Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

alpine 'in de fiyatı pioneer ile hemen hemen. aynıydı.. pioneer rcd 510 dan 50 lira pahalıymış, yani ben 50lira fark vermişim. Valla çok da iyi etmişim diye düşünüyorum.
    benim için en büyük olay ipod'u bağlayabilmek oldu. vw'de bağlantı kulaklık çıkışındandı ve ses kalitesinden yana çok mutsuzdum. şimdi ana girişinden bağlıyorum. videolar dahil olmak üzere bütün menü, şarkı, v.s. için dokunmatik ekranı kullanıyorum. yani 160gb ipodu bağlıyorum ve bir daha ipoda hiç dokunmuyorum :) ekrandan kumanda edebilmek müthiş güzel bişey.

quote:

Orijinalden alıntı: necmy

sevgili blue_marlin

rcd 510 unuz mu çalındı yoksa rns 510 unuzmu? eğer rcd 510 ile taktırdığınız pioneer ın fiyatları kafa kafaya ise vay bizim yediğimiz kazığa derim. pioneer o fiyata neler neler sunuyor bizde orjinal ürün kullanıyoruz diye kendimizi kandırıyoruz.

Bide ticari araçtan dönme skodayada rns takmış olmalarına dikkat edin arkadaşlar. Hırsızların hedef kitlesine artık skodada katıldı...

Arkadaşlar "cık" a çözüm buldurtmuş bir forum olarak bu rcd olayı içinde toplu bi mail atalımmı? Hiç olmazsa bundan sonraki rcd ler için bi değişiklik yapsalar bu hırsızlık olayları azalır. Ufak bi kasa değişikliği bile yeterli . Hiç olmazsa sesimiz duyulsun

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_marlin
    sevgili necmy, rcd 510 du ...

alpine 'in de fiyatı pioneer ile hemen hemen. aynıydı.. pioneer rcd 510 dan 50 lira pahalıymış, yani ben 50lira fark vermişim. Valla çok da iyi etmişim diye düşünüyorum.
    benim için en büyük olay ipod'u bağlayabilmek oldu. vw'de bağlantı kulaklık çıkışındandı ve ses kalitesinden yana çok mutsuzdum. şimdi ana girişinden bağlıyorum. videolar dahil olmak üzere bütün menü, şarkı, v.s. için dokunmatik ekranı kullanıyorum. yani 160gb ipodu bağlıyorum ve bir daha ipoda hiç dokunmuyorum :) ekrandan kumanda edebilmek müthiş güzel bişey.

quote:

sevgili blue_marlin

rcd 510 unuz mu çalındı yoksa rns 510 unuzmu? eğer rcd 510 ile taktırdığınız pioneer ın fiyatları kafa kafaya ise vay bizim yediğimiz kazığa derim. pioneer o fiyata neler neler sunuyor bizde orjinal ürün kullanıyoruz diye kendimizi kandırıyoruz.

Bide ticari araçtan dönme skodayada rns takmış olmalarına dikkat edin arkadaşlar. Hırsızların hedef kitlesine artık skodada katıldı...

Arkadaşlar "cık" a çözüm buldurtmuş bir forum olarak bu rcd olayı içinde toplu bi mail atalımmı? Hiç olmazsa bundan sonraki rcd ler için bi değişiklik yapsalar bu hırsızlık olayları azalır. Ufak bi kasa değişikliği bile yeterli . Hiç olmazsa sesimiz duyulsun

Fotograflarini bekliyoruz blue_marlin
    Gece ve gunduz cekimi olursa cok daha iyi olur.

Bu arada alarm icin ayri bir uzak kumanda mi veriyorlar yoksa ayni anahtari kullanabiliyormuyuz.

• şuan yurtdışında olduğumdan fotoları 1-2 hafta sonra çekip buraya koyabilirim.
    alarm için ayrı kumanda yok. aracın standart kumandasını bağlıyorlar..

ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. ben Türkiye'de ilk defa navigasyon cihazı kullanıyorum, ama anladım ki İstanbul gibi bir şehir sözkonusu ise navigasyondan mükemmel sonuç beklememek lazım. birgün olmayan bir sokak ertesi gün olabiliyor. veya girilmezler, girilirler heran değişebiliyor. şehirleşmenin mantıklı yapılmadığı megapollerde navigasyon ne yapsın. adamların hergün harita güncellemesi lazım :)

bir ek daha yapmak lazım. cihazda hoşuma giden bir özelliği yazmayı unuttum... rcd'de mp3 okuyordu ama sadece cd'den.. pioneer dvd'ye yazılmış olan mp3 ve wma'ları da okuyor. yani bu durumda 4.5gb'lık bir diske mp3 yazma şansınız var.

herkese sevgiler

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: blue_marlin
    sevgili necmy, rcd 510 du ...

quote:

sevgili blue_marlin

Fotograflarini bekliyoruz blue_marlin
    Gece ve gunduz cekimi olursa cok daha iyi olur.

Bu arada alarm icin ayri bir uzak kumanda mi veriyorlar yoksa ayni anahtari kullanabiliyormuyuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_marlin -- 12 Mart 2010; 19:22:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dogul

eksper efendi 3 gündür gelemediği icin 3 gündür arabasızım, minimum kaç gün olduğunda araba veriyolar bunlar?

Doğul kasko poliçende bu durum yer almalıdır.Poliçeyi incelemelisin (Zira her sigorta aynı hizmeti vermiyor.)

Forumda bilgi paylaşımı, gerektiğinde destek olmak çok güzel bir şey.Elbette ki görüş ve karşı görüş olması o forumun renklenmesini,monoton olmamasını sağlar.Ancak bunu taşıyamayan yahut amacının yıkıp yok etmek olan bir kişinin (nitekim çok barizdi) ne bilgisi nede görüşü hiçbir anlam ifade etmez.Beklenen sonu da hep birlikte gördük.

Ben şu stiker konusunu aslında bu topluluğun daha da kenetlenmesi,birbirini tanıma adına ısrarla talep etmiştim.Ancak bu konuda farklı düşüncelerde olanlar var mı bilmiyorum (zira forumda paylaşılmıyor) konu tamamen unutuldu!!!!Niçin???

Bu ara brucelladr yoladığım mesajı almadınız mı?

• Doğuş tiguların fiyatlarını yeniden aşağı çekmiş.. Çok tepki gördü herhalde tigu alacak müşterilerinden
  • Ohh. Cidden forum daha bi,r hafiflemiş, ferahlamış sanki. Emeği geçenlere teşekkürler.

Bugün alarm için fiyat aldım. 400 TL. dediler. Bu fiyatın altına çekmeye çalışıyorum. Alarmın hareket sensörü de var. Zannediyorum taktıracağım. Bu arada Worldcard'a 6 taksit kampanyası var dediler. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Ayrıca şu F&F'lerdeki "Auto Hold"u kemerle entegre etme olayını sordum. Tigu'yu bilgisayara bağladılar. Ancak sonuç hüsran. Menüde böyle bir seçenek yok. Acaba yazılımı mı değiştirmek gerkiyor. Ben bu konuyu araştırmaya devam edeceğim. Siz de özellikle İstanbul'daki servislerden araştırırsanız bir netice alabiliriz.

Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper029

Ohh. Cidden forum daha bi,r hafiflemiş, ferahlamış sanki. Emeği geçenlere teşekkürler.

Bugün alarm için fiyat aldım. 400 TL. dediler. Bu fiyatın altına çekmeye çalışıyorum. Alarmın hareket sensörü de var. Zannediyorum taktıracağım. Bu arada Worldcard'a 6 taksit kampanyası var dediler. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Ayrıca şu F&F'lerdeki "Auto Hold"u kemerle entegre etme olayını sordum. Tigu'yu bilgisayara bağladılar. Ancak sonuç hüsran. Menüde böyle bir seçenek yok. Acaba yazılımı mı değiştirmek gerkiyor. Ben bu konuyu araştırmaya devam edeceğim. Siz de özellikle İstanbul'daki servislerden araştırırsanız bir netice alabiliriz.

Selamlar...

Alper bildiğin gibi değil

• arkadaşlar benim öbür aracım lpgli bora daha önce bahsetmiştim ve prins kit var üstünde gayet iyi çalışıyor performans farkı da yok. Prins tiguya da oluyor dediler aracı servise götürünce şimdi sitesine baktım linkini ekliyorum taktıran varmı forumda ve fikriniz nedir?
    http://www.prins-tr.com/yenilikler.html

not:forumdan birisi taktırmıştı ama onun aracı yoktu o yüzden tam performans alamıyordu aracı olupta taktıran varmı acaba
  • Yeti'nin Tiguan'ı endişeye sokan, Tiguan'a sağlam rakip olan bir araç olmasını isterdim çünkü rekabet amaçlı güzel bir makyaj olurdu belki bizim kralda :) Bu arada şu malum kişinin de burada adam gibi durup, güzel şeyler paylaşmasını da isterdim fakat daha ilk mesajından belliydi neyin ne olduğu..
    Aman canım! Bu aralar ne kadar imkansız şeyler istiyorum bende ya..

Gerçi Volkswagen'in ayak markasından ne beklenir ki! Tasarım bakımından 4 köşe bir kutu yapmışlar, önünede bulup buluşturmuşlar resmen... Bizim Connect'le aynı fiyata satılsa bile Yeti'ye bakmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Çağrı -- 12 Mart 2010; 21:26:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: solanx

forumu 1 gün bırakmaya gelmiyor , neler olmuş neler :)

sevgili oscarmiller'in yetkilendirilmesi olayına evet diyorum.

forumun kurucusu ve forumu bilen biri olarak , düzen konusnda dışardaki bir yöneticiden daha etkili olacaktır.

her ilin valisi varsa, her ilçenin kaymakamı, her köyünde bir muhtarı var.. forum un toplam üye sayısı şu an itibariyle 671121. bu forumun toplam 3235159 konusu aktif bulunmakta. bu konuların altındada toplam 37876012 +1 mesaj(şu an attığım mesaj) bulunmakta.

bu forumun şu andaki aktif kişilerin 2673 tanesi üye, 11094 misafir ziyaretçidir. gelde takip et

forumun üye tipleri de çeşit çeşittir.. kimi her girişte yeni mesajların tümün bakar kimi kendi konusunu evi bilir oraya girer oradan çıkar gider.. komşu konuda ne yazılır, işi düşmese bakmaz bile

o yüzden, hazır bir yöneticinin dikkati bu konuya çekilmişken ,bence forumun konu kurucularına muhtarlık yetkisi verilmesi şart.

bu ülkede statik ip zorunlu değil, o yüzden bir kişi başka bir adla üye olabilir (ha forum yönetimi uyanık olup bu kişinin ip sini takip edebilir ancak bu da bir çözüm değildir. en iyisi muhtar olanların bunu takip etmesi

• Desene muhtarlık seçimleri yakın

quote:

Orijinalden alıntı: kelmiker

quote:

Orijinalden alıntı: solanx

forumu 1 gün bırakmaya gelmiyor , neler olmuş neler :)

sevgili oscarmiller'in yetkilendirilmesi olayına evet diyorum.

forumun kurucusu ve forumu bilen biri olarak , düzen konusnda dışardaki bir yöneticiden daha etkili olacaktır.

her ilin valisi varsa, her ilçenin kaymakamı, her köyünde bir muhtarı var.. forum un toplam üye sayısı şu an itibariyle 671121. bu forumun toplam 3235159 konusu aktif bulunmakta. bu konuların altındada toplam 37876012 +1 mesaj(şu an attığım mesaj) bulunmakta.

bu forumun şu andaki aktif kişilerin 2673 tanesi üye, 11094 misafir ziyaretçidir. gelde takip et

forumun üye tipleri de çeşit çeşittir.. kimi her girişte yeni mesajların tümün bakar kimi kendi konusunu evi bilir oraya girer oradan çıkar gider.. komşu konuda ne yazılır, işi düşmese bakmaz bile

o yüzden, hazır bir yöneticinin dikkati bu konuya çekilmişken ,bence forumun konu kurucularına muhtarlık yetkisi verilmesi şart.

bu ülkede statik ip zorunlu değil, o yüzden bir kişi başka bir adla üye olabilir (ha forum yönetimi uyanık olup bu kişinin ip sini takip edebilir ancak bu da bir çözüm değildir. en iyisi muhtar olanların bunu takip etmesi

• sevgili oscarmiller, tüm forumda belki olmaz ama sadece tiguan kulübü konusunda bir yetkilendirme yaparlar diye düşünüyorum. bence bir mesajla yönetime bu konuyu açsan. şimdilik sorun hallolmuş gibi gözüksede ileride olabilecek bir soruna hızlı müdahale etme şansımız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogul

sevgili oscarmiller, tüm forumda belki olmaz ama sadece tiguan kulübü konusunda bir yetkilendirme yaparlar diye düşünüyorum. bence bir mesajla yönetime bu konuyu açsan. şimdilik sorun hallolmuş gibi gözüksede ileride olabilecek bir soruna hızlı müdahale etme şansımız olur.

Destekliyorum..........Oscarmiller! bu forumda birlik ve beraberlik gücü bunu sağlar.
  • arkadaşlar alpine iXA-W407BT nin fiyatını bulamadım ben türkiye de nedir bilginiz. youtube ta tanıtıcı videodan izledim baya güzelmiş...
    necvox ile bunun arasında kaldım ben açıkcası,

sevgili blue_marlin sizin başınıza talih kuşu konmuş, 50 tl ye süper anlaşma olmuş. Aman diyim bi kere çaldırmanız bi daha çaldırmamanız anlamına gelmiyor. Tadınız kaçmasın. Güzel günlerde kullanın.
  • sevgili necmy, haklısın 2 defa olmayacak diye bir kural yok :) ama son takılan ile giden arasında bir fark da yok :) o da gider bu da... güvenlik filmi taktık, alarm taktık, artık kalanı da allah'a emanet :) pioneer, alpine, rcd, rns hiçbir farkıyok .. :)
    aracın yeri belli, adresi belli artık gerçekten allah'a emanet :)

quote:

arkadaşlar alpine iXA-W407BT nin fiyatını bulamadım ben türkiye de nedir bilginiz. youtube ta tanıtıcı videodan izledim baya güzelmiş...

sevgili blue_marlin sizin başınıza talih kuşu konmuş, 50 tl ye süper anlaşma olmuş. Aman diyim bi kere çaldırmanız bi daha çaldırmamanız anlamına gelmiyor. Tadınız kaçmasın. Güzel günlerde kullanın.
  • Arkadaşlar,RCD veya RNS 510 alet ne marka bilen varmı acaba?Bu alet sadece vw içinmi yapılıyor.Türkiyede sadece yetkili servis Ender'midir
  • VW Tiguan fiyatı tekrar 3-4 gün önceki fiyatına dönmüş. Çok ilginç bir durum. Acaba hiç zam olmadı da sitede fiyatlar yanlış mı lanse edildi?
  • Bildiğim kadarı ile RNS510, Siemens VDO Automotive AG tarafından üretiliyor.
    RCD510 sa Blaunpunkt tarafından

quote:

Orijinalden alıntı: cnr28

Arkadaşlar,RCD veya RNS 510 alet ne marka bilen varmı acaba?Bu alet sadece vw içinmi yapılıyor.Türkiyede sadece yetkili servis Ender'midir
  • sevgili tigucular

ben 4x4 ile 4x2'nin sürüş deneyim farkını bilmiyorum, arabayı istanbul içinde kullanır, dağa taşa hiç çıkmam, mecbur olmadıkça anadolu yakasına bile geçmem.

sizce benim gibi birine 4x2 yeterli olur mu, aradaki 5bin tl'lik farkı, donanıma harcasam daha iyi değil midir?
    bir de panoramik tavan güzel birşey mi almaya değer mi, beyaz renk çok kirlenir mi? deri koltuk mu normal mi?

not: fiyat farkı kurdan kaynaklanıyor, ben de farkettim. 2 kusurdan 1.99a çekmişler.
  • sevgili necmy;ocak ayında istanbulda ki bir vw servisi

Pioneer f910 bt yaklaşık 3000 tl civarı,
    Alpine iXA-W407 bt içinde yaklaşık 3800 tl civarı fiyat vermişti.

tabii şimdi fiyatlar değişmiş olabilir,yada servisler arası değişiklik göstertebilir.

quote:

arkadaşlar alpine iXA-W407BT nin fiyatını bulamadım ben türkiye de nedir bilginiz. youtube ta tanıtıcı videodan izledim baya güzelmiş...
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.