlik tabletler yapin nexusu ornek alin cok satarsiniz.10 yildir windows kullanan biri olarak cok mutlu oluyorum win tabletlerin yukselmesine....300-400 tlyede win tabletlerin cikmasini istiyoru(z)m artik.Artik huaweimi yapar,ramosmu yapar bilmiyorum yapin artikin :-)

Ucuz windows hakkimiz soke soke aliriz :-) ipadden pahali yaw appledan bahsediyoruz bide:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Artik winin sesi duyulmaya baslaniyor ne o 11 inc 13 inc tabletler adamlar uyandi 7_8 inchlik tabletler yapin nexusu ornek alin cok satarsiniz.10 yildir windows kullanan biri olarak cok mutlu oluyorum win tabletlerin yukselmesine....300-400 tlyede win tabletlerin cikmasini istiyoru(z)m artik.Artik huaweimi yapar,ramosmu yapar bilmiyorum yapin artikin :-)

Ucuz windows hakkimiz soke soke aliriz :-) ipadden pahali yaw appledan bahsediyoruz bide:-)

ramos ağzını 900 dolardan açtı
    2 yıl sonra belki tamam ama bugüün şartlarında 300 liralık android tabletler gibi 3 yıllık işlemcilerle 1 saatlik pil süreleri ile tablet yapacaklarına hiç yapmasınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Artik winin sesi duyulmaya baslaniyor ne o 11 inc 13 inc tabletler adamlar uyandi 7_8 inchlik tabletler yapin nexusu ornek alin cok satarsiniz.10 yildir windows kullanan biri olarak cok mutlu oluyorum win tabletlerin yukselmesine....300-400 tlyede win tabletlerin cikmasini istiyoru(z)m artik.Artik huaweimi yapar,ramosmu yapar bilmiyorum yapin artikin :-)

ramos ağzını 900 dolardan açtı
    2 yıl sonra belki tamam ama bugüün şartlarında 300 liralık android tabletler gibi 3 yıllık işlemcilerle 1 saatlik pil süreleri ile tablet yapacaklarına hiç yapmasınlar

Alıntıları Göster
    Toshiba encore kullanan arkadaşlar.. hdmi bağlantısını denediniz mi yurt dışında hatalar olduğu belirtiliyordu.

• quote:

Toshiba encore kullanan arkadaşlar.. hdmi bağlantısını denediniz mi yurt dışında hatalar olduğu belirtiliyordu.

Alıntıları Göster
    İlk paragraf şikayetlerimi belirtir. İsteyen ikinci paragraftan okumaya başlasın. Çok tereddütteyim. O kadar çok seçenek çıkıyor ki karşımıza tabletler, bilgisayarlar ve markalar arasında kıyasıya bir yarış var. Öğretmenim, MEB gereksiz bir şekilde e-okul not girişleri için bizi ie'ye mahkum ediyor. Ayrıca Joomla sitemi Android cihazımda tam olarak düzenleyemiyorum. Bazı yerlerde sorun yaşıyorum. Toshiba bilgisayarım eskidi. 3. yılında pili tamamen boşaldı. İlk defa başıma gelen bir olay. 2 veya 2,5 saat idare ederken bir gün baktım pil şarj olmuyor yenisiyle değiştirin dedi. Bilinçli olarak planlanmış eskitme uyguluyorlar. O yüzden toshiba markasına iyi gözle bakamıyorum. Daha önce Lenovo bilgisayarım vardı. Onda da aynı şeyleri yaşadım. 2. yılı bitince ömrü tükendi. Samsung note 3 telefonumdan çok memnunum. Bilgisayara olan ihtiyacımı büyük oranda azalttı. Ancak bu amaçla aldığım Onyo tabletim beni hayal kırıklığına uğrattı. Tablet bozuldu. Her teknolojik aletin başına gelebileceği gibi ancak Onyo'yu 3 kez servise yollamama rağmen dokunmatikte kırık var tüketici hatası diyerek geri gönderdi.

Şimdi ihtiyaçlarımı karşılayacak bir şey almak istiyorum. İlk okul öğretmeni olduğumdan açıkçası e-okul çok da sorun değil. Dönemde bir kere not gireceğim onu da evdeki eski bilgisayarlardan veya okuldan girebilirim. Sıkıntı değil. Asıl sıkıntı iyi bir şey tercih edebilmek. Bu anlamda toshiba encore iyi bir alternatife benziyor. Ancak Windows dokunmatiğe uygun değil. Dokunmak için çok ufak simgeler sağa sola dokunup uğraşmana neden oluyor. Bunu önlemek için mutlaka kalemle hem de ince uçlu kalemle satmaları gerekiyor. Bunun yanında arkadaşlar windows 8.1'in hızlı açıldığıdan bahsetmiş ancak Windows'un kronik sorunu yüklemeler arttıkça çoğalır. İçi boşken pek sorun yaratmaz. Andorid bu konuda çok iyi, tableti açtığınızda tüm programları da açmış oluyorsunuz. Üstelik sonradan açacağınız oyun vs de windows kadar bekletmiyor. Çoğu anında açılıyor. Ayrıca Andorid pek çok tableti açıp kapamaya gerek olmuyor. Halbuki Windows sık sık sorun çıkartacağından günlük olarak kapatmakta iyi oluyor. Andorid'te alıştığım konuştuklarımı yazdırma teknolojisi windowsta olmayacak. Halbuki tablette en sıkıntılı iş sanal klavyede yazı yazmaktır. 8' bir tablet için küçük kalabilir. Hem 7' hem de 10' kullanmış birisi olarak en iyisinin 10' olduğunu söylemek isterim. Uygun bir büyüklük olduğu için hiç bir yazıyı büyültmek zorunda kalmadan okuyabiliyoruz.

Ancak öğrenciler ara sıra ödev hazırlamakta kullandığım Windows bilgisayar yerine encore işe yarıyabilir. İşte burada encore devreye girebilir. Hem alıştığımız Windows'un rahatlığını bulurken başka hiçbir bilgisayarda verilmeyen Ofis programını bedava dağıtıyor. Ancak her aldığımız encore bunu veriyor mu? Yani Bimeksten alırsam içinde olacak mı? Böylece öğrencilere ödev hazırlamak yarı yarıya kolaylaşır. Zaten çoğunlukla sitelerden indirdiklerimizi biraz düzenliyor ve öğrencilere dağıtıyoruz. Ancak bunun için sevdiğim ve çok kullandığım Hand Writting Mutlu gibi el yazısı fontlarını kurabilir miyim?

• okanunal kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bende öğretmenim ve önceden ipad ve android kullanmış biri olarak şu an windows tablet kullanıyorum. Sizin için tavsiyem işletim sisteminin artılarını ve eksilerini bir liste olarak yazın bir kenara o zaman göreceksiniz neye ihtiyacınızın olduğu.

Ben ipadimi kullanırken kablosuz olarak projeksiyona bağlayıp tahtaya yansıtıp ders anlatıyordum. Parayla uygulamalar satın aldım jailbreak yapana kadar. Konu anlatım videoları yapıyordum. Notes plus uygulamasıyla yazılı soruları hazırlıyordum ki notes plus ipad için en iyi not uygulamasıdır bence. Tabii ki çıktı alamıyordum. Yazılı kağıdını hazırladıktan sonra pdf olarak kaydedip kendime mail atıp okuldaki bilgisayardan çıktı alıyordum. Analizler evraklar hazırlamak için keynote, pages yüklemiştim ama ipad olsun, android tablet olsun. Ofis işleri anlık düzenlemek için uzun dosyalar çalıştıramıyordum.

Android cihaz kullanırken yine kablosuz olarak yaptığım sunumları yansıtarak ders anlatıyordum. Pdf kitaplarım vardı. Gerektiğinde notlar alıyordum. Yine çıktı almak sıkıntıydı. Yine aynı yolu kullanıyordum. Tabii bu iki cihaz varkende kenarda bir netbookum vardı. Ofis işleri ve e okul işlerimi oradan yapıyordum.

Ben çok da film izlerim. İpadim varken belli sitelerden film izleyebilirdim. Androidde uygulama vardı hd film izle adında oradan izlerdim. Tabii ikisinde de aparat takıp tvye bağlardım.

Şimdi windows 8 tablet kullanıyorum.
    Çıktı dert olmuyor. Ofis 2010 kullanıyorum ve 40 sayfalık word dosyasını saniyeler içinde açıyor, atom işlemci olmasına rağmen. Film izlerken açar mı açmaz mı demiyorum, çünkü windows olduğu için flash olsun, silverlight olsun herşey yüklü. E okul işleri ayda bir hallediyorum.

Açılışı benim cihaz 64gb 10gb ım genelde boştur. Saniyeler içinde açılıyor. Ve de dediğiniz gibi akşamları şarjı bitene kadar kullanırım. Yatarken şarja takar ve sabah şarjdan alır neredeyse gün boyu kullanırım. Ben öğretmen olarak çok memnunum.

8 inç ekranda masaüstünü kullanmak gerçekten çok zor ama bu işletim sistemi windows binlerce program ve ilacı mevcut internette. Hatta bedavaları bile var mesela ben yanımda fare taşımamak için touch mouse pointer kullanıyorum. 8 inç kullanan arkadaşların mutlaka yüklemesi gerekir.

En önemli konu oyun meselesi biliyoruz ki ipad ve android cihazlar tüketim amaçlı olduklarından uygulamadan çok oyun için alınan cihazlar. Gerçi ipadin hakkını yemeyelim çok kaliteli uygulamalar vardı eğitim için.
    Ama bunlar hangi oyunlar. Kelime avı mı aç facebooku oyna, kelimelik mi aç facebooku oyna. Gta mı yükle oyna. Androide en son hangi oyun geldiyse bundan 5-6 yıl önce biz laptopumuzda oynamışızdır mutlaka.

En başa geri dönecem ama bence kendinize sorun neden ipad, neden android, neden windows?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmsoyle -- 26 Ocak 2014; 18:54:34 >

• quote:

Merhaba hocam bende öğretmenim ve önceden ipad ve android kullanmış biri olarak şu an windows tablet kullanıyorum. Sizin için tavsiyem işletim sisteminin artılarını ve eksilerini bir liste olarak yazın bir kenara o zaman göreceksiniz neye ihtiyacınızın olduğu.

Ben ipadimi kullanırken kablosuz olarak projeksiyona bağlayıp tahtaya yansıtıp ders anlatıyordum. Parayla uygulamalar satın aldım jailbreak yapana kadar. Konu anlatım videoları yapıyordum. Notes plus uygulamasıyla yazılı soruları hazırlıyordum ki notes plus ipad için en iyi not uygulamasıdır bence. Tabii ki çıktı alamıyordum. Yazılı kağıdını hazırladıktan sonra pdf olarak kaydedip kendime mail atıp okuldaki bilgisayardan çıktı alıyordum. Analizler evraklar hazırlamak için keynote, pages yüklemiştim ama ipad olsun, android tablet olsun. Ofis işleri anlık düzenlemek için uzun dosyalar çalıştıramıyordum.

Android cihaz kullanırken yine kablosuz olarak yaptığım sunumları yansıtarak ders anlatıyordum. Pdf kitaplarım vardı. Gerektiğinde notlar alıyordum. Yine çıktı almak sıkıntıydı. Yine aynı yolu kullanıyordum. Tabii bu iki cihaz varkende kenarda bir netbookum vardı. Ofis işleri ve e okul işlerimi oradan yapıyordum.

Ben çok da film izlerim. İpadim varken belli sitelerden film izleyebilirdim. Androidde uygulama vardı hd film izle adında oradan izlerdim. Tabii ikisinde de aparat takıp tvye bağlardım.

Şimdi windows 8 tablet kullanıyorum.
    Çıktı dert olmuyor. Ofis 2010 kullanıyorum ve 40 sayfalık word dosyasını saniyeler içinde açıyor, atom işlemci olmasına rağmen. Film izlerken açar mı açmaz mı demiyorum, çünkü windows olduğu için flash olsun, silverlight olsun herşey yüklü. E okul işleri ayda bir hallediyorum.

Açılışı benim cihaz 64gb 10gb ım genelde boştur. Saniyeler içinde açılıyor. Ve de dediğiniz gibi akşamları şarjı bitene kadar kullanırım. Yatarken şarja takar ve sabah şarjdan alır neredeyse gün boyu kullanırım. Ben öğretmen olarak çok memnunum.

8 inç ekranda masaüstünü kullanmak gerçekten çok zor ama bu işletim sistemi windows binlerce program ve ilacı mevcut internette. Hatta bedavaları bile var mesela ben yanımda fare taşımamak için touch mouse pointer kullanıyorum. 8 inç kullanan arkadaşların mutlaka yüklemesi gerekir.

En önemli konu oyun meselesi biliyoruz ki ipad ve android cihazlar tüketim amaçlı olduklarından uygulamadan çok oyun için alınan cihazlar. Gerçi ipadin hakkını yemeyelim çok kaliteli uygulamalar vardı eğitim için.
    Ama bunlar hangi oyunlar. Kelime avı mı aç facebooku oyna, kelimelik mi aç facebooku oyna. Gta mı yükle oyna. Androide en son hangi oyun geldiyse bundan 5-6 yıl önce biz laptopumuzda oynamışızdır mutlaka.

En başa geri dönecem ama bence kendinize sorun neden ipad, neden android, neden windows?
    Teşekkür ederim uzun anlatımınız için. Sanırım hemen almayacak biraz bekleyeceğim. Açıkçası Galaxy note 3 ve Toshiba birkaç ay daha idare edebilir. Eğer windows alırsam ikisi bir arada olanlardan alabilirim. Muhtemelen bu da Samsung'un kalemli olanlarından olur. Android alırsam da yine Samsung'un note 10.1 olabilir. Ancak açıkçası Ipad hiç düşünmedim. Ama Ipad air sanki güzel bir şeye benziyor üstelik çok pahalı da değil. Bu konuda siz ne dersiniz bilemiyorum. Biraz daha inceleyip en güzelini en işime yarayanını almak istiyorum. Aceleye getirmeyeceğim.

• okanunal kullanıcısına yanıt
    Valla genelde windows tablet alanlar artık bir çok cihaz yerine tek bir cihaz olsun diyerek alıyorlar. Sizin zaten note 3 telefonunuz var bence tablet düşünmenize gerek yok. Okul işleri içinde evde laptopunuz var. Tamamdır bence bu iş :)

Bende bir ara laptop + note 8 kullanayım demiştim. Ama tek cihaz olsun diyerekten windows tablet aldım.
  • slmsoyle kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,bende tablet almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim.Bugun note 10.1 almaya gittim ama sayfasındaki bazı kronik sorunlar nedeniyle hevesim kaçtı.İpadde almak istemiyorum.Windows tabletlerini de araştırırken sizin yorumunuzu gördüm,bi danışmak istedim.Ben tablette pek oyun oynamam,daha çok internet kullanırım.İş yerinde de mobil internet kullanmam gerekiyor.Bugun note 10.1 almaya giderken toshiba encoreu gördüm,pek incelemedim ama biraz kalın,ağır ve küçük bir cihaz gibi geldi bana.8 inc ekran internet deneyimi açısından size zorluk çıkarıyor mu acaba?Birde turkcell vınn modemini cihaza bağlayıp ineternete girebiliyor muyuz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parooksetin -- 27 Ocak 2014; 0:34:23 >
  • parooksetin P kullanıcısına yanıt
    Bende 10 inç tablet var. Yerine göre 10 inçte bil sayfaları büyütmen gerekiyor. O yüzden 8 inç 10 inç sadece taşınabilirlik açısından önemli bence. Ben 10 inçten memnunum. Her gün okula gidip pdf lerimden ders anlatıyorum. Sunum larımı yansıtıyorum. Matematik öğretmeniyim tahtaya yazmıyorum artık oturduğum yerden anlatıyorum. Ama her gün 10 inç taşıyorum. 8 inç olsa daha küçük bir çanta, belki de ceketimin cebi

Ben bu sebeplerden windows tablet ve 8 inç bakınıyorum mesela.

İşletim sistemi windows olduğu için vınn da sıkıntı çıkmaz. Ama vınn ile şarj süresi ne olur hiç bilemiyeceğim. Android aldığınız zaman bir şeyin eksik olduğunu mutlaka fark edersiniz belki bir ay sonra, belki bir yıl. Ben ipad kullandım harika işletim sistemi, harika bir uygulama arşivi, kaliteli programlar. Satılan fonksiyonel aparatlar.. Fakat kısıtlılık vardı kısıtlılığa gelemedim sıkıldım bir noktadan sonra.

Android tablet alana kadar 5 inç telefon almak daha mantıklı geliyor. Huawei falan...

Mesajda da yazdım internet hepsi kendi kulvarında çok çok iyi. Burada önemli olan yazarak görmek. Al bir kağıt eline yaz bu cihaz şu özelliklerini kullanırım. Şunda sıkıntı yaşarım gibisinden o zaman neye ihtiyacın olduğu ya da olmadığı çıkacak meydana.

Bu arada note 10.1 e o kadar para verene kadar illa note alacaksan note 8 al derim ya da note 2 telefon.

Toshiba bence hdmi ve çift mikrofon olarak diğerlerinin önünde ama mesela lenıvo miix 2 de de 3g kart girişi var. Asus m80ta (note 8) onda da kalem desteği var öyle yani karar senin.

• slmsoyle kullanıcısına yanıt
    Hocam gece gece sorular soruyorum ama hazır konu hakkında bilgisi olan birini yakalamışken bir kaç şey daha sorayım.İnternetten de araştırıyorum ama yine de insan yabancı olduğu bir konuda bilgili olan birine danışmak istiyorDaha önce win 7 yüklü bir tablet görmüştüm arkadaşımda ama Windows hiç kullanışlı değildi,küçük ekran simgeleri gibi.Win 8i kullanmadım ama win 8 tablet deneyimi için uygun mudur sizce?Amacım daha çok internet ve pdfleri okumak.Birde işlemcisi nasıldır,çok zorlar mı acaba windowsu?Aslında android kullandığım için bu işletim sistemini kullanan cihazların işlemcilerini ve android açısından performasnlarını az çok biliyorum ama Windows tablet ve Intel Bay Trail işlemcisi hakkında fikir yürütemiyorum,baya yabancıyım konuya.

• parooksetin P kullanıcısına yanıt
    Bende clover trail işlemcili cihaz var. Ben gayet memnunum. Windows 8 tabletler için yapılmış. Yeni nesil atom işlemciler de tam uyumlu. Ben niye androidde vakit harcamışım dedim sende diyebilirsin.

Bir de windows 8 bir çok uygulamayı içinde barındırıyor mesela androidde hepsi için ayrı uygulama yüklemen gerekir. Küçük ekran simgelerine her zaman ihtiyacın olmuyor. Zaten masaüstü modunda mouse klavye de bağlayabilirsin. Başka sormak istediğin varsa çekinme hem foruma gelen diğerleri içinde bilgi olmuş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmsoyle -- 27 Ocak 2014; 1:40:23 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.