Şimdi Ara

Torrent destekli modem arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu an ki modemim(Airties rt-205) ile olan kopma ve wifi ile bazen bağlantı sorunu yaşamam sebebiyle modem arayışına girdim. Madem almışken biraz iyi birşey alayım diyorum. Torrent destekli alayım dedim.

Kendi gözlemlerimi paylaşayım. Piyasada Asus ve Airties modemleri var. Asus modemlerin kendi indirme yöneticisinden memnun olmayanlar başka torrent programı yüklemeyi başarmış. Linux'tan anlamam ama onu başarabilirim sanırım. Ama daha büyük bir sorun var. Şu listeden anladığım kadarıyla dosya başına 8GB'tan büyük dosya kaydedilemiyor. Zaten daha küçük dosyaları bilgisayar ile günlük kullanımda indirebiliriz. Airties'a gelince Bittorrent yazılımını kullanıyor. Onda böyle bir kısıtlama varmı bilmiyorum. Bilgisayar sürümüyle aynı mı bilmiyorum. Bunun yanında wifi çekim gücünün Asustan zayıf olduğu incelemelerde görülüyor. Zaten fazla inceleme yok. Her ikisi için de merak ettiğim DLNA performansı, USB 2 mi 3 mü. Kullanan arkadaşlardan nasıl verim aldıklarıyla ilgili bilgi vermelerini istiyorum.

• İlgilenenlere teşekkürler. Asus dsl-55u modem aldım. Modem olarak kablsuz çekim gücü iyi. Fazla kurcalamazsam menülerini sıkıntı yok. Asıl bu aleti seçme sebebim torrent desteğiydi. Download master prgramı berbat birşey. Sadece indirme yapıyor fazladan hiçbir özellik yok. En basit programlarda bile olan oran, eş listesi, tekrar kontrol et gibi özellikler yok. Bir flash disk takılınca diğeri takıp çıkarmış gibi devre dışı kalıyor. Sonra çalışıyor.
    Mecburen Transmission kurdum. O da kararlı çalışmıyor. Sadece programın kurulu olduğu EXT3 sürücüye indirme yapıyor. Asus'a buradan saygılarımı iletiyorum. -Berbat bir ürün üretmişler-

Şimdi de Raspberry pi gibi bir şey bakıyorum. İnşallah ondan pişman olmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat250

Arkadaşlar şu an ki modemim(Airties rt-205) ile olan kopma ve wifi ile bazen bağlantı sorunu yaşamam sebebiyle modem arayışına girdim. Madem almışken biraz iyi birşey alayım diyorum. Torrent destekli alayım dedim.

Kendi gözlemlerimi paylaşayım. Piyasada Asus ve Airties modemleri var. Asus modemlerin kendi indirme yöneticisinden memnun olmayanlar başka torrent programı yüklemeyi başarmış. Linux'tan anlamam ama onu başarabilirim sanırım. Ama daha büyük bir sorun var. Şu listeden anladığım kadarıyla dosya başına 8GB'tan büyük dosya kaydedilemiyor. Zaten daha küçük dosyaları bilgisayar ile günlük kullanımda indirebiliriz. Airties'a gelince Bittorrent yazılımını kullanıyor. Onda böyle bir kısıtlama varmı bilmiyorum. Bilgisayar sürümüyle aynı mı bilmiyorum. Bunun yanında wifi çekim gücünün Asustan zayıf olduğu incelemelerde görülüyor. Zaten fazla inceleme yok. Her ikisi için de merak ettiğim DLNA performansı, USB 2 mi 3 mü. Kullanan arkadaşlardan nasıl verim aldıklarıyla ilgili bilgi vermelerini istiyorum.
    Hata olabilir ben daha yuksek boyutlu videolari downloadmaster ile indirdim ve dlna den izledim, eve gidince kontrol ederim,simdi uzaktan diskime baktim buyuk video yok test edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 20 Ağustos 2014; 19:12:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Usb Torrent konusunda en iyi Airties modemleri. Cunku orijinal bittorrent yazilimini kullaniyor.
    Emin degilim ama uzaktan kontrol ozelligi olmasi gerekli. bunun disinda birkac ozelligi de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

Hata olabilir ben daha yuksek boyutlu videolari downloadmaster ile indirdim ve dlna den izledim, eve gidince kontrol ederim,simdi uzaktan diskime baktim buyuk video yok test edecek

DSL-AC68U'de modeme bağlı usb diskteki 17GB'lik filmi oynatıyor; daha büyük bir film bende yoktu, bu 8GB'lik dosya sınırının da olmadığının göstergesi olsa gerek
  • İlginize teşekkür ederim.

Her iki marka için de, bilgisayardaki torrentleri tekrar devam ettirebiliyor muyuz? Yani bittorrent programındaki "Tekrar kontrol et" özelliği var mı? Ayrı ayrı her torrent ve tüm torrentler için hız sınırı ayarı var mı?
    Airties'te yoktur sanırım, en azından Asus'ta letitbit, turbobit indirmelerini yönetebiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat250 -- 21 Ağustos 2014; 11:24:40 >
  • murat250 kullanıcısına yanıt
    bilgisayardaki torrentleri tekrar devam ettirebiliyor muyuz?
    -Tam anlayamadim ama bilgisayardaki torrenti devam ettirme nasil olacak ki? modeme hdd takiyoruz, pc'de ki hdd ile nasil bir baglantisi olacak?
    -Hiz siniri var. istediginiz ayari yapabiliyorsunuz.

Airties'da http download yok, sadece torrent var.

Incelerseniz iyi olur:
    http://www.airties.com/_supportdocs/2/117/2_117_20140103082037.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

bilgisayardaki torrentleri tekrar devam ettirebiliyor muyuz?
    -Tam anlayamadim ama bilgisayardaki torrenti devam ettirme nasil olacak ki? modeme hdd takiyoruz, pc'de ki hdd ile nasil bir baglantisi olacak?
    -Hiz siniri var. istediginiz ayari yapabiliyorsunuz.

Airties'da http download yok, sadece torrent var.

Incelerseniz iyi olur:
    http://www.airties.com/_supportdocs/2/117/2_117_20140103082037.pdf

Devam edecek torrent, sağ tık > Gelişmiş > İndirme yerini belirleyin...
    Tekrar sağ tık > Tekrar kontrol et

Bu yöntemle ikinci bilgisayarda yada formattan sonra indirme devam edebilir.

Ben şu anda zaten taşınabilir diske depolama yapıyorum. Ondan sordum.

• zyxeel nsa310 al derim bence bende var kullanıyorum muhteşem

download upload hızlarını belirleye biliyorsun
     Torrent destekli modem arıyorum
  • İlgilenenlere teşekkürler. Asus dsl-55u modem aldım. Modem olarak kablsuz çekim gücü iyi. Fazla kurcalamazsam menülerini sıkıntı yok. Asıl bu aleti seçme sebebim torrent desteğiydi. Download master prgramı berbat birşey. Sadece indirme yapıyor fazladan hiçbir özellik yok. En basit programlarda bile olan oran, eş listesi, tekrar kontrol et gibi özellikler yok. Bir flash disk takılınca diğeri takıp çıkarmış gibi devre dışı kalıyor. Sonra çalışıyor.
    Mecburen Transmission kurdum. O da kararlı çalışmıyor. Sadece programın kurulu olduğu EXT3 sürücüye indirme yapıyor. Asus'a buradan saygılarımı iletiyorum. -Berbat bir ürün üretmişler-

Şimdi de Raspberry pi gibi bir şey bakıyorum. İnşallah ondan pişman olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat250 -- 15 Aralık 2014; 21:16:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.