Şimdi Ara

tırların markalara göre yakıt tüketimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
3
Favori
191.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok hocam limana kadar limandan sonra yok yada pendik değişiyo güzargahlar yüke göre hareket ediyoruz.
  • mercedes-benz 2521 lerin yakıtları neler arkadaşlar ?????????
  • slm, iveco stralis 430 almayı düşünüyorum..lakin yakıtı cok diyen var normal diyenler var.. aranızda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesuat

slm, iveco stralis 430 almayı düşünüyorum..lakin yakıtı cok diyen var normal diyenler var.. aranızda bilgisi olan var mı?

430 lar yakar arkadaşım. 430 ların yerine 450 stralıs yada yeni çıkardıkları 420 leri almanı tavsiye ederim. şu an bayilerin elinde 2011 modeller var uygun fiyata bırakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga1921

ben hafriyat içi yapıcam ağır yükle tır mı kamyon mu önerirsiniz kamyon alsam mercedes 4140 alıcam ne kadar yakar nasıl iş yapar biraz bilgi verebilirmisiniz

Daha fazla istiab haddi (yukleme) imkani sunan TIR almak daha mantikli degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu çok olmuş biteli ama hortlatim yine. bizde 2004 pro 624 var kütahya kırşehir arası boş gidiş, 10 tonla dönüş, 21-20 lt yakıyo.. %70 ayçiçek yağı %30 mazot.. Çekiş süper, koku patates kızartması:))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iyi günler biz actors 2012 aldık sıfır. Neyse biz alırken en az yakan diye aldık şuan 15000 km de Kastamonu-Nevşehir 27 tonla %49 yaktı bu çok fazla değil mi ? Araç motor açmadığı için bu kadar yakar mı yakarsa kaç binde motor açar ? Cevaplarınız için teşekkürler...
  • actros 3350 ile çiftçeker 60 ton toplam ağırlıkla %57 ,3355 tam otomatikle yine 60 ton civarı %54-55 lt tüketim oluyor,belediyenin tırı,izmir şehiriçi bucadan çiğliye çevre yolu kullanımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atakan K.

Arkadaşlar iyi günler biz actors 2012 aldık sıfır. Neyse biz alırken en az yakan diye aldık şuan 15000 km de Kastamonu-Nevşehir 27 tonla %49 yaktı bu çok fazla değil mi ? Araç motor açmadığı için bu kadar yakar mı yakarsa kaç binde motor açar ? Cevaplarınız için teşekkürler...

sıfır bir araç için yakıt oranı yüksek.. ilk aldığınız günden bugüne kadar düşüyorsa daha düşecek demektir. bu arada 430 stralis yerine v8 480 vabis aldık. yakıt olarak 38 lerde seyrediyor. bana v8 motorlar için fazla geliyor. aynı araçtan olan arkadaşlardan yardım ve bilgi alabilirsek şimdiden teşekkürler...
  • Bizde 2007 mb 1840 axor ve 2005 ford cargo 2524 var. Ford'u şehir içinde taş tozu nakliyesinde kullanıyoruz, MB 1840'ı ocaktan mıcır nakliyesinde. Ford genelde 20-25 ton, MB 25-32 ton arası çekiyor. bu araçların sert kullanmadan yakıt tüketim averajları nasıl olmalıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • sulo765 S kullanıcısına yanıt
    merhaba HOcam,
    kismetse bende 450 almayi veya 143 500 almayi dusunuyorum seninle konusabilirmiyiz cep telini verirsen. Eger vermezsen damper icin fikirini alabilirmiyim? arabanin iyi kotu tarafi var mi? Cok guzel bir araba oldugunu herkez soyluyor ancak sen isin icindesin anlatirsan sevinirim. Simdiden cok sagol.
  • 2013 volvo fh 16 750 bg 126,000bin kmde dip gaz 45 ton yükte 100km/51,8 çoğu zaman 90 km üzeri hızda
  • 2014 Volvo FH 500 HP 25 ton yükte 24/100 Km

Ort Hız 85
  • yakıt için alacaksanız premium alın veya şu saçma axorlardan

scania falan güzel görünüyor da çok yakıyor. ama streamline mı ne varya onlar 30 civarı yakıyormuş(alıntı) ama o fiyata iki tane axor alırsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvo'dan gerisi yalan :)
  • 15 yildir TIR kullaniyorum ve %99 undada MAN kullandim,10 aydir da kendi isimi yapiyorum.TIR almadan öncede diger markalari kiralayarak denedim.MAN den de vaz gecemedim,3 kamyonum var birini ben kullanyiorum digerlerini soförler,ben % 28-31 litrede kullanirken soförler %33-35 arasi kullaniyorlar.
    anlayacaginiz gibi yakit biraz soförle alakali bir durum.
    gözlemlerimden ve filosunda iveco ve reno magnum premium bulunduran arkadaslarimdan biliyorum,yakit olarak cok yüksekler ve cok fazla masraf cikariyorlar.
    ayrica bazi kisiler 100km de 24-26 litre diyenleri yerinizde olsam hic dikkate almazdim.her halde bos yada rampa inerken yakiyorlar bu kadar az.
  • 3215 3 kullanıcısına yanıt
    51,8litre yakitmi olur?
    bence cok fazla ve bu kadar fazla yakan bir arac bir kar getirmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur MAN

51,8litre yakitmi olur?
    bence cok fazla ve bu kadar fazla yakan bir arac bir kar getirmez

ağır tonajlarda dip gaz o yakıt 10 15 ton arası 21,5 max 25 max 90 km/h sabitte
  • Arkadaslar pro1142 ve cargo1838t almayi dusunuyoruz basar tonaj yakit kaclarda bilgisi olan lutfen yazsin.

• Bizde 2012 axor var adana-istanbul gidis donus 2000 km.de 600 litre yani %30 yakiyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.