Şimdi Ara

Tıp seçecekler bi baksın iyi olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
3
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi öncelikle şu akreditasyon muhabbetini biri anlatırsa sevinirim ayrıca türkiyede uluslararası denklikte tıp diploması veren bi üniversite var mı cevaplar için sağolunn

• up
  • Ege üni, Marmara üni, Ankara üni, Akdeniz üni akredite olan ünilerden bazıları. Yani buralardan aldığın diploma heryerde geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysngzl1905

Ege üni, Marmara üni, Ankara üni, Akdeniz üni akredite olan ünilerden bazıları. Yani buralardan aldığın diploma heryerde geçer.
    TÜRKİYEDEKİ HİÇ BİR ÜNİVERSİTE ÜNİVERSİTEYE TIP ALANINDA DENKLİK VERİLMEZ...
    AKRETITASYON DEDİĞİN O ALANDA ULUSLARARASI UYGUNLUNLUĞU OLANDIR ...
    ANCAK NE VAR Kİ TIP ALANINDAKİ BU DURUM PEK İŞE YARAMIYOR BUNUN NEDENİ MAAĞLSEF ÜLKELER TÜRKİYEDEKİ TIPA GÜVENMİYOR
    HER NE KADAR UYGUNLUK VERSELERDE ÜLKELER , DENKLİK BELGESİNİ VERMİYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreozcan38 -- 12 Temmuz 2014; 19:49:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreozcan38

TÜRKİYEDEKİ HİÇ BİR ÜNİVERSİTE ÜNİVERSİTEYE TIP ALANINDA DENKLİK VERİLMEZ...
    AKRETITASYON DEDİĞİN O ALANDA ULUSLARARASI UYGUNLUNLUĞU OLANDIR ...
    ANCAK NE VAR Kİ TIP ALANINDAKİ BU DURUM PEK İŞE YARAMIYOR BUNUN NEDENİ MAAĞLSEF ÜLKELER TÜRKİYEDEKİ TIPA GÜVENMİYOR
    HER NE KADAR UYGUNLUK VERSELERDE ÜLKELER , DENKLİK BELGESİNİ VERMİYOR

Hmm hocam eyvallah peki bu akreditasyon belgesi olmayan bi uniden mezun olsam eksikligi olur mu ilerde yurt disinda calismayi dusunuyorum
  • google'a uteak yazarsan akteditasyonu olan tıp fakültlerini görebilirsin.

akreditasyonu olmayan fakültelerin öğrencileri 2019 yılından itibaren amerika'nın tusu olan usmle sınavına giremeyecek. yani yurt dışı imkanı nerdeyse bitmiş olacak. geriye bi almanya seçeneği kalır. onda da dil istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crista galli -- 13 Temmuz 2014; 3:04:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crista galli

google'a uteak yazarsan akteditasyonu olan tıp fakültlerini görebilirsin.

akreditasyonu olmayan fakültelerin öğrencileri 2019 yılından itibaren amerika'nın tusu olan usmle sınavına giremeyecek. yani yurt dışı imkanı nerdeyse bitmiş olacak. geriye bi almanya seçeneği kalır. onda da dil istiyor.

Akr. olmayan fakültelerin 2019'dan itibaren USMLE'ye giremeyeceği konusunda kaynak nedir acaba ?
  • Chidori kullanıcısına yanıt
    bizim okulda, kocaeli tıpta, seminerde söylediler. usmle'yi düzenleyen kurum açıklamış. yerel akreditasyonu olmayan fakültelerin öğrencilerini sınava almayacaklar ilerde.
  • quote:

bizim okulda, kocaeli tıpta, seminerde söylediler. usmle'yi düzenleyen kurum açıklamış. yerel akreditasyonu olmayan fakültelerin öğrencilerini sınava almayacaklar ilerde.

http://uteak.org.tr/akreditasyon hocam buradaki üniler mi ? birde burada bitiş tarihleri nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -DarmaDuman-

quote:

http://uteak.org.tr/akreditasyon hocam buradaki üniler mi ? birde burada bitiş tarihleri nedir?

evet bu üniversiteler.

akredite olan üniversiteler sürekli denetimde. süre bitiminde tekrar en baştan bi inceleme yapılıyor. uygun olmayan koşullar yoksa süre uzatılıyor.eğer şartları sağlamıyorsa akreditasyonu iptal ediliyor.

• Peki hocam mesela sakarya su anda basvurmus ben okumaya basladiktan sonra akreditasyon belgesi alsa problem olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutuncer

Peki hocam mesela sakarya su anda basvurmus ben okumaya basladiktan sonra akreditasyon belgesi alsa problem olur mu

problem olmaz. ama her başvuran alacak diye de bi kaide yok. önemli olan mezun olmadan önce almış olması.
  • crista galli C kullanıcısına yanıt
    Hocam sagolun
  • quote:

quote:

Peki hocam mesela sakarya su anda basvurmus ben okumaya basladiktan sonra akreditasyon belgesi alsa problem olur mu

problem olmaz. ama her başvuran alacak diye de bi kaide yok. önemli olan mezun olmadan önce almış olması.

hocam peki kocaeli tekrar başvurur mu ve başvurursa kabul edilir mi sizce? çünkü ben kocaelini düşünüyorum ve mezuniyetim en erken 2020.

bi de küçük bi soru:Sizce kocaeli tıbbın bu sene sıralamada bin kişi ileri çekebilme ihtimali var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChicharitoBalbazar

quote:

quote:

hocam peki kocaeli tekrar başvurur mu ve başvurursa kabul edilir mi sizce? çünkü ben kocaelini düşünüyorum ve mezuniyetim en erken 2020.

bi de küçük bi soru:Sizce kocaeli tıbbın bu sene sıralamada bin kişi ileri çekebilme ihtimali var mıdır?

Hocam anladigim kadariyla kocaeli dusunuyorsunuz size su dipnotu duseyim kocaeli tip da okuyan arkadas var. Bu sene 1. Sinifta 60 kisi kalmis 240 kisi de bu sene alcaklar 300 kisiyle ders isleyeceksiniz kolay gelsin

• ChicharitoBalbazar kullanıcısına yanıt
    tabii ki tekrar başvurur. okulda akreditasyon kurulu var. her yapılan faaliyeti sürekli akreditasyona uygun mu diye denetliyorlar. o konuda sıkıntı olmaz.

sıralama konusunda yorum yapamam. ne olur belli olmaz. belki yükselir belki düşer belki yerinde sayar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crista galli -- 15 Temmuz 2014; 3:23:15 >
  • 70 kişi sınıfta kaldı. ama bu çok fazla önemli değil. zaten tüm tıplarda bu kadar kişi kalıyo aşağı yukarı. kalabalıklığa gelince çapa bu sene 550 hacettepe 400 kişi civarıydı. devlet sağolsun tüm tıplar kalabalık artık. bu sene 290 kişiydik. devam zorunluluğu olmadığı için ortalama 100 kişiyle ders işleniyor. tek sıkıntı anatomi uygulamasında kalabalık oluyor biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crista galli -- 15 Temmuz 2014; 3:28:55 >
  • crista galli C kullanıcısına yanıt
    5yıl öncesinde belirtmişler
  • hocam akreditasyonu olmayan üniversitede okursak almanya'ya gitmek istediğimde sıkıntı çıkar mı?
  • 10 bin dolarınız varsa usmle girin derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.