Şimdi Ara

TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
6
Favori
9.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu

   TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...  Kurulum öncesi bilgisayarınızda yapmanız gereken yapılandırma


  1- Windows XP için, Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Ağ ve Internet Bağlantıları > Ağ Bağlantıları’na ; Windows 7 için Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Ağ Durumunu ve Görevlerini Görüntüle > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin sayfasında Yerel Ağ Bağlantısına sağ tıklayınız ve Özelliklere tıklayınız.

  2- Windows XP için listeden Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) ‘na çift tıklayınız; Windows 7 için listeden Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) ‘e çift tıklayınız.

  3- Aşağıdaki IP adresini kullan ‘ı seçin, IP adresi kısmına 192.168.0.x IP adresi yazın (x yazan yerde 1 den 254 e kadar bir rakam sayı yazınız). Alt ağ maskesine bir kere tıklayınız ve otomatik olarak 255.255.255.0 atayacaktır. Pencerelerden Tamam’a tıklayarak yapılandırmayı kaydediniz.


  Router Yapılandırma


  1- Kurulum öncesinde bilgisayarınızdaki ethernet kartından 3g yönlendirici arasında kablolu bağlantı yapınız.

  2- Bilgisayarınızdan Internet Explorer web tarayıcı açınız, adres satırına 192.168.0.254 yazınız ve Enter a basınız.
   TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...


  3- Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre kısımlarına admin yazarak sayfaya giriş yapınız.

  a.
   TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...  b. Not : Eğer bu sayfa karşınıza gelmiyorsa web tarayınızda Araçlar (Alt+X) > Internet Seçenekleri > Bağlantılar > Yerel Ağ Ayarlarına tıklayınız. Penceredeki Proxy Sunucu kısmında işareti kaldırınız ve Internet Explorer’ı kapatıp yeniden deneyiniz.  4- Cihaz ara yüzünde Quick Setup ve Next ‘e tıkayınız.

   TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...


  5- Sayfada Wireless Operation Mode Type (Kablosuz Operaasyon Mod Tipi) nde Client seçiniz ve Next ‘e tıklayınız.

   TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...


   TL-MR3020 WISP Modu Kurulumu...


  6- Sayfada Survey butonuna tıklayınız ve cihazı bağlamak istediğiniz kablosuz erişim noktasının ismini açılan listeden bulunuz. Kablosuz erişim noktanızın sinyali burada en az 15 ile 20 db arasında görmelisiniz. Eğer sinyal seviyeniz düşük ise bağlantıyı almanız mümkün olmayabilir. Daha iyi sinyal yakalamak içni kablosuz erişim noktası ve yönlendirici daha yakın bir noktaya taşıyınız. Kablosuz erişim noktanızı Connect butonuna tıklayarak seçiniz.

  7- Security Setting kısmında bağlandığınız kablosuz erişim noktasındaki şifreleme türünü seçiniz.

  8- Kablosuz erişim noktanızdaki şifreleme türü WEP ise kablosuz erişim noktanızda WEP Key Format türünü “ASCII veya Hexadecimal” seçiniz. Key Selected ‘de Key Type (64-bit, veya 128-bit, veya 152-bit )‘ı seçiniz. Key 1 kısmında kablosuz erişim noktanızdaki şifreyi giriniz.

  9- Kablosuz erişim noktanızdaki şifreleme türü WPA-PSK veya WPA2-PSK ise WPA/WPA2-Personel seçiniz. Version ve Encryption Automatic bırakınız ve Password ‘de kablosuz erişim noktanızdaki şifreyi giriniz.

  10- Security Setting ‘deki yapılandırmanızı da tamamladıktan sonra Next ‘e ve Reboot’a tıklayınız. Açılan uyarıda Tamam’a tıklayınız ve yapılandırmayı kaydediniz.

  11- Bu yapılandırmadan sonra eğer kablosuz erişim noktanız iel cihaz arasında şifreleme ve sinyal sorunu yoksa bağlatınız kurulacaktır.

  "TP-LINK Türkiye" den alıntıdır... • 5.resimdekiler ap moda alındığında çıkmıyormu?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ercanozulu

  5.resimdekiler ap moda alındığında çıkmıyormu?

  aynen cengiz bey e de ilettim . resimler AP modunun resimleri ..
 • ben de tırmalayıp durdum...Bu resimler çıkmıyo diye
 • Sunucu ile haberleşemiyor mesajı alıyorum,neden ola ki?
 • Başlık WISP anlatım diyor fakat AP mod anlatılıyor. Paylaşım için teşekkürler en azından bu anlatımla sonuç alamadıysamda WISP moduna alıp öyle bağlantı kurmayı denedim ve başardım onca saat uğraşımla.
  Evdeki modemim Zyxel P660 masaüstü pcde wifi kart yok. Cihazı bağlayarak bu sorunu çözmeye çalıştım.
  Onca saat uğraşmam sebeplerinden biride Zyxel modemimde atadığım mac filtreydi devre dışı bırakınca gayet rahat bağlandım. Halbuki zyxel modeme cihazın mac adresini ve yinede masaüstü pcmin mac adresini tanıtmıştım. Yinede bağlamadım. bir yerde hata yaptım ama çözemedim.
  Mac filtre devre dışı bırakılınca tam anlamıyla CANAvAR gibi çalışıyor cihaz. Gerçi Mobil Modem kullanırkende hiç sorun çıkarmadan çalışmıştı.
  Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.
 • adsl baglantısını kuramadım yardım edebilecek yardımsever arkadaş varmı?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.