Şimdi Ara

TL-WR1043ND, TL-WR842ND üzerindeki USB portunun kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    TL-WR842ND kullanıyorum. routera USB protundan HDD bağlıyorum resimdeki gibi gözüküyor ancak diski aç dediğimde açmıyor, neden olabilir?
    TL-WR842ND veya TL-WR1043ND ile bu özelliği kullananlar var mı?

Bir de bu diski normal disk görünümünde bilgisayarıma ekleyebilir miyim?

TL-WR1043ND, TL-WR842ND üzerindeki USB portunun kullanımı

• Sanırım bu mümkün değil. Nas olarak bağlanan sürücüler Ağ üzerinden erişilebiliyor sadece.

Ha adamın biri çıkıp böyle bir ufak program falan yazmışsa bilemem. Gmail'deki hafızayı bilgisayara normal harddisk gibi tanıtan bir program vardı mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Sanırım bu mümkün değil. Nas olarak bağlanan sürücüler Ağ üzerinden erişilebiliyor sadece.

Ha adamın biri çıkıp böyle bir ufak program falan yazmışsa bilemem. Gmail'deki hafızayı bilgisayara normal harddisk gibi tanıtan bir program vardı mesela.

DropBox vesair gibi cloud sağlayıcıları zaten bunu yapıyor. Sanal drive oluşturup web'e gönderiyor kopyalanan veriyi. Lakin arkadaşın probleminde "map network drive" dediği an, bilgisayarımda NAS sürücü direkt normal hdd gibi görünmesi gerekir. Arayüzdeki "open the disk" ne işe yarıyor emin değilim. İçerik ağ sürücüsünü map'ledikten sonra erişilebilir olmalıdır normalde.
  • @programmer_onur

1043nd modeline sahibim. Ama orjinal firmware'ini hiç kullanmadım açıkcası, doğrudan DD-WRT, OpenWrt gibi yazılımlara yöneldim. O zaman benim söylediğim SAMBA oluyor herhalde, ağ aygıtlarında sürücünün görünmesi olayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 4 Ağustos 2012; 15:49:08 >
  • quote:

@programmer_onur

1043nd modeline sahibim. Ama orjinal firmware'ini hiç kullanmadım açıkcası, doğrudan DD-WRT, OpenWrt gibi yazılımlara yöneldim. O zaman benim söylediğim SAMBA oluyor herhalde, ağ aygıtlarında sürücünün görünmesi olayı?

Aynen. SMB yani SAMBA suretiyle Windows'lardan Linux Nas sürücüleri map'lenebiliyor. Birçok modelde SAMBA sorunlu olabilir lakin Tp-Link'inini bilemiyorum. Sizde ilgili model varsa tecrübelisinizdir modelin stabilitesi hakkında.
  • Sambayı aktif ettiğimde ağ üzerinde diğer bilgisayarları gördüğüm gibi sürücüyü de görebiliyorum. İstediğim gibi silme/yazma işlemi yapabiliyorum. Kastedilen buysa, sorunsuz çalışıyor.

Ama "normal harddisk gibi görme" kısmına takıldım asıl? Bilgisayarım'da görünmesi için ek ayar mı yapılması gerek?
  • quote:

Sambayı aktif ettiğimde ağ üzerinde diğer bilgisayarları gördüğüm gibi sürücüyü de görebiliyorum. İstediğim gibi silme/yazma işlemi yapabiliyorum. Kastedilen buysa, sorunsuz çalışıyor.

Ama "normal harddisk gibi görme" kısmına takıldım asıl? Bilgisayarım'da görünmesi için ek ayar mı yapılması gerek?

Normal hdd derken, Bilgisayarımda ağ sürücüsü olarak aynı pencerede bir sürücü olarak çift tıklanarak erişilebilir bir sürücü olarak tanınıyor demek istedim. Eski ama birkaç makale var ilgilenmen açısından, bir tanesi:

http://www.wintuts.com/map-network-drive

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Sambayı aktif ettiğimde ağ üzerinde diğer bilgisayarları gördüğüm gibi sürücüyü de görebiliyorum. İstediğim gibi silme/yazma işlemi yapabiliyorum. Kastedilen buysa, sorunsuz çalışıyor.

Normal hdd derken, Bilgisayarımda ağ sürücüsü olarak aynı pencerede bir sürücü olarak çift tıklanarak erişilebilir bir sürücü olarak tanınıyor demek istedim. Eski ama birkaç makale var ilgilenmen açısından, bir tanesi:

http://www.wintuts.com/map-network-drive

Tam olarak takıldığım nokta buydu. Link için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.