Şimdi Ara

toplama pc parça uyumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duffyduck_35

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkayacioglu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shalesh

Kusura bakmayın sistem çok saçma olmuş 1350 tl gibi bir bütçede Intel almanın balkondan aşağı para atmaktan farkı yok harddisk de green serisi günlük kullanıma uygun değil tüm parçalar kasıtlı yanlış seçilmiş gibi bence şöyle bir sistem daha güzel olur
    amd fx 6300
    asus m5a97 r2.0
    4g 1600mhz
    7850
    carbide 200r 550w
    şuan vatana girip toplama yapamadım belki 1350 tlyi aşar ancak minimum bu şekilde bir sitem almanızı öneririm illa intel istiyorum diyorsanız para biriktirin 2000tl yi aşın o zaman güzel bir 4670k lı sistem toplanır

bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkr ederim. peki şöyle bi sistem nasıl olur
    amd fx 8320
    asus m5a97
    4 gb 1600 mhz
    hd 6790
    ve uygun bi kasa. yani işlemci birz daha iyi alıp ekran kartını 1 gb 256 bit yapsak gene de iyi bi sistem olmaz mı

ekran kartının bitine piresine bakarak almayın o ekran kartı çok eski kaldı artık performansı düşük kalır. murat hhocamızın sistemini alın 7850 o bütçeye daha iyi olur

tamam ama sonuçta 256 bitlik ekran kartı evet 7850 çok daha iyi olabilir ama benm yazdğmda bence fena değil 268 lira fiyatı var.

O kart ile doğru düzgün oyun oynayamazsin. Dediğim gibi kartlarda bit en son bakılacak ozelliklerdendir. 6790 7850nin yanına yaklasamaz. Oyun sisteminde ekran kartına bütçe ayrılmalıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Ucuz urun secerek bi yere varamazsiniz. Murat hocam az fiyata cok performans veren urunleri secmis zaten. Daha da dusururseniz zararli cikarsiniz.

anladım o zamn öyle alalım almışken tam olsun bari

ha şunu bileydin bize boşuna murat hoca demiyorlar zaten en iyisini seçip veriyorum
  • quote:

biliyorum baya iyi ama fiyatı da 400 lira 1350 civarı düşünüyorm

İşlemci: AMD FX X6 6300

Anakart: MSI 970A-G43 (Ön USB 3.0 portu var)

RAM: Corsair 4 GB XMS3 DDR3 1333 MHz CL9

Ekran Kartı: Sapphire HD 7850 O.C. 1 GB GDDR5 2 GB 256 Bit DX 11.1

Hard Disk: Seagate 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

Kasa+PSU: Xigmatek Asgard 382 Pure Bl. Ed. 500 Watt MidT ATX

TOPLAM: 1350 lira %25 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı..
  • Arkadaşlar bazılarınız çok yanlış biliyor ekran kartının bit ve ram değerleriyle performansı ölçülmez şu bilgiyi artık kabullenin bjk__murat abi yine en iyi sistemi yazmış tebrik ediyorum... neyse murat abinin sistemini alman senin açından iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notdoppler

Arkadaşlar bazılarınız çok yanlış biliyor ekran kartının bit ve ram değerleriyle performansı ölçülmez şu bilgiyi artık kabullenin bjk__murat abi yine en iyi sistemi yazmış tebrik ediyorum... neyse murat abinin sistemini alman senin açından iyi olacaktır.

internette araştırmıştım hep ekran kartında bit değeri vs önemli diyolardı. demek herşeyine bakmak gerekiyo. murat hocam teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için. vatan da %30 indirim vardı ama kaçırdık bidahaki indirimi beklicez

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Ucuz urun secerek bi yere varamazsiniz. Murat hocam az fiyata cok performans veren urunleri secmis zaten. Daha da dusururseniz zararli cikarsiniz.

anladım o zamn öyle alalım almışken tam olsun bari

ha şunu bileydin bize boşuna murat hoca demiyorlar zaten en iyisini seçip veriyorum

murat hocam bu 7850 nin bisürü modeli var hngisini almak lazm mesela:
    POWERCOLOR HD7850 1GB (256bit) GDDR5 PCIe
    POWERCOLOR HD7850 PCS+ 2GB (256bit) GDDR5 PCIe

SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
    SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
    böyle işte hem sapphİRE hem de power ın çeştleri var??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duffyduck_35 -- 22 Aralık 2013; 10:59:28 >

• quote:

Bu yazdıkların içinde en iyisi ve seni en uzun süre idare edecek olan model, Sapphire HD 7850 O.C. 2 GB 256 GDDR5 DX 11.1 modelidir kardeşim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Bu yazdıkların içinde en iyisi ve seni en uzun süre idare edecek olan model, Sapphire HD 7850 O.C. 2 GB 256 GDDR5 DX 11.1 modelidir kardeşim:)

aynen angelmaxe katılıyorum sapphire çok kaliteli bir markadır ve o.c modeli seni en uzun götürecek modellerden biridir.

• quote:

quote:

Peki ikinci sirada hngisi dersin bu kart birz tuzlu malum:)

• quote:

İkinci sırada yine Sapphire HD 7850 O.C. 1 GB modeli gelir kardeşim, Powercolor alma uzun süre kullanmak istiyorsan:)
  • quote:

quote:

İkinci sırada yine Sapphire HD 7850 O.C. 1 GB modeli gelir kardeşim, Powercolor alma uzun süre kullanmak istiyorsan:)

peki hdd ne önerirsin caviar green alma diyolar farkı nedir green blue falan?
  • quote:

Evet, öyle diyenleri dinlemeni öneriyorum kardeşim:) Green serisi sessizlik ve güç tüketimine odaklı bir seri, bu yüzden performansı muadillerine göre bir miktar daha düşüktür, blue serisi performanslıdır ancak aynı fiyata satılan Seagate Barracuda modeline göre yine bir miktar geri kalıyor.. Bu nedenle Seagate Barracuda almanı tavsiye ediyorum ben de..

Seagate Barracuda 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm http://www.netsiparis.com/seagate-1tb-7200-st1000dm003-ncq-sata3--64mb-_p12411285074

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelmax -- 22 Aralık 2013; 17:05:03 >

• quote:

quote:

quote:

sapphire 1 gb
    seagate barracuda 1 tb
  • quote:

quote:

Evet, öyle diyenleri dinlemeni öneriyorum kardeşim:) Green serisi sessizlik ve güç tüketimine odaklı bir seri, bu yüzden performansı muadillerine göre bir miktar daha düşüktür, blue serisi performanslıdır ancak aynı fiyata satılan Seagate Barracuda modeline göre yine bir miktar geri kalıyor.. Bu nedenle Seagate Barracuda almanı tavsiye ediyorum ben de..

Seagate Barracuda 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm http://www.netsiparis.com/seagate-1tb-7200-st1000dm003-ncq-sata3--64mb-_p12411285074

Anladim dostum hepinize tesekkur ediyorum.

• Bir de boyle parca alabilecegim vatandan baska guvenilir ve ucuz siteler var mi(bimeks,mediamarkt vs karsilastrdim en ucuzu vatan smdilk)

• quote:

Bir de boyle parca alabilecegim vatandan baska guvenilir ve ucuz siteler var mi(bimeks,mediamarkt vs karsilastrdim en ucuzu vatan smdilk)

Anakart, ekran kartı ve kasalarda Vatan'ın %30 indirimde rakibi yok kesinlikle.. Ama işlemci, hard disk, RAM, DVD gibi ürünlerde daha uygun fiyatlar bulabilirsin:) webdenal, netsipariş, sanalmarketim, gold bilgisayar, eksen, exa gibi sitelere bakabilirsin karşılaştırma için..
  • quote:

quote:

Bir de boyle parca alabilecegim vatandan baska guvenilir ve ucuz siteler var mi(bimeks,mediamarkt vs karsilastrdim en ucuzu vatan smdilk)

Anakart, ekran kartı ve kasalarda Vatan'ın %30 indirimde rakibi yok kesinlikle.. Ama işlemci, hard disk, RAM, DVD gibi ürünlerde daha uygun fiyatlar bulabilirsin:) webdenal, netsipariş, sanalmarketim, gold bilgisayar, eksen, exa gibi sitelere bakabilirsin karşılaştırma için..

Peki bu siteler guvenilir midir siparis verebilir miyim

• quote:

Evet, saydığım tüm siteler güvenilir, bilinen sitelerdir.. çekinmeden alışveriş yapabilirsin:)
  • quote:

quote:

Evet, saydığım tüm siteler güvenilir, bilinen sitelerdir.. çekinmeden alışveriş yapabilirsin:)

Saol dostum cok yardmci oldun tesekkr ederim:)

• quote:

Saol dostum cok yardmci oldun tesekkr ederim:)

Rica ederim kardeşim, sen de sağol..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.