Şimdi Ara

Tmci Birine Meslek Tavsiyesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
3.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekonomi veya psikoloji. Ben sayısalcıyım ama okurum dediğim bölümler. Ayrıca en düşük odtü ekonomiye girecek şekilde bir puan yapman gerekir. Odtü puanı diğerlerine göre(boun,gsü,bilkent) düşük ama hocalar efsane ekonomide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingamo -- 4 Eylül 2015; 16:34:24 >
  • @kingamo odtü mü ilk 100k hedefim
  • up
  • up
  • 1 ay oldu hala ne seçiceğine karar veremediysen çok yazık şunu hiç düsündün mü ben neden bir meslek kendime uygun göremedim diye ? Düşünsen zaten şuan mf den çalışmalarına coktan başlamış olurdun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Namarıe -- 11 Eylül 2015; 16:10:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Namarıe matematikten 1 2 doğru geometriden 0 doğru yapıyorum fenim berbat ötesi 9.sınıfta kimyadan kalıyordum az kalsın yoksa mf yi bende bilirdim
  • Çok beğenmiyorsan hukuk psikolojiyi gir ts bölümüne oradan iyi bir puan çıkartarak tarih öğretmeni ol olmadı reklamcılık oku konuşma kabiliyetin iyiyse ne diyelim şimdi ?
  • Açıkçası akademisyen olmak tavsiye edilmeyecek birşey değil. Evet Türkiye'de maaşlar düşük ama bu ülkenin akademisyenlere ihtiyacı var. Sevdiğiniz bir dalı seçerseniz konu hakkında durmadan çalışmak çok koymaz herhalde.

Bir diger husus, sosyal bilimler insanın kendini fazlasıyla geliştirebileceği bir alan. Fazladan bir kaç dil ögrenerek, bir konuda uzmanlaşarak bir sürü fırsat kapısı açabilirsiniz kendinize.

• @Namarıe konuşma kabiliyetim iyi değil öğretmende olmak istemiyorum
  • Up

• up
  • up
  • up
  • Matematikten 1-2 doğru yaparak baba parası olmadan hukuk veya pdr kazanman zaten mümkün değil. Dil yok diyorsun, öğretmen olmam diyorsun, matematik yok diyorsun. Sayısalı zaten yapamazsın, matematiksiz TM'de düzgün bölüm yok, (hadi buldun onuda beğeneceğin şüpheli ya) geriye kala kala garip TS bölümleri (Zırt dili ve edebiyatı) kalıyor. Ha onlarda da çalışsan da çalışmasan da torpil olmadan bir şey olunamayacağı için dilerim baba parası vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnan mersedes

Matematikten 1-2 doğru yaparak baba parası olmadan hukuk veya pdr kazanman zaten mümkün değil. Dil yok diyorsun, öğretmen olmam diyorsun, matematik yok diyorsun. Sayısalı zaten yapamazsın, matematiksiz TM'de düzgün bölüm yok, (hadi buldun onuda beğeneceğin şüpheli ya) geriye kala kala garip TS bölümleri (Zırt dili ve edebiyatı) kalıyor. Ha onlarda da çalışsan da çalışmasan da torpil olmadan bir şey olunamayacağı için dilerim baba parası vardır.

Tm de gayet güzel bölümler var hedefleri olanlar için için asıl sayısal de çok alana ayrılan bölümler yok mesela hepsi mühendislik alanıyla ilgili yada fen mat öğretmenliği tip Eczacılık mimar mühendislikte inşaat bilgisayar felan iyi üniversitede okumadan sonra yararı yok ama tm se kendini tanıyabilme ne bileyim sosyal alanına bağlı Mühendislikte projeler sayesinde

• @adnan mersedes o da yok ben şuan 1-2 net yapıyorum belki sene sonunda 15 olur
  • RiigorM R kullanıcısına yanıt
    Tıp ve diş dışında hangi bölümde okursanız okuyun üniversite önemli. Yine de MF'de 100 binin altı TM'de ki 100 binin altından daha rahat iş bulur, inkar etmeye gerek yok. Hele de TM'de belli başlı bölümler hariç kendi işini yapamazken (Bu ülkede bir işletme fenomeni var).

@bycool44
    15 net vs. diyerek kendini kısıtlıyorsun. Sınır koyma kesinlikle.
  • @adnan mersedes hocam çalışmak için hedef lazım bende hedef yok
  • bycool44 kullanıcısına yanıt
    Bahane bunlar sen çalış yazacak bir şey bulursun.
  • @adnan mersedes boşa çalışıyormuş gibi oluyor çalışacam ee ne olacam bilmiyorum amaçsız birşey olmaz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.