Şimdi Ara

TONER Sorunu----Epson

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epson EPL 5900 marka bir yazıcım var.Toner bittikten sonra doldurdum ve şöyle bir sorunla karşı karşıyayım:
    Drum sapasağlam ve özenle bakılıyor ama çıktılar sağdan ve soldan belirli yerlerden çizgiler halinde açık çıkıyor.Yani bir % 5 dolu yazıda bunu anlayamıyorsunuz ama bir koyu resim çıktısında bahsettiğim beyaza yakın çizgiler belli oluyor.Silindir kısmına da bakınca orada o bahsettiğim çizgiler çıktığı yerlerde çok az toz olduğunu görüyorum.Defalarca silindiri açıp bakmama ve temizlememe rağmen tonerde halen aynı sorun devam etmektedir.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar yazıcılar konusunda yardımcı olabilecek insanlar yok mudur?
  • toneri doldurttuğun yer profesyonelmi? tonerin manyetiğinde plastik parçalar vardır onlar takılmazsa bu sorun çıkartabilir.
  • Arkadaşım silindiri yumuşak be nemli bir bezle silmişsindir umarım, çok ince gözünle net göremeyeceğin çizikler bile etkileyebilir. 0- tonerde ayısını yapıyormu peki ve bu toner kaçıncı dolum oldu. Tonerin bozulma imkanı da yuksek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zx06

toneri doldurttuğun yer profesyonelmi? tonerin manyetiğinde plastik parçalar vardır onlar takılmazsa bu sorun çıkartabilir.

Uzman bir yere doldurttum.Ama bazı arkadaşlar da senin dediğini söylediler.Acaba bu parçaların nasıl takıldığını anlayabilirim ya da sorunu(olmaması veya bozulması durumunda) nasıl çözebilirim?
  • bana kallırsa tonerinin işi bitmiş dolum sırasında toner bozulmuş olabilir. en akıllıcası yeni orjinal bi toner almak. ayrıca toner dolum olduğu için eğer cihazın gantisi varsa garanti dışı bir durum oluşturur.bunuda teknik servis hemen anlıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.