Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ##### (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.093
Cevap
26
Favori
67.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TOBB' da okuyan gençlere tekrar geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar iyi geceler , bil211 ödev 6 , bil 132 ödev 4 yardıma ihtiyacım var. o dersleri alan arkadaşlar yardımcı olursa cok mutlu olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SashaFierce

Arkadaşlar iyi geceler , bil211 ödev 6 , bil 132 ödev 4 yardıma ihtiyacım var. o dersleri alan arkadaşlar yardımcı olursa cok mutlu olurum

Ödev 4'te takıldığın nokta ne yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bölümü dereceyle bitirmediğini, ortalama nitelik ve donanımlara sahip bir mezun olduğunu varsayalım.

bir kaç yıl sonra, şuan duyduğunda seni depresyona sokan o iş bile inan bana çok cazip gelecek. keşke bir bankanın gişesine girebilsem diye düşüneceksin.

tobb işletme mezunuyum. Bilgilendirme ve konuşmak istersen pm atabilirsin.
  • sınav dönemindeyiz malum.

mühendislikleri ayrı tutuyorum, diplomaları aç kalmamaya yeterli. Fazlası kişisel gelişim tecrube vb faktörler ile belirlenir.

Fakat iibf mezunlarının hali içler acısı. Lütfen iyice araştırın. Okul iş buluyor vb gibi klişelere kanmayın. pişman olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocyyyy

TOBB' da okuyan gençlere tekrar geçmiş olsun.

Ne oldu ki hocam
  • Şimdi ne iş yapıyorsunuz

• Beyler burssuz bilkent ee mi yoksa tam burslu tobb bilgisayar mı?

not: ağır bilkent fanıyım, istediğim bölüm de ee ama çok zengin değilim. naapsam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46B352547 -- 12 Mayıs 2016; 3:15:12 >
  • Abi şu okula gönül rahatlığıyla gel diyen 1 kişi görmedim. Ortak olarak herkes imkanlar çok iyi malum 5-6 okul olmayacaksa buraya gel diyor. Veya gelmek hayatının hatası olur tayfa da yoğunlukta. Bu okuldan kampüs olarak kulüp, sosyal faaliyet olarak beklenti 0 mı olmalı? Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum alternatiflerim %50 Sabancı %50 TOBB, düşük ihtimalle Ücretli Bilkent, %25 Koç %25 Sabancı falan. Ama TOBB ekonomik olarak en mantıklısı gibi hem yurt hem okul ücreti açısından. Fakat yorumlar sıkıntı.

• Tobb İktisat mı Bilkentte sözel bir bölümmü tavsiyelerinizi bekliyorum ağır git gel yaşıyorum ikisi arasında

• quote:

Orijinalden alıntı: Eaglee6

Tobb İktisat mı Bilkentte sözel bir bölümmü tavsiyelerinizi bekliyorum ağır git gel yaşıyorum ikisi arasında

Bende hocam benzer durumdayım.Sabancı istiyordum o olmuyacak gibi bilkentte iktisat sınırda kalırsa ya bilkentte uluslararası yada TOBB ta işletme iktisat yazmayı planlıyorum ama çok kararsızım.Özellikle sınavdan sonra bilgi paylaşımı yapalım.

• 1-Fen edebiyat bölümü hakkında bir bilginiz var mı ?
    2-Yemekleri ve fiyatları nasıl ?
    3-Yurt imkanı için ne diyebilirisiniz
    4-Sosyal aktivite için ne gibi imkanları var ?

Bunların çoğunu int. bulabiliyoruz. Asıl önemli olan soru şu neden tobb etü seçtin ve ne için seçmemiz lazım

not: Tarih bölümü istiyorum ve elimde üniversite olarak fazla bir imkan yok ve ilk 10k üzerine çıkmam bayağı zor gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayoki

1-Fen edebiyat bölümü hakkında bir bilginiz var mı ?
    2-Yemekleri ve fiyatları nasıl ?
    3-Yurt imkanı için ne diyebilirisiniz
    4-Sosyal aktivite için ne gibi imkanları var ?

Bunların çoğunu int. bulabiliyoruz. Asıl önemli olan soru şu neden tobb etü seçtin ve ne için seçmemiz lazım

not: Tarih bölümü istiyorum ve elimde üniversite olarak fazla bir imkan yok ve ilk 10k üzerine çıkmam bayağı zor gözüküyor

Fen edebiyat fakültesi her üniversitedeki gibi.

Yemekleri orta, fiyatlar biraz yüksek.

Yurtlar 2 kişilik sırf yurtları için gelenler var buraya.

Sosyal aktivite geçtiğimiz senelerde pek azdı ama bu sene garip bir şekilde artış oldu. Tabii ki hala diğer üniversitelerin altında ama bu kadar yoğun üniversitede ancak bu kadar oluyor.

Ben mesela tobb etüyü imkanlarından dolayı seçtim. Hoca kadrosu çok iyiydi ve diğer üniversitelere göre çok daha fazla imkan sunabiliyordu akademik anlamda. İstediğimi de aldım açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: mofarah

Abi şu okula gönül rahatlığıyla gel diyen 1 kişi görmedim. Ortak olarak herkes imkanlar çok iyi malum 5-6 okul olmayacaksa buraya gel diyor. Veya gelmek hayatının hatası olur tayfa da yoğunlukta. Bu okuldan kampüs olarak kulüp, sosyal faaliyet olarak beklenti 0 mı olmalı? Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum alternatiflerim %50 Sabancı %50 TOBB, düşük ihtimalle Ücretli Bilkent, %25 Koç %25 Sabancı falan. Ama TOBB ekonomik olarak en mantıklısı gibi hem yurt hem okul ücreti açısından. Fakat yorumlar sıkıntı.

Yaz vakti okula gitmeyi, senede 3 dönemi ağır dersleri filan herkes kaldıramaz. İnsanlar bilerek geliyor ama yapamayınca yine de suçu okulda buluyor. Bu tarz elemanlar her üniversitede var ancak bizim üniversitede biraz daha çok böyleleri. Yapacak bişey yok okul zor, yoğun ve sosyal faaliyetler diğer üniversitelerin altında. Ama tabii ki 0 değil. İsteyen istediği kadar sosyalleşebilir hatta bu sene geçen senelere göre sosyallik açısından bayağı iyiydi.

Üniversiteden beklentin iyi bir eğitim ise tobb çok güzel bir yer ancak kampüs ve sosyalleşmek ise tobbun bu iki alanda diğer üniversitelerden biraz geride olduğu açık.

Tobb biraz isim yapma aşamasında olduğu için o malum 5-6 okul söyleniyor yoksa Türkiye de tobb un yeri az çok oturmuş durumda. Ben bunu hem staj yaptığım yerlerden duyuyorum hem de aselsan, havelsan gibi şirketlerin temsilcilerinden. Yani okulun 5 sene önceki yorumlarına göre şimdi yargılamak yanlış olur. Malum gelişmekte olan bir okul.

• Peki fen edebiyat bölümü için staj imkanı nasıl ve yemek fiyatları yüksek dediğin ne kadar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tayoki

Peki fen edebiyat bölümü için staj imkanı nasıl ve yemek fiyatları yüksek dediğin ne kadar ?

Gözleme 4 lira bir öğün yemek 6 lira ile 11 lira arası değişiyor ben genelde 8 lira veriyorum.

Okulun sitesine girip ortak eğitim kısmına girersen staj yapacağın yerleri görürsün. Tarih bölümü için genelde üniversiteler, yayınevleri, türk tarih kurumu veya dernekler tercih ediliyor diye biliyorum. Forumda tarihçi varsa ona danışabilirsin.

Türk dili için daha yeni 2 arkadaşım danimarkada staj yaptı. Bu tarz imkanlar da var.

İngiliz dili nispeten biraz daha geniş.

Matematik bölümü için ise pek bi bilgim yok.
  • mühendislik bölümleri bir derece ama diger bölümleri tercih edecek arkadaşlar 20 kere düşünüp öyle karar versin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

mühendislik bölümleri bir derece ama diger bölümleri tercih edecek arkadaşlar 20 kere düşünüp öyle karar versin derim.

Mühendislik tercih edecekler de bi 10 kere düşünsün en azından Ben böyle sıkıcı bi üniversite görmedim insan yapacak hiçbir şey bulamıyor mecburen kendinizi dışarı atıyosunuz
  • DreamGod kullanıcısına yanıt
    işte ona yapacak bişey yok.

bazı arkadaşları anlamıyorum. üniversite sadece derse girip eve yurda gidip yaşanacak yer değil.

ama bazı arkadaşlar universiteyi ilkokul sandığı için memnunlar malesef.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.