Şimdi Ara

Tmci Birine Meslek Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
3.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hukuk ea 3 oldu kardeşim düzelt istersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycool44

@Ayhan. ülkemizde en çok işsizliğin olduğu bölüm işletme

Ben ona bakmıyorum bölüm seçerken , zaten hayatımın sonuna kadar bir şirkette vs çalışamam herhalde neden diye sorarsan bende cevaplayamam. Çalışırsam da ilk seneler sermaye için... Dediğim gibi takıntılıyım dostum boşver sen beni
    Ders programı vs güzel ben beğendim sen de bir bak bence. İşsiz olucam diye bakma hiçbir bölüme. Hırslı olduktan sonra boun işletme okuyandan daha iyi yerlere gelebilirsin.
  • @alicanr 5 sene önce açılmış konudan aldım

@Ayhan. sayısalım kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycool44

@alicanr 5 sene önce açılmış konudan aldım

@Ayhan. sayısalım kötü

Sosyoloji düşünür müsün? Toplum bilimi sonuçta benim de ilgimi çekmişti bir aralar :)
  • @Ayhan. hayır
  • RioShui R kullanıcısına yanıt
    ekonomi ciddi anlamda matematik isteyen bölüm mühendislik hangi anlamda matematik isteyen bölüm? matematiğim iyi değil diyorsun ekonomi yapamam diyorsun, mühendislik istiyorsun? mühendisliğin tanımına bakmanı öneririm. bilgisayara aşıksan ve matematikle aran yoksa mühendislik yazmanı önermiyorum zira senin gibiler mühendisliğin kalitesini düşürüyor. bir internet kafe açman daha hayrına olur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kovaladımsevdiğimi

ekonomi ciddi anlamda matematik isteyen bölüm mühendislik hangi anlamda matematik isteyen bölüm? matematiğim iyi değil diyorsun ekonomi yapamam diyorsun, mühendislik istiyorsun? mühendisliğin tanımına bakmanı öneririm. bilgisayara aşıksan ve matematikle aran yoksa mühendislik yazmanı önermiyorum zira senin gibiler mühendisliğin kalitesini düşürüyor. bir internet kafe açman daha hayrına olur diye düşünüyorum

Demekki ekonomi hakkında bilgin yok yada bu bolumu dandik universitede gordun
    bolumun tmde olmasi mf ile alan bilgisayar mühendisliğinden dahami az matematik içeriyor
    Yurtdisinda ozellikle amerikada belli basli universitelerse ekonomi yuksek lisansi yapmak istiyorsan lisans egitiminde matematik cift anadali veya yandali yapma sarti arıyorlar
    Bu arada bilmeden buyuk konusma

• bycool44 kullanıcısına yanıt
    İzmir ekonomi üniversitesi...
    Sigortacılık ve risk yönetimi...
    Üstüne ABD de MBA...
    Düşündüğünden çok daha ötelere taşır seni...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RioShui

quote:

Orijinalden alıntı: kovaladımsevdiğimi

Demekki ekonomi hakkında bilgin yok yada bu bolumu dandik universitede gordun
    bolumun tmde olmasi mf ile alan bilgisayar mühendisliğinden dahami az matematik içeriyor
    Yurtdisinda ozellikle amerikada belli basli universitelerse ekonomi yuksek lisansi yapmak istiyorsan lisans egitiminde matematik cift anadali veya yandali yapma sarti arıyorlar
    Bu arada bilmeden buyuk konusma

Ekonomi ile matematiğin ne alakası var gibi birşey mi dedim? Mühendislikte matematik en az ekonomi kadar gerekli dedim. Dikkatli oku yazdığımı. Bide ekonomi okumuyorum

• @serbes hocam risk yönetimi nin puanı çok da değilmiş aslında abd yi sallada işe yarar mı?
  • up
  • 380 üstü pdr veya psikoloji 380 altı ise düzgün meslek yok kardeşim kendine güveniyorsan akışkan bir konuşma tarzın varsa + ingilizce iyiyse iktisat olmadı işletme yani şunu açıkça söyleyim tm için meslek biraz zor en azından 380 altı bir puan için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Namarıe -- 18 Ağustos 2015; 21:23:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

12 TM'yim. Önce Uluslararası Ticaret , Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik vs bakıyordum ama sonrasında İşletme de karar kıldım.

Niye diye sorarsan tam bir sebebi yok ama bu dediğim bölümler'in başarı sıralamasına , üniversitesine vs baktım beğenemedim. ( Bu arada hedefim tm-1 ilk 60-65k yani sıralamama göre baktım). Sonra dediğim gibi işletme daha uygun geldi (ders programına vs baktım).

Ya ben küçüklüğümden beri takıntılıyım hep kendi işimi kurmak istemişimdir. Şuan bile yurtdışından ürün getirtip satıyorum o yüzden seçtim bu bölümü. Yoksa arkeoloji veya ne bileyim güzel sanatlar gibi bir bölüm okumak isterdim aslında.

Hocam yurt disindan ne getirtip satiyorsunuz sizi gecem yildan hatirliyorum merak ettim??

• İlk önce kendine ben neyim diye sor. Cevabını bulunca eşit ağrılıktaki bölümlerin ne yaptıklarını yaz, kendine uygun olanları seç onları tartışalım.
    Deneme yanılma mı yapalım böyle, şu olur mu? Olmaz, ilgim yok. Bu olur mu? Çok işsiz var. Böyle yürümez bu.
  • @Alperenn53 o bölümleri düşünmüyorum konuşmam akıcı değil ingilizcem de iyi deil

@Kartal Tekmesi hocam tek ilgim bilişime ben neyim buyum başka bir şey yok
    Tm'de ne işin var hocam, sabahtan akşama kadar kod yazarım diyorsan sayısal çalışmaya başla bence. Uğraşamam diyorsan hukuk oku bence herbir şey olunuyor oradan.
  • @Kartal Tekmesi matematiğim kötü diye tm ye geçtim hukukda zor iş
    Hukuk zorsa eşit ağırlıkta iyi yerler gelmez, eşit ağırlıkta da senin istediğin sıralamada iyi bölüm var mı bilmiyorum. Sözeldeki bölümleri düşündün mü? Mantıktır, felsefedir son sene halledilebilecek dersler tarihi de yaparım diyorsan iyi yerler gelir.
  • @Kartal Tekmesi onlarda saçma hocam ne yapacam ben yaw
  • Hukuk okuma.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.