Şimdi Ara

Tıp kazanan bebişler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
6
Favori
3.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrEarth

foramene delik demiyorum ki ben latince gibi düşünüyorum sanki ingilizce gibi değil mi? Bazılarımız türkçeye çevirir kelimeleri öyle yanıtlar bazılarımız ingilizce şeklinde anlayıp düşünür

ezberlediğim şeyleri saymıyorum onu görüntü olarak zihnimde canlandırıyorum aaa bu yapılar geçer diyorum kadavra dersini almayan fakülteler pek bilmez ezberlerdi :(((
    olm benim fakülte ilk 1k'da.

çevre illere kadavra dağıtıyoruz, şaka mısın nesin. kadavra dersinde de ezber yaptırıyorlar. Ha buna karşı da değilim, ezber de bir öğrenme yöntemidir. Ama illa ezberlersin. Kandırma çoluğu çocuğu. Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum da, muhtemelen daha alt dönemsin.

• -tazemeta- kullanıcısına yanıt
    ben ezberlemedim zaten anatomi tus sorularını da fulluyorum, zaten kas komitesinden birkaç sene önce 99 olmuştum en yüksek komitemdi. Komiteye 2 hafta kala tüm tus sorularını çözmüştüm hepsi de klasikti. Hatta usmle sorularına baktım daha klinik sorulardı
  • imsoserious kullanıcısına yanıt
    netter al

sobotta için de fotokopi çektir(kemikler için)
  • inekmatur sen değil misin o kadar cep telefonunu nerden buluyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 1 Eylül 2020; 18:53:46 >
  • bizde kadavra başına 4-5 kişi düşüyordu, her ders 20-30 dakika çalışıyorduk.

ama hepsi mantıktı cidden
  • anatomi ezber hocam ezber

ama ezber olmayan ders mi yok yazılıma baya ilgiliyim o da ezber komutlar falan

saedce senin ezberlediklerin arasında ilişki kurmak zeka devreye giriyor orda
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Peki bu boyama kitabı var internette gördüm "netter coloring book" yararlı mı sizce? İleride alsam mı?

• sen herhalde hayatı ezberliyorsun öğrendiğin bir şey yok. Ezberleyenler genelde pratisyenlikte ya da genel cerrahide çok sıkıntı çekiyorlar

Geçen hoca anlatıyordu, genel cerrahi hocası internlere sormuş niye ultrasonda problara jel sürüyoruz diye internler de daha kolay kayması için cevap vermişler halbuki empedans farkını azaltmak içindi. Ama her şeyi ezberledikleri için onu da yapamamışlar
  • anatomi de en iyi graysdan öğrenilir hatta dershane hocalarımız tusta hep o kitaptan referans veriyorlardı
  • imsoserious kullanıcısına yanıt
    ilk kez duyuyorum

baktım bu ara önceden duysaydım alırdım ben çok iyi öğretir boyarken kafanda kazınıyor o bilgiler

bir de ayrıyeten çizersen de çok iyi öğrenirsin neyin enrde olduğu falan kafana kazınır ama özene özene çizme sakın 1. sınıfta baya hata yaptım hızlı çiz kabataslak

ve mesela nöroanatomi olsun hepsini birden çizmek zordur parça parça çiz

o kitap sanırım yeni çıktı ben de dönem arasındayken gördüm
    anladım hocam, teşekkür ederim önerilerin için.

• Anatominin %90'ı değil, %99.9'u ezberdir. Hayatım boyunca gördüğüm en iğrenç derslerden birisiydi.

• Bu arada konu sahibi fake inekmatur mu reel mi anlayamadım ama reelse hoş geldin inekmatur abi. Gözümüz yollarda kaldı. Bu sene senin yokluğunda buraların sefiri oldum. Sıralamalarımızı nokta atışı bildim. Umarım seneye birlikte çok daha iyi analizler yaparız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErsunYanalFanboi

Bu arada konu sahibi fake inekmatur mu reel mi anlayamadım ama reelse hoş geldin inekmatur abi. Gözümüz yollarda kaldı. Bu sene senin yokluğunda buraların sefiri oldum. Sıralamalarımızı nokta atışı bildim. Umarım seneye birlikte çok daha iyi analizler yaparız.
    oooo evet reel inekmatur'um. Seni kutluyorum forumun bir sonraki nesilini çok iyi yönettin.

Forum Sefirliği Onursal Üye olarak kabul edin beni de, emekli adamım sonuçta.
  • alamadım çünkü bulamadım pdfden baktım sürekli
  • kolayca burs alabileceğimiz yerler var mı?
  • Gercekten tıp çok enteresan bi bölüm kütüphaneye abiler ablalardan biliyorum sabah gelip aksama kadar okuyorlardı sadece okuyor oku oku la nereye kadar biz anlıyorduk 500 1000 sayfalık fotokopiler filan Allah yardımcınız olsun her isteyenin yapabileceği bir iş değil

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.