Şimdi Ara

TIRNAK MANTARI BAŞ BELASI.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
8
Favori
304.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, tirnak mantariyla mucadelemden 3 yillik savasin ardindan galip geldim. Nasil cozdugumu sadece paylasmak istiyorum. Burada benim cozumune cok benzeyen cozum orco35 ve zeybek35 arkadaslarin.cozumleri ben de katiliyorum biraz farkla.. Oncelikle ben Doktor degilim, ben sadece deneyimimi anlatiyorum ve de uygulama konusunda yonlendirmiyorum. 3 yil evvel ayak bas parmak tirnagi ucunda kucuk bir mantar cikti zamanla buyudu ve gecmis 2.5 yilda hemen her seyi denedim. Tirnak cilasini 3 defa 1 yil uyguladim, evde yapilabilecek vaporab, pamuga sarma vs her seyi yaptim. Doktorun tavsiyesiyle ilac aldim 3 ay ve ilacla gecti en az 3 ay da cikmadi ve cok mutlu oldum, tirnak taptaze cikmisti derken, yazin havuza 1 hafta girince hooop yine tekrarladi. Ilacla tekrarlamaz dedi doktor ama bende cikti malasef neyi yanlis yaptim bilmiyorum. Son olarak yabanci sitelerden detayli arastirmalarim sonucu Sirke+Listerin(Marketlerde satilan basit agiz gargarasi turunden) uygulamasi yapmaya karar verdim. Uygulamayi kendime uyarladim acikcasi. Tum tirnagim mantar oldugu icin tirnagimi yumusatmak ve kaldirmak/kesmek icin cila kullandim yine,tirnagi buyuk oranda attim. Ardindan tirnak yatagini cok kazimadan mantari temizledim ve kucuk bir kaba 3 gunde 1 defa Listerin+Sirke koyarak tirnagimi batirdim. 1 ay gibi bir surede tirnak yatagi temizlendi. 30 dk gibi bir sure tirnagimi suda her seferinde sokup beklettim. tirnak da kisa kaldigi icin icine iyice nufus edip mantari komple temzilemesini sagladim. Tirnak uzadikca mantar cikmadi ve bozulmus tirnak acikcasi duzgun sekilde tertemiz cikti. Suan uzadi ve uygulamayi 4 aydir devam ediyorum. Tirnagim tirnak yatagina bagli sekilde duzgun sekilde cikti. Kullandigim sirke meyve sirkesi olmamali, seffaf yapay sirke olmali. Listerin de acik mavi listerin kullandim.. Uygulamak isteyen olursa Doktorunuza basvurmanizda yarar olur, internette bu yontem anlatiliyor zaten. Yeni bir sey degil ama ben zannediyorum kendime uyarlayarak dikkatle uygulayinca basarmis olabilirim. Listerinl uygularaken sizler yine de dikkat ediniz, coluk cocugun eline gecmesin, markette satilan agiz gargarasi olunca rahat yaziyorum ancak bu internette anlatilan yontemlere dikkat ediniz. Bizde de cocuk var evde ve kucuk kabiyla beraber listerini ve sirkeyi cocuklarin ulasamayagi yerlere kaldiriyorum. Dikkatli davraniyorum. 3 yildir neredeyse ugrastigimdan ilac bile fayda etmediginden ve bu sekilde cozdugumden paylasmak istedim. Ancak bana gore suna ozellikle dikkat ediniz, dedigim gibi ben doktor degilim, deneyimimi paylasiyorum, ayaklarinizda yara veya ayak aralari icin bence uygulamayiniz listerin veya sirke zarar verebilir, internette her seyi yaziyorlar dikkat etmeden, doktorunuza basvurun o durumlarda bir sey surmeden. Yaralardan bu tarz uygulamalar (Listerin vs) vucuda zarar verebilir diye tahmin ediyorum. Sadece duzgun trnak mantari icin faydali olacaktir zannesiyorum. Ozetle arkadasin dedigi gibi mantarli tjenaktan yumusatici ile yumusatip kesip kurtulma, ardindan tirnak yatagini fiziki temizligi, tirnagin komple dezenfektqn sivi ile temizligi takip etmeli. Bu noktada ayristigim sey su ki kremle.vs balla corekle mantardan kurtulmak kanaatimce zor, sivi her yere rahat nufuz edebilir sahsi kanaatim. Ben son denememde kolay kurtuldum. Hap ile kremle.vs bu isi cozemezsiniz vucudunuza zarar verirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haryana -- 3 Ocak 2020; 23:22:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam, benimde tırnak ve ayak mantarım oluştu şuün tam 1 yıl oldu hala kurtulamadım, tırnak rengim düzeldi fakat şuanki sorunum hala devam ediyor kafayı yicem. Ayağım az bişey sıcaklık alsın ayak parmeklarım kıpkırmızı oluyor. Yorgan ayağıma değmiyecek şekilde uyuyorum. Kışın bile babet ayakkabı giyiyorum. Ama yinede ayağım yanıyor. Bazen ayağımı havaya kaldırıyorum parmakların rengi düzeliyor. Sizce bu nedir. Ayağım sıcak görse helede ayakkabı giyince kömüre basar gibi ayağımın üst tabanı parmaklar yanıyor. Sizde de aynen bu şakilde mi yoksa tek bende mi böyle oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, benimde tırnak ve ayak mantarım oluştu şuün tam 1 yıl oldu hala kurtulamadım, tırnak rengim düzeldi fakat şuanki sorunum hala devam ediyor kafayı yicem. Ayağım az bişey sıcaklık alsın ayak parmeklarım kıpkırmızı oluyor. Yorgan ayağıma değmiyecek şekilde uyuyorum. Kışın bile babet ayakkabı giyiyorum. Ama yinede ayağım yanıyor. Bazen ayağımı havaya kaldırıyorum parmakların rengi düzeliyor. Sizce bu nedir. Ayağım sıcak görse helede ayakkabı giyince kömüre basar gibi ayağımın üst tabanı parmaklar yanıyor. Sizde de aynen bu şakilde mi yoksa tek bende mi böyle oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.