Şimdi Ara

TONER DOLUMCUSUNDAN DOLUM HAKKINDA BİLGİ VE YAZICI TAVSİYELERİ (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.933
Cevap
68
Favori
203.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cebor

Ev için fiyatları yüksek geldi. Günlük 30 sayfa cıvarı öğrenciler için sınav soruları basılacak. Ebatlarıda biraz hacimli gibi 200 tl gibi bulabilirrmiyiz? yoksa inkjete mi yönelelim. Syg.

inkjeti tavsiye etmem çok sorun yaşarsınız birkaç ayda kartuşla toner arasındaki fark yazıcı fiyatını geçer zaten yeni nesil inkjetlerin dolumu sıkıntılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko1984

Teşekkürler yorum için. Gaziantep'te bulunuyorum. Dram hariç çip+dolum renk farketmez 45 tl'ye yapıyorlar. Fiyat normal mi?

fiyat normal sayılır fakat kaliteli hammadde toner dram v.s. kullanıyorsa. biz her seferinde dramı değiştiriyoruz . böylelikle sadece doldurulmuş tonere göre %15-20 daha fazla çıktı veriyor çıktılar daha net oluyor.
  • Arkadasim verdiğiniz bilgilerden dolayı çok tesekkur ederim.benim kafama takilan kartusu doldurup kilitli buzdolabi posetinde sakliyorum acaba bos mu yoksa doldurup mu saklayayim.kilitli buzdolabı poseti uygun mu yoksa disarida mi birakayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bir adet lazer yazıcı almayı planlıyorum. Ayda 50 sayfadan fazla çıktı almayacağız. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarının kartuşlarının donmasından ve kartuşların takıldığı yerlerin tıkanmasından bıktım.

Ayda 1 defa çalışacak ve tek seferde en fazla 50 adet siyah-beyaz çıktı alabileceğim bir lazer yazıcı arıyorum. Mürekkeplerinin beklese dahi donmadığı duydum. Kartuşu kolay doldurulabilen ve arıza yaptığında ucuza tekrar yenilenebilen kısacası bakımı sık olmayan ve ucuz olan bir lazer yazıcı arıyorum.

HP P1102W'nin kablosuz olması ve bulut yazdırma özelliğine sahip olması hoşuma gitti.

Bu yazıcıyı önerir misiniz? Ya da başka bir öneriniz var mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batarya zayıf

Merhaba,

Bir adet lazer yazıcı almayı planlıyorum. Ayda 50 sayfadan fazla çıktı almayacağız. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarının kartuşlarının donmasından ve kartuşların takıldığı yerlerin tıkanmasından bıktım.

Ayda 1 defa çalışacak ve tek seferde en fazla 50 adet siyah-beyaz çıktı alabileceğim bir lazer yazıcı arıyorum. Mürekkeplerinin beklese dahi donmadığı duydum. Kartuşu kolay doldurulabilen ve arıza yaptığında ucuza tekrar yenilenebilen kısacası bakımı sık olmayan ve ucuz olan bir lazer yazıcı arıyorum.

HP P1102W'nin kablosuz olması ve bulut yazdırma özelliğine sahip olması hoşuma gitti.

Teşekkürler.

ihtiyaçlarına göre en çok önerdiğim cihazlardandır.özellikleri yeterli ise işinizi bundan daha iyisini öneremem. tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: msconfig4502

Arkadasim verdiğiniz bilgilerden dolayı çok tesekkur ederim.benim kafama takilan kartusu doldurup kilitli buzdolabi posetinde sakliyorum acaba bos mu yoksa doldurup mu saklayayim.kilitli buzdolabı poseti uygun mu yoksa disarida mi birakayim.

sorunuz pek anlayamadım. kartuş dediğinizden kasıt inkjet yani mürekkep kartuşmu laser toner kartuşmu zira tonerede kartuş diyen çok . eğer mürekkep kartuşsa doldurup saklamanız için özel kartuş bantlarıyla iyi bantlanmış olması gerekir. özel bantla bantlanmış olsa vile uzun süre beklemeye gelmez kendiniz doldurup kendiniz kullanıyorsanız lazım olduğunda doldurmak daha iyidir. sakın normal bantla bantlamayın zira kartuşu mahvedersiniz yok eğer kartuştan kasıt toner ise doldurup saklamanızda bir sakınca yoktur. 1-2yıl rafta dursada yine çalışır yanlız ışık almayan siyah kalın bir poşette bekletmeniz daha iyidir. dramı ışıktan etkilenir.

• siz yüzlerce cihaz görmüşsünüz hocam
    eğer ekonomik bir kartuş ile lazer yazıcı karşılaştırırsak
    kar ımız %kaçlarda oluyor, %20 mi %50 gibi yüksek bir rakam mı acaba
  • Selamlar kardeşim,

Elimde HP B110 Photosmart Yazıcı var. 2-3 sene oldu alalı. Kartuşları bittikten sonra, sıfır kartuş almak çok masraflı geldi, ve o sıralar dolum yapılamıyordu (Boytaş falan yapamıyoruz demişti) 2 seneye yakın bir süredir yatmakta cihaz. Çok fazla işim düşmediğinden üzerine de durmadım. Şimdi kullanmam gerekiyor ama yeni seri alsam 100-120 tl kartus masrafı cıkıyor. Şimdi ben bunları doldurmak istiyorum, nerede nasıl yapılır ? hp 364 Kartuş kodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

ihtiyaçlarına göre en çok önerdiğim cihazlardandır.özellikleri yeterli ise işinizi bundan daha iyisini öneremem. tavsiye ederim.

Brother HL1111 hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• http://www.hepsiburada.com/m/canon-i-sensys-lbp6020b-mono-laser-siyah-yazici-p-BD302408 bu urun alınır mi ? Toner dolumunda yazılım cip ister mi ? Ayda 10-15 çıktı alıyorum siyah beyaz baskıdan başka ihtiyacım yok ikinci el lazer yazıcılarda baktım hp ler. 140 TL civarı sanırım sıfır almak mantıklı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞamPiYon BJK

siz yüzlerce cihaz görmüşsünüz hocam
    eğer ekonomik bir kartuş ile lazer yazıcı karşılaştırırsak
    kar ımız %kaçlarda oluyor, %20 mi %50 gibi yüksek bir rakam mı acaba

piyasada bulunabilen inkjet yazıcıların kartuşlarının dolumu sorunlu ve inkjet yazıcılarda problem derdide çok. dolayısıyle inkjetin orjinal kartuşunu laser yazıcının dolumuylada kıyaslamak yanlış olur bir oran verilemez ama her anlamda hangisi ekonomik derseniz tabikide laser çok daha mantıklıdır. ve sorun çok daha az olur. ilk etapta yazıcıya daha fazla ödeseniz bile orta vadede her zaman daha ekonomiktir yeterki doluma uygun toneri olan bir yazıcı olsun. yazdığınız oranlardan çok daha fazla ekonomiktir orta vadede
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquat

http://www.hepsiburada.com/m/canon-i-sensys-lbp6020b-mono-laser-siyah-yazici-p-BD302408 bu urun alınır mi ? Toner dolumunda yazılım cip ister mi ? Ayda 10-15 çıktı alıyorum siyah beyaz baskıdan başka ihtiyacım yok ikinci el lazer yazıcılarda baktım hp ler. 140 TL civarı sanırım sıfır almak mantıklı ?

oüründe alınır. ama ilk tercih hp 1102dir. zira tonerleride aynıdır ve birbirine uyar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Brother HL1111 hakkındaki düşünceleriniz nedir?

hp 1102 daha iyidir. ve ekonomiktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercio7

Selamlar kardeşim,

Elimde HP B110 Photosmart Yazıcı var. 2-3 sene oldu alalı. Kartuşları bittikten sonra, sıfır kartuş almak çok masraflı geldi, ve o sıralar dolum yapılamıyordu (Boytaş falan yapamıyoruz demişti) 2 seneye yakın bir süredir yatmakta cihaz. Çok fazla işim düşmediğinden üzerine de durmadım. Şimdi kullanmam gerekiyor ama yeni seri alsam 100-120 tl kartus masrafı cıkıyor. Şimdi ben bunları doldurmak istiyorum, nerede nasıl yapılır ? hp 364 Kartuş kodu

kartuş dolduran yerlere sorun ama dolumu sorunludur birde sizin cihazların kafa kısmı çok hassa olduğundan büyük ihtimalle tıkanmıştır zaten çip sorunu çözülse bile dolum kartuşlarda kafa daha çabuk tıkanıyor bence doldurun olmazsa laser bir yazıcı alın
  • endlessend E kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağolun. Aynen sorunluymuş. Güvenilir biyerde 4lü renk seti halinde buldum kuponla falan 50tl gibi bi fiyata orjinal set aldım..bitene kadar kullanıp bi tane f/p yazıcı&tarayıcı ürün alıcam..bu b110 külli masraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercio7 -- 11 Kasım 2014; 12:49:33 >
  • Merhaba, aylık 200.000 sayfa baskı almak için yazıcı önerir misiniz?

En önemli kısıt dubleks olması şart.

Renkli olması çok önemli değil. Renkli olsa daha iyi olur.
  • PDXL P kullanıcısına yanıt
    HP Pro X551 dakikada 70 sayfa max. hızı ile tam bir performans yazıcısı.
    http://www.sarfet.com/hp-officejet-pro-x451dw-yazici
  • Selamlar. Ufak bir ofis için içinde bütün özellikleri barındıran ( Fax, tarayıcı, renkli çıktı vs) ve wireless olması kesinlikle lazım bir yazıcı önerirmisiniz. Bütçe 1000 TL. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4KiLL!

Selamlar. Ufak bir ofis için içinde bütün özellikleri barındıran ( Fax, tarayıcı, renkli çıktı vs) ve wireless olması kesinlikle lazım bir yazıcı önerirmisiniz. Bütçe 1000 TL. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

hp pro 200 m276nw modeli tüm ihtiyaçlarınızı karşılar toneri doluma uygun bütçenizi aşmayan sağlam en uygun yazıcı bu bence sizin için.

endlesskartus.com
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: PDXL

Merhaba, aylık 200.000 sayfa baskı almak için yazıcı önerir misiniz?

En önemli kısıt dubleks olması şart.

Renkli olması çok önemli değil. Renkli olsa daha iyi olur.

200.000 baskıyı doğru yazdysanız dublex hariç başka özeeliik yazmamışsınız sadece yazıcı işinizi görüyo herhalde aslında 200.000baskı tek yAZICI İÇİN OLDUKÇA YÜKSEK oyüzden orta vadede hangisini alırsanız sorun çıkarabilir süreklimi 200.000 sayfa siyah olarak HP LaserJet Enterprise 600 M602dn (CE992A) modelini öneririm toneri doluma uygun ve ekonomiktir. ama renkli olsun derseniz toner sarfiyatı sayfa başına en az 4misli artar yani renkli elzem değil ise sadece siyah yazıcı çok daha ekonomik olacaktır. bütçede belirtmemişsiniz hp 90x uyumlu yazıcıların hepsini tercih edebilirsiniz özelliklerine göre bir inceleyin isterseniz. bu yazıcıdan kullanan birkaç kitapçı müşterimiz var ve memnunlar ama ayda 200.000 için kimse sormamıştı daha önce.:) eğer 20.000 sayfada olsa yine bu toneri kullanan yazıcı önerirdim.

endlesskartus.com
    ender

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.