Şimdi Ara

toshiba 1080p pc bağlantısı yazılar bulanık??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar tv nin modelini daha sonra yazacağım fakat sorunum şu ki;1920*1080p çözünürlükte hatta diğer çöznürlüklerde de masa üstündeki ayzılar vs bulanık gözüküyor,bağlantım şeklim hdmi to dvi kablodur.dvi ekran kartına ,hdmi ise tv ye bağlı.hd 4870 ekran kartı kullanıyorum.bu sorunumu nasıl çözeb,ilirim?

normal vga to vga kablo kullandığımda yazılar düzgün çıkıyor.fakat 1080p görüntüyü sadece hdmi ile alabiliyorum oda yazılar bulanık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_of_sLy -- 13 Kasım 2008; 22:45:31 >

• Dostum,

Toshiba'larda menüde "exact scan" adlı bir seçenek olacaktı. Onu denemiş miydin?
  • hocam menüsünde öyle bir ayar bulamadım...tv nin modeli 37C3035D
  • Dostum,

Ben senin bir yazını 42xv500 topiğinde görünce bugün bir ara, senin tv'nide ondan sandım.

Kullanıcı olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır ama ben şimdilik aklıma gelen bir kaç noktaya değineyim.

Senin tv hd-ready bir modelmiş. O yüzden söylediğim ayar olmayabilir. Ve bazı tv'ler hdmi bağlantı ile 1:1 yapamayabiliyor. Senin yapman gereken şey kullanım kılavuzuna bakmak. Orada mutlaka vga ve hdmi'dan hangi çözünürlüklerde pc algılaması olduğunu yazar. Senin pc'den ayarlayacağın çözünürlük mutlaka o değere uygun olmalı.

Ön bilgi olarak şunu söyleyebilirim. Hepsi değil ama pek çok hd-ready tv, hdmi'dan 1360*768 çözünürlüğünü destekler maximum. Bu değeri denemelisin mesela...
  • Sizin tv'nin çözünürlüğüne göre 720p'yi seçmeniz lazım. İyi bir ihtimalle belki 1080i alabilirsiniz görüntüyü.

Saygılarımla.
  • pc ekran cozunurlugunu degistir.dusuk olabilir
  • lg ve philipste hdmi bağlantısını etiketlemek gerekiyor. option menusunde ayarlıyorsun. uydu, hd-dvd-pc vs

pc yap düzelir.
  • HD Ready Panellerde genellikle Pc sinyali 136/768 dir ve sadece vga girişinden düzgün görüntü alabilirsin zaten vga dan pc ye bağladığında otomatik görüntüyü tanımlıyacaktır..Eğer illa hdmi ile bağlayacağım dersen nispeten 1280/720 standartı görüntüyü daha düzgün verecektir ama vga dan bağlamak en sağlıklısı olur..
  • vga dan zaten 1366*768 e 1:1 pixel mapping yapıyor tv fakat 1080 de kullananlar varmış oda hdmi ile o yüzden taktım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Spirit_of_sLy

vga dan zaten 1366*768 e 1:1 pixel mapping yapıyor tv fakat 1080 de kullananlar varmış oda hdmi ile o yüzden taktım..

Senin durumunda 1080p algılaması olsa bile tv'nin yazıların bulanık olması normal. Çünkü sonuçta senin tv 1366*768 çözünürlüğe sahip. Sen buna 1920*1080 çözünürlüğüne sahip bir görüntü yolladığında, tv bunu allem edecek kallem edecek kendi çözünürlüğüne düşürecek. Asıl görüntüdeki bazı pixeller ortadan kalkacak, bazıları birleştirilecek vs. ama mutlaka asıl görüntüde bozulmalar olacak. Buda zaten bir kaç pixelden oluşan yazı gibi küçük karakterlerde netlik kaybı olarak karşına çıkar. Video gibi uygulamarda göz pek farkına varmaz.

Bu yüzden netlik, görüntüde keskinlik detay isteniyorsa mutlaka tv'nin kılavuzunda belirtilen değerlerde bağlantı sağlanmalıdır. 1:1 pixelmapping'in önemide burada ortaya çıkıyor zaten.

• peki hocam teşekkür ederim.
  • bide şunu dene pc den sadece tv ekranına gönder pc ekranına görüntü gönderme pc de ayarı olması lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.