Şimdi Ara

Toru Oyun alanı (Rezalet içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendilerine attığım maili aynen aktarıyorum.
    bu arada konuyu birileri ekşide yayınlasa ne güzel olur.

Sayın ilgili;

Ben zaman zaman ankara taurus avm de bulunan yerinize çocuğumu götürüyorum.

Aynı şekilde dün akşamda yine gittik. Ancak sunduğunuz hizmetlerle ilgili bir çok şikayetim var.
    Daha önce fark etmemiştim veya sistemlerinizde bir değişiklik var şöyle ki

yangın söndürme oyunu sanırım 45 veya 50 saniye sürmekte fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 4 tl
    iki atın çektiği araba yaklaşık 1.5 dk sürdü fiyatı 3.5 tl
    büyük ata bindik fiyatı 4 tl 2 dk ya sürdü ya sürmedi
    atlı karınca 6 tl dakika tuttum hepi topu 3 veya 4 dk
    bowling oyunu oynamaya çalıştık ama biz oyunu öğrenene kadar süremiz doldu

toplamda 30- 40 tl para harcadım ne çocuğum memnun kaldı ne de ben

oyunların süresi hem çok kısa hemde fiyatları çok yüksek
    birde bunun üzerine kartımı iade etmek istediğimde bununda olmadığını öğrendim.

bana verdiğiniz karttan bile para kazanmaya çalışmanız da çok ilginç.

Ayrıca bir daha hiç bir oyun merkezinize gitmeyeceğim gibi.

yaşadığım bu tecrübeyi toru rezalet adı altında sosyal platformlarda da paylaşacağım.

bilginize...

• Ben ters birşey göremedim hocam şikayetiniz nedir zamanın kısa olmasımı

Dipçe; Ayrıca rezalet demeseniz daha iyi olabilir, firmada hakkınızda adını karaladığınıza yönelik şikayetçi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Tost -- 30 Ocak 2018; 10:34:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Tost kullanıcısına yanıt
    Ters bir şey görmediniz mi

siz hiç küçükken atari oynamaya falan gitmişmiydiniz?. Çocuğunuz da yok veya bu tip yerlere hiç gitmiyorsunuz sanırım.

4 tl karşılığında sadece 45 saniye oyun oynayabiliyorsunuz. Ayrıca bana oyun oynamak için verdikleri ve karşılığında 1 Tl aldıkları kartıda geri almıyorlar.

Las vegastaki kumarhaneler bunlardan daha ahlaklı emin olun.

Ayrıca isimlerini karaladığım için şikayetçi olmazlarsa adam değiller. Zaten ben bu işi burada bırakmayacağım. Bilimum resmi mercilere de şikayet başvurusu yapacağım.

Bun yaptıkları haksız kazanç elde etmektir.
  • ogisan O kullanıcısına yanıt
    Tabiki gittim ancak para kazanma mantığı bu sonuçta sizi zorla oynatmıyorlar. Siz kalkınca, bir başkası geçiyor sonuçta. Yalnış anlamayınız onları savunduğum için demiyorum. Ne yazık ki bu dönemde çoğu firmalar bu şekilde,

Genel olarak 45-75 saniye arası çoğu yerde oyun süreleri, tercih edilmeyenlerde ise 2-2.5 dakikaya kadar çıkabiliyor.
    Benim gittiğim yerlerde (İzmir) 6 lira bir oyun süreler ise 90-120 saniye arası.

Dipçe; Ûslubumuza dikkat edelim lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Tost -- 30 Ocak 2018; 11:3:27 >
    Olaydaki püf noktayı anlayamadınız sanırım. Ben bir çok farklı avm de bulunan oyun alanlarına gidiyorum.
    Benzer tüm yerlerde ve oyunlarda aynı fiyatlara yaklaşık 3 dk oyun süresi bulunur. Bazı ufak tefek farklar olabilir veya işletmeden işletmeye farklılık gösterebilir.
    ancak buradaki durum biraz farklı bunun ticari hayatta karşılığı bile var buna hileli kazanç denir.

ayrıca bana satılan kartın geri alınmamasına ne diyorsunuz. Sanki ben oraya kart satın almaya gittim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogisan -- 30 Ocak 2018; 11:14:40 >
    Hocam aynı kuruluşun farklı şubelerinde, farklı ise o şubede sıkıntı olabilir bildirerek iyi yapmışsınız ancak yinede tüm firmayı zân altına almayınız, eğer gittiğiniz diğer yerler başka bir kuruluşa ait ise, bu kuruluş bu şekilde çalışıyor olabilir diğerini tercih ediniz ve şikayetinizi ilgili yerlere bildiriniz. Böyle tüm kuruluşu zân altına alır iseniz hâklı iken hâksız duruma düşebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Tost -- 30 Ocak 2018; 11:19:35 >
    Güzel kardeşim ben sizin ne demek istediğinizi anlayamıyorum.

1- Aynı kurumun farklı şubelerinde nasıl bir uygulama olduğunu bilmiyorum. Sadece hangi şubede ne yaşadığımı yazıyorum.
    2- Benzer işi yapan farklı işletmelerle karşılaştırma yapıyorum. Tüketici olarak bunu yapmak en doğal hakkım.
    3- Firmayı zan altında falan bırakmıyorum. Yaşadığım alışverişi yazıyorum.
    4- Diğer firmaları tercih ediniz demişsiniz; Evet istediğim yeri tabi ki tercih ederim. Ancak bu ilgili firmanın haksız kazanç elde etmiş olmasını değiştirmez.
    Ayrıca ben gitmiyor olsam da, aynı haksız kazancı elde edilmeye devam edecek, buna da göz yumamam.
    5- şikayetimi kendilerine ve ilgili yerlere yapacağım. Sosyal medyada bunlardan birisidir. Bundan neden rahatsız oldunuz anlayamadım.
    6- Tüketici ve ticari faaliyetlerin nasıl işlediğini gayet iyi bilen birisiyim, hatta bu işlerle dolaylı olarak ilgisi bulunan bir kurumda kamu görevlisiyim.
    7- Kartın geri alınmaması hakkındaki düşüncenizi hala alamadık.

Ayrıca sizin idrak edemediğiniz bir şey var ki oda şu ; Ben bir işyeri açtım burada kendi kurallarımı koyarım, istediğim ürünü veya hizmeti
    dilediğim gibi yapar, satar fiyatını da kendim dilediğim gibi belirlerim diyemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogisan -- 30 Ocak 2018; 11:53:42 >

• Bir tost mudur 2 tost mudur arkadaş millet birbirini bıçaklıyo yargılanamdan çıkıyolar sen Rezalet Kelimesiyle size dava açılaiblir haksız duruma düşersiniz demişsin ne ürkek insanlar var ya
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    Ürkeklik değil dostum, benimde bu tarz bir olaydan canım yandı o yüzden konuşuyorum, tecrübeler acı olabiliyor

Ben seni anladım güzel dostum;

1/ demek istediğim diğer şubelerine de gittiniz mi yani aynı mı yoksa bu şubede mi bir sorun var.

2/ karşılaştırma yapmak en doğal hakkın tabi ki de. Başka yerleri tercih etmeniz de öyle

3/ alışveriş ve tecrübelerinizi paylaşmak bu biraz düşündürücü bir kavram. Siz rezalet dediğiniz zaman direkt algı oluşturuyorsunuz, bu da firmaya söz hakkı veriyor.

4/ haksız kazanç veya değil buna siz değil çevre faktörleri karar verir maalesef, bulunduğu konum, giderler vs vs.

5/ beni ilgilendiren birşey yok, tabi ki şikayetinizi dile getirin, getirmeyin demedim ki? Sadece kullandığınız kelimeler bir miktar rahatsız etti beni hepsi bu.

6/ bende gayet iyi bilen biriyim, özel sektör çalışanıyım. Bunu neden belirttin bilmiyorum ama bende belirttim işte.

7/ kart olayı ise başlı başına bir sorun kartın hangi koşullarda satın alındığına bağlı (kutudan mı çıkarıldı, ismemi tanımlandı, telefona mı tanımlandı, eğer böyle ise şahısa özel ve iadesi maalesef mümkün olması zor. Eğer direkt girişte verildi ise ücret karşılığı, iade edilebilmesi gerekir tabi ki ama almak gibi bir zorunlulukları da yok sanırım)

Evet fiyatı istediğim gibi koyamam, bununla ilgili bir çok hukuk dersi gördüm idrak edememe değil konuyu gayet net biliyorum, ancak sizin anlamak istemediğiniz nokta 4. Maddede de belirttiğim gibi fiyat politikası konum ve koşullar nedeniyle belirli bir aralıkta olabilir.

Teşekkürler

Kısacası naparsanız yapın hocam ben sadece fikrimi beyan ettim, bunda küsmece darılmaca yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Tost -- 30 Ocak 2018; 13:37:9 >

Beni anladığını sanmıyorum.

1. Hayır gitmedim. Diğerleri nasıl çalışır bilemem ve umurumda da değil, evet bu şubede sorun var ve bende bunu anlattım zaten.
    2. Söyleyecek bir şey yok.
    3. Alışveriş ve tecrübe her zaman iyi ve güzel olacak diye bir şey yok. yaşanan şey rezalettir. İnsanları konu hakkında bilgilendiriyorum. Firma buyursun gelsin söz hakkını kullansın.
    Attığım maile henüz cevap gelmedi. Firmanın kendisi sizin kadar dert etmedi yani. Ayrıca maşallah ne kadar duyarlısınız.
    4. Yapılan şey haksız veya hileli kazançtır, düşüncemde budur. Yoksa neden bu kadar uğraşayım.
    5. Açtığım konuda sizi rahatsız eden kelime hangisi çok merak ettim.
    6. Bunu belirtmemin nedeni bu konuları gayet iyi bildiğimi öyle kafadan atmadığımı belirtmek içindir. Ayrıca kamu görevlisi olmak bazı başka yükümlükleri de beraberinde getirir.
    7. Bu tip oyun mekanlarına gitmediğiniz çok belli. AVM de bulunan oyun alanlarında girişte size bir kart verilir ve bu karta, oyun oynamak için ödediğiniz para yüklenir. Sizde o kartı kullanarak
    makineleri çalıştırırsınız, yani jetonun modern versiyonu, kartı almadan oyun oynama imkanı yoktur, yani kart almak zorunlu ve bu kartı başka herhangi bir yerde kullanamazsın.Kart için neden
    1 TL alınır; Çünkü müşteri kartı alıp yırtmasın, veya kaybetmesin, kaybederse de bedelini ödesin, ama ben bana verilen kartı eksiksiz olarak geri götürdüğümde 1 TL min verilmesi lazım.
    Hilenin ve haksız kazancın 1 tl side 100 bin tl side aynıdır.

Konuyu Sizin fikir beyan etmeniz için açmamıştım,Okuyanları bilgilendirmek ve ilgili firmayı bir nevi ifşa etmek için açtım. Konu herkese açık olduğuna göre dilediğiniz gibi fikir beyan edebilirsiniz. Bende dilediğim gibi cevap verebilirim.

Küsecek darılacak bir durum yok.

Cevap vermeyeceğim çünkü algılarınız kapalı öfkeyle sarfettiğiniz sözler çelişiyor dediğin gibi burası özgür bir forum sen burda derdini anlatabileceğin gibi bende burada yorumumu yapabilirim. Ayrıca bende bir dönem sgk nın bir kolunda üst rütbeli olarak çalışmıştım, getirdiği yükümlülükleri bende biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Tost -- 30 Ocak 2018; 15:59:51 >
    Niye laf yetiştiriyon hocam. Herif laftan anlamıyo. Avm de herşey fahiş fiyatlarda zaten. Avm içindeki berber 50 liradan fiyat açıyo ankara’da. Oyuncaklara da 3-5 lira alacak illa ki. Avm de bi tuvalet ücretsiz.

Cevap verip vermemek sizin kararınız.

Öfkelide olsam söylediğim kelimelere çok dikkat ederim.
    siz devamlı bir şeyle itham ediyorsunuz itham ettiğiniz hususa cevap veriyorum ancak siz başka bir ithamla karşılık veriyorsunuz.
    Size sorduğum soruların hiçbirisine zaten cevap vermediniz.
    devamlı aynı kısır döngüyü yaşıyoruz.

Şimdi bu cümlede yazılan içinde şunu soracağım.

hangi sözlerim birbiri ile çelişiyor?

Buna da muhtemelen cevap veremeyeceksiniz.
  • Sen önce okuduğunu anla ondan sonra yorum yazarsın.

Açılan konu AVM'nin veya ilgili yerin ucuz veya pahalı olması ile ilgili değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.