Şimdi Ara

TOKAT İL JANDARMA ÇIKANLAR BURAYA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
16.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Z-Klavye

quote:

Orijinalden alıntı: Z-Klavye

anlaşılan o ki, tokat il jandarma komutanlığı kapalı kutu. 349 kd 'lerden yok mu usta birliğini burada yapacak..

askere gitmeme ramak kalan günlerdi yahu ne merak ediyordum en ufacık bir bilgiyi dahi.. neyse illa ki merak eden, buraya çıkan arkadaşlar olacaktır. kısa kısa aydınlatmaya çalışayım sizleri..

eğer usta birliğinizde Tokat İl Jandarma yazıyorsa ;

+ 1 gece il jandarma kalıyorsunuz.

+ ardından sabah kahvaltısını yaptıktan sonra, Tokat Pazar İlçe Jandrm. Kmt. 'lığına götürüyorlar sizi. 1 hafta misafir olacaksınız. merak etmeyin, yatak kapasitesi sorun değil. ben askerliği Pazar ilçesinde yaptım.

+ daha sonra acemilikte verilen bilgileri tekrar edeceksiniz.

+ salı yada çarşamba günü kura çekiminiz olacak. bir kısmı il jandarma 'da kalırken, bir kısmınız Tokat 'ın ilçelerine gidecek. sınır karakollarına gitmeyeceksiniz. ksd 'leri vermiyorlar

+ ardından cuma günü gelip çatacak. atışa gideceksiniz, üstünüze zimmetlenecek silahlar ile atış yapacaksınız. tabii öğle yemeğini de atış yaparken yarım ekmek+ayran şeklinde tıkınıp, bir de baklavayı mideye indireceksiniz.

+ sonra otobüslere binip, birliklerinize gidecek ve askerliğe başlamış olacaksınız..

Peki jandarma olarak ne gibi görevlerde bulunacaksınız ?

cezaevi çıkanlar; nöbet tutup, bol bol suçluları Tokat İl Devlet Hast. götüreceksiniz.

tokat ilçelerinde askerlik yapanlar ise; haliyle nöbet tutup, devriyelere çıkacaksınız. trafik devriyesi, yemek malzemesi almaya, köylere vs..vs.. yer yer evinin sağını solunu kazan köylülerin bulduğu tarihi dev kavonozların başında bekleyecek, yer yer karı-koca arasında çıkan tatsızlıklar üzerine yola koyulacaksınız. öyle çok endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok yani..

tokat il jandarmada kalanlar ise; çok fazla bir bilgim yok. ancak hizmet muhafız olmayanların 15 günde bir çarşıya gittiklerini biliyorum. tabii bir de il jandarma olduğu için denetlemeler ve selam verme konusu çok daha hassas olacaktır.

peki denetlemeler nasıl olacak;

ilçe karakolları için konuşuyorum; gecenin bir vakti gelen subaylar, saldırı sabatoj verecek. terlik, atlet ne varsa üstünüzde yataktan kalkıp gece gece doooğru silahlığa ordan da mevziiye koşturma şeklinde yapılan bir aktivite..vs..vs..
    denetlemeler de kendinizi kasmanıza hiç gerek yok. ben doğru dürüst spor yapamadığım için nöbet tutmuştum denetleme günü. 3km koşu, mekik, barfiks, şınav zor gelmişti bünyeme konuşan, laf sokmaya çalışan komutanlarda yoktu. sonuçta ksd 'siniz. bir ağırlığınız oluyor

şimdiden hepinize gelmiş geçmiş olsun.. Allah, tez vakitte askerlik yapmış olduğunuz yerde keyifli teskere çarşıları nasip etsin

not: ailenizde illa ki duygusal olan bireyler olacaktır. gider ayak mahmut tuncer 'den jandarma şarkısını çalıp, iki göbek attırın. endişelenmesinler yok yere.

edit: imla

dostum eline sağlık çok güzel bir bilgilendirme olmuş. sanırım görece iyi bir askerlik bekliyor bizi.

• 355-1 Tokat il jandarmada askerliğini yapan bir dedeniz olarak elimden geldiğinde bilgi vereyim şimdiden 356 ve sonrası arkadaşlara. biz pek bilgi bulamamıştık sizlere yol gösterici olur umarım.

Tokat şu an sadece kastamonu'dan kısa dönem alıyor. 353'de 60 354'de 45 kişi gelmiş biz 355 olarak 30 kişi geldik. kısa dönemde bir azalma mevcut anlayacağınız. biz 30 kişinin ben dahil 10'u il jandarma da kaldı. geri kalanımız 2'şer li ilçelere kura ile dağıldık. görev almayan yok aramızda. bu iyi birşey arkadaşlar. günleriniz çok hızlı geçiyor görev sahibi olunca iş güçle uğraşırken. kısa dönemler olağanüstü durumlar dışında devriyeye, dış göreve çıkmaz.

İl de devrecilik yok. ilçelerde de durum benzermiş. zaten kısa dönemsiniz komutanların gözdesi olacaksınız.

Tokat il jandarma hakkında bilgi vereyim. burada 24 saat sıcak suyunuz var. Akşam yemeklerinde milka çikolata, fıstıklı baklava'nız, dondurmanız eksik olmaz. sivil aşçı gerçekten ortalamanın üstünde bir lokanta lezzetinde yemek çıkartıyor. yemeği beğenmezseniz alayın içinde tost-hamburger-köfte çıkan bir fastfood ve pideci mevcut.

alayın içinde bolca yeşillik, oturacak yeriniz var. çim sahamız var. 2 günde bir açık hava sineması kuruyoruz santranç malasarımız var. internet cafe'miz biraz ufak(4 pc) ama yok değil.

asker kadar rütbeli olduğundan bol bol selam veriyorsunuz. ama rütbeliler genelde babacan ve iyi insanlar. çarşınız 2 haftada bir olacak büyük ihtimalle. her hafta olan bölüklerde var ama oraya seçmece alınıyorsunuz

ilçelerde de çarşı 2 haftada bir genelde.

Tokat askerlik yapmak için güzel bir yer arkadaşlar. ilçelerdekilerin aldığı görevler genelde şöyle;

yazıcı, kantinci, santralci, gece çavuşu, muhabereci, nizamiye çavuşu, termal kamera operatörü, rdm görevlisi, yemekhane sorumlusu.

sorusu olacak, buraya gelecekler bana özel mesaj atsınlar sorularını yanıtlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cilginbuzdolapci

355-1 Tokat il jandarmada askerliğini yapan bir dedeniz olarak elimden geldiğinde bilgi vereyim şimdiden 356 ve sonrası arkadaşlara. biz pek bilgi bulamamıştık sizlere yol gösterici olur umarım.

Tokat şu an sadece kastamonu'dan kısa dönem alıyor. 353'de 60 354'de 45 kişi gelmiş biz 355 olarak 30 kişi geldik. kısa dönemde bir azalma mevcut anlayacağınız. biz 30 kişinin ben dahil 10'u il jandarma da kaldı. geri kalanımız 2'şer li ilçelere kura ile dağıldık. görev almayan yok aramızda. bu iyi birşey arkadaşlar. günleriniz çok hızlı geçiyor görev sahibi olunca iş güçle uğraşırken. kısa dönemler olağanüstü durumlar dışında devriyeye, dış göreve çıkmaz.

İl de devrecilik yok. ilçelerde de durum benzermiş. zaten kısa dönemsiniz komutanların gözdesi olacaksınız.

Tokat il jandarma hakkında bilgi vereyim. burada 24 saat sıcak suyunuz var. Akşam yemeklerinde milka çikolata, fıstıklı baklava'nız, dondurmanız eksik olmaz. sivil aşçı gerçekten ortalamanın üstünde bir lokanta lezzetinde yemek çıkartıyor. yemeği beğenmezseniz alayın içinde tost-hamburger-köfte çıkan bir fastfood ve pideci mevcut.

alayın içinde bolca yeşillik, oturacak yeriniz var. çim sahamız var. 2 günde bir açık hava sineması kuruyoruz santranç malasarımız var. internet cafe'miz biraz ufak(4 pc) ama yok değil.

asker kadar rütbeli olduğundan bol bol selam veriyorsunuz. ama rütbeliler genelde babacan ve iyi insanlar. çarşınız 2 haftada bir olacak büyük ihtimalle. her hafta olan bölüklerde var ama oraya seçmece alınıyorsunuz

ilçelerde de çarşı 2 haftada bir genelde.

Tokat askerlik yapmak için güzel bir yer arkadaşlar. ilçelerdekilerin aldığı görevler genelde şöyle;

yazıcı, kantinci, santralci, gece çavuşu, muhabereci, nizamiye çavuşu, termal kamera operatörü, rdm görevlisi, yemekhane sorumlusu.

sorusu olacak, buraya gelecekler bana özel mesaj atsınlar sorularını yanıtlarım.

hocam çok güzel bilgiler vermişsiniz çok teşekkürler. ben 356. dönem adayıyım. acaba sizin bölüğe 356. dönemlerden kaç kişi alacaklar bu konuda bilginiz var mı?

• oGuxXx* kullanıcısına yanıt
    Kac kisi gelecegini inan rutbeliler dahil bilmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hala sistem aynı mı ? bir çok kişi terör olayları çok oluyor dedi ?
  • Konu hort

Arkadaşlar bu dönem giden varmı benden başka toplaşalım.

• Bende tokat il jandarmadayım bu dönem

Sinan Çeri

• dmaug7 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kısa dönem misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • premiumbeyin kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dmaug7 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bende tokat il jandarmay gideceğim

Kasım 1 de orada olacağım teslim olmadan buluşalım tanışalım

• Ben kısa dönemim çarşamba günü saat 9-10 gibi tokatta olucam bilen varsa orayı biyerde toplanıp tanışalım

• quote:

Orijinalden alıntı: dmaug7

Ben kısa dönemim çarşamba günü saat 9-10 gibi tokatta olucam bilen varsa orayı biyerde toplanıp tanışalım
    Merhaba, ben de aralıkta tokat il jandarmaya gideceğim kısa dönem olarak. Nasıl bir askerlik yapmıştınız? Tavsiyeleriniz neler? Acemilikten sonra dağıtım olacak mı yoksa İl Jandarmada mı kalacağım? Bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler..
  • Aralık 2018 kısa dönem çıkan varsa tanışabiliriz beyler

• alper54321 A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim aynı tarihte gidiyoruz tanışalım

• 37dep37 3 kullanıcısına yanıt
    Buldum sonunda birini :D tanışalım kardeşim kısa dönem di mi
  • 6 aralıkta bende Tokattayım kd .
  • alper54321 A kullanıcısına yanıt
    Evet aynıyız hepimiz numaralarınızı yazın grup kuralım oradan devam edelim

Bende 6 aralıkta ordayım arkadaşlar 😊

• Yusuf1154 Y kullanıcısına yanıt
    Tamam kardeşim numaranı yaz grup kurayım oradan daha iyi konuşuruz

Özelden yazdım numaramı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.