Şimdi Ara

Tokyo Ghoul:RE [Manga] [Spoiler Serbest]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
497
Cevap
5
Favori
29.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Tokyo Ghoul:RE [Manga] [Spoiler Serbest]

Evet arkadaşlar beklenen oldu ve Tokyo Ghoul'un devamı geldi.
    Sanırım daha Türkçeye çevirilmemiş ancak İngilizcesini okumak isteyenler BURADAN okuyabilir.

Gelsin teoriler

İlki benden:

Kaneki, Hide'yi yedi ve Arima ile olan savaşında hafızasını kaybetti ve bu seride Sasaki olarak karşımıza çıktı.
    Umarım yanılıyorumdur, Hide iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M!R4G3 -- 2 Mayıs 2015; 10:16:46 >

• İkinci bölüm ÇIKTI.

Yok mu okuyan arkadaşlar?
  • 2. bölüm linkini yollar mısın bulamadım ilk chapteri okudum daha hiç bir şey belli değil ama ana karakter dedektifleri tarafında bakalım 3 senede neler olmuş. Sasakinin kaneki olması kuvvetle muhtemel
  • Sasaki çok güçsüz olmuş gibi kanekiyse eğer bu seride de 0'dan başlayacağız.

Sasakinin rc sayısı 2537 çıktı eğer rc sayısı gücü belirliyorsa[(belirleyip belirlemediği hakkında bir bilgi yok varsayım) (sasakiyi kaneki olarak kabul edersek)] kaneki gücünü büyük ölçüde kaybetmiştir normalde SS seviye bir ghoul kaneki. Ayrıca CCG binalarına girerken rcdetector'de ghoul olduğu çıkmaması kaneki olduğunu doğrular gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

2. bölüm linkini yollar mısın bulamadım ilk chapteri okudum daha hiç bir şey belli değil ama ana karakter dedektifleri tarafında bakalım 3 senede neler olmuş. Sasakinin kaneki olması kuvvetle muhtemel

Buyur hocam BURADAN

@ComicerPrime hocam güçsüzlükten ziyade çok pısırık gibi ya. Bakalım ileride değişir inşallah.

Bu arada Ghoul'ları avlayan Serpent'te Amon gibi geliyor ama hadi bakalım

• Mangayı takip etmek istesemde ingilizce az olduğu için anlamadığım yeri çevirirken bütün zevki kaçıyor şöyle güncele gelen bir çeviri grubu yok ki okuyalım. Çeviren bir iki grup var onlarda anca 10 - 15 sayı çevirmiş çevirmemişler, emeğe saygı tabiki ama çok gerideler yani şu seri hazır gündemdeyken ki yabancı siteler animeyle beraber coştu günde 2-3 sayı çevirdiler bizimkilerinde güncele gelmesi lazımdı çok kişi tırım tırım arıyor nette türkçe ama nerdeeee çok yazdım ingilizce bile arkadaşlar çok şanslı kıskanıyorum desem yeri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaneki Ken

Mangayı takip etmek istesemde ingilizce az olduğu için anlamadığım yeri çevirirken bütün zevki kaçıyor şöyle güncele gelen bir çeviri grubu yok ki okuyalım. Çeviren bir iki grup var onlarda anca 10 - 15 sayı çevirmiş çevirmemişler, emeğe saygı tabiki ama çok gerideler yani şu seri hazır gündemdeyken ki yabancı siteler animeyle beraber coştu günde 2-3 sayı çevirdiler bizimkilerinde güncele gelmesi lazımdı çok kişi tırım tırım arıyor nette türkçe ama nerdeeee çok yazdım ingilizce bile arkadaşlar çok şanslı kıskanıyorum desem yeri

Hocam Tokyo Ghoul sayesinde hırs yapıp İngilizce öğrenseniz bir harika olur

• M!R4G3 kullanıcısına yanıt
    Bizden geçti be sürekli gayret gösteriyorum hoş eskiye göre şuanki seviyem master degree
  • quote:

Bizden geçti be sürekli gayret gösteriyorum hoş eskiye göre şuanki seviyem master degree

Geçtisi yok hocam her yaşta işe yarar İngilizce ya.
  • quote:

Mangayı takip etmek istesemde ingilizce az olduğu için anlamadığım yeri çevirirken bütün zevki kaçıyor şöyle güncele gelen bir çeviri grubu yok ki okuyalım. Çeviren bir iki grup var onlarda anca 10 - 15 sayı çevirmiş çevirmemişler, emeğe saygı tabiki ama çok gerideler yani şu seri hazır gündemdeyken ki yabancı siteler animeyle beraber coştu günde 2-3 sayı çevirdiler bizimkilerinde güncele gelmesi lazımdı çok kişi tırım tırım arıyor nette türkçe ama nerdeeee çok yazdım ingilizce bile arkadaşlar çok şanslı kıskanıyorum desem yeri

Hocam RPG oynayın Skyrim ve Fallout gibi
    mangayla aynı mantıkta yoğunlukla diyalog var RPG oyunlarda. Ayrıca hevesi kaçıyor diyorsunuz ya ilkinde çevirerek okuyun ikincisinde bildiğiniz için hevesiyle okursunuz. Ben öyle yaptım sayısal öğrencisiyim en iyi dersim ingilizce...

• quote:

Orijinalden alıntı: M!R4G3

quote:

2. bölüm linkini yollar mısın bulamadım ilk chapteri okudum daha hiç bir şey belli değil ama ana karakter dedektifleri tarafında bakalım 3 senede neler olmuş. Sasakinin kaneki olması kuvvetle muhtemel

Buyur hocam BURADAN

@ComicerPrime hocam güçsüzlükten ziyade çok pısırık gibi ya. Bakalım ileride değişir inşallah.

Bu arada Ghoul'ları avlayan Serpent'te Amon gibi geliyor ama hadi bakalım

Serpent'i söyleyince aklma benimde amon geldi. amon olabilir ama orada gösterdikleri siület tek kolu kopmuş bir kakuja quinckeye pek benzemiyordu. bir ghoul'un Kagune açmış haline daha çok benziyordu. Ben Rinkaku yada Bikaku olduğunu düşünüyorum Amonun Kakuja quinckesi ukaku+bilinmeyen bir tipti.

• ComicerPrime kullanıcısına yanıt
    Ghoul olunca yenilenme ozelligi geldiginden kolu geri gelebilur ayrica kagunesi muhtemelen savasta kullabdigi olmayacak zaten

• quote:

Ghoul olunca yenilenme ozelligi geldiginden kolu geri gelebilur ayrica kagunesi muhtemelen savasta kullabdigi olmayacak zaten

Amonu kim ghoul yaptı yoksa varsayım mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ComicerPrime

quote:

Amonun Ghoul olduğu da Kaneki'nin hayatta olduğu da Tokyo Ghoul'un son bölümlerinde olanlarda yola çıkılarak yapılan varsayımlar hocam.
    Sasaki tip olarak Kaneki'ye çok benziyor ve aynı yaştalar. Ki Tokyo Ghoul'un son bölümünde Arima'nın elindeki çantanın üstünde de Sasaki yazıyor(muş.)
    Amon'un da ölmek üzere olduğunu görmüştük mangada. Ghoul'a dönüştürülerek kurtarılmış olduğunu varsayarak, Serpent dedim.
    E bir de Ghoul'ları avlayan bir Ghoul...
    Bu arada ilk bölümün ilk sayfasında Hinami ile Ayato'nun birlikte takıldığını kaçırmamak lazım. Touka nerelerde acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: M!R4G3

quote:

Orijinalden alıntı: ComicerPrime

quote:

Amonun Ghoul olduğu da Kaneki'nin hayatta olduğu da Tokyo Ghoul'un son bölümlerinde olanlarda yola çıkılarak yapılan varsayımlar hocam.
    Sasaki tip olarak Kaneki'ye çok benziyor ve aynı yaştalar. Ki Tokyo Ghoul'un son bölümünde Arima'nın elindeki çantanın üstünde de Sasaki yazıyor(muş.)
    Amon'un da ölmek üzere olduğunu görmüştük mangada. Ghoul'a dönüştürülerek kurtarılmış olduğunu varsayarak, Serpent dedim.
    E bir de Ghoul'ları avlayan bir Ghoul...
    Bu arada ilk bölümün ilk sayfasında Hinami ile Ayato'nun birlikte takıldığını kaçırmamak lazım. Touka nerelerde acaba.

Her şeyi birbirine karıştırmışlar inşallah güzel bir şekilde açıklayıp içinden sıyrılarak bize yine güzel bir seri okuturlar ayrıca
    varsayımcılar iyi düşünmüşler Amon Arima ve Kanekiyi umarım yakın zamanda Kaneki ve Amon birlik olup Arimayı mahvederler

• Arimayi amon neden mahvetsin ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Amon Serpentsa belki (ki şuan diğer ghoulları avlıyor) ama Sasaki neden mahvetsin ki?
    Şu an Sasaki, Arimanın çırağı gibi bir şey. Hatta ebeveyn tarzı bir figür gibi birşey geçtiğini hatırlıyorum.
  • M!R4G3 kullanıcısına yanıt

Ben orada yanlış anlattım düşüncemi. Kastettiğim nasıl olacağını bilmiyorum ama Arimaya zarar gelmesini. Eğer Kaneki Arimanın çırağıysa klasik intikam hikayelerine dönmeden Kaneki'nin intikam almasını(her ghoul'e saldırmak yerine Amon gibi iyi niyetli ghoullerle birlik olarak)
    düşüncemin pek doğru olduğunu düşünmüyorum ama

• Neden intikam alması gerektiğini düşünüyorsunuz hocam?
  • Amon ne ara Ghoul oldu yahu? Konuşma şeklini de dikkate alırsak Serpent adlı Ghoul, Ayato'dur bence.

Ek: Başlıkta spoiler içerir denmiş zaten. Button koymadan tartışmak daha güzel olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.