Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ##### (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
26
Favori
67.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda o bölümde okuan bildiğin birisi var mı peki
  • besatli B kullanıcısına yanıt
    maalesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen nerde okuyorsun anlamadım ki arkadaş. TAI nın genel başkanı arkadaşımın yakın akrabası o TAI ye giremedi. Yerleşememe desen o senin hatan. Antrenman desen benim içinde olduğum veya arkadaşlarımın olduğu bütün topluluklar antrenman yapıyor. "Bölüm birincisi OLMAYAN" arkadaşlarım roketsan havelsan da filan işe giriyor. Kütüphane: eyvallah. Rahat sınıf: eyvallah. İnternet: eyvallah. Ama sonra art niyetli diyince suçlu biz oluyoruz anasını satayım.

Yok ben şunu anlamadım bilkentteki adam da yakınıyor itüdeki adam da yakınıyor bizdeki adam da yakınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visioneer -- 4 Temmuz 2015; 11:49:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkey

Sen nerde okuyorsun anlamadım ki arkadaş. TAI nın genel başkanı arkadaşımın yakın akrabası o TAI ye giremedi. Yerleşememe desen o senin hatan. Antrenman desen benim içinde olduğum veya arkadaşlarımın olduğu bütün topluluklar antrenman yapıyor. "Bölüm birincisi OLMAYAN" arkadaşlarım roketsan havelsan da filan işe giriyor. Kütüphane: eyvallah. Rahat sınıf: eyvallah. İnternet: eyvallah. Ama sonra art niyetli diyince suçlu biz oluyoruz anasını satayım.

Yok ben şunu anlamadım bilkentteki adam da yakınıyor itüdeki adam da yakınıyor bizdeki adam da yakınıyor.

yakınan öğrenci tabiki her yerde. Geçen sene yapılan anketin sonucunu hatırlıyor musun? Bizim okulun %kaçı okulun durumundan memnun idi?

Ayrıca topluluk antrenmanları devam ediyor etmesine de hoca için ödenek kesiliyor. Daha ne yapacan o antrenmanı sen :(

Neyse bundan sonra bir şey yazmayı düşünmüyorum, kötü bir izlenim vermişim. Tercih edenler için umarım hayırlı olur. İyi günler.

• Merhaba arkadaslar ben bu sene tobb elektrpnik tam burslu girmek istiyorum siralamam 2300 sormak istedigim birseyler var
    Okulda muhendislikte hazirlik var ama dersler tamamen turkce mi yoksa yuzde30 ingilizce falan mi?
    Donem basinda dbs ve toefl sinavi oldugunu duydum benim planim ilk sinavi gecmek ve toeflyi aralikta gecip derslere baslamak onereriniz neler 2. Sinav calisirsak gecilecek duzeyde mi ve hangi kaynAklara calismami onnerirsiniz
    Birde cap hakkinda bilgi almak istiyorum 2. Siniftami capa basvurabiliyoruz en erken makine ve bilgisayar la mi cap yapmak uygun cap yapan tanidiklari iz var mi?
    Okulu tam burslu olarak kazanirsam yurt ucretsiz sanirim sadece yemek parali diye dydum bilgi verirseniz sevinirim spor tesisleri var mi ve onlarda ucretlimi
    Benim siram odtu icin tam sinirsa fakat ben ingilizce okumak pek istemiyorum. Sizce yazmalimi hangisini ilk siraya yazmaliyim
    Mezun olunca is imkani nasil okulun elektronik mezunlarinin ne kadari iyi bir is bulabiliyor
    Cevaplandirirsaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepttt -- 4 Temmuz 2015; 13:11:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: recepttt

Merhaba arkadaslar ben bu sene tobb elektrpnik tam burslu girmek istiyorum siralamam 2300 sormak istedigim birseyler var
    Okulda muhendislikte hazirlik var ama dersler tamamen turkce mi yoksa yuzde30 ingilizce falan mi?
    Donem basinda dbs ve toefl sinavi oldugunu duydum benim planim ilk sinavi gecmek ve toeflyi aralikta gecip derslere baslamak onereriniz neler 2. Sinav calisirsak gecilecek duzeyde mi ve hangi kaynAklara calismami onnerirsiniz
    Birde cap hakkinda bilgi almak istiyorum 2. Siniftami capa basvurabiliyoruz en erken makine ve bilgisayar la mi cap yapmak uygun cap yapan tanidiklari iz var mi?
    Okulu tam burslu olarak kazanirsam yurt ucretsiz sanirim sadece yemek parali diye dydum bilgi verirseniz sevinirim spor tesisleri var mi ve onlarda ucretlimi
    Benim siram odtu icin tam sinirsa fakat ben ingilizce okumak pek istemiyorum. Sizce yazmalimi hangisini ilk siraya yazmaliyim
    Mezun olunca is imkani nasil okulun elektronik mezunlarinin ne kadari iyi bir is bulabiliyor

ben oMerhaba

TOBB'un Toefl'dan istediği skor alması zor bir puan değil ancak hiç ingilizce temelin yoksa birkaç ayda alınabilecek bir puan da değil. Ancak dediğin gibi temelin varsa birkaç ay üzerinde yoğunlaşıp Aralık ayında geçersin. Dediğin gibi tam burslu olan öğrencilere yurt ücretsiz, yemekler ücretli elbette ancak yaşam katkı payı almayı hak ediyorsan - ki bu sıralamaya göre oluyor- sana yardımcı olabilir. çap için ortalamayı ne kadar yüksek tutarsan şansın o kadar artar. ben artık şu okulu yaz bu okulu yazma gibi yorumlar yapmıyorum burda. her iki okulun da birbirine göre avantajlı olduğu bazı noktalar var. sen her ikisini de yan yana koyup senin için ağır basan hangisiyse tercihini ona göre şekillendirmelisin. son olarak iş konusuna gelince TOBB mezun olan herkese elinden tutup iş buluyor diye bir şey elbette yok. hiçbir okulun bunu garanti ettiği yok, sen iyi bir ortalamayla tobb etü gibi bir okuldan mezun olursan iş bulmakta problem yaşamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: recepttt

Merhaba arkadaslar ben bu sene tobb elektrpnik tam burslu girmek istiyorum siralamam 2300 sormak istedigim birseyler var

Derslerin çoğunluğu Türkçe işleniyor, Türkçenin yetersiz kaldığı noktalarda ingilizce işleniyor. TOEFL güzel bir sınav ama alt yapın varsa 1 dönemde geçersin. Longmanin kırmızı kitabı var structure kısmı için ondan çalışabilirsin. Çap da şu şekilde: 1. sınıftan sonra (2 dönem sonra) not ortalaman 3.25 in üzerindeyse çapa başlayabiliyorsun. Benim birkaç arkadaşım çap yapıyor, makine olursa okulun en hardcore 2 bölümünü birleştirmiş olursun ama çalışırsan yapılmayacak şey değil :) Dediğim gibi yapan ve notları gayet iyi olan tanıdıklarım var. Ama ciddi bir çalışma gerektiriyor.

Evet yemekler paralı. Ve açıkçası biraz da pahalı. Geçenlerde boykot yapıp indirdiler diye duydum şu anda stajda olduğum için pek takip edemiyorum ama yaşam katkı payıyla yürür elbet :)

Spor tesisi var ve ücretsiz. Ancak giriş saatleri kısıtlı. Sabah 6:30-10:30, öğlen 12:30-4:30, akşam 8:30-10:30 arası ücretsiz olarak kullanabiliyorsun. 8 kulvarlı tam olimpik yüzme havuzumuz, fin hamamımız, saunamız, basket sahamız ve fitness center ımız kapalı spor tesislerinde olanlar.

Mezun olunca iş imkanı derken yukarıda da belirttim zaten öğrencilerin çoğu staj yaptığı şirketlerden daha okul bitmeden teklif alıyor. Mezunlar derneği iş bulmanda yardımcı oluyor. Amaaa hiç bir üniversite gibi Tobb da sana iş bulmuyor. Odtüde de olsan bilkentte de olsan tobb da da olsan okul sana iş bulmaz sadece yardımcı olur. Ama istihdam açısından pek bi sıkıntın olmasın. Halk arasında belki yeni yayılıyor olabilir ama iş veren abilerimiz Tobb u gayet iyi biliyor.

Uzun lafın kısası benim sana diyeceğim bunlar. Gerisi sana kalmış. Ben senin istediğin bölümde okuyorum, istediğin soruyu sorabilirsin, cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

• Saolun bilgilendirdiginiz icin birde tanitim gunleri varmis onada gidiyim bu hafta kesinlesir kararim sanirim tobb olcak tercihim

• Merhaba arkadaslar. Tobb uluslararasi iliskiler yazmayi dusunuyorum. Universite ve bolum hakkinda sorularim var. Cevaplarsaniz cok sevinirim.
    1/ Hazirlik zor mu. Bilkente kiyasla ingilizce egitim ne duzeyde.
    2/ Mezun olduktan sonra Tobb Etu is bulma konusunda ne derece yardimci oluyor.
    3/Ogrenci degisim programlari, erasmus vs. donemlik veya senelik yurtdisinda uni okuma olanaklari nasil.
    4/Bolum hakkinda yorumlarinizi yazarsaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mid777

Merhaba arkadaslar. Tobb uluslararasi iliskiler yazmayi dusunuyorum. Universite ve bolum hakkinda sorularim var. Cevaplarsaniz cok sevinirim.
    3/Ogrenci degisim programlari, erasmus vs. donemlik veya senelik yurtdisinda uni okuma olanaklari nasil.

Hazırlık Türkiyedeki en kapsamlı hazırlık eğitimi. Güzeldir. Bilkentin hazırlığını hiç görmediğim için bişey diyemicem ama hazırlığı atlama sınavı filan muhtemelen bilkentinkinden bir tık daha kolaydır.

Mezun olduktan sonra iş bulma konusunda mezunlar derneği yardımcı oluyor. Zaten çoğu öğrenciye staj yerlerinden iş teklifi geliyor ama olur da gelmezse böyle bir yardımcı oluş şekilleri var. Ancak hiç bir üniversite seni "abisi bu biraz utangaç bu da sizinle oynasın mı" gibisinden iş verenle konuşmaz. CV ni gerekli yerlere gönderir, şirketler arasında arabuluculuk yapar filan ama direk iş vermez.

4 üzerinden 2.2 yi geçersen Erasmusa başvurabiliyorsun. Sürüyle arkadaşım erasmus la öğrenim veya staj yapıyor yurt dışında. Ama okul 3 dönem olduğundan gidince 1 dönemin kaymış gibi olabiliyor. Ona aldırış etmiyorsan rahat bir biçimde gidebilirsin.

Bölüm hakkında maalesef pek bir bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: visioneer

quote:

Orijinalden alıntı: mid777

Merhaba arkadaslar. Tobb uluslararasi iliskiler yazmayi dusunuyorum. Universite ve bolum hakkinda sorularim var. Cevaplarsaniz cok sevinirim.

Hazırlık Türkiyedeki en kapsamlı hazırlık eğitimi. Güzeldir. Bilkentin hazırlığını hiç görmediğim için bişey diyemicem ama hazırlığı atlama sınavı filan muhtemelen bilkentinkinden bir tık daha kolaydır.

Mezun olduktan sonra iş bulma konusunda mezunlar derneği yardımcı oluyor. Zaten çoğu öğrenciye staj yerlerinden iş teklifi geliyor ama olur da gelmezse böyle bir yardımcı oluş şekilleri var. Ancak hiç bir üniversite seni "abisi bu biraz utangaç bu da sizinle oynasın mı" gibisinden iş verenle konuşmaz. CV ni gerekli yerlere gönderir, şirketler arasında arabuluculuk yapar filan ama direk iş vermez.

4 üzerinden 2.2 yi geçersen Erasmusa başvurabiliyorsun. Sürüyle arkadaşım erasmus la öğrenim veya staj yapıyor yurt dışında. Ama okul 3 dönem olduğundan gidince 1 dönemin kaymış gibi olabiliyor. Ona aldırış etmiyorsan rahat bir biçimde gidebilirsin.

Bölüm hakkında maalesef pek bir bilgim yok.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickbulpageat -- 9 Temmuz 2015; 10:01:25 >

• Beyler okulda eem veya bilgisayar müh. okumak istiyordum ama sırf dili ingilizce olmadığı için vazgeçmiştim bence bu çok büyük bir eksik hele de mühendislikte. Kaynaklarım %95'i ingilizce. Kararsız kaldım tercih etsem pişman olur muyum ?
  • Bence tek eksigi yurt disindan gelecek yabanci ogrenciler icin. Onun disinda hazirlik egitimi zaten Turkiyenin en kapsamlisi. Dersler bir yerden sonra ister istemez ingilizceye kayiyor zaten, ama bunun eksigini hissetmiyorsun. Dil egitimini saglam verdigi surece sikinti yok bence. Zaten yukarida dedigim gibi bence bu konuda bizim okulun mantelitesi "Bu cocuklar derslerini kendi ana dillerinde aldilar ve en iyi kendi ana dilinde ogrenilir. Ama kopek gibi de ingilizce bilirler" dir.

Uzun lafin kisasi bahsettigin dil acisindan pisman olmazsin bence. Nisantasi universitesi bile ingilizce veriyor dersleri. Cok takilmamak lazim yani keramet ingilizcede degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visioneer -- 7 Temmuz 2015; 17:06:04 >
  • quote:

Bence tek eksigi yurt disindan gelecek yabanci ogrenciler icin. Onun disinda hazirlik egitimi zaten Turkiyenin en kapsamlisi. Dersler bir yerden sonra ister istemez ingilizceye kayiyor zaten, ama bunun eksigini hissetmiyorsun. Dil egitimini saglam verdigi surece sikinti yok bence. Zaten yukarida dedigim gibi bence bu konuda bizim okulun mantelitesi "Bu cocuklar derslerini kendi ana dillerinde aldilar ve en iyi kendi ana dilinde ogrenilir. Ama kopek gibi de ingilizce bilirler" dir.

Uzun lafin kisasi bahsettigin dil acisindan pisman olmazsin bence. Nisantasi universitesi bile ingilizce veriyor dersleri. Cok takilmamak lazim yani keramet ingilizcede degil

Yazdım bakalım hocam ama ilk tercih Sabancı %25 :)

• Hakkinda olacak en iyisi gelir umarim hayirli olsun

• quote:

Hakkinda olacak en iyisi gelir umarim hayirli olsun

Teşekkürler
  • ya allah aşkına bilgisi olan biraz şu okulun tıp fakültesini anlatsın. Arada kaldım karar veremiyorum tobb ve ufuk arasında. tobb da tıp okuyanlar veya bilgisi olanlar anlatsın nasıldır ne değildir şu okulu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adaydr

ya allah aşkına bilgisi olan biraz şu okulun tıp fakültesini anlatsın. Arada kaldım karar veremiyorum tobb ve ufuk arasında. tobb da tıp okuyanlar veya bilgisi olanlar anlatsın nasıldır ne değildir şu okulu..

Çok ilginç bir arada kalış olmuş :) Tıpta okuyan birkaç arkadaşım var. Okulun tıp bölümü diğer üniversitelere göre çok az öğrenci alıyor ve bu ilgi, kaynak ve ders işleme kalitesi bakımından güzel birşey. Aynı zamanda hastanemizin genişletilmesi de söz konusu. Tıp için güzel morfoloji lablarının olduğunu duydum bizim okulda.

http://etu.edu.tr/c/index77ce.html

bu linkten okulun tıp fakültesinin aktivitelerini görebilirsin. Konuda görmüşsündür genelde böyle çat diye tavsiye etmem bir okulu diğerine sadece açıklar kararı ona bırakırım ama Ufuk ve Tobb gibi iki seçeneğim olsa düşünmeden Tobb u yazardım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adaydr

ya allah aşkına bilgisi olan biraz şu okulun tıp fakültesini anlatsın. Arada kaldım karar veremiyorum tobb ve ufuk arasında. tobb da tıp okuyanlar veya bilgisi olanlar anlatsın nasıldır ne değildir şu okulu..

Çok ilginç bir arada kalış olmuş :) Tıpta okuyan birkaç arkadaşım var. Okulun tıp bölümü diğer üniversitelere göre çok az öğrenci alıyor ve bu ilgi, kaynak ve ders işleme kalitesi bakımından güzel birşey. Aynı zamanda hastanemizin genişletilmesi de söz konusu. Tıp için güzel morfoloji lablarının olduğunu duydum bizim okulda.

http://etu.edu.tr/c/index77ce.html

bu linkten okulun tıp fakültesinin aktivitelerini görebilirsin. Konuda görmüşsündür genelde böyle çat diye tavsiye etmem bir okulu diğerine sadece açıklar kararı ona bırakırım ama Ufuk ve Tobb gibi iki seçeneğim olsa düşünmeden Tobb u yazardım.

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. tereddütüm şu yöndeydi hoca sayısı oldukça az tobbda. ufukta hoca sayısı daha çok ve adı pek olmasa da hocaların kalitesi ve tus başarısı açısından iyi denebilecek bi okulmuş. ama tabi sosyal fiziki şartlar tobb çok çok önde

• Teknoloji üniversitemizde 8 saattir 2şer dakika aralıklarla internetimiz kesiliyor. Allah razı olsun bütün ilgililerden proje,ödev zamanı ilaç gibi geldi.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.