Şimdi Ara

Tinder ve cotoken oil- mineral day dolandırıcılığı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
3
Favori
11.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - Bana da 11 Haziranda telegramdan yazdı bunlardan birisi.

- Mohammad sen misin diyerek.. Mohammad olmadığımı söyledim..

- Sanırım yanlışlık oldu numaranı Halan 'dan (isminde birinden

bahsetti) aldım senin bilgin olduğunu söyledi deyip muhabbet edebiliriz diye

devam etti.

- Ben mohammad değilim sence bu bir sorun değil mi dediğimde benim

için farketmez seninle de konuşabiliriz dedi.

- Sonra ne iş yaptığından filan bahsetti modacılık yaptığını ve

elbise çizimleriyle uğraştığını bir kaç çalışanı olduğunu söyledi ve

fotoğraflar göndermeye başladı..

Gönderdiği fotoğraflarda genelde lüks daire, araba, çanta alışverişi ve iş ortamı..

-Telegramdan sadece akşamları 1-2 saat konuşup kayboluyor..Saat farkından dolayı bu şekilde olduğunu söyledi..

- Hafta sonları ailesinin yanına gittiği için telegram kullanamıyormuş çin

kısıtlama getirmiş..

- İlk 2-3 gün normal konuştuktan sonra Türk lirasının dolar

karşısında değer kaybı muhabbetine girdi eğer para kazanmak istersem bana da

yardımcı olabileciğini kuzeninin finans merkezinde herkesten önce haberi

olduğunu ve ona göre yatırım yaptığını söyledi..

- Bende yatırım için hiç param olmadığını ve internetteki coin işlerinden

anlamadığımı söyledim. Sonra normal muhabbete devam edip bir kaç gün sonra

kuzeniyle konuştuğunu yine yatırım yapacağını söyledi.. ben yine pek aldırış

etmedim eğer bir miktar paran varsa bana gönderip yatırım yapabileceğimi

söyledi. bende somut olmayan hiçbir şeye para veremeyeceğimi söyleyince konuyu

kapattı. şimdilik sıradan muhabbet ediyor ama 2-3 güne bir dolandırmayı

deniyor..

- Anlık fotoğrafını istediğimde şu an müsait durumda değilim ama video

gönderebilirim diyip önceden çekilmiş videolar gönderiyor.

(Anladığım kadarıyla ajans vb. yerlerden kadınların fotoğraflarını ve

videolarını kullanıp karşı tarafı kadın olduğuna inandırıp sonra da Türkiye’ye

gelicem seninle tatil yaparız beni gezdirirsin falan filan deyip dolandırmaya

çalışan bir çete)

Tinder ve cotoken oil- mineral day dolandırıcılığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f4th -- 22 Haziran 2023; 16:27:19 >

• Tinder ve cotoken oil- mineral day dolandırıcılığı

Bendeki de buydu.Keklerim sandı 1 hafta emek verdi ama hepsi boşa gitti :) adı SD Tinderda kol geziyor.Meğersem açılımı sugar daddymiş Yeni zelandalıyım diyor ama ingilizcesi kırık.OKX yüklettirmeye çalıştı vs derken asıl amaçları genel anlamda size trade yaptırıp indiregandi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu çete aynı yöntemlerle insanları dolandırmaya devam ediyor.
    Ben 15.200 dolar kaptırdım. Suç duyurusunda bulundum. Elimdeki bilgi ve belgeleri emniyetle paylaştım.
    Belki giden gelmeyecek fakat takibe alındılar. Sizler de para kaptırdıysanız hemen suç duyurusunda bulunun.
    Olur da yakalanırlarsa şikayet olmadığı taktirde hiçbir ceza almayacaklar.
    Avukat ile görüştüm o da mutlaka şikayette bulunun diyor.
    Daha önce benzer bir dolandırıcılık şebekesi yakalanmış ve şikayet olmaduğı için ceza almamışlar ve ele geçirilen milyon dolarlar iade edilmiş.
    O yüzden bu benzeri kişilere kesinlikle inanmayın Para kaptıranlar ise mutlaka Emniyete bildirin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba .

arkadaşlar bende dolandırıldım

Nasıl takip etmeliyim?

ne yapmalıyım

• binpisman B kullanıcısına yanıt

@binpisman Emniyete derken karakola mı gittiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celbikur -- 7 Temmuz 2023; 8:10:40 >
  • celbikur C kullanıcısına yanıt
    Evet karakoldan suç duyurusunda bulundum
    Ayrıca Hong Kong polisine suç duyurusunda bulundum
    Elimdeki bilgi belgeleri gönderdim.
    ehub@police.gov.hk
    adresine gönderebilirsiniz

• yilmaz2023 Y kullanıcısına yanıt
    Hemen karakola suç duyurusunda bulun. Para gönderdiğin dekontları, kişilerin telefon numarasını vs tüm bilgi belgeleri paylaşmalısın.
    Ayrıca Hong Kong polisine durumu bildirmelisin.
    ehub@police.gov.hk adresine mail göndermelisiniz. Dolandırıcılık olayını ingilizce olarak anlatmalısın.

Herhangi bir gelişme oldu mu şikayetinizle alakalı?

Şu an savcılık takibinde
    Gelişmeler ile ilgili henüz haber vermediler
    Siz de mutlaka suç duyurusunda bulunun
    Er ya da geç yakalandıklarında şikayetiniz yoksa hiçbir hak talep edemiyormuşsunuz
    Bu tür pek çok vaka olmuş fakat şikayet olmadığı için mağdur kişiler paralarını alamamış

• Selamlar, ben de bu hafta 1000 dolar kaptırdım bu şebekeye. Tinder'a o beni buldu, 1 ay kadar Whatsapp üzerinden sohbet muhabbet, Eylül'de İstanbul'a geleceğini sonrasında Antalya'ya gideceğini söyledi. Ben uzak kaldım crypto trading işinden ama bir süre sonra deneyelim diyorsun zaten. Benimkinin adı da Olivia Martin, aslen Avustralyali ve Hong Kong 'ta yaşıyormuş, telefonu da Hong Kong 'a ait.

Önce güven vermek için OKX 'te cüzdan hesabi açtırıyor, ama trade yapmak için cycpv.com sahte siteye parayı transfer edip orada oynadım. Aslında oyna diyor oynıyorsun ve kazanıyorsun yalandan. En başta 100 dolar, sonrasında 160 dolar yatırdım. Ama ödülü müşteri hizmetlerinden öncesinde aldırdığı için parayı bloke ettirdi, çekemedim. Blokeyi kaldırmak için, 740 dolar ekleyip parayı çekebileceğim söylendi, ben de gönderdim. Ama kazandığım toplam 2400 doları çekmek için bu defa advance authentication gerektiğini söylediler.

Ana paraya bile çektirmiyorlar. Zaten şüphelerim vardı, hatta bu paranın kaybını da göze almıştım, ama ya doğruysa diye devam ediyorsunuz. 2 gün bekledim ama oyalayıp duruyorlar. Whatsapp'tan yazdığımda ise tabiiki haberi yokmuş gibi davranıyor. Ekipleri şahane. Geçmiş olsun.

Whatsapp 'tan görüntülü görüşme bile yaptım, üzerine de 1 aylık İngilizce pratiği yapmış oldum, biraz pahalıya.

Hong Kong Polis Departmanına, Singapur Polis Departmanına, Hong Kong Güvenlik Sekreterine ve hatta Hong Kong Devlet Başkanına bile yazdım bugün :)

Bulduğum siteleri şunlar: cycpv.com / uwcoop.com / h5.okicl.com / h5.iclanes.com

Telefon Numarası : +852 6754 3841

• Sahte sitenin web teması hep aynı, sadece site adını değiştiriyorlar, hatta aynı annda onlarca belki yüzlerce açmışlar galiba.

Domain isimlerini ise en az 10-15 yıllık isimlerden buluyorlar ki site güvenilir olarak kabul edilsin diye.

• Arkadaşlar öncelikle merhaba banada denk geldi birtane tinderdan ama birşeyler olduğunu sezdim neyse biraz konuştuk bununla sonra uygulama indir dedi bana yatırım amaçlı işte onu diyince direkt googldan araştirdim buraya da denk geldim ondan sonra heryerde engelledim kişisel bilgilerimi vermedim bı kactane fotoğraf attım kendimi ve numaramı biliyor bir sorun olmaz değilmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhaba,

Şikayetinizle alakalı bir gelişme oldu mu?

Şikayetimize ilişkin Paribu dan bilgi alındı. Siber suçlar araştırma yaptı. Dosyamız savcılığa gönderildi. Şu an beklemedeyiz.

Bilgi için teşekkür ederim. Ara ara soruyorum bilgi alabilmek için kusura bakmayın.

Aksine memnun oldum. Sizin de şikayette bulunmanızı tavsiye ederim. Er ya da geç sonuç alacağız.

Malesef işlerim dolayısıyla şikayette bulunamamıştım en kısa zamanda şikayette bulunacağım. Yine haberleşiriz buradan.

• Sseco S kullanıcısına yanıt

Birader ben de bu tezgahın içine düştüm çok rahat profesyoneller ama hatta benimde 300$'ı yediler bana daha çok atmalısın daha çok kazanmalısın diyor hep sonra birden kesip neler yaptığımı sıcak davranışlar seyrediyor devamında bir fotoğraf attı kafeye gideceğini söyledi ama bunlar bizim tanımıyorlar ya çaptıklarını düşünüyorlar bana ingiltere'de olduğunu söylemişti attığı fotoğraftaki cafe tayvan'da mk. Dedim içimden bizim gençler bir çaresini bulmuştur geçtim senin postu okudum devamı gece yazacağım.

• Kısa geçiom senin taktiği okudum renk vermedim daha çok yatıracam ama bankaya olan borcumu kapatıp kredi notumu yükseltecem onun için hesaptaki parayı çekmem lazım dedim biraz mırın kırın etti sonra daha çok parayı ve benim yemi yuttuğumu zannetti şak para yattı hahahaha hala sohbet ediyoz güzel kız sohbeti de iyi ama dostlar dikkatli taktik için eyw aga.

• Savcılıktan takipsizlik kararı çıktı. İtiraz yolu açık fakat elimizdeki bilgi ve belgeleri yetersiz gördüler. Yani hukuki anlamda hiçbir şey yapamadım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.