Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (344. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turati

tiguanı kullanan arkadaşlar, şu sıcak yaz günlerinde aranızda uzun yol yapanlar vardır.merak ettiğim memleketimin dağlık, ormanlık ve deniz sahillerinde öğle saatlerinde yola çıkanlar vardır.araç yüklü ve kilima çalışırken motorda çekmeme halk arasında(şişme) diye tabir ettiğimiz olay oldumu?vites düşürme gereği duydunuzmu?hararette sıkıntı oluyormu?
    1.4 tsı motor mu yoksa 2.0 tdı mı?

selamlar, tatilden yeni geldim.

Marmaris bölgesindeydim, oaraları biliyorsunuzdur. oldukça dik bayırları ve keskin virajları var. Bayır yukarı çıkarken 4.viteste araç sollayabiliyordum. Aracım 1.4TSI F&F.

Araçta 5 yetişkin vardı ve dikiz aynasından arka gözükmeyecek şekilde bagaj yüklüydü.

Böyle birşey daha önce hiç başıma gelmemişti heyecan vericiydi . Bu arada klima da çalışıyordu.

sanırım sorunuza az da olsa cevap olmuştur. Saygılar.

• Selamlar herkese,

Yaptığım tatil ile ilgili bir kaç noktayı sizlerle paylaşmak isterim. Yeni araç alacak arkadaşlara da faydası olur düşüncesindeyim.

Ankara-Denizli arasını ortalama 8.3 yakıt tüketimi ile tamamladım. Düz yolların çoğunda 6. vites de 110Km hız ile sabitledim. Muğla ve Marmaris e yanaştığımda dağlar virajlar başlayınca bu biraz daha yükseldi.

Tekrar Ankara ya döndüğümde tüm seyahatim boyunca ortalama yakıt tüketimim 9.7 olmuştu. Tabi bunun içerisine Marmaris deki o yokuşlar, virajlar ve engebeli arazilerde dahil.

Gece yola çıktım ve uzun yolda Xenon farların çok daha net görüş sağladığını söyleyebilirim. Ayrıca Turunç bölgesindeki o keskin virajlarda dönen far ve ekstra aydınlatma sitemleri çok kullanışlıydı, kendimi daha güvende hissetmemi sağladı.

Seyahatim boyunca hiçbir sorun ile karşılaşmadım. (Yağ eksilmesi, hararet, çekiş güçlüğü, klima vs.)

Ses yalıtımı gayet iyi. Fakat soğuk asfalt denilen yerden geçerken ya göğüsten ya da kapıdan arada bir tıkırtı sesi geliyordu. Şehir içinde veya sıcak asfalt üstünde kesinlikle gelmeyen bir ses. Çok önemsemedim işin açıkçası.

Afyonkarahisar, Özdilek tesislerinde Tigu mu başka bir Tigu bularak yanına parkettim. Fakat sahibi ile karşılaşamadım, umarım kendisi de bu foruma üyedir.

Özetle Tiguan ile seyahatimden fazlası ile memnun kaldım, kesinlikle övgüyü hakeden bir araç, umarım böyle devam eder. Yakıt tüketimini çok düşünmüyorum aldığım karşılığı düşündüğümde.

Herkese mutlu sürüşler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tigu

Sayın SOLO HAN

İsteğiniz üzerine bagaj havuzu ( Bagaj paspası ) linki ektedir.

http://www.ypsplast.com.tr/ana-sayfa.html

Ayrıca Tiguan için orjinal lastik paspasıda ( Üzerinde TİGUAN yazıyor) pahalı olmasına rağmen öneririm.
    Gerçekten çok mükemmel bir ürün.

Selamlar.

tigu

sayın tigu ilginize teşekkürler,ancak ben düzgün anlatabilseydim:)başka bir ürün sorduğumu anlardınız.Ben şu bağajın üst tarafında sert kapağın yerine konulabilecek stor gibi rulo halinde duran çekilip sabitlenince bağajın üstünü örten deri yada vinil malzemeden arıyorum.......

• quote:

Orijinalden alıntı: solo han

quote:

Orijinalden alıntı: tigu

Sayın SOLO HAN

İsteğiniz üzerine bagaj havuzu ( Bagaj paspası ) linki ektedir.

http://www.ypsplast.com.tr/ana-sayfa.html

Ayrıca Tiguan için orjinal lastik paspasıda ( Üzerinde TİGUAN yazıyor) pahalı olmasına rağmen öneririm.
    Gerçekten çok mükemmel bir ürün.

Selamlar.

tigu

sayın tigu ilginize teşekkürler,ancak ben düzgün anlatabilseydim:)başka bir ürün sorduğumu anlardınız.Ben şu bağajın üst tarafında sert kapağın yerine konulabilecek stor gibi rulo halinde duran çekilip sabitlenince bağajın üstünü örten deri yada vinil malzemeden arıyorum.......

öyle bir malzeme varmı?olsa ne güzel olureğer varsa ben de alırım.oldukça da kullanışlı olur.

• Tigularını pistte test etmek steyen var mı?

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • bu arada aklıma gelmişken ayvalıktaydım 1 ay ve o kadar çok tiguan gördümki sevinsemmi üzülsemmi bilemedim:D sevindim çünkü herkes bu keyfi yaşamalı bence tiguan gerçekten bi ayrıcalık tauaregi düşünemiyom bile yavrusu böyleyse:D üzüldüm çünkü o bize özel kalsın az ama öz:D böle saçma bi durum:D 20 ye yakın tigu gördüm nerdeyse:D
  • ben de kuşadasında baya gördüm yabancı plaka ve yerli plaka:D az önce 35 DR plakalı beyaz F&F gördüm bizden biri mi?:D
  • Arkadaslar,

Benim arabam S&S... Arabaya alarm taktirmaya gittigimde yaklasik 1 dakika suren bir islemle, Comin Home, selektor sirasinda sis lambalariyla capraz yanma sonme, 40 km altinda donuslerde sag sol sisin yanmasi gibi ozellikleri aktif hale getirdiler.

Bu arada hala kapilarin uzerine cita konusunda bir ilerleme saglayamadim, bilgisi onerisi olan varsa sevinirim.
  • Herkese Merhaba.
    Ben bir VW Caddy kullanıcısı olarak artık arabayı değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum.Ve tercihim yine vw olacak.Tiguan almayı plalıyorum ve sitesinde fiyatlarına falan baktım.Almayı düşündüğüm seçenek ise büyük olasılıkla "1.4 tsi 4motion fun&function" olacak.Soracağım şey bu donanım seviyesine ek olarak neler alınabiliyor?(metalik renk ve sunroof haricinde).İç döşeme konusunda bordo veya sarı seçeneğimiz var mı,varsa fiyatı ne kadar?Şimdiden teşekkürler.
  • HOKANT t&f kapı çıtası üstünde geliyor...yedek parçadan buldurabilirsin...
    bagaj üstü ruloyu soran arkadaşım; ben onu e-bay bulmuştum tee Amerika'dan gelemiyeceğine göre vaz geçtim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hokant

Arkadaslar,

Benim arabam S&S... Arabaya alarm taktirmaya gittigimde yaklasik 1 dakika suren bir islemle, Comin Home, selektor sirasinda sis lambalariyla capraz yanma sonme, 40 km altinda donuslerde sag sol sisin yanmasi gibi ozellikleri aktif hale getirdiler.

Bu arada hala kapilarin uzerine cita konusunda bir ilerleme saglayamadim, bilgisi onerisi olan varsa sevinirim.

S&S lerde far sensörü yok.. Coming home leaving home nasıl işliyor ? Sabah-akşam çalışıyor mu ?
  • quote:

Arkadaslar,

bu coming&leaving home vs. özellikleri aktif hale getirmelerini siz mi talep ettiniz?
    yaptıklarına göre vag-com la kendimiz de yapabiliriz ama cihaz pahalı, araba servise gittiğinde sorayım ben de
    bir de selektör sırasında sis lambalarıyla çapraz yanma sönme nasıl oluyo biraz açıklar mısınız selektörde sırayla sağ sol mu yanıyor?
  • arkadaşlar off road paketi diye birşey ekletemezsin dediler bana ki bu foruma bile hemen linkleri koyan bendim . bu doğuş ya işi bilmiyor yada doğuşta çalışanlar . komik mi bu insanlar . bugün kavga ettim başaran otoda ki doğuşa bağlı beyle . yok öyle bişey dedi internet sitesini açtım aksesuar listesini gösterdim bize daha gelmedi böyle bişey dedi . çıktım gittim . ne istesek olmuyor bu aralar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: My__MaGe

quote:

Arkadaslar,

S&S lerde far sensörü yok.. Coming home leaving home nasıl işliyor ? Sabah-akşam çalışıyor mu ?

Arabadan inmeden bir kez selektor yaptiginda, 10 saniye isik acik kaliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psp_master

quote:

Arkadaslar,

bu coming&leaving home vs. özellikleri aktif hale getirmelerini siz mi talep ettiniz?
    yaptıklarına göre vag-com la kendimiz de yapabiliriz ama cihaz pahalı, araba servise gittiğinde sorayım ben de
    bir de selektör sırasında sis lambalarıyla çapraz yanma sönme nasıl oluyo biraz açıklar mısınız selektörde sırayla sağ sol mu yanıyor?

Sisler acikken, selektor yaptiginizda, sisler sonuyor, birakinca tekrar yaniyor, haliyle daha dikkat cekici oluyor. Biraz kamyonvari bir sey ama olsun :) ) )

• quote:

Orijinalden alıntı: ZORTAY

HOKANT t&f kapı çıtası üstünde geliyor...yedek parçadan buldurabilirsin...
    bagaj üstü ruloyu soran arkadaşım; ben onu e-bay bulmuştum tee Amerika'dan gelemiyeceğine göre vaz geçtim...

Hadi yaa tam ihtiyacım olan şeydi:((
  • selamlar arkadaslar . klüb üyesi olarak cok sık giremedigini söylemek isterim. başima gelen üzücü bir olayı sizinle paylaşmak isterim.4 gün önce seker beyazı F&F 1.4tsi aracımla bogaz gişilerden çıktıgımda araba bir öksürdü. sonra sıtma tutmuş gibi titremeye başladı. ilk ışıklarda durduğumda traktör gibi sarsıntı hissedince. hemen servise yollandım. bujiden felan olaiblir bi bakalım dediler.ayrıldım orada aracımı bırakıp. bana 4 silindirden birinde hic kompresyon yok. motoru indirecegiz. onay veriyormusunuz dediler. çaresiz kabul ettim. ertesi gün ugradım. silindir kapagındandır sanırım deyip yenisi ile değişeceklerini söyledirler. sornada arayıp almanyaya yazdık motoru değiştirecegiz. deyip ertesi günde bir araç gönderdiler.
    forumda daha önce 5.000 km olan bir arkadasinda başına gelmiş oldugunu gordum.. nasil sonculandırmıs bilmiyorum yazmamıl daha sonra.. ebnimaraç 23.000 de bir yıl oldu...
    endiselerim yeni motor takılsa bile performans sorunu yaşarmıyım. nihayetinde fabrikadan takmak nerede yetkili servisinki nerede. bir suru seyi söküp takacaklar. klima sogutucusu felan..
    bir yıl sonunda aracı ayıplı mal diye geri alırlar mı?
    satarken aracı motor degişimi görünürmü. o hald earacın satışında fiyatı düşer mi??
    140 kişilk üyeliğimiz var ve simdiye kadar iki kişinin motoru değişmiş olacak..1.4 tsi lerde sorunmu var anlamadık.
    avukatımla görüşüp tüketici mahkemelerinde mi götürsem acaba durumu..
    bildik bir durum olsa örnek teşkil ediyor deyip belki hakim aracı değişime alır mı??
    offf can sıkıcı durumlar.
    umarım kimsenin başına gelmez.....
    gelişmeleri buradan paylaşacagım.
    birde acaba çıkarılan motoru bana verirler mi yoksa alıkoyarlar mı??
    bakımlarda degişmiş parçaları bize geri veriyorlar ya. o nedenle sordum...

• quote:

Orijinalden alıntı: cogito74

selamlar arkadaslar . klüb üyesi olarak cok sık giremedigini söylemek isterim. başima gelen üzücü bir olayı sizinle paylaşmak isterim.4 gün önce seker beyazı F&F 1.4tsi aracımla bogaz gişilerden çıktıgımda araba bir öksürdü. sonra sıtma tutmuş gibi titremeye başladı. ilk ışıklarda durduğumda traktör gibi sarsıntı hissedince. hemen servise yollandım. bujiden felan olaiblir bi bakalım dediler.ayrıldım orada aracımı bırakıp. bana 4 silindirden birinde hic kompresyon yok. motoru indirecegiz. onay veriyormusunuz dediler. çaresiz kabul ettim. ertesi gün ugradım. silindir kapagındandır sanırım deyip yenisi ile değişeceklerini söyledirler. sornada arayıp almanyaya yazdık motoru değiştirecegiz. deyip ertesi günde bir araç gönderdiler.
    forumda daha önce 5.000 km olan bir arkadasinda başına gelmiş oldugunu gordum.. nasil sonculandırmıs bilmiyorum yazmamıl daha sonra.. ebnimaraç 23.000 de bir yıl oldu...
    endiselerim yeni motor takılsa bile performans sorunu yaşarmıyım. nihayetinde fabrikadan takmak nerede yetkili servisinki nerede. bir suru seyi söküp takacaklar. klima sogutucusu felan..
    bir yıl sonunda aracı ayıplı mal diye geri alırlar mı?
    satarken aracı motor degişimi görünürmü. o hald earacın satışında fiyatı düşer mi??
    140 kişilk üyeliğimiz var ve simdiye kadar iki kişinin motoru değişmiş olacak..1.4 tsi lerde sorunmu var anlamadık.
    avukatımla görüşüp tüketici mahkemelerinde mi götürsem acaba durumu..
    bildik bir durum olsa örnek teşkil ediyor deyip belki hakim aracı değişime alır mı??
    offf can sıkıcı durumlar.
    umarım kimsenin başına gelmez.....
    gelişmeleri buradan paylaşacagım.
    birde acaba çıkarılan motoru bana verirler mi yoksa alıkoyarlar mı??
    bakımlarda degişmiş parçaları bize geri veriyorlar ya. o nedenle sordum...

Çok geçmiş olsun.. Neden bilmiyorum ama bu şikayeti sanki çok duyuyoruz, işin doğrusu almak için araştırma yapan daha doğrusu tiguya karar vermiş birisi olarak korkutuyo beni bu haberler, az değil bir dünya para bu alet..

• evet az bir para degil. ve bu bir motor. değiştirdim deyince. fiyatı düşmüş oalcak aracınmın. aracımı cok seviyorum ama başıma böyle bir sey gelmesi. herkese gelecek diye bir şey yok ama..hayırlısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cogito74

evet az bir para degil. ve bu bir motor. değiştirdim deyince. fiyatı düşmüş oalcak aracınmın. aracımı cok seviyorum ama başıma böyle bir sey gelmesi. herkese gelecek diye bir şey yok ama..hayırlısın

Üretim hatası olabilir ufak tefek ama 'motor inecek' deyince ürküyo insan, bu güzellikte bir araca yakışmıyo böyle sorunlar..Ne var yani şu aracada koysalar 1,8 motor 130-140 bg atmosferik bir güç ünitesi, belki performansı düşer ama sorunsuzca yıllarca gider, bizde hiç düşünmeden gider alırız bir tane..
  • 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.