Şimdi Ara

TIP OKUYORUM YARDIMCI OLURUM(5K+) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
4
Favori
2.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Fen netleri 28-33 aralığında çoğu yanlış kimyadan diğerleri de fizik genelde. Ne önerirsin bunlar endemik fen deneme netleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

Hocam 2 sorum var

1.) şuan 60-70 net civarindayim hedefim 100-110 lara çikartmak. Şuan mat 25-30 turkçe 25 civarinda sosyalde 15. ( hedefim tm1 15-20k)

2.) her sabah geometri için 2 saat ariyorum şuan karekok mpslerden ilerliyorum 2 ay sonra analitik hariç bitirmiş oluyorum. (hesaplarima göre 40-50 gün fakat aksilikleri de katak 2 ay diyorum) ardindan birey b çozecegim 2 ay gibi de o sürer ondan sonra da karekok lys duşunuyorum. Bunlari hakkiyla bitirmek için okula gitmeden önce fix 2 saat ariyorum bazen okulda falan da çozuyorum. Haftasonlari 3-4 saat bakiyorum. Ygsde 1-2 boşla lysde de 25+ görmek mümkün mü?

1.kardeşim durumun çok kötü değil 15-20k ulaşabilirsin tmci olmama rağmen 5300 dü sıralamam hukuk vs olan puan türünde.Nasıl böyle yüksek dersen matematik ygs 1 boş lys 1 y olunca doğal olarak baya öne atıyor.edebiyat-çoğrafyaya zevkine girmiştim.
    Önerim eşit ağırlıkçıysan matematiğe daha çok yüklenmen faydana olur edebiyat çoğrafyayı zevkine çalışır gibi çalışırsın hem :)

100-110 netlere ulaşmak kadar matematik 35+ türkçe 35+ sosyal 30+ bir de fende kimya bölümüne çalışman yeterli olcaktır.Ne yaptın falan deme bu dediklerimi kapasiten varsa yaparsın.ben ilk sınavda 30 civarı mat yapıodum sene sonu 39d 1 boş (o boşada hala üzülürüm :)
    peki ne yaptın hocam diosan ben yalan olmasın yazın da ygs mat bakmıştım biraz ama hala 6 ay var ve yapman gereken karekök ygs matematik alıp bitirmen 2 ay gibi bir sürede bitir netlerin 25-30 diyorsun ya 30-35 arasına yaklaşacaktır kasım sonu gibi bu dediğimi bitirirsen.aralık ocak şubat aylarında ygs matematiği tekrar amacıyla bölüm denemeleri alıp çöz(kolay bir yayından başla moral olsun sana.güvender gibi olabilir (zevkine çözeceksin zaten.) sonra apotemi 3-4-5 olabilir
    bu denemeleri çözerken ki taktiği anlatayım ne yazıkki bunu da son 1.5 ay kala keşfettim keşke önceden olsaydı :( o da şu ki:diyelim matematik 40 soruluk bölüm denemesi yaptım (çıkacak yanlış sayısı ortalama 6-7 soru olackatır) bu 6-7 soru yanlışların dikkatten dahi olsa gidip her yanlış-boş sayına 1 er test çözmelisin ceza gibi mesela problemlerde çözemedin dimi gidip (önerim 3-4-5 yayınları hala varsa sağlam soruları vardır) ordan 1 test çözmen orta veya zor testlerinden.) bu şekilde bilmediğin konunun üzerine gitmiş olursun 1 test de sana bağlı çok eksiksen konuya bakıp 2-3 testte çözebilirsin çok faydalı bir yöntemdir

2-ygs de full bile çekersin kardeşim ama önerim karekök mpsleri çözdükten sonra ilerlediğini farkedersen birey b ile vakit kaybetme direk karekök lys geometriyi al onda her konudan fazlaaca soru var ve internete çözümleri de koyulmuş çok çok daha fazla faydası olur .Birey b bitirince vaktin kalmazsa karekök yazık olur geometri önmli ama matematik daha önemli :) yolun açık olsun :)
    25 eylüle kadar buralardayım sonra dersler tam anlamıyla başlayacak ondan sonra daha geç cevap verebilirim şimdi sorularınızı halledelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 17 Eylül 2017; 14:3:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BERKYABGU

Fen netleri 28-33 aralığında çoğu yanlış kimyadan diğerleri de fizik genelde. Ne önerirsin bunlar endemik fen deneme netleri

kimya en kolay ygs fen dersidir önerim palme ygs soru bankasını çöz yandaki kutucuklardaki bilgileri fosforlu ile oku bu şekilde kitabı bitir kimya netin 10+ olur inşallah
    fizik ygs kitap çözmeni önermiyorum kimya dediğimi yaptıktan sonra bölüm denemesi çöz eğer sayısalcıysan lys fen için geç kalma lys fizik kitaplarında ygs fizikte bulunuyor genelde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 17 Eylül 2017; 14:3:30 >
  • Hocam obp şuanda 73 civarı bu sene 77 falan yaparım. Obpden çok geriye atıcak istediğim sonucu yapsamda. Sizin önerileriniz ne? Hedef Cerrahpaşa bu arada.

• fatihtoo F kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın bana tıp okumak hakkında hiçbir bilgim yok. Lütfen yardım edin aydınlatın beni

• Tıp fak. 1. sınıfda ne yapılıp ne yapılmamalı? Genel olarak 1. sınıf ile ilgili tavsiye verebilir misiniz? Bu arada tebrikler..
  • Hocam şuan 90 net yapıyorum ortalama bunların dağılımı : Mat 20 Türkçe 30 Sos 20 Fen 20 ve daha çalışmaya başlamadım (Yarın başlıyorum) geçen yıl günde 2 saat çalışarak 1 ayda 10 net arttırmıştım.Şimdi günde 4-5 saat çalışarak ilerlemeyi ve okulda full test çözmeyi planlıyorum.Sizce ne yapabilirim ? Hedefim ölümüne çalışmak 150 net bile beni memnun etmez diye düşünüyorum.Bu kadar yüksek hedeflememin sebebi üniversiteye İstanbul'a tek başıma gelicem , ailemden destek almak istemiyorum artık , burs kovalamak için yükseği hedefliyorum.Okul ve bölüm olarak boğaziçi fizik istiyorum , bunu yapabileceğime fazlasıyla inanıyorum zaten ama acaba derece yapma şansım nedir :/ Yardımınızı bekliyorum.
    Bu arada geom 0 en büyük sıkıntım o , anca pisagor sorularını falan yapabiliyorum az çok..
    Hocam karekok matematik bitirdim ( problemler hariç.) denemelerde 1-2 tane geometri anca yapiyorum ondan 30+ zor oluyor. 2-3 tane de problemlerden kaçinca 25-30 arasi geliyor. Birey b leri karekok mpslerle birlikte de götürebilirim. Maksat soru tipi görmek. Aralik 1 gibi karekok lys geo başlasam sanirim temizleyebilirim.

Matematigi de okuldan gelince ve haftasonu bakiyorum hocam. Mat2 için karekok lys alicam eğr mat2 kitap öneriniz varsa bakabilirim.

Hocam ciddi anlamda çalişiyorum. Her sabah fix 2 saat geometri zaten yaninda da bazen 15 bazen 20 testdeki soru sayisina göre değişiyor paragraf çözüyorum. Daha 1 hafta oldu paragrafin artcagini umuyorum. Onun dişinda 5 gibi okuldan geliyorum. 6 da oturuyorum 11 e kadar 3-4 saat çalişiyorum. İnşallah olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

Hocam obp şuanda 73 civarı bu sene 77 falan yaparım. Obpden çok geriye atıcak istediğim sonucu yapsamda. Sizin önerileriniz ne? Hedef Cerrahpaşa bu arada.

Obp benim 91 Di 300 kişi geri attı inşallah hedefine ulaşırsın ama çok zor hayal kırıklığına uğramamak için gerçekçi hedefler koymanın tavsiye ediyorum neden dersen tahminim ilk 100 girersen yerleştirmede obp eklendiğinde ilk 1000 belki kalırsın o da şans ne yaptın fln deme gerçekler bunlar. Özel okul gerçeği :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 17 Eylül 2017; 23:6:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartanx

Hocam inanın bana tıp okumak hakkında hiçbir bilgim yok. Lütfen yardım edin aydınlatın beni

Ben daha yeni gibiyim yanlış yönlendirmek istemem. Kendi fikrim: tıp 1için, üniversite temposundan çıkıp tıp 1 gelince zorlanmıyorsun günlük 2 saat düzenli çalışınca oluyor. Doktor olayım mı olmıyım mı diosan onu Bn bilemem ama kişilik önemli. Tıp zevkli gibi ama ben genç yaşta lüks evlerde oturucam, standart saatlerde çalışcam vs diyorsan tıp terstir bana göre ben iş rekabetin çok sevmediğimden mühendislik vs seçmedim ve insanlara yardımcı olmayı sevdiğimden bu mesleği uygun gördüm... iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Tıp fak. 1. sınıfda ne yapılıp ne yapılmamalı? Genel olarak 1. sınıf ile ilgili tavsiye verebilir misiniz? Bu arada tebrikler..

Pm üzerinden konusalım istersen burda üniye hazırlanan arkadaşlar için açtım konu dağılıyor gibi :) yarın veya salı müsait olursam konuşuruz. Tecrübe önemli tıpta tanıdığım yoktu kötü oldu keşke birilerine tıp 1 hakkında sorabilseydim dedim

• Bir de bu mesajım herhangi bir soruya cevap değil ama okuyun önemli:

Sorularınızda gördüğüm her şeyi çözücem geometride 3 kaynak vs gibi bunlara gerek yok arkadaşlar faydalı olmaz demiyorum ama şimdi diyelim geometri 3 kaynak + bol bol deneme çözdünüz lys 30 da 29_30 yapıyorsunuz her sınav ee bunun kötü yanı ne derseniz? Fen netlerin nasıl? Sorunca lys fenden daha %20 si bitti konuların pek soru çözemedim. Eğer böyle ise o kaynakları boşa çözdünüz. Sınavlarda kolay orta zor sorular olur kolay orta soruları her derste çözmenizi Lazım yani herhangi bir derse abanmayalım gerek yok sen lys fenden daha yol katetmediysen ygs matematik 3.kaynağı çözme ya da ygs fen 20 net yapıo san matematik 40 olucak diye uğraşma olsa da faydası olmayacak bu emeğin. her derse çalış lys feni matı boşlama fark orda atıcaksın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 17 Eylül 2017; 23:48:31 >
  • Yarın kalanları cevaplamaya çalışıcam olmadı salı hepinize Allah zihin açıklığı versin başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihtoo

quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Tıp fak. 1. sınıfda ne yapılıp ne yapılmamalı? Genel olarak 1. sınıf ile ilgili tavsiye verebilir misiniz? Bu arada tebrikler..

Pm üzerinden konusalım istersen burda üniye hazırlanan arkadaşlar için açtım konu dağılıyor gibi :) yarın veya salı müsait olursam konuşuruz. Tecrübe önemli tıpta tanıdığım yoktu kötü oldu keşke birilerine tıp 1 hakkında sorabilseydim dedim

Olur hocam benim için hiç farketmez. Müsait olduğunuzda yazın, bekliyorum.
    Orası öyle hocam ama kendime yediremiyorum hedef düşürmeyi. Yapabileceğim sınırları biliyorum. Hayırlısı ya hocam. Bakarsın kıl payı girebilirim Bakarsın kıl payı kaçırırım. Teşekkürler bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kose81

Hocam şuan 90 net yapıyorum ortalama bunların dağılımı : Mat 20 Türkçe 30 Sos 20 Fen 20 ve daha çalışmaya başlamadım (Yarın başlıyorum) geçen yıl günde 2 saat çalışarak 1 ayda 10 net arttırmıştım.Şimdi günde 4-5 saat çalışarak ilerlemeyi ve okulda full test çözmeyi planlıyorum.Sizce ne yapabilirim ? Hedefim ölümüne çalışmak 150 net bile beni memnun etmez diye düşünüyorum.Bu kadar yüksek hedeflememin sebebi üniversiteye İstanbul'a tek başıma gelicem , ailemden destek almak istemiyorum artık , burs kovalamak için yükseği hedefliyorum.Okul ve bölüm olarak boğaziçi fizik istiyorum , bunu yapabileceğime fazlasıyla inanıyorum zaten ama acaba derece yapma şansım nedir :/ Yardımınızı bekliyorum.
    Bu arada geom 0 en büyük sıkıntım o , anca pisagor sorularını falan yapabiliyorum az çok..

Kardeşim inşallah hedeflerine ulaşabilirisn ama vakit kaybetme daha fazla ilk 5k herkes yapabilir ama ilk 100 bursu diosan ekstra işler yapmalısın tavsiyem bu kadar kasma ama :) il dışından istanbula gelirsen ortalama da yüksek tutarsan iyi burslar alabilirsin günde 2 saat çalışarak 1 ayda 10 net arttırdım demişsin.tbrik ederim ama yanılgıya düşme :) 80netten 90 nete çıkmak kolay eğer düzgün çalışırsan ben sana net grafiğini de taslak olarak söyliyeyim
    1 ay sonra 110-115
    2 ay sonra 120-125
    3 ay sonra 125-130
    4 ay sonra 128-132
    5 ay sonra 135...
    burdan sonrası belirsiz tabi bunlar yaklaşık demek istediğim başlarda bende de öyleydi 100 netten 120ye 1 ayda ulaştım sonra takıldım bir süre 1 ay sonra 125 oldu 2 ay sonra 130 oldum artık 128 -130 arası 10 deneme hiç artmadı demek istediğim tıkanmalar yaşıyacaksındır bundan dolayı baştan gaza bas bu dediğim tıkanma noktalarına ulaş yoksa netlerin 120 den 2 ayda 140 çıkması çok zor imkansıza yakın :) çünkü yapamadığın sorular bir yerden sonra eleyici sorular olacak yapamazsın demiyorum ama zordur ondan acele et kapasiten varsa kısa sürede 120 netlere çıkarsın hedef yüksekse kendinde o ışığı görüyorsundur zaten :) başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

Hocam karekok matematik bitirdim ( problemler hariç.) denemelerde 1-2 tane geometri anca yapiyorum ondan 30+ zor oluyor. 2-3 tane de problemlerden kaçinca 25-30 arasi geliyor. Birey b leri karekok mpslerle birlikte de götürebilirim. Maksat soru tipi görmek. Aralik 1 gibi karekok lys geo başlasam sanirim temizleyebilirim.

Matematigi de okuldan gelince ve haftasonu bakiyorum hocam. Mat2 için karekok lys alicam eğr mat2 kitap öneriniz varsa bakabilirim.

Hocam ciddi anlamda çalişiyorum. Her sabah fix 2 saat geometri zaten yaninda da bazen 15 bazen 20 testdeki soru sayisina göre değişiyor paragraf çözüyorum. Daha 1 hafta oldu paragrafin artcagini umuyorum. Onun dişinda 5 gibi okuldan geliyorum. 6 da oturuyorum 11 e kadar 3-4 saat çalişiyorum. İnşallah olur.

ygs geometri çok kolaydır. 8 soru çıkıyorsa hala geometri çalıştıktan sonra 6 tane rahat yaparsın .birey b karekök mps tabi çöz yine sen bilirsin ama ben olsam çözmezdim mps çözüp hatta örnek sorulara vs bakıp her konu için hemen karekök lys geometriye geçerdim çünkü o kitapta 1 konu da 6 test varsa kolaydan zora ilk tes15 soru 10 dk da çözerdim 2test 12 dk 3.tes 17 4. test 20 5-6.testlerde her soruya 2 şer dk üzeri verirdim 15 soruda 3-4 tane yapamazdım son test 5-6 da oluyordu yapamadığım ama yapamdığımda kendim uğraşırdım önce 6 tane yapamdıysam 3 tanesini kendim uğraşır kalanlarını da netten hocalardan çözümlerini öğrenrdim böyle böyle gelişti ygs full,lys 1 boştu sanırım :) mat geoda baya iyidim fiziğim kötüydü bu arada kötüden kastım çalışma hatası yaptım o da zor değil halledersiniz...
    işin özeti geometri ben yerinde olsam mpsörnek sorular vs bakar yarımyamalkta olsa(hızlanmak için) bitirir geometri lys kitabını çözmeye başlarım geçe kalınca zor oluyor şimdi ygs öncesi başlasan en azından üçgen dörtgen bitirirsin ygs ye de faydası olur ve vakit dar olacak ygs sonrası lys fen gerçeği var yine sen bilirsin....
    mat 2 karekök ,geometri lys sb bunları hakkıyla yapamadıklarını öğrenerek bitir başka kaynak önerisine gerek yok. sonra deneme yap kalan vakitte 50 de 50 mümkün :) 30 da 30 da

paragrafta endemik ve paragraf hız soruları kitabı vardı yayın deniziydi galiba onlar çok iyidir yukarda verilen sürelere uyarak çözersen çok faydası olur
    başarılar dilerim 25 eylüle kadar burdayım sorulara cevap vermeye çalışıcam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 18 Eylül 2017; 23:7:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

Orası öyle hocam ama kendime yediremiyorum hedef düşürmeyi. Yapabileceğim sınırları biliyorum. Hayırlısı ya hocam. Bakarsın kıl payı girebilirim Bakarsın kıl payı kaçırırım. Teşekkürler bu arada.

ne demek :) yolun açık olsun
  • Hocam merhaba ben uludag universitesi tip fakultesi 1. Sinifa basladim. Yildirim beyazit universitesine yatay gecis yapmak istiyorum. Bu yuzden not ortalamami yuksek yapmam lazim nasil tavsiyeler verirsin. ( not ortalamam 90 olmali :) ) mumkun mudur acaba bu yil yildirim beyazit 487 ile kapatti. Benim puanim 484

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.