Şimdi Ara

Tip Fakultesi hakkinda sorulariniz (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
10
Favori
12.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tuncayykc

quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

quote:

bu üniversitenin hazırlık bölümü nasıl ingilizce eğitimi iyimi yardımcı olabilriseniz sevinirim

Hangi universitenin?

bolu abant izzet baysal ü.

Yok bolu hakkinda bilgim yok dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara kasinti olabilir ama tusta kazandirma orani yuksek ve egitimi iyi..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

quote:

bu üniversitenin hazırlık bölümü nasıl ingilizce eğitimi iyimi yardımcı olabilriseniz sevinirim

Hangi universitenin?

bolu abant izzet baysal ü.

Kardesim Bolu iyidir. Ablamin bi arkadasi okuyor gayet memnun.Tabi okuyan biriyle direk konusman daha iyi olur.

• 5bininciyim Ankarada oturuyoruz ama tercihimin ilk sırasına Eskişehir Osmangazi tıp yazdım. sizce iyi bir tercih mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Rdv -- 11 Temmuz 2014; 14:37:23 >
  • Trakya tıp için ne düşünüyorsun? İstanbulda oturuyorum sıralamam 9100

• quote:

Orijinalden alıntı: burayk

Trakya tıp için ne düşünüyorsun? İstanbulda oturuyorum sıralamam 9100

Kesinlikle tavsye ediyorum cok kaliteli bir fakulte. Egitim kadrosu olsun imkanlari lablari olsun saglamdir

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=94617200&p=1#94617911

hocam konuma cevap yazar misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam cevabin icin tesekkur ederim. Birkac sorum var: 1. hacettepeyi diger yerlerle karsilastirir misiniz mesela fazla bilinmeyen rize, elazig, dicle, konya gibi yerlerle.
    2. hacettepede gecme notu kac?
    3. '... notu alan finalsiz geciyor gibi bir sistem var mi? Komite sisteminde genelde oluyor yine de sormak istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: dlzb.mt

hocam cevabin icin tesekkur ederim. Birkac sorum var: 1. hacettepeyi diger yerlerle karsilastirir misiniz mesela fazla bilinmeyen rize, elazig, dicle, konya gibi yerlerle.
    3. '... notu alan finalsiz geciyor gibi bir sistem var mi? Komite sisteminde genelde oluyor yine de sormak istedim

Gecme notu 60 diye hatirliyorum 80 alanda finale girmeden geciyordu sanirim. Hacettepe de okuyan arkadaslar duzeltirse yanlisim varsa sevinirim yanlis bilgilendirme yapmayalim.

Simdi elazigi dicleyi karsilastirmaya calistigin fakulte tip egitiminin ve tibbi bilimlerin turkiyede ki ve bana kalirsa dunyadada onemli yere sahip bir duayendir. Simdi hal boyle olunca tabiki hacettepe ile rize vb unilerle arasinda ucurum olur. Bak ilk 10bine kadar olan yerlerde genel olarak ucurum olmuyor egitim anlaminda. Hacettepeyle bir pamukkale olsun bir marmara,akdeniz uludag celal bayar mersin arasinda ucurumlar var diyemem. En azindan bu 3 buyuk sehirdeki unilere 1.sinif dersek 10kya kadar olan sinifta 2.sinif fakultelerdir. Sonrasi ile tabikide hacettepe arasinda dedigim gibi ucurumlar var gercekten kalite olarak hoca olarak ogrencisi olarak emin ol cok fark var. Amma velakin,tip egitimi bireysel calismanin baskili oldugu bir surec. Burada okulun cok etkisi oldugunu soyleyemem. Ama okul o calisma kulturunu ve sistematigini verdigi icin onemli bir faktordur kesinlikle

• bir de hocam bu sistem (komite sistemi) degisir mi?

• quote:

bir de hocam bu sistem (komite sistemi) degisir mi?

Zannetmiyorum acikcasi

• unknownartist kullanıcısına yanıt
    yok normalde istanbul istiyorum da çapa cerrahpaşa yazdım marmara ingilizzce oldugu ıcın daha alta yazdım cerrahpaşanın altına ankra tıp yazdım cünkü baska alternatifim yoktu. umarım okul birinciliği işe yarar cerrahpaşa 2850 ile kapatmış ben 3301im işte :/ cevap için teşekkür ederim ayrıcaa (: @unknownartist
  • quote:

hocam cevabin icin tesekkur ederim. Birkac sorum var: 1. hacettepeyi diger yerlerle karsilastirir misiniz mesela fazla bilinmeyen rize, elazig, dicle, konya gibi yerlerle.

Sorularinı cevaplayim şuan donem 3 üm.
    Hacettepede gecme notu 60, yanlislar dogruyu goturuyor (3-4 sene once baska bir sistem vardi onda gecmek daha kolaydi simdi sorular hem daha zor hem gecme notu daha yuksek)

Finalde 50 baraji var. Sene icinde ortalaman ister 90 ister 70 olsun bu 50 yi almak zorundasin. Mesela sene ici ortalaman 55 olsun finale 70 e girersin. 50 ye girdigini varsayiyorum (okulun yuzde 50-60 ı anca 50 ye giriyor.) D1 de labin 90 olsa teorikten 45 gibi birseye alman gerekiyor. D2 de labin 90 olsa 38 e falan dusuyor teorikteki alman gereken puan. D3 de isler degisiyor cunku lab etkilemiyor o yuzden cok zor. Labdan 90 alsan 47 ye falan giriyorsun. Ki suan dunyanin en zor sinavlarindan biri. Tus'tan daha zor.
    Hacettepe'yi diger okullarla karsilastirma. Yani ben turkiyede kalirim piyasa hekimi olurum diyorsan git erzurum, eskisehir seni bekliyor. Benim vizyonum genis, ben ozel bir hastalikta hep 1. Sirada onerilen bir doktor olmak istiyorum diyorsan gel hacettepeye. Cunku derslere giren hocalarin hepsi oyle. Ismini google da aratinca ya dua edenler, ya cocugumu ona goturdum cok mutluyum diyen cikar karsina. Akdeniz universitesi de cok iyi bence onu da dusunebilirsin. Yurtdisinda 2 3 universitemiz duyulmus durumda. Avrupa'da en iyi pediatri hacettepe'de. Almanya'da alman bir doktora cocugunu goturen bir turke eger hacettepeye gidin diyorlarsa bir fark vardir. Ama abd'deki universitelerle hicbir okulumuz karsilastirilamaz tabiki.
    Benim suan aklim olsa akdeniz univesitesine giderdim. Bu kadar zorluk benim icin cidden fazla. Hani ekolu vs harikadir hacettepenin ama not ortalamam dusuk ve bu ilerde abd universite basvurularimda buyuk oranda negatif etkileyecek. Ama dedigim gibi cok ugrasip her sabah derse gelip (yoklama yok) hocalari dinleyip 80 ustu ortalama yaparsan okul sana guzel. ilk 3 sinifta temel bilim uzmanligini bile yapabiliyorsun ort yuksekse. Cok guzel olanaklari da mevcut okulun. Ankaranin en guzel yerlerinden birinde.

• akdeniz kazandim hazirlik ile ilgili bilgisi olan var mi ?

• Beyler Marmara Tıp'la Cerrahpaşa Türkçe'yi kıyaslayabilir misiniz? Marmara daha ağır basıyor İngilizce olmasından dolayı siz ne diyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathamphetamine -- 30 Temmuz 2014; 5:34:04 >
  • Cerrahpasa tip dusunenler, burdayim ben de

• Oo hort gelmis:) burdan devam beyler :D

• viper_3 kullanıcısına yanıt
    merhaba sıram 7800 meram selçuk ve kırıkkale arasındayım ankaradyım yakkın olsun diye kırıkkalee yazmayı düşünğyorum 12.300 den almış eğitimi hakkında bilgin varmı? ankarada özel %75 burslu yüksek ihtisas ünv var seneliği 10 bine geliyo şehir dışında okumaktan daha hesaplı mı olur burayımı yazsam karar veremedim ne önerirsin
  • Kırıkkaleyi bende düşünüyorum ama üniversite hakkındaki bilgiler çok kısıtlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: stellarium06

merhaba sıram 7800 meram selçuk ve kırıkkale arasındayım ankaradyım yakkın olsun diye kırıkkalee yazmayı düşünğyorum 12.300 den almış eğitimi hakkında bilgin varmı? ankarada özel %75 burslu yüksek ihtisas ünv var seneliği 10 bine geliyo şehir dışında okumaktan daha hesaplı mı olur burayımı yazsam karar veremedim ne önerirsin

en mantıklı dediğin son seçenek oluyor aslında.Ama iyi analiz etmek lazım.her sene okula zam gelir.o zam oranında seninde ödemen artar.yaz okulu o bu para isterler.Ekstradan kalma etme durumu var bunlar sıkıntı ama dediğin gibi daha ucuzdan ziyade mantıklıya gelebilir bunları göze alırsan.Kırıkkale evet eve yakın olması açısından çok iyi. fakat hasta profili ve hasta görme açısından zayıf kalabilir.Zira manisa çok daha büyük ilçeleriyle vs ve hasta farklılığı olarak üst dönemlerden ve hocalardan duyduğumuz kadarıyla gayet iyi.evet bir ege bir ankara hacettepe olamaz tabiki ama iyi.o açıdan cbüyü öneririm.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.