Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1677. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.791
Cevap
420
Favori
3.777.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16751676167716781679
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

1.4tsi 122-125psmotorlarda sadece turbo mevcuttur, 1.4tsi 150-160ps motorlarda ise supercharger (kompresor) ve turbo bulunmaktadir. Hali hazirda elimin altinda guc ve torq grafikleri yok malesef, ancak superchips, abt, revo gibi performans firmalarinin web sitelerinden kendi uygulanalarindaki standart ve uygulama sonrasi grafiklerinden standart egrileri gorebilirsiniz. Audi125ps tfsiile ayni motor bilginize.
    Ayrica yakin zamana kadar guncelligorduk belki unutulmus olabilir, bir arkadasimiz google docs'da bir sayfa acmisti linkte paylasiyorum, icindeki sekmelerde de aradiginiz bazi bilgiler olabilir. Guncel lounge users manual olmasa da hatirladigim kadariyla pdf olarak bir manual vardi. Bu arada herkes bu sayfaya katkida bulunanilir icerik olarak.

İyi gunler, keyifli surusler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mşah kullanıcısına yanıt
    Tiguandan mı bahsediyorsunuz, dediğiniz şekilde kapatmaya uzunca basınca camlar kapanıyor, aynalar kapanmıyor.Malessf. Tiguanın durumu bu içeriden manuel düğme dışında kapanma yok....
  • arkadaşlar tiguanın bagajı kullanışlı mı,yeterli geliyor mu ? Bende çocuk da var malum daha çok onun eşyaları yer kaplıyor :)
    Yani sedan bir araca göre daha mı iyi bagaj
  • Hazan kullanıcısına yanıt
    o ibrelerin gidip gelmesini seviyorum. sanırım bir de camlar açıkken yağmur yağarsa kapatma özelliği ekleniyordu. ama garanti sıkıntı olursa o gidip gelmeyi de sevmeyebilirim...
  • bu arada linkteki pdf ler kırık bağlantı. turbo dizelden geleceğim kısmetse. tork 1750 rpm den sonra geliyordu. seviniyordum 125 hp de supercharger o turbo lag i kapatır diye. olmazsa da turbo 1500 rpm de torku saglıyor demekki...

neye kumanda ettiğimi bilmek için arabada mutlaka tork-rpm-hp diagramını incelerim. bakalım google amcaya danışacağım...
  • bir de bu linklerdeki;

https://www.youtube.com/watch?v=siFK9FMfTUw
    https://www.youtube.com/watch?v=4_t29vtZt_A

tiguan için içim gitti o kadar para verdikten sonra ben sal yaparım, kopru yaparım o arabayı sokmam sanırım oraya. bu araba gerçekten arazide gidiyormuş, onu da gordum...
  • Bilginiz olsun istedim. OPET'in Tarihe Saygı Projesi diye bir sosyal projesi var. Bunun ne olduğunu;

bu bağlantıda anlatmıştım. Yazı bir miktar uzun. Kısacası Çanakkale Savaşı ile ilgili. Kimsenin yapmadığına Opet el atmış ve çok güzel bir iş yapmış. Dizel yakıtımı hep Opet'ten alırdım. Bundan sonra da Opet'ten benzinimi almaya devam edeceğim...

Sadece 95-97 oktan nasıl bir benzin alsam diye düşünüyorum. Tavsiyesi olan varsa sevinirim...

• bryavuz B kullanıcısına yanıt
    ben devamlı opetten 95 oktan benzin alırım, yetkili servis tavsiyeside katkılı benzin kesinlikle kullanmayın diye..bilginize..
  • Eveet hayırlısıyla ben de aranıza katılmış bulunuyorum. Doğuş Oto - Kartal'dan sıfır Tiguan 1.4 MT 125hp/220nm Lounge aracımı teslim alıp eve geldim. Yüzümde tatlı bir gülümseme, sürüşü çok zevkli. Allah isteyen herkese bunu nasip etsin.

Kısmet olursa bir gün Tiguan almadan önce yaptığım bana göre biraz detaylı yaptığım çalışmayı paylaşırım. X-trail - Qashqai - Kuga - CR-V arasından neden Tiguanı seçtiğimi, belki birisine fikir verir diye paylaşırım.

Arabamla en önce Ender Elektroniği ziyaret ettim. Dediğiniz gibi serviste yakıt için özellikle 95 oktan dediler, bir sorum daha yanıt buldu.

Şimdi düşündüklerim;

1- Alarm taktırma,
    2- Koruyucu cam filmi
    3- Araç içi kamerası montajı (Mini 0806 yolda geliyor)
    4- Bagaj havuzu, filesi ve 3d paspaslar
    5- Garantiyi 2 sene uzatma

Aracım 2015 şasi model yılı, 2016 model yılı. (Üzerinde Discover Media ile geldi.) Temmuz 2015 üretimi. Neptune Iliad gemisiyle gelmiş. (Geçen sene olsaydı buyuk ihtimalle bu gemiyi Çanakkale Boğaz'ında ben kılavuzlamıştım.)

Herkesin emniyetle kazasız belasız araçlarını kullanmalarını dilerim.

Not. Özel sebeplerden fiyat bilgisi paylaşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bryavuz -- 19 Eylül 2015; 19:30:42 >

• Otoparkta diğer araçlarla boyut kıyaslaması (Duster - 2010 Qashqai - Tiguan)

---------------------------
    Not. Güvenlik nedeniyle plakaları kapattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bryavuz -- 19 Eylül 2015; 19:28:51 >

• yeni tiguan almanya kendi sitesinde tanıtıma başlamış

tiguan.volkswagen.com
    Der Tiguan | Modelle | Volkswagen Deutschland
    http://tiguan.volkswagen.com/de/de/home.html

www.volkswagen.de
    Startseite | Volkswagen Deutschland
    http://www.volkswagen.de/de.html

• bryavuz B kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah Tiguan farklı bir bağımlılık yapıyor ben tiguan satıp tekrar tiguan aldım başka araba beğenemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Tiguandan mı bahsediyorsunuz, dediğiniz şekilde kapatmaya uzunca basınca camlar kapanıyor, aynalar kapanmıyor.Malessf. Tiguanın durumu bu içeriden manuel düğme dışında kapanma yok....

Benim Yeti'de tarif ettiğim gibi çalışıyor. Elektronik yada mekanik neredeyse aynı, Tiguan'da sanırım yazılım olarak bir eksiklik var ama neden bu şekilde bir politika uyguluyorlar anlamıyorum
  • Selam arkadaslar, su yeni nesil direksiyondan taktirmak cok istiyorum ama garanti olayi sikinti cikarmasa keske

• deniz_86 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim, ben de bu kadar seveceğimi düşünmemiştim...
  • deri direksiyonun derisi çabuk yıpranacak gibime geldi. direksiyon için kullandığınız krem gibi bir şey veya korumak için başka bir öneriniz var mıdır acaba?
  • 2015 model 2.0 tdı 4motıon sport style araç aldım doğuştan 5 ay oldu 125 bin tl verdim deri koltuk felanda aldım xenon far cam tavan felan dahil

sımdı 2016 modelde kasa degısmıs cok ama cok hosuma gıttı suan an ıtıbarı ıle ıcıme okuz oturdu o derece :(

ama bazı ksııler bana r-lıne paket oldugunu onun turkıyeye gelmıyecegını bu kasanın 2017 den once gelemeyecegını soyluyor sız ne dıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vares

2015 model 2.0 tdı 4motıon sport style araç aldım doğuştan 5 ay oldu 125 bin tl verdim deri koltuk felanda aldım xenon far cam tavan felan dahil

sımdı 2016 modelde kasa degısmıs cok ama cok hosuma gıttı suan an ıtıbarı ıle ıcıme okuz oturdu o derece :(

ama bazı ksııler bana r-lıne paket oldugunu onun turkıyeye gelmıyecegını bu kasanın 2017 den once gelemeyecegını soyluyor sız ne dıyorsunuz

Hocam,yeni kasa 2016 da Avrupa'da piyasaya çıkacak ama vw bayileri stokları eritemezse Türkiye'ye 2017 de gelebilir.125 ps motorlar Avrupa'da geçen yıl çıkmıştı ve Türkiye'de bu temmuzda piyasaya sürülmeye başlandı.Aslında yeni kasalara kefal gibi atlamakta hata olur.Çünkü ne gibi sorunlar olabileceğini bekleyip görmek gerekir.c4 Picasso'nun yeni kasası Türkiye'ye bir yıl sonra gelmişti.

• Vares V kullanıcısına yanıt
    Ben de çok beğendim yeni modeli. Yenisinin çıkacağını ve tipini bile bile çıktığı gün 2015 kasasını aldım. O hatayı bir kere polo 2000 model arabada yaptım. Yeni çıkan bir kasanın ilk müşterisi olmam (aşkımdan ölmüyorsam). Ben basit, sorunsuz arabayı daha gösterişli yeni kasaya, yeni kasanın sorunları giderilinceye kadar tercih ederim. Bence hiç içinizi sıkmayın. Tamam güzel kasa ama diyorum ya çıkacağını ve şeklini bile bile eski kasaını aldım. Çok ta mutluyum. Siz onu 2.elde değer kaybının canınızı sıkmayacak zamana gelene kadar (kişiye göre değişir - bence 4 sene) kullanın. Yeni kasa iyice otursun. Sonra bakarsınız. Şahsen ben oyle yapıyorum. 4 seneye kadar da aldığınız arabaın tadını çıkartın (kazasız belasız). Unutmayın aynı muhabbet 2-3 sene once de (en son ne zaman makyajlandıysa) eski kasa araba için de donuyordu....
  • Vares V kullanıcısına yanıt
    Aldığınız fiyat 2.0 motor için çok iyi. Üzülmenize hiç gerek yok. Yeni kasa 2.0 motor 160 bin veya üzerinde olur. Ben 1.6 dizel Otomatik full olanı en kötü 130 bin olur diye düşünüyorum. Biz şimdiki sorunsuz arabamızın keyfini çıkaralım
    Bayramda herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Lütfen yavaş ve dikkatli kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_86 -- 20 Eylül 2015; 23:36:24 >
  • 
Sayfa: önceki 16751676167716781679
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.