Şimdi Ara

Topladığım sistem i3 6100 [Monitör dahil]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıktanda anlaşılacağı üzere sistem topladım. Öncelikle yeni ekran kartlarının geleceğini biliyorum fakat referans kartı çok almak istemiyorum + bu bana 1 ay daha bekleme süreci demek. Çok beklemek istemiyorum. RAM'ler 2400 MHz farkındayım anakartın desteklediğinden yüksek bunun nedeni 2133 MHz kalmamış olması. Sistem hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Acaba i5 6400 + GTX 950'li bir sistem toplasam daha mı iyi olur diye tereddütlerim var? Ayrıca monitör hakkında çok bilgim yok DP olan ve 1080p veren en uygun monitör buydu sizce nasıldır? Bu hali ile 2275 lira etmekte.
    Bilgisayardan beklentim 1080p'de ultrada olmasa bile high ayarlarda oyunları açması. Akıcı bir deneyim sunması yani illa ultra gibi bir beklentim yok fakat görüntülerinde çok kötü olmamasını istiyorum. Aynı zamanda video kaydetme gibi bir amacımda var.

EDIT

Aşağıdaki sisteme karar kıldım bütçe sıkıntısı nedeniyle i5'e geçemiyorum çünkü ne kadar sistemi düşük tutarsam o kadar iyi ayrıca RX serisini bekleyeceğim oyun performanslarını inceleyip ona göre karar vereceğim. Şimdilik aklımda RX 470 var ama dediğim gibi testler ve performansı belli olduktan sonra alacağım ekran kartını.

Düşünceleriniz neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Fe4R] -- 23 Haziran 2016; 15:33:42 >

• Amd 400 serisi ekran kartlarını bekleyin.
    Bende 960 var. high-medium arası highe yakın ayarlarda akıcı oyun oynuyorum.
    Ama gereksiz şu saaten sonra. Amd yeni ekran kartlarını çıkaracak onlara bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis Olun

Amd 400 serisi ekran kartlarını bekleyin.
    Bende 960 var. high-medium arası highe yakın ayarlarda akıcı oyun oynuyorum.
    Ama gereksiz şu saaten sonra. Amd yeni ekran kartlarını çıkaracak onlara bakın.

Hocam dediğim gibi Tr fiyatları ne olur oyunlarda nasıl performans verir falan çok net değil o yüzden şimdi almak istiyorum. Ayrıca referans kartda almak istemediğimden böyle bir tercih yaptım.
  • [Fe4R] kullanıcısına yanıt
    Fiyatlarına çok bakmadım ama.
    Aynı fiyata daha performans verecek kartlar çıkacak.
    Şimdi takip eden bi arkadaş gelir bu boşluğu doldur.
    Ama siz dediğimi yapın bekleyin.
  • Hocam bende benzeri bir i3-6100 sistem toplayacağım ama şuan ekran kartı almayı planlamıyorum. İşlemci içindeki dahili HD Graphics 530 ile idare edicem bir süre. Yeni kartlar gelip piyasaya iyice oturunca RX 470 v.b. kartlardan birine bakıp alacağım. Eğer olurda bana uygun fiyatlı bir kart gelmezse zaten eski serilerin fiyatı azda olsa düşeceği için şuan almayı planladığım GTX 950'yi daha ucuza almış olurum en kötü.

Dell'in aynı serisinin bir önceki sene modeli olan E2214H'yi kullanıyorum monitör olarak, şuan cidden çok memnunum. Güzel tercih olmuş.

Bu arada bana sanki bütçeniz bol gibi geldi benim bütçem ekran kartsız 1200-1300 TL olduğu için i3-6100'a yöneldim ama sanki sizde i5-6400'a yetecek bütçe var gibi

Edit: Güç kaynağı ve kasa tercihinizde kötü olmuş hocam. O kasada kablo düzenleme delikleri bile yok diye biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 22 Haziran 2016; 13:31:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Hocam bende benzeri bir i3-6100 sistem toplayacağım ama şuan ekran kartı almayı planlamıyorum. İşlemci içindeki dahili HD Graphics 530 ile idare edicem bir süre. Yeni kartlar gelip piyasaya iyice oturunca RX 470 v.b. kartlardan birine bakıp alacağım. Eğer olurda bana uygun fiyatlı bir kart gelmezse zaten eski serilerin fiyatı azda olsa düşeceği için şuan almayı planladığım GTX 950'yi daha ucuza almış olurum en kötü.

Dell'in aynı serisinin bir önceki sene modeli olan E2214H'yi kullanıyorum monitör olarak, şuan cidden çok memnunum. Güzel tercih olmuş.

Bu arada bana sanki bütçeniz bol gibi geldi benim bütçem ekran kartsız 1200-1300 TL olduğu için i3-6100'a yöneldim ama sanki sizde i5-6400'a yetecek bütçe var gibi

Edit: Güç kaynağı ve kasa tercihinizde kötü olmuş hocam. O kasada kablo düzenleme delikleri bile yok diye biliyorum...

Monitörden çok emin değildim nasıl performans verir diye şimdi bu görüşünüz daha iyi oldu. Bütçe aslında 2100 TL gibi bir rakamdı fakat biraz bundan biraz bundan diyince 2300'e kadar dayandı. Belki bende öyle bir tercih yapabilirim sizin gibi biraz takılıp sonrasında RX veya yine GTX serisinden devam edebilirim. Bu da mantıklı aslında.

Hocam birde i5 ile i3 arası 300 lira fark var bu yüzden daha da aşmamak için i3 tercih ettim aslında.

Güç kaynağı 80+ olduğu için tercih ettim fakat kasa hakkında çok bilgim yok önerebileceğiniz bir kasa varsa önerebilir misiniz?

Teşekkürler

Teşekkürler hocam bakalım düşünücem @Mühendis Olun

• [Fe4R] kullanıcısına yanıt
    Hocam en azından şunu alın kasa olarak;http://www.eksenbilgisayar.com/aerocool-gt-black-edition-ae-gta-power-yok-usb-ses-oyuncu-kasasi
    Kablo düzenleme delikleri var. Karmaşa olmaz kasa içinde.

i3-6100 ve i5-6400 arasında bende kaldım ve kafam çok karışık. PassMark skorlarına bakıyorum i3-6100 5500 Puan almış, i5-6400 6500 puan almış. Yani fiyat/performans olarak bakınca i3-6100 daha önde. Sonra kendi şuanda kullandığım ve memnun olduğum işlemciye baktım 4000 puan almış. Ben bu 4000 puanlık işlemci ile memnunsam i3-6100 yeter artar bile bana şeklinde bir mantık yürüttüm ve i3-6100'da karar kıldım.

Zaten güzel bir hoparlör falan almak istiyorum 50-100 TL'lik en azından. i5-6400 alırsam ne hoparlöre ne wifi adaptörüne düzgün param kalmaz. Dedim kendime.

Güç kaynağı olarak Corsair VS450 veya VS550 seçin hocam. Ben i3-6100 + GTX 950 gibi bir şey düşündüğüm için VS450 almayı planlıyorum. Yeterli gelir ona.

• Aynen hocam o kasa ile arasında kalmıştım bunda kablolama yerinin olmadığını bilmiyordum o zaman onu alayım. Aynı şekilde düşünüyorum ama bakalım ne olacak. Daha yetkin birileri gelip akıl verir umarım. Teşekkürler.
  • fiyat çok iyi
  • GARANTİSİ VARMI NERESİ SATIYOR MONTAJ VARMI İŞLETİM SİSTEMİ VARMI SORUN CIKARSA BULUNACAK MUHATTAP VARMI BUNLARIN HEPSİ ÖNEMLİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekmete

GARANTİSİ VARMI NERESİ SATIYOR MONTAJ VARMI İŞLETİM SİSTEMİ VARMI SORUN CIKARSA BULUNACAK MUHATTAP VARMI BUNLARIN HEPSİ ÖNEMLİ

Marka garantili ürünlerin hepsi.
  • Konuyu yukarı çıkaralım belki daha bilgin birileri yardımcı olur.
  • RX serisini beklemeye karar verdim. Bu nedenle bugün veya yarın alttaki sistemi alacağım yanınada RX 470 düşünüyorum. Tabi testler ve performans sonuçlarını göz önünde bulundurarak seçimi yapmış olacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.