Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (330. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OzSpider

Bu firmayı yada başka bir Tuning'i deneyen oldu mu hiç? Nasıl Sonuçlar aldınız. Fiayatı ne kadar?

Tiguan sürekli 4*4 olduğu için bazen daha atik olmasını isteyebiliyor insan. (yada sakin bir sürüşte daha ekonomik olması her zaman istenir) Beygir gücünü arttırarak belki bu sağlanabilir ama bu sefer eminimki trafikde daha fazla yakıt tüketmeye başlarız.
    Bence bu gücü elde etmek için birşeyler harcamak ve bazı şeylerden de fedakarlık etmek zorundayızdır. Yoksa fabrika da bu araçları da 200 beygir olarak bize teslim edebilirdi.

not: Aslında pek bu tur modifikasyonlar sevmem. genelde aracı fabrikadan aldığım şekilde uzun yıllarca kullanma tarafındayımdır. (aksesuar bile takmam aslında)
    bir süredir formu takip edemiyordum, 2011 modellerde yen, olarak gelen neler var?

Abt yazılım 1150 euro+kdv olması lazım.

Fabrika bu şekilde teslim ederse gerekli olan emisyon normlarını yakalayamaz. Kendini kanıtlamış profesyonel yazılım firmalarının yaptığı yazılımlar aracınızı zorlamadan alınacak maksimum gücü hedefler her zaman. Motora zarar verir şeklinde bir endişeniz olmasın. Yalnız abt nin verdiği 210 hp 280 nm güç vaadi eğer 98 oktan benzin kullanımında elde ettikleri değerlerdir. Ülkemizdeki benzin kalitesi ortada, sonradan beklediğinizden az çıktığında hayal kırıklığı oluşabilir.

• Serviste arabayı aldılar,bilgisayara bağladılar,birşeyler yaptılar,5 dk sonra herşey düzelmiş olarak teslim ettiler.Sanırım yazılım hatası gibi birşey dediler,ne imza aldılar ne kayıt yaptılar.Valla ben bir şey anlamadım.Sonuç olarak Tigu düzeldi.
    quote:

Orijinalden alıntı: FORCEONE

quote:

Orijinalden alıntı: oblomov03

Arkadaşlar bugün sabah kontağı çevirdiğimde yeşil direksiyon işareti olan lamba yandı ve bir daha sönmedi.El kitabına baktım"direksiyon destek sistemi arızası" yazıyordu.Afyon demoto Servisine telefon açtım,arabayı çağırdılar.Sabah götüreceğim artık.Aramızda başka böyle arıza yaşayan arkadaş var mı acaba?

oblomov03 servis sonucunu paylaşırmısınız.Ben ilk kez duyuyorum bu durumu.

• üyelerimizden bir tek çizgili nickname'li arkadaş yaptırdı biliyorum....Foruma uzun zamandır takılmıyor ama ,belki
    pm den ona ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

2011 modellerde çinde tanıtmı yapılan kasanın (ön tampon,panjur,kaput vs.) gelip gelmeyeceği belli değil,
    direksiyonda bir yenilik bekliyoruz...

keyifli sürüşler...

Not:forumdan çok uzak kaldınız sayın @OzSpider,daha önce QQ kullanan birisi olarak,bir kıyaslama,inceleme
    yazısı bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Orijinalden alıntı: OzSpider

Orijinalden alıntı: astramastra

Doğuş ABT nin TR distrübütörü Penta Oto ile anlaşmalı ve Garanti dahilinde chip tuning yapabiliyor.

1.4 TSI larda 150 bg -->210 bg / 240 olan torkda 290 'a çıkartılıyor.
    yakıt tüketimininde ort 100 km de 1 lt düştüğü söyleniyor.

http://www.pentaoto.com/#/abt/vw/tiguan

Selamlar.

Bu firmayı yada başka bir Tuning'i deneyen oldu mu hiç? Nasıl Sonuçlar aldınız. Fiayatı ne kadar?

......bir süredir formu takip edemiyordum, 2011 modellerde yen, olarak gelen neler var?

• 2.el 1.4 tsi tiguanların ortalama fiyatı ne kadar sahibindende değil normal olarak
  • Merhaba.. yan kapı barlarının nereden geçtiğini bilen var mı acaba? Öküzün teki kapısını açarken benim kapıyı göçertmiş. Vakumla düzelttirmeyi düşünüyorum. Kapı barı kaportanın keskin kenarının altında ise olur diyorlar. tşk..
  • quote:

Serviste arabayı aldılar,bilgisayara bağladılar,birşeyler yaptılar,5 dk sonra herşey düzelmiş olarak teslim ettiler.Sanırım yazılım hatası gibi birşey dediler,ne imza aldılar ne kayıt yaptılar.Valla ben bir şey anlamadım.Sonuç olarak Tigu düzeldi.
    quote:

quote:

Arkadaşlar bugün sabah kontağı çevirdiğimde yeşil direksiyon işareti olan lamba yandı ve bir daha sönmedi.El kitabına baktım"direksiyon destek sistemi arızası" yazıyordu.Afyon demoto Servisine telefon açtım,arabayı çağırdılar.Sabah götüreceğim artık.Aramızda başka böyle arıza yaşayan arkadaş var mı acaba?

Düzelmesine sevindim.Sanki çok önemli bir arıza değil.Ancak bugüne kadar olmayan bu sorunu, yazılım hatasına bağlamak ne derece doğru bilmiyorum.

• Bence de doğru değil ama ne yaparsın.
    quote:

quote:

Serviste arabayı aldılar,bilgisayara bağladılar,birşeyler yaptılar,5 dk sonra herşey düzelmiş olarak teslim ettiler.Sanırım yazılım hatası gibi birşey dediler,ne imza aldılar ne kayıt yaptılar.Valla ben bir şey anlamadım.Sonuç olarak Tigu düzeldi.
    quote:

quote:

Düzelmesine sevindim.Sanki çok önemli bir arıza değil.Ancak bugüne kadar olmayan bu sorunu, yazılım hatasına bağlamak ne derece doğru bilmiyorum.

• Cik sesi konusunda geçici bir çözüm olma ihtimali yüksek tabi ama en azından sesin verdiği rahatsızlığı bir süreliğine gidermesi adına daha önce de bahsedilen sesin geldiği bölgeye yağlayıcı sprey sıkmanın işe yaradığını bir arkadaşımda uyguladı ve doğruladı.
    Su pompasını değiştirmişti daha önce arkadaşım, bir süre sonra yineledi ses. 1 ay önce sprey sıkmış, şu ana kadar hiç ses yok diyor.
    Bilgilerinize
  • Merhaba trfsz,

T&F Tiguan sahibi misiniz ? Öyle ise dilerseniz sizi de üye listesine ekleyebiliriz.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: trfsz

T&F olan arkadaşlar,

Dijital pusulayı kalibre edebilen oldumu?

Bölge kodu 7-8-9 olarak deneyip (Kitapçığındaki dünya haritasında Türlkiye tam belli olmadığı için tahminen olabileceğine kanaat getirdiğim bu üç bölgeyi denedim) kalibre ettim fakat sonuç alamadım. Kuzey'e ilerlerken Güney, Batıya ilerlerken Doğu gösteriyor. Yani tam tersi istikametleri gösteriyor. Pusula benim için çok önem arzetmekte fakat kullanamanın verdiği sıkıntıyı yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

quote:

Orijinalden alıntı: adf__

quote:

Orijinalden alıntı: burgman650

2.200 tl. KDV DAHİL FİYATI GERİ GÖRÜŞ KAMERASI NORMALDE OPSİYONDUR FİYATI 200 TL. FAKAT CİHAZLA BİRLİKTE STANDART OLARAK VERİLİYOR.
    TPMS LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ OPSYONER 500TL.
    DVBT DİJİAT TV VE TPMS BİR ARADA MODÜL 1.000TL.
    YUKARIDA YAZILI OPSİYONLAR DIŞINDAKİ ÖZELLİKLER STANDART OLARAK SUNULMAKTADIR.
    İPOD,USB KABLOSU BLUETOOTH,NAVİGASYUN YAZILIMI (IGO YAZILIM 4 GB SD CARD İLE BİRLİKTE VERİLİR)
    BİLGİNİZE.

Hamdi bey anladığım kadarıyla dijital tv, lastik basınç sistemi bir arada 1000tl olduğuna göre şöyle sonuç alıyor;
    full sistem yani,
    Dijital Tv,Dvd,Lastik basınç sistemi, Geri görüş kamerası,ipod ve usb kablosu,bluetooht,navigasyon yazılımı,4gb sd card
    bütün hepsi toplamda 3200TL oluyor. Sıkı bir pazarlıkla 3000TL :)

bu pazarlık pek sıkı olmadı2500TL olsaydı sıkı diyebilidim

keyifli sürüşler....

asıl sıkı pazarlık vwden onay aldığında ve yüzyüze görüşüldüğünde yapılır diye düşündüm. hem zaten bukadar özellik bir arada olduğunda birde resmi onaylı olursa forumumuzdan da birçok kişinin taktırmak isteyeceğini düşünüyorum. Böyle olursada taktırmak isteyenler hep birlikte sıkı pazarlık yapar dediğiniz fiyata bağlarız sanırsam işi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: T_YılmaZ

2.el 1.4 tsi tiguanların ortalama fiyatı ne kadar sahibindende değil normal olarak

araçların ikinci el değerleri internet sitelerindeki fiyatlarından 1000-2000 aşağı olabiliyor. Bazen satıcılar biraz uçuyor belki satarım diye ama arayıp ciddi alıcı olduğunuzu belli ederseniz düşüşü göreceksiniz.
  • onay alsın almasın bizim satışımız devam ediyor fiyatlarda türkiye şatrlarına göre gerçekten çok iyi ama yinede forumdaki arkadaşlara elimizden geleni yaparız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgman650

onay alsın almasın bizim satışımız devam ediyor fiyatlarda türkiye şatrlarına göre gerçekten çok iyi ama yinede forumdaki arkadaşlara elimizden geleni yaparız.

Araçlarda takılı olan mevcut cihazları 2 el olarak değerlendiriyormusunuz acaba?Mesela RCD 510

Saygılar
  • uygun olursa, vw onaylarsa vb. düşünüpte; aslında anlaşılabilirse bende taktırmak isterim diye düşünen kaç arkadaş var acaba? bir sayı çıkaralım arkadaşlar.
    (Tatil dönemi ama)
  • Rns310 yazılımı için servisten aradılar. Simdi gidiyorum. Hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinyakal

Rns310 yazılımı için servisten aradılar. Simdi gidiyorum. Hayırlısı...

anca gelmiştir...marstan geliyor ya

umarım sorunsuz çalışır...

Gürcan Bey hadi sizinde gözünüz aydın

keyifli sürüşler...
  • biraz deneme fırsatım oldu. buralarda eşim bayağı offroad yapıyormuş meyer çünkü bir çok yolda ekranda "offroad" yazısı çıkıyor. yolu tanımlayamıyor :-)

sabah ilk gürcan_kaan beyin aracına yükleme yapmışlar, servisten duyduğum kadarıyla :-)
  • teşekkür ederim drkaramurat.

şu yoğunluğum bir geçsin (sanmıyorum ama) yine forumda olacağım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinyakal

teşekkür ederim drkaramurat.

şu yoğunluğum bir geçsin (sanmıyorum ama) yine forumda olacağım ...

o kadar geziyorsun adana yok mu gezi programında görüşelim
  • ramazan veya kurban bayramından birinde plana aldık ama, netleştiremedik. oradan Kıbrısa geçmeyi planlamaya çalışıyoruz...
    300 km yakınına işim düşse emin ol yolu uzatıp geleceğim ama olmadı. zaten Adanaya bir işim düşse kolcuoğullarından birinde, albatros ta veya karataşta savaşın yerinde olacağım :-) :-)
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.